poternice,velike greske

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
jedna akcija koja ce obradovati forumase. da cujem sta sada imate da dodate.

Srbija traga za 150 osumnjičenih za ratne zločine
FoNet | 11. 05. 2010. - 19:53h | Komentara: 1

Srbija trenutno traga za više od 150 građana sa Kosova i Metohije za kojima je raspisala međunarodne poternice pod sumnjom da su počinili ratne zločine, izjavila je kordinator za odnose sa javnošću u Tužilaštvu za ratne zločine Srbije Jasna Šarčević.

Ona je KIM radiju rekla da je taj broj, uključujući i period pre 2000. godine, nešto veći i da je Tužilaštvo pokrenulo inicijativu da se taj broj revidira.

"Ne ulazim u to da li su ljudi protiv kojih su se vodili postupci odgovorni za zločine i dela koja im se stavljaju na teret, već govorim o konfuziji i velikim greškama koje su predstavnici pravosuđa Srbije načinili", ocenila je Šarčevićeva u pisanoj izjavi.

Na poternicama su i ljudi koji danas čine vlast na Kosovu, a to se odnosi na sadašnjeg i bivšeg premijera Kosova, Hašima Tačija i Agima Čekua, dodala je ona.

Prema njenim rečima, sa Euleksom postoji izuzetno dobra saradnja.

"Imamo isti cilj, da kroz adekvatne istrage i sudske postupke, svim porodicama žrtava, i Albancima i Srbima, omogućimo satisfakciju i pravdu, ne ulazeći u političke i otvorene teme", naglasila je Šarčević.
 
Gluposti.Srbiju vode slabići i ljudi bez cilja.Optužnice ne treba ukinuti već proširiti i otvoriti nove.Na svaki vid šiptarskog kriminala treba uvesti nove mere kao i drakonske kazne za one srpske funkcionere ili službenike koji te mere ne budu poštovali.Činjenica je da se šiptari sa Kosova bave kriminalom i treba im omogućiti da osete posledice.
 
Gluposti.Srbiju vode slabići i ljudi bez cilja.Optužnice ne treba ukinuti već proširiti i otvoriti nove.Na svaki vid šiptarskog kriminala treba uvesti nove mere kao i drakonske kazne za one srpske funkcionere ili službenike koji te mere ne budu poštovali.Činjenica je da se šiptari sa Kosova bave kriminalom i treba im omogućiti da osete posledice.

mogu se otvoriti nove, mogu se i kazne poostriti za svaku vrstu kriminala, ali se uvek treba bazirati na cinjenicama, a ne ispadati smesan. dobar deo tih optuznica iz vremena milosevica su smesne, i to je i vlast napokon uvidela. zasto se cekalo desetak godina, ja ne znam. ali bolje ikad nego nikad.
 
i obratite paznju na ova deo teksta. da li primecujete nesto?

Na poternicama su i ljudi koji danas čine vlast na Kosovu, a to se odnosi na sadašnjeg i bivšeg premijera Kosova, Hašima Tačija i Agima Čekua, dodala je ona.
 
Потернице ако за њих нема утемељења, и ако представљају вид политичког притиска одмах укинути, уколико постоје докази и ако је истражним радњама утврђено да су неки људи, па макар то били и челни људи привремених косовских инстзитуција, чинили кривична дела, злочине..... онда је крајње време да ова држава почне да се понаша као све остале нормалне државе, које не се.ру већ раде посао!!!!
 
Потернице ако за њих нема утемељења, и ако представљају вид политичког притиска одмах укинути, уколико постоје докази и ако је истражним радњама утврђено да су неки људи, па макар то били и челни људи привремених косовских инстзитуција, чинили кривична дела, злочине..... онда је крајње време да ова држава почне да се понаша као све остале нормалне државе, које не се.ру већ раде посао!!!!

sumnjam da ce iko imati ista protiv takvih poternica. ali ovo su mahom zaostavstina milosevica, kada su izdavane poternice na piknicima, i gde je cela politicka elita koja je bila umesana u NATO napade na srbiju stavljena na poternice. mislim da su to kontraproduktivne, a to se pokazalo kod par hapsenja, koja su rezultirala pustanjem uhapsenih, i sigurno promenom stava strane koja je izvrsila hapsenje, i to negativno po srbiju.
 
nisi razumeo poentu posta.
nigde tzv. a tekst nije sa B92
О чему ти причаш?То што су они твоји хероји не значи да нису злочинци и криминалци.Слажем се да не треба да буду на потерницама него под земљом а то што нису је само доказ да безбедносне службе Србије не раде ништа осим што шпијунирају своје грађане за унутарполитичке потребе и ништа више.
ja se secam onih koje potrazuju blera, klintona i sl...smesno. pa njih ne sme niko da pogleda ni popreko a ne da ih uhapse:hahaha::hahaha::hahaha:
Исто као и за први пост.Ако су за тебе хероји,за нас нису него опскурне историјске личност типа Хитлера.
 
