Jačanje Nikolića preti da ugasi DSS
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Jačanje Nikolića preti da ugasi DSS

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Podrazumevano Jačanje Nikolića preti da ugasi DSS

Predsedništvo DSS odlučilo je da isključi iz stranke Dragana Šormaza nakon teških optužbi koje je pre dva dana izneo na račun Vojislava Koštunice, saznaje "Blic". Politički analitičar Đorđe Vukadinović očekuje dalje osipanje stranke i smatra da je to posledica unutrašnjih problema partije, ali i ekspanzije SNS.

Koštunica neprikosnoven lider stranke, pitanje je kolika će ta stranka biti

Niko iz DSS juče nije želeo zvanično da komentariše navode koje je Dragan Šormaz izneo u "Blicu". Šormaz je pre dva dana u intervjuu našem listu rekao da je za katastrofalno stanje u ovoj partiji odgovoran Koštunica, koji vlada dvorski i kabinetski, kao i da se pitanjima Kosova i Vojvodine ne bavi na pravi način. Petar Petković, portparol DSS, juče nije hteo da odgovori na pitanje kako će se stranka postaviti prema optužbama koje je Šormaz izneo u javnost.

- Sutra ćemo o tom pitanju. Ne mogu danas. Nemam potpune informacije - rekao je "Blicu" juče Petković.

Poslanik Šormaz, međutim, juče je, kako kaže, dobio dojavu iz DSS da ga isključuju iz stranke.

- Niko me zvanično nije obavestio. Niko me od glavnih ljudi iz stranke nije zvao. Zvali su me prijatelji i rekli mi da je gotovo, da će me isključiti - navodi Šormaz i dodaje da se mandata u Skupštini neće odreći, osim u slučaju da Vojislav Koštunica odluči da postane poslanik.

Osim Šormaza koji je već dogovorio prelazak u redove naprednjaka, kako saznajemo, u DSS ima još nezadovoljnih članova i poslanika ove stranke. Kako kaže naš izvor, od njih 21, svega pet ili šest verno stoji uz Vojislava Koštunicu, dok ostali razmišljaju o napuštanju politike ili prelasku u SNS i DS.
    Politički analitičar Đorđe Vukadinović kaže da sada u DSS na videlo izlazi sve ono što nije funkcionisalo godinama, ali je prikrivano dok je Koštunica uživao popularnost.

- Šormaz nije ni prvi ni poslednji koji odlazi iz stranke. Izašli su i ozbiljniji funkcioneri, ali tiho. Šormaz je prvi koji je javno prozvao neprikosnovenog lidera Vojislava Koštunicu. Sada dolaze stari računi na naplatu. Vaskrsla su i oživela neka stara nezadovoljstva i frustracije, koje su se gurale pod tepih kada je bilo dobro - navodi Vukadinović. On smatra je da osim unutarstranačkih razloga, na stanje u DSS, "namerno ili nenamerno" uticao i Tomislav Nikolić, koji je ekspanzijom SNS i svojim izjavama o dvopartijskom sistemu naterao mnoge članove partije Vojislava Koštunice da razmišljaju u drugim pravcima.

- SNS je prvo pokupio kadrove radikala, a sada je prešao i na narodnjake. Vojislav Koštunica je najodgovorniji za stanje u stranci. Ipak, dok je DSS, na njegovom čelu biće Koštunica. Pitanje je samo koliki će biti DSS - zaključuje Vukadinović.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/189077/Jacanje-Nikolica-preti-da-ugasi-DSS

Lesandar nije na forumu
    An Unexpected Force Which Suddenly Appears and Resolves the Matter
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    429

Podrazumevano Re: Jačanje Nikolića preti da ugasi DSS

Очекује се трансфер или Обаме или Путина у СНС, од њиховог избора зависи како ће ветрењачица да се окрене.
    "Velika seoba Slovena" i autohtonost Albanaca na Balkanu su lice i naličje iste "medalje" .

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Govorio sam da je Koštunica morao da napravi koaliciju sa SNS kako bi spasao svoju stranku. Lepo sam rekao da će da potpuno propadne ako to ne uradi.
    U ostalom, Koštunica j euništio i Jugoslaviju čiji je predsednik bio, zašto ne bi i svoju stranku.

Posle ovoga Koštunica ne predstavlja nikakav politički faktor i nije zanimljiv SNS-u kao koalicioni partner.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Ma koga bre boli kita za Kostunicu. Sta smaras.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Poznat
    Učlanjen
    29.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Страшно, бирање између Тадића и Николића. Два по мени најодвратнија човека наше политичке сцене.

Шта смо то Богу згрешили да нас овако кажњава.

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    Govorio sam da je Koštunica morao da napravi koaliciju sa SNS kako bi spasao svoju stranku. Lepo sam rekao da će da potpuno propadne ako to ne uradi.
    U ostalom, Koštunica j euništio i Jugoslaviju čiji je predsednik bio, zašto ne bi i svoju stranku.

Posle ovoga Koštunica ne predstavlja nikakav politički faktor i nije zanimljiv SNS-u kao koalicioni partner.
    како је то Коштуница уништио Југославију?
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Lesandar nije na forumu
    An Unexpected Force Which Suddenly Appears and Resolves the Matter
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    429

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku

Питање је једноставно: Колико ОФК Београд добија од Звезде да среди Партизана?
    ако се у ову једначину убаце познате.
    ОФК - СНС
    Звезда - ДС
    Партизан- ДСС
    "Velika seoba Slovena" i autohtonost Albanaca na Balkanu su lice i naličje iste "medalje" .

Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Citat Original postavio vracaracc Pogledaj poruku
    како је то Коштуница уништио Југославију?
    Kako nije?!

Propki nije na forumu
    Вратио се да видим имал' још нормалних овде.
    Domaćin Propki (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio AndrejBL Pogledaj poruku
    Страшно, бирање између Тадића и Николића. Два по мени најодвратнија човека наше политичке сцене.
    .
    To je ono opste poznato :
    everybody wins
    Живео Путин и антиглобалистичка револуција!
    Членов Организации Объединенных славянских Наций

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Obavestiće ga za jedno desetak godina da mu više nema stranke.

Slične teme

1. Jacanje imuniteta
    Autor tab503 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 135
    Poslednja poruka: 08.07.2012., 05:10
  2. Jačanje volje!
    Autor tragachh u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.03.2006., 09:29

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor