Нема масовне гробнице у Рашкој!

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Лажна дојава о гробници у Рашкој
У Рудници нема масовне гробнице

Истражни судија Већа за ратне злочине Окружног суда у Београду Милан Дилпарић саопштио је после четвородневног истраживања да у каменолому у Рудници, десетак километара од Рашке према Косовској Митровици, нису пронађени трагови постојања масовне гробнице косовских Албанаца.
http://www.besplatnazabava.com/vekaric-ako-lesevi-nisu-u-raskoj-kopamo-dalje/
Ово је од 2007:
http://www.kraljevo.com/ibarskenovosti/2007/in20070615.htm#8

Наравно западне медије нису коректовале информацију, нити "демократе" интересује да су лажан инфо дали. Колико ће још пута лажних информација на штету Срба власт дати и њихови драги антисрпски из хашког трибунала?
 
Poslednja izmena:
Адеме, јави се.

rekoh da prvo pogledam originalan link koji je dao tu vest, ali nisam uspeo da nadjem. a iz navedenih linkova nisam uspeo naci recenicu koju postavljac koristi.
jedino mesto gde se spominje tekstualni deo iz teme je neki forum "serbiancafe" ili kako vec bese.
znaci neka postavljac postavi link sa kojeg je preuzeo tekst, onda mozemo raspravljati.
 
rekoh da prvo pogledam originalan link koji je dao tu vest, ali nisam uspeo da nadjem. a iz navedenih linkova nisam uspeo naci recenicu koju postavljac koristi.
jedino mesto gde se spominje tekstualni deo iz teme je neki forum "serbiancafe" ili kako vec bese.
znaci neka postavljac postavi link sa kojeg je preuzeo tekst, onda mozemo raspravljati.
У Србији се каже Не трчи као магаре пред руду, значи док се не презентују материјални докази о постојању масовне гробнице никаква грешка није ако неко напише да је нема.
А за то су криви они који су изашли у јавност без презентације трагова о њеном постојању.
Значи она не постоји док се не докаже супротно.

Шта кажу медији код вас јел постоје неки релевантни докази о њеном постојању ?
 
ako se ispostavi da su informacije netacne o masovnoj grobnici i ponovo se grobnica ne otkrije---PITAM PRAVNIKE KO JE NADLEZAN DA PROTIV BRUNA VEKARICA PODNESE KRIVICNU PRIJAVU...???
neshvatljiva izjava o postojanju grobnice pre istraznih radnji te stete koje ona moze prouzrokovati prema srbiji---i nacin kako moze biti vest zloupotrebljena ...mislim da se protiv bruna treba podici optuznica...
 
У Србији се каже Не трчи као магаре пред руду, значи док се не презентују материјални докази о постојању масовне гробнице никаква грешка није ако неко напише да је нема.
А за то су криви они који су изашли у јавност без презентације трагова о њеном постојању.
Значи она не постоји док се не докаже супротно.

Шта кажу медији код вас јел постоје неки релевантни докази о њеном постојању ?

ako potrazis jedan od prvih moji postova naglasava da je EULEX izasao sa veoma kratkim saopstenjem. nesto kao "no comment" ali su vasi to dali na sva zvona.

i dalje cekam link
 
У Србији се каже Не трчи као магаре пред руду, значи док се не презентују материјални докази о постојању масовне гробнице никаква грешка није ако неко напише да је нема.
А за то су криви они који су изашли у јавност без презентације трагова о њеном постојању.
Значи она не постоји док се не докаже супротно.

Шта кажу медији код вас јел постоје неки релевантни докази о њеном постојању ?

Шта зна Адем шта је магаре???
 
ako se ispostavi da su informacije netacne o masovnoj grobnici i ponovo se grobnica ne otkrije---PITAM PRAVNIKE KO JE NADLEZAN DA PROTIV BRUNA VEKARICA PODNESE KRIVICNU PRIJAVU...???
neshvatljiva izjava o postojanju grobnice pre istraznih radnji te stete koje ona moze prouzrokovati prema srbiji---i nacin kako moze biti vest zloupotrebljena ...mislim da se protiv bruna treba podici optuznica...

ja ne verujem da ce se ispostaviti da je izjava lazna. mozda ce im trebati malo vise vremena, jer ima ljudi koji ne zele da se to otkrije, ali istina ce izaci na videlo sigurno
 
