ŠORMAZ: KOŠTUNICA JE UNIŠTIO DSS

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
S ovakvim Koštunicom DSS neće preći cenzus na sledećim izborima! Sve se menja, samo on i Vuk Drašković ostaju. Vuk je trenutno na 1,5 odsto, a Koštunica grabi ka tome


BEOGRAD - Dragan Šormaz, poslanik DSS, kaže da će u ovoj stranci ostati samo ako Vojislav Koštunica podnese ostavku!
U razgovoru za Kurir Šormaz otvoreno govori o problemima unutar DSS i ističe da je jedino rešenje za spas ove stranke odlazak Koštunice u penziju.
- Dosta je više bilo ćutanja, jasno i glasno tražim ostavku Vojislava Koštunice!

Da li ste o tome razgovarali s još nekim iz partije?
- Još u jesen 2008, nakon istraživanja unutar stranke, zaključeno je da DSS ima problem liderstva. Tada sam na sednici Glavnog odbora, u prisustvu Koštunice, rekao da treba da odredimo ko će biti kandidat za predsednika Srbije 2012, pa da se taj čovek profiliše. Evo, prošle su dve godine i ništa nije urađeno. Očigledno da Koštunica neće da se nešto promeni.

Mnogi smatraju da Koštunica ima ozbiljnu podršku u stranci.
- Da, ozbiljnu podršku u stranci za koju je pitanje koliko članova ima?! Od prošlog IO iščlanilo se preko 20 odsto članova! Rejting je pre sedam godina bio 17 procenata, a sada je na ivici cenzusa! Neko mora da bude odgovoran za to!

Nije valjda samo Koštunica kriv?
- Pa, sigurno nisu opštinski ili glavni odbor, koji on saziva dva puta godišnje. Nije kriv ni poslanički klub, čiji se članovi bore kao lavovi u Skupštini. Svi lideri stranaka su u parlamentu. I Tadić je bio u Skupštini kada je bio u opoziciji, a gde je Vojislav Koštunica?! Šta on radi?

Očekujete li podršku unutar stranke ili, možda, posledice zbog ovoga što pričate?
- Za posledice me baš briga! Nadam se da će ovo podići neki glas unutar DSS. Nisam ni ja nevin u celoj priči. Nekada sam, silom prilika, pristajao da govorim nešto što bi se dopalo Koštunici.

Na šta mislite?
- Recimo, morao sam da pravdam kandidaturu Dragana Maršićanina za predsednika Srbije iako smo znali da neće pobediti i da čoveka puštamo tek tako, bez kampanje. Znam dosta o izbornom procesu i kampanjama, ali Koštunica to, jednostavno, ne prihvata. On misli da je politika sama po sebi dovoljna i da će to narod prepoznati. I dok Koštunica tako misli i ništa ne radi, mi smo došli na pet odsto.

Zašto tek sad pričate o svemu?
- Došlo je do kraja! Cenzus je tu, imali smo 1,7 odsto sa još dve stranke u Negotinu, 6,3 odsto u centru Šumadije. Zar to ne govori da je DSS na republičkom nivou ispod cenzusa?! Bili smo treći, a sada smo peti. Pretekao nas je SPS, i radikali su još uvek jači od nas!

Koga vidite umesto Koštunice?
- Ovako kako Koštunica vodi stranku, ja bih je deset puta bolje vodio! U DSS ima deset ljudi koji bi to i od mene bolje radili. Da li je neko mislio da Tadić može da vodi stranku bolje od Đinđića? Nije, ali, evo, DS nikada nije imao bolje rezultate. Dačić umesto Miloševića, Dinkić umesto Labusa, znači, moguće je! Jedini koji se u Srbiji nisu promenili su Vojislav Koštunica i Vuk Drašković. Ovaj drugi je na 1,5 odsto, a Koštunica grabi ka tome. Jedino rešenje je njegov odlazak.

Ako se to ne desi, ostajete li u DSS?
- Baviću se politikom. Ako može sa DSS, u redu, ako ne, onda na nekom drugom mestu. Sigurno neću biti deo debatnog kluba u kom se raspravlja da li smo pravu ili ne. To može da se radi i u nekom penzionerskom klubu.
n I, šta bi Koštunica trebalo da radi?
- Može da bude savetnik ili počasni predsednik. Ali, više ne treba da vodi stranku, jer to ne radi dobro. Ovo što kažem je dobronamerno, i za njega i za DSS.

Da li ćete ostati u DSS ako Koštunica ne ode?
- To postaje besmisleno! S njim, takvim kakav jeste, DSS neće preći cenzus na sledećim izborima, a ja želim da se borim da u Srbiji bude bolje.

http://beta.kurir-info.rs:84/vesti/politika/sormaz-kostunica-je-unistio-dss-33773.php
 
Коштуница ако нешто битно не уради у погледу побољшања рејтинга странке може да очекује испадање из лиге.Једина шанса која се намеће је та да прихвати сарадњу са СНС-ом ако мисли да и даље плива по мутним политичким водама.Док се он одлучи са киме ће у коалицију прођоше избори а и он заједно са њима.
 

Back
Top