Заробљавање усташа у Блајбургу-Велики подвиг наших предака!

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Желим да се подсетимо на овај велики и лепи дан када су партизанске јединице успешно заробиле усташе у Блајбургу ,који су имали намеру да кидну .

Заробљавање усташа у Блајбургу се десило крајем Другог светског рата у селу Блајбург на аустријско-словеначкој граници, током маја 1945.

Поразом Нацистичке Немачке пропаст НДХ је постала неизбежна, па је хрватска влада одлучила да пребаци своје оружане снаге у Аустрију. Након немачке капитулације, главнина хрватске војске под командом генерала Херенчића се предала британској војсци близу Блајбурга у Аустрији, на граници са Словенијом.

Дана 15. маја 1945, британски генерал Патрик Скот је изручио све заробљенике југословенским оружаним снагама, чији је командант био Милан Баста, политички комесар 51. војвођанске дивизије.

Тим чином НДХ и усташе су званично поражене!

СЛАВА НАШИМ ХРАБРИМ ПРЕЦИМА:heart:

 
Овај сјајни подвиг партизанског одреда никада не сме да се заборави ,нити да се њега срамимо!Без обзира што многи данас измишљају које какве догодовштине и лажи

Овај догађај ће остати уписан у историју као коначан пораз усташа!
 
Желим да се подсетимо на овај велики и лепи дан када су партизанске јединице успешно заробиле усташе у Блајбургу ,који су имали намеру да кидну .

Заробљавање усташа у Блајбургу се десило крајем Другог светског рата у селу Блајбург на аустријско-словеначкој граници, током маја 1945.

Поразом Нацистичке Немачке пропаст НДХ је постала неизбежна, па је хрватска влада одлучила да пребаци своје оружане снаге у Аустрију. Након немачке капитулације, главнина хрватске војске под командом генерала Херенчића се предала британској војсци близу Блајбурга у Аустрији, на граници са Словенијом.

Дана 15. маја 1945, британски генерал Патрик Скот је изручио све заробљенике југословенским оружаним снагама, чији је командант био Милан Баста, политички комесар 51. војвођанске дивизије.

Тим чином НДХ и усташе су званично поражене!

СЛАВА НАШИМ ХРАБРИМ ПРЕЦИМА:heart:


Nije zarobljavanje nego zakopavanje.
 
Hahaha koji kretenizam ,ovi se predali Englezima i ovi ih razoruzali i predali partizanima kao vec zarobljenike i to je satro veliki podvig , cirkus . :lol:

Нису се предали Енглезима него су побегли код Енглеза који су имали у плану да их спасу.Доласком партизанског одреда сви су ухапшени и превежени у затвор.
 
Овај сјајни подвиг партизанског одреда никада не сме да се заборави ,нити да се њега срамимо!Без обзира што многи данас измишљају које какве догодовштине и лажи

Овај догађај ће остати уписан у историју као коначан пораз усташа!


Konačan poraz????

Ma nije valjda!

Pa kako su se to onda ustaše lepo pojavile u tolikom broju 90-tih, posle 45 godina komunističke vladavine, ako su bile konačno poražene 45???

Izgleda mi da su se ujkani lepo presvukli u komuniste...

U suštini, za nas Srbe, komunista ( ne partizan, već komunista) i ustaša mu dođu na isto...:per:
 
Не знам одакле изводите информације:eek:

Zapravo se u teoriji barata mnogo vecim ciframa ali njih odbijam na preuvelicavanje...u svakom slucaju zlocin. Ono sto mogu da podrzim tice se prava da oni obelezavaju Dan secanja jos od 1952. dok su nama ista prava bila uskracena za nasa stradanja...
 
Нису се предали Енглезима него су побегли код Енглеза који су имали у плану да их спасу.Доласком партизанског одреда сви су ухапшени и превежени у затвор.

...odakle su odvozeni dalje i na livadama ubijani...
 
Zapravo se u teoriji barata mnogo vecim ciframa ali njih odbijam na preuvelicavanje...u svakom slucaju zlocin. Ono sto mogu da podrzim tice se prava da oni obelezavaju Dan secanja jos od 1952. dok su nama ista prava bila uskracena za nasa stradanja...

Какав злочин молим вас да не користите излизане фразе када останете без аргумента
 
Zapravo se u teoriji barata mnogo vecim ciframa ali njih odbijam na preuvelicavanje...u svakom slucaju zlocin. Ono sto mogu da podrzim tice se prava da oni obelezavaju Dan secanja jos od 1952. dok su nama ista prava bila uskracena za nasa stradanja...

Samo Simo Dubajić se hvalio da je sa svojom jedinicom likvidirao 30.000 ljudi.

A tome još treba pridodati i Križni put.

Nemam ništa protiv toga da su ustaše potamanjene. Dapače!

Ali mi žao onih civila koji su u panici i neznanju bježali uz njih i koji su isto tako smaknuti ibez saslušanja i bez suđenja.
 
Samo Simo Dubajić se hvalio da je sa svojom jedinicom likvidirao 30.000 ljudi.

A tome još treba pridodati i Križni put.

Nemam ništa protiv toga da su ustaše potamanjene. Dapače!

Ali mi žao onih civila koji su u panici i neznanju bježali uz njih i koji su isto tako smaknuti ibez saslušanja i bez suđenja.

ko tebe spasi u zadnjem ratu
 
Samo Simo Dubajić se hvalio da je sa svojom jedinicom likvidirao 30.000 ljudi.

A tome još treba pridodati i Križni put.

Nemam ništa protiv toga da su ustaše potamanjene. Dapače!

Ali mi žao onih civila koji su u panici i neznanju bježali uz njih i koji su isto tako smaknuti ibez saslušanja i bez suđenja.

Нису никакви цивили смакнути ,вратили су се у Загреб!

По мени је питање зашто су бежали са усташама ,сигурно су имали разлог и то дебео
 
Samo Simo Dubajić se hvalio da je sa svojom jedinicom likvidirao 30.000 ljudi.

A tome još treba pridodati i Križni put.

Nemam ništa protiv toga da su ustaše potamanjene. Dapače!

Ali mi žao onih civila koji su u panici i neznanju bježali uz njih i koji su isto tako smaknuti ibez saslušanja i bez suđenja.

Mjenjaj avatar debelo si ostetio mozak .:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Glavni na tim likvidacijama bio je Franjo Tudjman, i od tada je pocela njegova
generalska karijera !:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:
 
Какав злочин молим вас да не користите излизане фразе када останете без аргумента

Dopada se nacin konverzacije zbilja:heart:...retkost

Elem, broj zrtava jeste preuvelican, mislim da su koristili slican broj jasenovackih zrtava kako bi kontrirali i umanji znacaj Jasonovca, koristili kao poznat izgovor "i vi ste nas"...takodje mislim da su ga koristili i kao vid separatisticke kampanje pre konacnog raspada SFRJ, nesto slicno raspirivanju nacionalnog duha i jacanje nacionalne svesti. Medjutim, pored svega pomenutog ja mislim da je Blajburg bio velika greska...u svetu se o njemu nije ni govorilo, istina ali niko ne negira ubistva zarobljenika vec samo broj zrtava.
 
Hahaha koji kretenizam ,ovi se predali Englezima i ovi ih razoruzali i predali partizanima kao vec zarobljenike i to je satro veliki podvig , cirkus . :lol:


Uopšte nema veze ni ko ih je zarobio, ni šta su oni hteli, ni da li je to bio podvig ili ne.

Najvažnije se desilo, najgori krvoločni ološ čovečanstava našao se tamo gde treba. Oni koji su klali, ubijali, spaljivali, kremirali srbsku nejač, decu, žene,majke završio je baš u rukama onih nad čijim porodicam su izvršeni najgori zločini u poznatoj istoriji čovečanstva a u ime ND Hrvatske.

Sve ostalo je nebitno.
 
Uh bwe...pa ne bih bas toliko slavila, pobili su ratne zarobljenike...kako bese oko 10 000 ljudi ako se dobro secam, bila je i masa civila pored ratnih zarobljenika


Ratne zarobljenike !?

Ja mislim da je to najgore dno ili bolje rečeno dno dna ljudske vrste i to nema nikakve veze sa ratnim zarobljenicima.
 
do sada 60.000 evidentiranih poimenice vojnika,civila,djece

neprovjerene inf. gruba cifra preko 200.000

...ja sam citala i o brojki koja prelazi 600 000 i koju je odredila Saborska komisija ali i o apsolutnom negiranju likvidaicija...svako je uzeo cifru koja njemu odgovara i cini mi se da se nikada nece saznati pravi broj...
 

Back
Top