Sto neko rece ako nema lesheva,a lesh je krunski dokaz o postojanju zlocina.!!!
Izaci u javnost i potvrditi da postoji masovna grobnica i samouvereno reci ko su stradali bez dokazxa,je diletantizam par ekselans.
Svaki osrednji student prava bi "zvekno" na ispitu cim bi poceo tako da lamentira.
Ali kada je BG-ska gologuzija u pitanju sve je dozvoljeno.
Ako zaista ne postoje dokazi onda Tuzilastvo treba kompletno smeniti,krivicno goniti i zabraniti tim likovima da se bave pravnichkim poslovima.
Ako nista nije tacno onda Ministar za EU integracija treba podneti ostavku i da bude takodjer gonjen jer je neutemeljeno stavio Srbiju na stub srama ,ali......
BG-ska gologuzija deluje i radi sve u interesu samounistenja ove zemlje i njenih stanovnika,uz slogan recite samo koliko treba srpskih glava pa da nas primite u svoje "kolo."
BG-ska bagra,rulja,bednici,shmokljani,nedoyebani neandertalci...nece se zaustaviti dok toliko jeftino ne prodaju ostatak Srbije zarad najvece bednosti koje se srami i prosechni lokalni pijanac,!!!!
 
rekoh da prvo pogledam originalan link koji je dao tu vest, ali nisam uspeo da nadjem. a iz navedenih linkova nisam uspeo naci recenicu koju postavljac koristi.
jedino mesto gde se spominje tekstualni deo iz teme je neki forum "serbiancafe" ili kako vec bese.
znaci neka postavljac postavi link sa kojeg je preuzeo tekst, onda mozemo raspravljati.

samo je potvrdjeno ono o cemu smo razgovarali...........Zaboravljas da sam i ja delom ucestvovao u toj istrazi (ne kao istrazitelj) i da sam ti jasno i glasno rekao da tamo nema nicega?
 
samo je potvrdjeno ono o cemu smo razgovarali...........Zaboravljas da sam i ja delom ucestvovao u toj istrazi (ne kao istrazitelj) i da sam ti jasno i glasno rekao da tamo nema nicega?

ti kazes nema. ja i dalje ostajem pri verovanju da tamo neceg ima. pod neceg mislim na tela mrtvih albanaca. sacekat cemo malo i videti ko je u pravu, ti koji si bio prisutan, ili ja ovako iz daljine, na osnovu insekata,sto kazu neki.

i dalje nema linka za ovu vest.
 
Brzopletost je nasa najveca mana, govorim istu recenicu vec godinama...:dash:


Inace neko rece da bi student prava pao ispit momentalno da izjavi kako je utvrdio identitet nepostojeceg lesa koji smatra da je zakopan na nekoj lokaciji, ja potvrdjujem da na fakultetu nisam cula takvu stvar cak i od najgorih studenata koji su materiju jedva procitali. I, da, za ovakvu izjavu se gubi tuzilacka podobnost...ne mogu da verujem da tamo niceg nema...stvarno ne mogu...
 
Poslednja izmena:
Smilja Avramov: Tužioci pali na ispitu

Profesorka Pravnog fakulteta Smilja Avramov kaže da Tužilaštvo za ratne zločine nije trebalo da „izleće" pre nego što detaljno ne istraži tu lokaciju!
- Pitam se da li je u pitanju totalno neznanje ili provokacija?! Budući pravnik kada počne da uči krivično pravo mora da zna da se nikada zvanične izjave ne daju pre nego što se utvrdi činjenično stanje. Student koji to ne zna odmah bi pao na ispitu. Oni kažu da su to Albanci i da ih je 250! A ja ih pitam, na osnovu čega su to utvrdili kada nisu tu lokaciju ni otkopali?! Ovo jedino može da se prihvati kao čista provokacija - kaže Avramov.
 
ako se ispostavi da su informacije netacne o masovnoj grobnici i ponovo se grobnica ne otkrije---PITAM PRAVNIKE KO JE NADLEZAN DA PROTIV BRUNA VEKARICA PODNESE KRIVICNU PRIJAVU...???
neshvatljiva izjava o postojanju grobnice pre istraznih radnji te stete koje ona moze prouzrokovati prema srbiji---i nacin kako moze biti vest zloupotrebljena ...mislim da se protiv bruna treba podici optuznica...