О чему ти причаш?То што су они твоји хероји не значи да нису злочинци и криминалци.Слажем се да не треба да буду на потерницама него под земљом а то што нису је само доказ да безбедносне службе Србије не раде ништа осим што шпијунирају своје грађане за унутарполитичке потребе и ништа више.

Исто као и за први пост.Ако су за тебе хероји,за нас нису него опскурне историјске личност типа Хитлера.

znas sta misoni, ja sam previse mator da bi bilo ko bio moj idol, moj heroj i sl. to sam davno prevazisao, mada mogu reci da se ne secam da sam imao ikada takve heroje. stvar je da ce se uskoro revidirati sve poternice, i da ce se odbaciti one politicke, kao neosnovane. sta mislis da li ce ovi koje si spomenuo ostati na poternicama ili ne? e to je poenta teme.
 
Ратни злочини не застаревају тако да, ако тренутно буду неки са потерница скинути из политичких разллога, а ради се о потерницама и оптужницама за та к.дела, то није и коначна и крајња реч.
 
znas sta misoni, ja sam previse mator da bi bilo ko bio moj idol, moj heroj i sl. to sam davno prevazisao, mada mogu reci da se ne secam da sam imao ikada takve heroje. stvar je da ce se uskoro revidirati sve poternice, i da ce se odbaciti one politicke, kao neosnovane. sta mislis da li ce ovi koje si spomenuo ostati na poternicama ili ne? e to je poenta teme.
Poenta teme ti je nakrivo postavljena.Ako hoćeš njome da kažeš da su ti koje si pobrojao pošteni ljudi i time što su bili ili su sada političari znači da nisu kriminalci,onda si zamenio teze.Ako je poenta teme da političare ne treba stavljati na poternice nego se s njima obračunavati na druge načine,slažem se.
 
Poenta teme ti je nakrivo postavljena.Ako hoćeš njome da kažeš da su ti koje si pobrojao pošteni ljudi i time što su bili ili su sada političari znači da nisu kriminalci,onda si zamenio teze.Ako je poenta teme da političare ne treba stavljati na poternice nego se s njima obračunavati na druge načine,slažem se.

poenta teme je da je srbija izdavala poternice bez ikakvog osnova, i da je to napokon uvidela i sprema revidiranje tih poternica, i da ce dobar deo poternica biti povucen, sto je i jedino ispravno. e to je poenta teme.
mada ce ova tema biti aktuelna tek posle saopstenja imena koja su uklonjena sa tih poternica,do tada nista.
 
poenta teme je da je srbija izdavala poternice bez ikakvog osnova, i da je to napokon uvidela i sprema revidiranje tih poternica, i da ce dobar deo poternica biti povucen, sto je i jedino ispravno. e to je poenta teme.
mada ce ova tema biti aktuelna tek posle saopstenja imena koja su uklonjena sa tih poternica,do tada nista.

Ademe,ko je kidnapovao,mucio i ubijao onolike ljude dole od 1996 pa do kraja rata?Ko je napadao policajce bilo Srbe bilo Albance na duznosti po Pristini i ostalim gradovima na Kosovu?ko je bacio bombu u onaj kafic u Peci kad su ubijena 6 srpska maloletna decaka?Ima jos milion primera?Treba samo da se secam....
 
poenta teme je da je srbija izdavala poternice bez ikakvog osnova, i da je to napokon uvidela i sprema revidiranje tih poternica, i da ce dobar deo poternica biti povucen, sto je i jedino ispravno. e to je poenta teme.
mada ce ova tema biti aktuelna tek posle saopstenja imena koja su uklonjena sa tih poternica,do tada nista.
Ako je neko pobio ili zastrašio svedoke,ne znači da je nevin.
 
Ademe,ko je kidnapovao,mucio i ubijao onolike ljude dole od 1996 pa do kraja rata?Ko je napadao policajce bilo Srbe bilo Albance na duznosti po Pristini i ostalim gradovima na Kosovu?ko je bacio bombu u onaj kafic u Peci kad su ubijena 6 srpska maloletna decaka?Ima jos milion primera?Treba samo da se secam....

САМО ДА НЕ ЗАБОРАВИМО! :rtfm::rtfm::rtfm:

ОСТАЛО ЈЕ СТВАР РУТИНЕ!
 
Ademe,ko je kidnapovao,mucio i ubijao onolike ljude dole od 1996 pa do kraja rata?Ko je napadao policajce bilo Srbe bilo Albance na duznosti po Pristini i ostalim gradovima na Kosovu?ko je bacio bombu u onaj kafic u Peci kad su ubijena 6 srpska maloletna decaka?Ima jos milion primera?Treba samo da se secam....

ne znam. znas li ti???
poternica se izdaje za neku osobo za koju se ili osnovano sumnja ili se vec ima dokaza da je kriv za neki konrektan slucaj. ili nesto slicno. a posto je ovde puno poternica koje... procitaj ranije posotve
 

Back
Top