Emancipacija vs. žene koke

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
na zapadu ništa novo...

uglavnom imamo danas kao dva polariteta... žene efektivne efikasnne brze poslovne ovo ono koje stižu sve a utome svemu širenje veša, glanacanje prozora i i češljanje resica na tepihu im je polsednja stavka
imamo žene koje doživljavaju sebe kao ove gore i sve super al u suštini su koke, znači skuvati, uzglancati kuću, to im je prioritet pa ostalo bože pomozi
imamo žene koje su koke svojom voljom, znači životno ostavrenje im je šporet, sređen dom i sitna deca i ne razmišljaju o svetskim problemima

e ode mi tema bez ankete :evil:

znači vi ste:

emancipovana žena
wannabe emanciipovana ili poluemancipovana
prava koka
 
auuu bezi bre :zcepanje: pa ti oces novi rat na krsti :zcepanje:

elem, da odgovorim. ja sam ti tu negde izmedju. na prvom mestu su mi ona sitna deca, dakle nahraniti ih, okupati, obuci, vaspitati. na drugom mestu posao. na trecem mestu prijatelji. na cetvrtom kuca. uvek pravim dnevnu listu prioriteta, tako da nekim balansom ipak sve tu negde moze da se stigne ako se covek dobro organizuje ;)
u svakom slucaju mi je zlo od tih novopecenih vona bi emancipovanih feministkinja. fazon seks i grad. msm, uzas... :roll:
e sad nam reci kojoj grupici ti pripadas? :zper: :zcepanje:
 
pa ja sam ova sex i grad bičarka koja juri samo biznis, slavu i kitarese
samantha jones

to kad je isforsirano što pokušavaju neke naše brđanke (opsija 2) je tupo
al kome je to praravi i cilj i put - gotivim

to ne znači anti brak deca i dom
samo staviti formu, travnjak i izglanacnu komodu na poslednje mesto
a uživati u svingovanju s mužem
a decu u katolički internat
 
pazi mnogi su omasili sustinu serije. dok one zgrcu novce, jure brendiranu garderobu i kurate tipove, mnogi nisu primetili da sve cetiri u stvari traze pravu ljubav, dom, porodicu. ebote pa ker je citav serijal jurila zverku i tek na filmu uspela da se uda za njega, sta ces vise :zcepanje:
 
na zapadu ništa novo...

uglavnom imamo danas kao dva polariteta... žene efektivne efikasnne brze poslovne ovo ono koje stižu sve a utome svemu širenje veša, glanacanje prozora i i češljanje resica na tepihu im je polsednja stavka
imamo žene koje doživljavaju sebe kao ove gore i sve super al u suštini su koke, znači skuvati, uzglancati kuću, to im je prioritet pa ostalo bože pomozi
imamo žene koje su koke svojom voljom, znači životno ostavrenje im je šporet, sređen dom i sitna deca i ne razmišljaju o svetskim problemima

e ode mi tema bez ankete :evil:

znači vi ste:

emancipovana žena
wannabe emanciipovana ili poluemancipovana
prava koka

Bas mi se svidja tvoja uproscena podela:D
Ne umem tako jednostavno da posmatram stvari i donosim tako lako zakljucke, niti da se svrstam u neku grupu 'za' ili 'protiv' tek tako
Najcesce sam negde u sredini za vecinu stvari o kojima se polemise ili se mogu napraviti neke podele
Od belog do crnog postoje najrazlicitije nijanse sivog, a da ne pricam da je svet obojen, i da nista u zivotu nije ni crno, ni belo, ni sivo

Ja sam i koka, i emancipovana zena, i nista od toga, a sve zavisno od situacije i zivotnih okolnosti
 
znači vi ste:

emancipovana žena
wannabe emanciipovana ili poluemancipovana
prava koka

Ja sam cetvrti stereotip, zavisno od nivoa nesvesti posmatraca takva osoba se definise kao:

zena sa muskim mozgom :bljak:
ili
vecni tinejdzer :bljak:
ili
iskompleksirana sa malim sisama :bljak:
ili
padavicarka :bljak:

tj. ne interesuju me ni pare, ni stvaranje porodice, ni spremanje kuce :mrgreen:
I sad ne znam kako je moguce da ja uopste postojim - a nisam ni jedina - kad u ankentama nema nista o meni.
 
Ja sam cetvrti stereotip, zavisno od nivoa nesvesti posmatraca takva osoba se definise kao:

zena sa muskim mozgom :bljak:
ili
vecni tinejdzer :bljak:
ili
iskompleksirana sa malim sisama :bljak:
ili
padavicarka :bljak:

tj. ne interesuju me ni pare, ni stvaranje porodice, ni spremanje kuce :mrgreen:
I sad ne znam kako je moguce da ja uopste postojim - a nisam ni jedina - kad u ankentama nema nista o meni.

Muvi ti samo virtuelo postojis!
 
A ja sve nešto tu emancipaciju kontala kao mogućnost da izaberem da budem "koka" ili "brza poslovna ovo ono" ili to treće, ili nešto četvrto, peto, šesto...paralelno ili redno, kako mi se već 'oće.

Baš numem da odgovorim na pitanje. A nemam ni rese na tepihu, pa mi baš teško da se definišem pomoću istih.
 
Izgleda da se ideja serije Seks i grad različito tumači. Neko u tome vidi promociju feminizma, a feminizam kao bežanje od ljubavi i muškaraca. A ja, na primer, u seriji vidim promovisanje slobode i ljubavi.

A ja je vidim kao promociju potrosackog zivotnog stila, i konkretnije, promociju Blahnikovih cipela :)
(serija u svakom slucaju promovise zene u glavnoj ulozi, zato je toliko popularna, i za to im veliko hvala.)
 
I sta sada? Definisite sebe preko serije Seks i grad? Serija vam je kao opravdanje za vase zivotne izbore ili uzor (ne daj Boze).

Vrlo je ruzno necije izbore nipodastavati. Ako zelis da te drugi postuju, zasto ti ne postujes druge? Zasto ja ne bih mogla reci za tebe da si glupaca koja se lozi da juri neku kao tamo karijeru, a od karijere ima samo K od svoga komsije posto se lozi isto tako na "svingovanje", a ne vidi da to njen muz samo koristi da se dovati sa komsinicom.

Eto, a sto se tice sporeta! I sporeta ima raznih, bas kao i kuvarica. Neka kuvarica je fina, kulturna, njena jela puna ljubavi i maste... a njena porodica srecna i zbrinuta. I zena koja otvoreno stavlja svoju porodicu na prvo mesto ne fali ni drugo, ni trece, ni cetvrto, ni peto mesto... itd. u zivotu. To sto joj je prva stvar porodica je ne cini ni glupom, ni dosadnom, ni neprivlacnom, ili ne daj Boze neinspirativnom. Mozda ta zena ne misli samo na sporet, nego i na druge aspekte porodicnog zivota i svog naravno, kao vaznog dela te porodice. Jedna prava domacica mora itekako da bude obrazovana i obavestena, a kako mi se cini ova postavljacica teme i nije bas nesto...
 
Svaka podjela i definicija je u startu pogrešna i ne može se kao takva postaviti.Slažem se da je svijet prepun "sretno" udanih kokoški čiji je osnovni cilj u životu da nose jaja i prime svog pijetla kad se(ako se)vrati kući..slažem se i da emancipacija po svaku cijenu oduzima ono osnovno što ženu krasi ženom-njenu ženstvenost i naravno,slažem se da je veoma teško biti uspješna i finansijski neovisna žena,majka,domaćica i ljubavnica sve u istoj osobi..
Većina žena je na neki način od svake vrste pomalo,ponekad,po potrebi ili sa vremenom to postane..
 
Serija je humoristicka...ostalo no comment...znaci pvredio me momak..sad cu d akupim milijardu pari cipela..i da se pitam od cega da platim kiriju...

Sda mi pade na pamet..da nijedna od likova u serija nije kompletna...jedna trazi provod i sex, jedna karijeru, jedna da se uda...a jedna soul mate...Mislim da svaki covek ima potrebu da zadovolji sve te apskte svog zivota...sa prirotetima i izuzecima...ali generalno to je kompletan zivot i treba ga celog odziveti..koja zena ne zeli da se obalci fancy? ili d amzzne nekog extra frajdzu? ili d anajde srodnu dusu? ili d aima extra karijeru? ili da ima super prijateljice i prijatelje? ili da ima bogat drustveni zivot?
I onda prikazuju preterivanje u svim tim oblastima, jer nije moguce sve ostavriti..p akao ajmo urabano samo urbano...
 
Svaka podjela i definicija je u startu pogrešna i ne može se kao takva postaviti.Slažem se da je svijet prepun "sretno" udanih kokoški čiji je osnovni cilj u životu da nose jaja i prime svog pijetla kad se(ako se)vrati kući..slažem se i da emancipacija po svaku cijenu oduzima ono osnovno što ženu krasi ženom-njenu ženstvenost i naravno,slažem se da je veoma teško biti uspješna i finansijski neovisna žena,majka,domaćica i ljubavnica sve u istoj osobi..
Većina žena je na neki način od svake vrste pomalo,ponekad,po potrebi ili sa vremenom to postane..

Pa ja se sa ovim ne slazem...znaci uspesna zena i finasijski nezavisna..ne maora d abude direktor abanke..ali bi trebalo da ima makar zanimanje...ako vec ima neke druge obaveze..ako nema..neka bude direktor...ako ima dom i porodicu..ne mora da glanca rese na tepihu, ali moze da usisa...a moze d anjadje i dacu da joj riba kucu...onda ne mora da ima 2 jela na stolu svakog dana...nego nekad moze da s ejede i u restoranu...ili fast food...cini mi se da skresati tamo vamo..dok ima previse obazveza nije nista strasno...a stos e tice neke sulude garderobe i zigleda i putovanja i drustvenog zivota..mislim...malo nas je takvih...
 
Svaka podjela i definicija je u startu pogrešna i ne može se kao takva postaviti.Slažem se da je svijet prepun "sretno" udanih kokoški čiji je osnovni cilj u životu da nose jaja i prime svog pijetla kad se(ako se)vrati kući..slažem se i da emancipacija po svaku cijenu oduzima ono osnovno što ženu krasi ženom-njenu ženstvenost i naravno,slažem se da je veoma teško biti uspješna i finansijski neovisna žena,majka,domaćica i ljubavnica sve u istoj osobi..
Većina žena je na neki način od svake vrste pomalo,ponekad,po potrebi ili sa vremenom to postane..
to sto imam istu platu kao i muski kolega na istom radnom mjestu, to sto me niko nece ucjenjivati dobijanjem posla na osnovu toga jesam li i koliko udana te da li planiram djecu, to sto mi niko nece praviti probleme, ogranicavati razvijanje jer to nije za zenu, smatrati da sam do svega dosla preko kreveta ili me u startu ocjeniti kao manje pametnu ii sposobnu samo na osnovu toga sto sam zena.... i da ne nabrajam dalje slicne ljepote
.... ce da me ucini .... manje zenstvenom? ole, ole, ole
 
Jao breeeeeeeee..........:dash:

Dokle cemo da pisemo jedno te isto...

Na peglanju, na razvodima, na zenskoj sramoti, na emancipaciji, na kokama.....

U koje sad kataloge trpamo zene?... Muskarci postave temu, a mi se same guramo u fioke........

A koje zene vise varaju muzeve........koke ili emancipovane? :think:
I koje su zene cesce prevarene od strane muzeva ....koke ili emancipovane........i zasto?

Mislim.........da odmah zaokruzimo temu......:rtfm:
 
Serija je humoristicka...ostalo no comment...znaci pvredio me momak..sad cu d akupim milijardu pari cipela..i da se pitam od cega da platim kiriju...

Sda mi pade na pamet..da nijedna od likova u serija nije kompletna...jedna trazi provod i sex, jedna karijeru, jedna da se uda...a jedna soul mate...Mislim da svaki covek ima potrebu da zadovolji sve te apskte svog zivota...sa prirotetima i izuzecima...ali generalno to je kompletan zivot i treba ga celog odziveti..koja zena ne zeli da se obalci fancy? ili d amzzne nekog extra frajdzu? ili d anajde srodnu dusu? ili d aima extra karijeru? ili da ima super prijateljice i prijatelje? ili da ima bogat drustveni zivot?
I onda prikazuju preterivanje u svim tim oblastima, jer nije moguce sve ostavriti..p akao ajmo urabano samo urbano...

U tome je i poenta, 4 arhetipa, a realna žena je kombinacija sva 4, samo je pitanje razmere.
Daleko od toga da tvrdim da je u dotičnoj seriji sadržana sad neka nedokučiva mudros', ali nije baš plitka potrošačko-promiskuitetna priča.
Uz forsiranje ta 4 arhetipa, odnosno kako si rekla, preterivanje u oblastima, "bičarka koja juri samo biznis, slavu i kitarese" se zaljubi k'o ovca, a cinična karijeristkinja prva zasniva porodicu npr.
A što kažeš, ok je i za smejanje.

Nego, kako nas uopšte komentarisanje serije dovodi do odgovora na temu?
 
U tome je i poenta, 4 arhetipa, a realna žena je kombinacija sva 4, samo je pitanje razmere.
Daleko od toga da tvrdim da je u dotičnoj seriji sadržana sad neka nedokučiva mudros', ali nije baš plitka potrošačko-promiskuitetna priča.
Uz forsiranje ta 4 arhetipa, odnosno kako si rekla, preterivanje u oblastima, "bičarka koja juri samo biznis, slavu i kitarese" se zaljubi k'o ovca, a cinična karijeristkinja prva zasniva porodicu npr.
A što kažeš, ok je i za smejanje.

Nego, kako nas uopšte komentarisanje serije dovodi do odgovora na temu?


:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Forumje kao srpska skupstina...samo se palmudi i duma nesto...a zakljucaka nigde...:mrgreen:
 
Jao breeeeeeeee..........:dash:

Dokle cemo da pisemo jedno te isto...

Na peglanju, na razvodima, na zenskoj sramoti, na emancipaciji, na kokama.....

U koje sad kataloge trpamo zene?... Muskarci postave temu, a mi se same guramo u fioke........

A koje zene vise varaju muzeve........koke ili emancipovane? :think:
I koje su zene cesce prevarene od strane muzeva ....koke ili emancipovane........i zasto?

Mislim.........da odmah zaokruzimo temu......:rtfm:

auuu dobro pitanje. mislim da vise varaju koke a da muzevi vise varaju emancipovane :klap:
 

Back
Top