Онај ко га је и поставио би требало да се позабави његовим случајем, што значи ником ништа!
Не дај боже да га смене, одмах би се поставило питање угрожавања на националној основи.
Можда тамо и стварно нешто има, али онда се може говорити о основаној сумњи, индицијама и сл., а не да изађеш пред све могуће медије и презентујеш ствари као да је цела прича већ завршена!
 
Beograd 12. 05. 2010
PRESS
Vekarić: Ako leševi nisu u Raškoj, kopamo dalje!

Tužilaštvo za ratne zločine saopštilo je da je u Rudnici kraj Raške pronađena nova masovna grobnica sa telima 250 ubijenih Albanaca sa Kosova iako za to još nemaju dovoljno dokaza!? Iz tužilaštva su čak naveli i da je jedan broj leševa uzidan u zgradu preduzeća „Kosmet put", kao i da su ostali pokopani u dvorištu firme iako iskopavanje još nije ni počelo!?!
1
0203-Fonet.jpg

Mnogo indicija, malo dokaza... Čelnici tužilaštva za ratne zločine Vladimir Vukčević i Bruno Vekarić



Slučajno ili ne, tek nova masovna grobnica na teritoriji Srbije otkrivena je pred dolazak haškog tužioca Serža Bramerca u Beograd, kao i pred dugo očekivanu odluku Suda pravde o secesiji Kosova.



Vekarić: Vrlo verovatno

Zamenik tužioca za ratne zločine Bruno Vekarić, koji je vrlo detaljno govorio o ovom stratištu, kaže za Press da je „vrlo verovatno" da je otkrivena masovna grobnica sa telima Albanaca, ali ne može da kaže na osnovu kojih dokaza su utvrđeni lokacija kao i broj pokopanih.
- O detaljima ne možemo da govorimo jer bismo na taj način ugrozili bezbednost svedoka. Ali, mogu da kažem da na osnovu informacija koje imamo, snimaka i brojnih izjava svedoka, postoji vrlo velika verovatnoća da se na toj lokaciji nalaze leševi Albanaca sa Kosova. Više informacija daćemo u petak... - kaže Vekarić.


Na pitanje šta ukoliko se ispostavi da kod Raške nema masovne grobnice, Vekarić odgovara:


- Ukoliko to ne bude tačno, istraživaćemo dalje, kopaćemo dalje! I to ne samo na teritoriji centralne Srbije, već i na drugim područjima na kojima se pretpostavlja da su grobnice u kojima se nalaze i tela Srba!

S druge strane, deo stručne javnosti i političara smatra da objavljivanje neproverenih informacija o postojanju nove masovne grobnice u Srbiji šteti našoj zemlji. Bivši ministar odbrane i patolog Zoran Stanković kaže za Press da je Tužilaštvo trebalo da izađe samo sa informacijom da postoji sumnja da se na toj lokaciji nalazi grobnica.
- Sve drugo što je rečeno, iz ugla struke, potpuno je neutemeljeno. Postoje indicije, jer će eventualan broj i poreklo leševa biti utvrđeni nakon ekshumacije - kaže Stanković.
a


Smilja Avramov: Tužioci pali na ispitu

Profesorka Pravnog fakulteta Smilja Avramov kaže da Tužilaštvo za ratne zločine nije trebalo da „izleće" pre nego što detaljno ne istraži tu lokaciju!
- Pitam se da li je u pitanju totalno neznanje ili provokacija?! Budući pravnik kada počne da uči krivično pravo mora da zna da se nikada zvanične izjave ne daju pre nego što se utvrdi činjenično stanje. Student koji to ne zna odmah bi pao na ispitu. Oni kažu da su to Albanci i da ih je 250! A ja ih pitam, na osnovu čega su to utvrdili kada nisu tu lokaciju ni otkopali?! Ovo jedino može da se prihvati kao čista provokacija - kaže Avramov.



Advokat porodica nestalih i kidnapovanih Srba sa Kosova Borivoje Borović tvrdi da posle ovako plasirane informacije tužilaštva „svet ponovo vidi Srbe kao zločince".


