Vizuelne halucinacije tokom sna

LaSorcièreNoire

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
194
Koji je psiholoski termin kada imas vizualne halucinacije tokom sna? npr sanjas neshto i onda odjednom otvorish oci i vidis to shto sanjas pred tvojim ocima? to se meni deshavalo,pogotvo kad sam bila mala,iskljucivo sa nocnim morama..pa pitam :)
znam da je to san sa otvorenim ocima ali znam da ima sigurno neki drugi naziv...
 
ne znam ali i moj buraz je to imao kao mlađi kad je igrao neku igru na kompu gde kao voziš kola i sudaraš se do potpunog uništenja kola protivnika,a uz put po ulici gaziš ljude i kučiće...On se praćakao po krevetu,nešto pričao da ga ostave,zvao je upamoć i onda ga mi probudimo i on sa poluotvorenim očima tako nešto priča i onda ga isprskamo sa vodom i on se rasani...Posle nam je pričao da su ga jurili mafijaši kolima i da gaze sve pred sobom kako bi njega uhvatili i bilo gde da se sakrije oni uspeju da ga nađu...Povezao sam da su njegove noćne more u vezi sa igricom jer kad god je igrao noću bi sanjao to...Obrisao sam je i njegove noćne more su prestale...I dan danas mu je gadno da igra tu igru...
 
Uvodni post nisam dobro razumeo budući da je moguće sanjati nešto pa probuditi se i videti to isto iako smo još uvek u stanju sna.
Ovo se dogadja ako smo na recimo trećem svetu odavde iz kojeg se budimo i sidjemo jedan niže koji je za ovu našu realnost još uvek san. Posle ovoga usledi još jedno budjenje kada se nadjemo u ovom svetu tj. u krevetu.

Janika je ispričao dobar primer koji jasno govori da svako od nas mora voditi računa o igrama koje igra, o filmovima koje gleda, o muzici koju sluša, knjigama koje čita, rečima kojima se izražava ...
Svime time kreiramo svoje unutarnje stanje koje će nas odvesti na unutarnjim realnostima gde sa takvim stanjem i pripadamo.
Zato treba slušati inspirišuću i relaksirajuću muziku, čitati knjiuge lepše sadržine, gledati inspirativne filmove (nenasilne) itd.

Same noćne more često pokazuju neku našu realnost koju sami moramo menjati svesnim izborom kao što svesno biramo hoćemo li reagovati sa ljubavlju ili sa mržnjom....
 

Back
Top