Poslanici ne radi zbog svetskog prventstva u Africi!

tu tu tu

Buduća legenda
Poruka
45.209
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/.../Poslanici+neće+da+rade+zbog+Mundijala!!.html


Beograd 13. 05. 2010

PRESS

Sprdaju se sa državom
Poslanici neće da rade zbog Mundijala!?!

Srpski poslanici neće raditi od 11. juna do 11. jula ove godine zbog Svetskog fudbalskog prvenstva u Južnoj Africi! Naime, pošto RTS zbog direktnih prenosa i specijalnih emisija sa Mundijala neće moći da prenosi sednice parlamenta, poslanici su odlučili da uzmu mesec dana slobodno!
1
Jel, Nado, je l' si se i ti kladila na Brazil... Poslanici će na miru moći da gledaju Mundijal

Posle vanrednog odmora u junu i julu, poslanici će najverovatnije već u avgustu otići na redovan odmor, tako da će naredno leto biti za njih skoro potpuno neradno, za razliku od prethodnih godina kada je parlament na junskim i julskim sednicama donosio vrlo važne odluke i zakone.

Nije-nego...

U kabinetu predsednice Skupštine Slavice Đukić-Dejanović potvrđuju da „verovatno neće biti letnjeg zasedanja parlamenta":

- Nije to zbog Mundijala, već zato što nema razloga za letnju sednicu parlamenta. Ako bude nekog konkretnog razloga, imaćemo vanredno zasedanje, koje se saziva po posebnoj proceduri... - objašnjavaju u kabinetu predsednice. Na naše pitanje kako je moguće da nema potrebe za letnjom sednicom kad vlast sve vreme priča o neophodnosti brzog donošenja evropskih zakona, nismo dobili nikakav odgovor.
a

Tijanić: Nema prenosa Skupštine

Direktor RTS Aleksandar Tijanić nema dilemu šta će se prenositi na drugom programu u junu i julu ove godine.

- Nadam se da neće biti zasedanja Skupštine u to vreme. Ako ga bude, mi ćemo ipak prenositi fudbal jer smo ga skupo platili. Neka se bune poslanici koliko god hoće, mi smo skupo platili fudbal i prenosićemo ga - kaže Tijanić za Press.

Sekretar Skupštine Srbije Veljko Odalović kaže da je još rano govoriti o tome da li će biti letnjeg zasedanja.

- Redovno zasedanje Skupštine završava se krajem maja, a nakon toga ćemo videti da li ima potrebe za vanrednim zasedanjima. Sve zavisi da li će na leto biti tema koje će zahtevati vanredno zasedanje... - kaže Odalović.

Poslanici vladajuće većine tvrde da će sav posao završiti do kraja maja, a da će se ako hitnost bude nalagala, sastajati i bez TV prenosa. Portparolka DS Jelena Trivan kaže da se prolećno zasedanje završava 30. maja, ali da će biti potrebno da se radi i u junu:.

- Najverovatnije će biti potrebe za zasedanjem u junu, jer je pred nama usvajanje zakona o NBS, a verovatno i ratifikovanje međunarodnih finansijskih sporazuma. Skupština je ranijih godina uvek zasedala u junu, i što se tiče DS, mi nemamo problema sa tim da se sednice održavaju i bez TV prenosa - kaže Trivanovka.

Zamenik šefa poslaničke grupe SPS - JS Dragan Marković Palma kaže da će već danas pismenim putem pitati predsednicu parlamenta šta će biti sa Skupštinom u tom periodu:

- Mislim da bi trebalo da se napravi pauza u zasedanju u to vreme. To bi bilo najkorektnije zbog opozicije jer su prenosi prilika da se čuje njihova reč... - kaže Palma.

Sa druge strane, opozicija najavljuje da neće raditi bez TV prenosa. Šef poslaničke grupe SRS Dragan Todorović kaže za Press da će se za vreme svetskog fudbalskog prvenstva raditi onako kako vlast odluči.

SRS: Ništa bez TV

- Biće kao za vreme Olimpijade, znači neće se raditi. Ja zaista ne znam da li ima potrebe da se radi, jer uglavnom tempo rada parlamenta diktira Vlada. Verovatno neće biti sednica. Ako bude potrebe za hitnim vanrednim sednicama, mi nećemo pristati na rad bez TV prenosa - kaže Todorović.
2

U junu i julu 2009. godine usvojeno 15 zakona

- 1. jun - 9. jun - šesto i sedmo vanredno zasedanje, plus dan za poslanička pitanja - tri radna dana

- 9. jun - 8. jul - osmo vanredno zasedanje, 10 radnih dana, usvojeno 10 zakona

- 8. jul - 16. jul - deveto vanredno zasedanje - šest radnih dana, usvojeno pet zakona, među kojima i rebalans budžeta

- 16. jul - 31. avgust - deseto vanredno zasedanje



Potpredsednik SNS Božidar Delić kaže da najverovatnije neće biti sednica parlamenta, već da će samo odbori zasedati.

- Ja bih lično radio i bez prenosa. Kao poslanik na stalnom radu, obavezan sam na to, bilo prenosa ili ne. Ako ne bude zasedanja, ja ću biti na svom radnom mestu u poslaničkom klubu - rekao je Delić.
 
I uredno naplatiti putne troskove....ne gleda on to zbog sebe,nego zbog Srbije :mrgreen:
Ма не гледа ОН то ни због Србије.
Гледа због - ЕУ .... јер, ЕУ нема алтернативу ! :rtfm:
Ma nasi poslanici su dzabalebarosi!
... али дебело плаћени.
Још им је и мало, па секретар скупштине Вељко Одаловић (спс) тражи да се посланицима повећају примања. ... јер примају намању лову у окружењу :dash:
 

Back
Top