- Naravno da treba proveriti sve potencijalne lokacije i istražiti moguće masovne grobnice, ali bombastično plasirati da je možda pronađena još jedna grobnica može samo da nam šteti. Verujem da je ova priča plasirana i zbog dolaska Bramerca u Beograd. Ranije se pred dolazak Del Ponteove prekopavala Srbija kako bi se našao Mladić, a sada se nalazi grobnica kod Raške. Providno i amaterski - kaže Borović.


DS: Da stavimo tačku

U DS kažu da ne treba dovoditi u vezu otkrivanje nove masovne grobnice, dolazak Bramerca i odluku Suda pravde.
- Naprotiv, dobro je što je Srbija rešila da istraži sve to do kraja i da na pitanje ratnih zločina konačno stavimo tačku - kaže portparol DS-a Jelena Trivan, dok politički direktor G17 Plus Vladimir Ilić dodaje da „treba utvrditi da li na toj lokaciji postoji masovna grobnica".

U SNS-u i SRS-u smatraju da je Srbija na ovaj način sama sebi dala autogol!
- Plasiranjem poluinformacija, mi smo dali autogol i to nije slučajno, jer šta ako se ispostavi da to nije tako - kaže funkcioner SNS-a Oliver Antić.
Zamenik predsednika SRS-a Dragan Todorović veruje da je informacija tužilaštva „uvertira pred odliku Međunarodnog suda pravde o Kosovu".
- Ovako plasirane stvari bez dokaza siguran sam da štete državi. Mislim da je ovo priprema naroda za odluku Međunarodnog suda, koja bi eventualno po nas mogla da bude loša - kaže Todorović.


S. VOJINOVIĆ


************************************


:rtfm::rtfm::rtfm: А шта каже даса: АКО НЕМА ЛЕШЕВА У РАШКОЈ - КОПАМО ДАЉЕ! Па ово је дрскост невиђених размера а ја им као грађанин поручујем да АКО НЕМА ЛЕШЕВА У РАШКОЈ МОМЕНТАЛНО ПОДНЕСУ ОСТАВКЕ И ДА ТРЕБА ДА ОДГОВАРАЈУ ЗА УЗНЕМИРАВАЊЕ ЈАВНОСТИ, ШИРЕЊЕ ЛАЖНИХ ИНФОРМАЦИЈА И РУШЕЊЕ КРЕДИБИЛИТЕТА ДРЖАВЕ СРБИЈЕ...


Боље им је да нађу лешеве....:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:
 
Ekshumirani ostaci osam nestalih osoba u Vučitrnu
Tanjug - Pre 15 sati

PRIŠTINA - Kancelarija za nestale osobe i forenzička ispitivanja (OMPF) ekshumirala je ostatke osam nestalih ljudi na području Vučitrna, saopštio je Euleks. Od dolaska na Kosovo 9. decembra 2008. godine Euleks je ekshumirao ostatke ukupno 122 osobe, navedeno je u saopštenju Euleksa iz Prištine.

(usput,to nisu Albanci)
 
У Србији се каже Не трчи као магаре пред руду, значи док се не презентују материјални докази о постојању масовне гробнице никаква грешка није ако неко напише да је нема.
А за то су криви они који су изашли у јавност без презентације трагова о њеном постојању.
Значи она не постоји док се не докаже супротно.

Шта кажу медији код вас јел постоје неки релевантни докази о њеном постојању ?

Pažljivo čitanje se od široke javnosti, bilo da je domaća ili svetska ne može očekivati, svi pamte samo "masovna grobnica" i "250 Albanaca". To je svesno plasiranje špekulacija, a kad priča ode u etar teško ju je posle ispraviti.
 
Ekshumirani ostaci osam nestalih osoba u Vučitrnu
Tanjug - Pre 15 sati

PRIŠTINA - Kancelarija za nestale osobe i forenzička ispitivanja (OMPF) ekshumirala je ostatke osam nestalih ljudi na području Vučitrna, saopštio je Euleks. Od dolaska na Kosovo 9. decembra 2008. godine Euleks je ekshumirao ostatke ukupno 122 osobe, navedeno je u saopštenju Euleksa iz Prištine.

Чуди ме да нису навели НАЦИОНАЛНОСТ ЛЕШЕВА ЗА ОВЕ КОЈЕ СУ ОТКОПАЛИ ЈЕР ЗА ОНЕ КОЈЕ НИСУ НИ ОТКОПАЛИ "ЗНАЈУ" ДА СУ ШИПТАРИ ??? :evil::evil::evil:
 

Back
Top