PROBLEM SA JEDNOM AUTO-ŠKOLOM (INSTRUKTOROM)

Jozefina K.

Početnik
Poruka
35
Ne mogu da položim vozački ispit, već sam tri puta pala, možda je problem u instruktoru, možda u meni. Svaki put pre polaganja uzmem nekoliko časova i ništa...Ako tako nastavim, bankrotiraću. Moje pitanje je, da li jmi savetujete da promenim auto-školu, tj da uplatim ješ nekoliko časova u drugoj auto-školi pa onda da ponovo izađem na vozački? Da li je to uopšte moguće, budući da sam celu obuku prošla u ovoj? Da li je neko imao slično iskustvo i koja je po vašem mišljenju najbolja auto-škola u Novom Sadu?
 
Poslednja izmena:
Sta je konkretno problem sa instruktorom... Kada izadjes na polaganja svejedno je (osim ako se ne ide na neku mucku ili teranje inata) ko ti je bio instruktor... Imas pet minuta voznje i treba da ih ubedis da dobro vozis bez ijednog prekrsaja...

Znaci, obrati paznju na apsolutno svaki znak... Prati obavezno retrovizor... Nemoj da ti drhte ruke ili podrhtavaju kola... Vozi brzinom koja tebi odgovara... Vodi racuna na linije da slucajno ne nagazis punu liniju ili zaustavnu... Vodi racuna o pravu prvenstva... Propustaj pesake... Pazi da ti ne kazu da zaustavis auto na mostu ili slicnom mestu gde je zaustavljanje zabranjeno... Nema tu neke velike filozofije... Ispostujes sva pravila i sanse da padnes su minimalne...

Mene vise zanima sta ti oni konkretno zameraju kada te obore, a ne ko ti je instruktor... Uvek pitaj jasno i glasno gde gresis i sta ti zameraju... Da bi znala to da naucis i ne ponovis gresku iduci put... To uzimanje casova pred polaganja, ako ne znas gde si pogresila, nema nekog velikog smisla osim da se priviknes na auto pre polaganja... 45 minuta brzo prodju, narocito ako vozis po gradu od semafora do semafora...

Znaci, moj ti je savet bez velike paranoje o instruktoru ili ljudima koji te mrze... Obavezno uvek pitaj gde si pogresila i u cemu je problem...
 
Imam ogromnu tremu svaki put kada sednem u auto na ispitu. Pitala sam instruktora u čemu sam pogrešila kada sam drugi put pala (drugi put sam jedino uspela da odem sa poligona), a on je rekao da se ne seća, pošto smo se čuli nekoliko dana posle. Prvi put sam se tresla ko prut, a treći put sam zaista pogrešila jer je instruktor prethodnog dana bio vrlo nervozan, pa sam dodatno izgubila samopouzdanje.. Nije stvar u tome da ja mislim da on mene mrzi, niti ja njega mrzim... (Napominjem, nisam konfliktna osoba - naprotiv - vrlo sam tolerantna.) Neću čak ni da kažem o kojoj je školi reč, ne želim da pravim antireklamu, samo želim da POLOŽIM VOZAČKI ISPIT!!!!!
 
Poslednja izmena:
jao brate...pazi ovako
ja sam vozio 20 casova na golfu krsu gde si morao nogom da vracas papucicu od kvacila...isao na poligon broj 1 i na njemu naucio
pred polaganje promenio skolu,promenio auto i dosao na poligon broj 2 da polazem koji je totalno razlicit od prvog...i polozio iz cuga...znaci nije nemoguce...nije problem u njemu nego u tebi...ubedi sebe da znas i da ces poloziti i da je najgore proslo(testovi) znaci na tebi je samo da kad udjes obrati paznju od polozaja sedista do svetala...i sedi pre nego sto krenes ako treba 10 minuta da se smiris...tako te jos vise cene jer je i njima u cilju da vozis smirena...kad dajes zmigavac OBAVEZNO pogledaj u gornji i sa strane retrovizor i okreni glavu...tek onda zmigavac...sto se tice gasenja kola ako ti se gasi nikad ga ne izbacuj iz brzine tako da ces uvek biti u prvoj i noga uvek na kvacilu(to nemoj na svom otici ce ti lamela ) :D al posto je tudji briga te...
al ako ti treba 10 min OBAVEZNO sedi u kolima i reci samo sekund...
 
Kod polaganja mene unervozi to sto moram da vodim racuna i o najmanjem detalju jer nikad ne znam sta ce mi zameriti,dekoncentrise me to sto mi je neko za vratom i govori levo,desno,pravo...sada je veoma nezgodno vreme za polaganje zato sto je razmak izmedju testova i voznje i po mesec dana,moraju se uzimati dodatni casovi,ja sam uzela samo jedan i naravno pala,a pre toga sam super vozila ali naravno da sam sve pozaboravljala,izgubila osecaj dok je dosao red na polaganje voznje.

Zbog svega toga voznja mi se smucila,hocu da imam vozacku cisto za svaki slucaj i za neku buducnost jer realno auto je veoma znacajan i kad imas auto ne moras da zivisis od buseva,prijatelja koji voze.. sam svoj gazda.Danas je tesko voziti po gradu jer su ogromne guzve,propisi se retko postuju i sve me to nervira.Vise volim moj bicikli.
 
slika-AMBALAZA-ZA-JELEN-PIVO-40677x400.jpg


evo ziveli :hvala:
 

Back
Top