Vojislav Koštunica: Dragan Šormaz je izbačen iz stranke

tu tu tu

Buduća legenda
Poruka
45.209
http://pressonline.rs/sr/vesti/vest...a:+Dragan+Šormaz+je+isključen+iz+stranke.html


Beograd 12. 05. 2010

Beta

Koštunica: Dragan Šormaz je isključen iz stranke

Predsednik Demokratske stranke Srbije (DSS) Vojislav Koštunica izjavio je večeras da je dugogodišnji poslanik te stranke Dragan Šormaz isključen iz DSS-a

Koštunica je gostujući na Radioteleviziji Srbije (RTS) kazao da je Šormaz nezadovoljan jer nije izabran za potpredsednika DSS-a na februarskoj izbornoj skupštini stranke. Tada je među osam potpredsednika DSS-a izabrano nekoliko mladih ljudi nepoznatih široj javnosti.
Šormaz je prethodnih dana kritikovao Koštunicu da ne radi dobro, a danas je u skupštini rekao da nije zvanično obavešten o iskljucenju iz stranke i da je spreman da je sam napusti ako ne bude reforme stranke.
Lider DSS-a je istakao da je održavanje prevremenih izbora način da se omogući bolji život građanima Srbije, jer, kako je kazao, vladajuća koalicija ne odlučuje na primeren način.
"Odgovornost opozicije, DSS-a i moja lična je da se zalažemo za bolji život građana. Sadašnja vlada je za dve godine zabeležila niz loših rezultata. Ključne odluke se ne donose na primeren način - konsenzusom kako se to činilo od 2004. do 2007. godine, kada je DSS bio deo vladajuće koalicije", kazao je Koštunica.
On je naveo da su u tom periodu, kada je bio predsednik Vlade, prosečne plate u Srbiji bile veće za sto evra i da svi pokazatelji govore da se tada živelo bolje nego sada.
"Neka predstavnici sadašnje vlasti procene da li narod živi bolje ili ne", dodao je predsednik DSS-a i naveo da u vreme kad je on bio premijer nije bilo "izletanja" sa obećanjima građanima.
Upitan o predizbornoj koaliciji sa drugim strankama, Koštunica je rekao da postoje različiti modaliteti za tu koaliciju, ali da je rano o tome govoriti.
"Najvažnije je da opozicione stranke imaju jasan stav šta hoće.
Saradnja se podrazumeva, ali uz očuvanje pojedinačnih osobenosti stranaka", kazao je on.
Koštunica je kazao i da predstavnici sadašnje vlasti konstantno optužuju prethodnu vladu za nerešene probleme, pa se "često iz medija čini da je DSS i dalje na vlasti".
On je najavio i da će DSS, zbog loše ekonomske situacije u Srbiji, 30. maja održati skup na kom će predstaviti program ekonomske budućnosti Srbije do 2015. godine.
Upitan o paljenju ambasada tokom mitinga protivljenja jednostranom proglašenju nezavisnosti Kosova, predsednik DSS i tadašnji premijer je kazao "da je zaključeno da se policija adekvatno ponašala, a da uvek ima huligana i huliganskog ponašanja".
 
Šormaz će sebi obezbediti poslanički mandat u idućem sazivu ispred koalicije SNS-NS. Za DSS nisam sigurna da će opstati ;)

Mislim da će sam DSS imati dovoljno glasova da obezbedi nekoliko poslaničkih mesta sebi (imaće sigurno više od LDPa, a verovatno i od Dinkića). Velja Ilić će najverovatnije sa SNS u paketu, a Koštunica ne sme/neće da ide u predizbornu koaliciju sa SNS da se DSS ne bi utopio u SNS i time potpuno nestao sa političke scene (nešto kao što je ostalo od SPOa danas.)
 
