Za svoju zaradu Srbin moze da kupi najmanje benzina od svih ostalih naroda u Evropi

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.257
Gorivo u Srbiji danas skuplje nego ikad!
Za srpsku zaradu najmanje benzina

Srbin sa prosečnom platom može da kupi 250, Makedonac 284, Bosanac 382, Hrvat 637, a Nemac čak 1.578 litara benzina! l Cene naftnih derivata u Srbiji nastaviće i dalje da rastu

Gorivo u Srbiji je među najskupljim u Evropi, a platežna moć građana pri tom je daleko ispod one koju imaju Nemci, Italijani ili Austrijanci. U Srbiji se tako za prosečnu platu može kupiti 250 litara benzina, a u Nemačkoj čak 1.578 litara, odnosno šest puta više, pokazuje istraživanje Pressa!

Upoređujući sa zemljama u našem regionu, srpski vozači za svoju prosečnu platu mogu da kupe od 35 do 500 litara benzina manje nego vozači u najbližem komšiluku.

Poražavajući standard

Cena benzina u Srbiji će od petka biti 119,4 dinara, pa će vozači u našoj zemlji za jednu prosečnu platu (oko 300 evra) moći da kupe oko 250 litara benzina ili evrodizela. Iako će benzin u Srbiji ostati nešto jeftinije nego u Austriji, Sloveniji i Mađarskoj, kada se uporede njihove mesečne zarade, jasno je koliko je prosečnom Srbinu teže da odvoji novac za vožnju automobila. Mađar sa prosečnom platom može da kupi oko 130 litara benzina više nego Srbin, Slovenac oko 500, a Austrijanac čak 1.350 litara! Više goriva za prosečnu zaradu mogu da kupe i građani ostalih zemalja u regionu, a po standardu smo najbliži Makedoncima, koji nas „šiju" sa oko 30 litara benzina ili 90 litara evrodizela.

Savetnik za energetiku u PKS-u Ljubinko Savić kaže za Press da ovi podaci govore da nam je standard daleko niži nego u okolnim državama.

- Podaci pokazuju kakva je situacija kod nas i da mi generalno imamo mnogo jače cene goriva nego ostale zemlje u regionu. Naš standard je pri tom daleko niži i očigledno da visoke cene ne može da isprati - kaže Savić.

Inače, osim što smo „crna ovca" u regionu, loša statistika nas prati i u odnosu na Zapadnu Evropu. Tako za prosečnu nemačku platu od 2.304 evra može da se kupi čak šest puta više benzina (1.578 litara!), iako je ovaj derivat tamo skuplji za 27 centi. Slična situacija je i sa Slovačkom, u kojoje za prosečnu zaradu možete kupiti duplo više benzina i 2,5 puta više evrodizela nego u Srbiji!

Država halapljiva

Predsednik Udruženja vlasnika privatnih pumpi Srbije Milan Rakić kaže za Press da je ovakva statistika sramna i posledica lošeg rada Ministarstva energetike.

- Građani u Nemačkoj i zemljama EU u odnosu na svoja primanja imaju mnogo veće mogućnosti i standard u odnosu na našu zemlju, što je poražavajuće. Građani Srbije su pogrešnom politikom Ministarstva energetike ekonomski poniženi jer plaćaju preskupe cene derivata svojim malim platama. Evidentno je iz vašeg istraživanja zašto potrošači iz Srbije odlaze u prekogranične kupovine jer su očigledno cene derivata na tim tržištima značajno niže - izjavio je on.

Ekonomista Milan Kovačević smatra da je problem u visokim akcizama na gorivo, zbog čega su cene derivata kod nas suviše visoke, a građani sve manje kupuju.

- Cifre iz vašeg istraživanja upravo govore da je država halapljivo uzela previše za sebe u ceni derivata, a na drugi način otežani su standard građana i poslovanje privrede. Kod nas država radi neracionalno. Bilo bi normalno da puste rast cena do nekog nivoa, ali čim počne da pada prodaja, onda je takvo razmišljanje kontraproduktivno. Mislim da bi sa umerenijim cenama i manjim akcizama mogli da dobiju više novca na ime državnih dažbina - smatra Kovačević. \

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/116884/Za+srpsku+zaradu+najmanje+benzina.html


-------------

Eto konacno crno na belo - Srbi zive najgore u Evropi jer imaju najmanju kupovnu moc u Evropi. Upravo odnos plata i cene benzina to dokazuje

Hvala instituciji Tadicu i demokratama sto su Srbiju doveli dovde :super:
 
gorivo-2.jpg


Srbija lider Evrope i balkana :)
 
na kraju mu na isto dodje. nemcu ce BMW trositi puno vise, jer ima dobre puteve i vozit ce 200 na sat, dok ces rbin sa jugom, po ovim putevima voziti oko 55 km. h i....

:hahaha: vidi se da nisi nikad nista vozio osim mozda bicikle :hahaha:

da si ikad vozio auto znao bi da moderni automobili novije generacije trose jednako u proseku na 100 kao yugo 45

primera radi ford focus limuzina sa 2.0 motorom trosi na otvorenom 6 litara po gradu 9 sto je i fabricka potrosnja za yugo 45
 
kupovna moc srba je danas najmanja u evropi , jer osim najmanje benzina srbin kupuje i najmanje cega drugog god hoces, kilograma persuna, praska za pranje vesa, zejtina, vina, kisele vode, kilovatcasova struje , frizidera, nastavite niz....

Ja sam dosao sa posla u 23. 30
radim i imam benzin i za benzin.
a ti si ovde od ko zna kad i cekas da te neki siptar zove i javi da dodjes po brazilske prasice na granicu...
Ods moje plate drzava ima svaki mesec 300 evra doprinosa.
a od tvoje?
:cool:
 
ono sto tvoj ograniceni mozak ne kapira jeste da mozes ti da iams platicu od 800 evra i ja par puta vecu nego ti i jos neki drugi, al to opet ne znaci nista , jer kad se saberu sve plate i podele ispada da je prosek plata u celoj zemlji 300 evra. jedna lasta ne cini prolece.

a 90% srbije radi za tu platu od 300 evra ili za manje. sto znaci da je 90% srbije teska beda a krivicu za to snosi naravno sadasnja garnitura na vlasti ciji si i iti deo. zahvaljujuci vama srbi su danas najveca beda u evropi.
 
na kraju mu na isto dodje. nemcu ce BMW trositi puno vise, jer ima dobre puteve i vozit ce 200 na sat, dok ces rbin sa jugom, po ovim putevima voziti oko 55 km. h i....

:hahaha: Porediš nemački BMW i nemačke BESPLATNE autoputeve sa srpskim kolima i Mesečevim putevima u Srbiji i još kažeš da mu to dođe na isto. Ti si bre prs'o skroz na skroz !
 
:hahaha: vidi se da nisi nikad nista vozio osim mozda bicikle :hahaha:

da si ikad vozio auto znao bi da moderni automobili novije generacije trose jednako u proseku na 100 kao yugo 45

primera radi ford focus limuzina sa 2.0 motorom trosi na otvorenom 6 litara po gradu 9 sto je i fabricka potrosnja za yugo 45

za boldovano si 99% u pravu, uz napomenu, ponekad i komsijin traktor.
 
ono sto tvoj ograniceni mozak ne kapira jeste da mozes ti da iams platicu od 800 evra i ja par puta vecu nego ti i jos neki drugi, al to opet ne znaci nista , jer kad se saberu sve plate i podele ispada da je prosek plata u celoj zemlji 300 evra. jedna lasta ne cini prolece.

a 90% srbije radi za tu platu od 300 evra ili za manje. sto znaci da je 90% srbije teska beda a krivicu za to snosi naravno sadasnja garnitura na vlasti ciji si i iti deo. zahvaljujuci vama srbi su danas najveca beda u evropi.

Snose krivicu oni koji vas ne povesaju-tebe koji profitiras na tudjoj muci i svercujes.
 
Snose krivicu oni koji vas ne povesaju-tebe koji profitiras na tudjoj muci i svercujes.

nisam ja narodu nabio cene i akcize. vec ti i tebi slicni DS-ovci.

vi ste glavni krivci sto narod lose zivi. jer ste sahranili domacu privredu, proizvodnja ne postoji, i sve sto znate jeste da svaki dan dizete cene struje, grejanja , komunalija, benzina i hrane...

i zato srpski narod zivi najgore u evropi.
 
Pitate se zasto Srbi zive najgore u Evropi?

Pa treba platiti Tadicev novi avion, pa novi blindirani auto, pa mnostvo oktavija i audija koje voze sekretarice ministri i svalerke ministara u vladi Srbije, pa da se plate soferi , gorivo i odrzavanje cele te ergele automobila i aviona,. pa onoj ambasadorki Tadicevoj stancic od 8000 eura mesecno, pa snosaj efendiji platica iz budzeta od 800 evra ....

pa znate vi , kolko sve to kosta?

znate a? e pa onda VADITE PARE - trebaju zutima :mrgreen:
 
nisam ja narodu nabio cene i akcize. vec ti i tebi slicni DS-ovci.

vi ste glavni krivci sto narod lose zivi. jer ste sahranili domacu privredu, proizvodnja ne postoji, i sve sto znate jeste da svaki dan dizete cene struje, grejanja , komunalija, benzina i hrane...

i zato srpski narod zivi najgore u evropi.

Nisi ti, al su nabijene zbog tebe i tebi slicnih.
Veceras sam svratio do prodavnice-lik mi prodao 6 tuborg piva i kezi se-NE RADI MI FISKALNA KASA.a unosi kartone robe na crno u radnju.Podravkine supe, cokolade milka...
ne s.eri majke ti.
 
Pitate se zasto Srbi zive najgore u Evropi?

Pa treba platiti Tadicev novi avion, pa novi blindirani auto, pa mnostvo
oktavija i audija koje voze sekretarice ministri i svalerke ministara u vladi Srbije, pa da se plate soferi , gorivo i odrzavanje cele te ergele automobila i aviona,. pa onoj ambasadorki Tadicevoj stancic od 8000 eura mesecno, pa snosaj efendiji platica iz budzeta od 800 evra ....

pa znate vi , kolko sve to kosta?

znate a? e pa onda VADITE PARE - trebaju zutima :mrgreen:

Ja se ne pitam.:(

Za Tadica cu da dam i poslednji dinar!
 
Nisi ti, al su nabijene zbog tebe i tebi slicnih.
Veceras sam svratio do prodavnice-lik mi prodao 6 tuborg piva i kezi se-NE RADI MI FISKALNA KASA.a unosi kartone robe na crno u radnju.Podravkine supe, cokolade milka...
ne s.eri majke ti.

cene nisu najbijene zbog mene, ja sam sto bi ono rekli "sitna riba u moru plavom"

cene su nabijene jer vi DS-ovci na budzetskoj sisi trosite previse i zato nema novca u budzetu da se isplate sve vase plate od 800 evra, dnevnice, prenocista, rate za kredite koje ste uzeli o narodnom trosku, svalerkama audiji i oktavije, predsedniku avion i bembara od milion evra, reprezentacije po kafanama, seminari i savetovanja po svetu i tako dalje

svi ti troskovi koje vi pravite kad se zajedno saberu su ogroman trosak kojeg ne moze da pokrije ni jos 100.000 ovakvih kao ja.

i mesto da smanjite vase bahacenje i izivljavanje o narodnom trosku - vi mesto toga - dizete cene .