Mislim da će sam DSS imati dovoljno glasova da obezbedi nekoliko poslaničkih mesta sebi (imaće sigurno više od LDPa, a verovatno i od Dinkića). Velja Ilić će najverovatnije sa SNS u paketu, a Koštunica ne sme/neće da ide u predizbornu koaliciju sa SNS da se DSS ne bi utopio u SNS i time potpuno nestao sa političke scene (nešto kao što je ostalo od SPOa danas.)

Nisam sigurna da će preći cenzus. U ovom trenutku bi prešli da se održe izbori ali ima još dve godine i ako se ovo osipanje nastavi sasvim je sigurno da će za dve godine moći da stave katanac. Isto mislim i za Čedinu stranku osim ako ne izađe u koaliciji sa Nenadom Čankom pa zajedno sa njim ne probije cenzus. Dinkić sam nema ni 2% ali ako napravi onu Uniju regiona i povuče uz sebe Verka, Ničića, Ljajića i eventualno Gojkovićku onda će preći i nažalost još ćemo ga gledati. Dobro je što sa DS više neće biti na listi i što će se, bio DS na vlasti posle izbora ili ne, sasvim sigurno otkačiti od ekonomije i finansija.
 
Meni samo nije jasno kako taj Sormaz ima obraza da i dalje ucestvuje u javnom politickom zivotu Srbije.
Celo Smederevo se jos uvek seca njegovog kafica L.A. a neke generacije 1975 - 1979 su od njega
kupile i probale prvu gudru, u to mogu i da se zakunu bez problema. Nekoliko ovdasnjih privatnika
zna koliko kosta to njegovo vazda neuspelo lobiranje po Beogradu i do kog stepena bezobrazluka
je spreman da ide tipa "Jao kako bi mi dobro dosla jedna vikendica bas onakva kao tvoja na Kopaoniku".
Uzas, stvarno uzas najgori.
 
Meni samo nije jasno kako taj Sormaz ima obraza da i dalje ucestvuje u javnom politickom zivotu Srbije.
Celo Smederevo se jos uvek seca njegovog kafica L.A. a neke generacije 1975 - 1979 su od njega
kupile i probale prvu gudru, u to mogu i da se zakunu bez problema. Nekoliko ovdasnjih privatnika
zna koliko kosta to njegovo vazda neuspelo lobiranje po Beogradu i do kog stepena bezobrazluka
je spreman da ide tipa "Jao kako bi mi dobro dosla jedna vikendica bas onakva kao tvoja na Kopaoniku".
Uzas, stvarno uzas najgori.

Sad mi jasno ko koči izgradnju Rafinerije u Smederevu:roll:

Jadna je Srbija sa takvim političarima, jasno je da je 5.-og otobra narod izašao na ulice, a 6.-og dok se taj isti narod odmarao i slavio pobedu, došli neki novi ljudi i počeli da vladaju.
E ti novi ljudi uništiše Srbiju i njen narod više nego svi predhodni ratovi.
Bolje mu je da se mane politike za dobrobit svih, i nek se vrati ugostiteljstvu, al bez narkotika.
 
Nisam sigurna da će preći cenzus. U ovom trenutku bi prešli da se održe izbori ali ima još dve godine i ako se ovo osipanje nastavi sasvim je sigurno da će za dve godine moći da stave katanac. Isto mislim i za Čedinu stranku osim ako ne izađe u koaliciji sa Nenadom Čankom pa zajedno sa njim ne probije cenzus. Dinkić sam nema ni 2% ali ako napravi onu Uniju regiona i povuče uz sebe Verka, Ničića, Ljajića i eventualno Gojkovićku onda će preći i nažalost još ćemo ga gledati. Dobro je što sa DS više neće biti na listi i što će se, bio DS na vlasti posle izbora ili ne, sasvim sigurno otkačiti od ekonomije i finansija.

Мислим да је ДСС стабилан на +/- 7% и да се питање преласка цензуса не посавља.


Добро је што је Шормаз избачен из странке....још да се Коштуњави реши пар антипатичних штеточина (Михајлов, Младеновић...) и ДСС ће поново доста ојачати.
 
Bolje mu je da se mane politike za dobrobit svih, i nek se vrati ugostiteljstvu, al bez narkotika.

O da.... Ali ne da po raznim ugostiteljskim objektima lomi inventar (cemu su bili svedoci mnogi Smederevci), nego da otvori neki svoj restorancic, koji nece da bude leglo dilera i narkomana, kao onaj objekat koji je jednom davno posedovao....
 
Мислим да је ДСС стабилан на +/- 7% и да се питање преласка цензуса не посавља.


Добро је што је Шормаз избачен из странке....још да се Коштуњави реши пар антипатичних штеточина (Михајлов, Младеновић...) и ДСС ће поново доста ојачати.

Kad pomenu Mihajlova, i on je obilazio kafane, dobro kafiće i ličio tada na Babija Papušku iz filma "Kako sam sistematski uništen od idiota".
Transformisao se čovek 100%
politika je čudo.
 
Meni samo nije jasno kako taj Sormaz ima obraza da i dalje ucestvuje u javnom politickom zivotu Srbije.
Celo Smederevo se jos uvek seca njegovog kafica L.A. a neke generacije 1975 - 1979 su od njega
kupile i probale prvu gudru, u to mogu i da se zakunu bez problema. Nekoliko ovdasnjih privatnika
zna koliko kosta to njegovo vazda neuspelo lobiranje po Beogradu i do kog stepena bezobrazluka
je spreman da ide tipa "Jao kako bi mi dobro dosla jedna vikendica bas onakva kao tvoja na Kopaoniku".
Uzas, stvarno uzas najgori.

Pretpostavio sam da je tako nesto u pitanju, ali nisam znao detalje :confused:

Hvala trakeru :hvala:
 
..izgleda da politicari i ljudi koji pretenduju na taj posao nemaju bas mnogo izbora u zivotu...barem po izgledu sudeci...:rotf:

politika-sormaz.jpg
 
Meni i dalje nije jasno (tacno) zasto je Sormaz kritikovao Kostunicu i zasto je izbacen iz stranke.

(Mada i nije neka steta).

Rekao je da je Koštunica nesposoban i da će da odvede strabku u propast.
Da ne ume da vidi realnost i da ne ume da radi na promociji stranke nego da se nada da će narod da uvidi da je DSS najbolja....
 
ne znam sta ce SNS raditi od ovih silnih izbeglica...

Пући ће, већина бирачког тела СНС-а, су још увек исти они људи који су некада гласали за СРС. Тома не схвата да је пријем толиких политичара ''демократског'' блока и нејасна политика која ће временом постати толико слична ДС-у, да се ове две странке неће моћи разликовати пут у пропаст.

Више пута сам рекао, рећи ћу опет СНС ЈЕ СТРАНКА БЕЗ БУДУЋНОСТИ, она је нејасна и све се више претвара у нови ДС.
 
Пући ће, већина бирачког тела СНС-а, су још увек исти они људи који су некада гласали за СРС. Тома не схвата да је пријем толиких политичара ''демократског'' блока и нејасна политика која ће временом постати толико слична ДС-у, да се ове две странке неће моћи разликовати пут у пропаст.

Више пута сам рекао, рећи ћу опет СНС ЈЕ СТРАНКА БЕЗ БУДУЋНОСТИ, она је нејасна и све се више претвара у нови ДС.

tačno :ok:
 

Карлобаг, Карловац, Вировитица ........... и бацање црне магије сигурно није будућност Србије!

Србији требају две јасне политичке опције које не доводе неке фундаменталне ствари у питање, потребна је нека екстремна и можда још нека либреална опција. Како ће се те две опције звати мене не занима, али тај дуализам нам је потребан, ова разно-разна мешетарења малих странака само штете Србији!
 

Back
Top