i zato narod srbije zivi nikad gore
 
cene nisu najbijene zbog mene, ja sam sto bi ono rekli "sitna riba u moru plavom"

cene su nabijene jer vi DS-ovci na budzetskoj sisi trosite previse i zato nema novca u budzetu da se isplate sve vase plate od 800 evra, dnevnice, prenocista, rate za kredite koje ste uzeli o narodnom trosku, svalerkama audiji i oktavije, predsedniku avion i bembara od milion evra, reprezentacije po kafanama, seminari i savetovanja po svetu i tako dalje

svi ti troskovi koje vi pravite kad se zajedno saberu su ogroman trosak kojeg ne moze da pokrije ni jos 100.000 ovakvih kao ja.

i mesto da smanjite vase bahacenje i izivljavanje o narodnom trosku - vi mesto toga - dizete cene .

i zato narod srbije zivi nikad gore

pa takvih sitnih riba je previse za ovu zemlju..
Idi bre na Kosovo odakle si i dosao i ostavi nas da zivimo kako mozemo i umemo.
:roll:
 
Pitate se zasto Srbi zive najgore u Evropi?

Pa treba platiti Tadicev novi avion, pa novi blindirani auto, pa mnostvo oktavija i audija koje voze sekretarice ministri i svalerke ministara u vladi Srbije, pa da se plate soferi , gorivo i odrzavanje cele te ergele automobila i aviona,. pa onoj ambasadorki Tadicevoj stancic od 8000 eura mesecno, pa snosaj efendiji platica iz budzeta od 800 evra ....

pa znate vi , kolko sve to kosta?

znate a? e pa onda VADITE PARE - trebaju zutima :mrgreen:

Ja se ne pitam, ja znam... zato sto srpski narod vec deset godina ima apsolutno najnesposobniju i najgoru vlast u Evropi i u svojoj istoriji... vlast koja iskljucivo misli na sopstvene interese, vlast koja demokratiju promovise na najgori moguci nacin... po njima je demokratija da oni imaju sve a narod nista!
 
pa takvih sitnih riba je previse za ovu zemlju..
Idi bre na Kosovo odakle si i dosao i ostavi nas da zivimo kako mozemo i umemo.
:roll:

nisam ja dosao sa kosova , a i da jesam to nista ne menja jer kosovo je takodje srbija.

privreda bre kine i japana bi otisla u bankrot kad bi vas morala da finansira a ne jadan srpski narod koji vise globe davati ne moze ni trpeti zutoga zuluma :think:
 
nisam ja dosao sa kosova , a i da jesam to nista ne menja jer kosovo je takodje srbija.

privreda bre kine i japana bi otisla u bankrot kad bi vas morala da finansira a ne jadan srpski narod koji vise globe davati ne moze ni trpeti zutoga zuluma :think:

Kako ne menja?
aj ne seri...
godinu dana ti je stajalo u statusu-'dogodine u Prizrenu'
Pa idi bre u Prizren vise i ne jebi nas ovde...
 
Ja se ne pitam, ja znam... zato sto srpski narod vec deset godina ima apsolutno najnesposobniju i najgoru vlast u Evropi i u svojoj istoriji... vlast koja iskljucivo misli na sopstvene interese, vlast koja demokratiju promovise na najgori moguci nacin... po njima je demokratija da oni imaju sve a narod nista!

eeeej bre sekratarice u vladi borisa tadica idu zavrsavaju sluzbenim AUDIJIMA A8 privatne poslove!

SEKRETARICE

I to se nikad ne bi saznalo da nisu toliko bahati pa su pregazili na putu negde les mrtvog coveka koliko ih boli patka za sve.

i ne samo da sekretarica o drzavnom trosku sluzbenom A osmicom zavrsava privatne poslove nego jos uzme i vozaca da je vozika , a vozac na sve to naravno naplati dnevnicu putne troskove i sta jos sve ne!

zamisli tek sta rade ova jaca muda u tadicevoj administraciji.

idu na letovanje na karibe privatnim avionima??? :think:

naravno sve to placamo mi gradjani kroz nova poskupljenja i najvece cene svega u evropi
 

Back
Top