Podgrejana supa...

pa kada su sisli sa planina i raznih vukojebina i dosli u veliki grad pa i dalje bacaju smece kroz prozor,dozivaju se na ulici ko cobani itd. Najbolje se videlo za 1 maj kada je grad bio pust jer su svi ovi dodjosi otisli u rodni zavicaj...

nego ljudi kod nas misle da jedino vredis ako zivis u BG-u i zato prodaju ogromne kuce za male pare da bi ovde ziveli ko misevi u malom stanu. :neutral: kompleks nize vrednosti
 
koja je to propaganda
seljak i seljanin se sustinski razlikuju
rodjeni beogradjanin moze da bude seljak,i ne mora-isto kao sto neko iz donjeg garista moze,pored toga sto je seljanin,da bude i seljak.
 
Jao vi iz Bga samo kukate kako je pun seljaka i dodjosa... Pa normalno da ljudi zele da beze iz nekog mrtvog grada.... Kao da vasi preci nisu dosli u isti taj Beograd, ako vam se ne svidja sto ne odete u Miokus vec svi ostajete tamo gde je bolje, naravno..;). Tako i ovi moji kukaju na decu iz okolnih sela sto dolaze u moj grad, pa nece valjda ostati sa motikom u ruci ceo zivot? :roll: To sto ti Ghetto pricas da kupuju male stanove za ogromne kuce... Pa moj komsija celu kucu ovde izdaje za 120 evra,a dvosoban stan u Bgu je 300 evra, jos je 100x lakse za odrzavanje...:think: I mene nervira to sto sto ljudi po svaku cenu zele da zive u gradu, ali realno situacija je takva da bih i ja otisla iz sela da sam na njihovom mestu...:confused:
 
pa kada su sisli sa planina i raznih vukojebina i dosli u veliki grad pa i dalje bacaju smece kroz prozor,dozivaju se na ulici ko cobani itd. Najbolje se videlo za 1 maj kada je grad bio pust jer su svi ovi dodjosi otisli u rodni zavicaj...

nego ljudi kod nas misle da jedino vredis ako zivis u BG-u i zato prodaju ogromne kuce za male pare da bi ovde ziveli ko misevi u malom stanu. :neutral: kompleks nize vrednosti

koja je to propaganda
seljak i seljanin se sustinski razlikuju
rodjeni beogradjanin moze da bude seljak,i ne mora-isto kao sto neko iz donjeg garista moze,pored toga sto je seljanin,da bude i seljak.

Jao vi iz Bga samo kukate kako je pun seljaka i dodjosa... Pa normalno da ljudi zele da beze iz nekog mrtvog grada.... Kao da vasi preci nisu dosli u isti taj Beograd, ako vam se ne svidja sto ne odete u Miokus vec svi ostajete tamo gde je bolje, naravno..;). Tako i ovi moji kukaju na decu iz okolnih sela sto dolaze u moj grad, pa nece valjda ostati sa motikom u ruci ceo zivot? :roll: To sto ti Ghetto pricas da kupuju male stanove za ogromne kuce... Pa moj komsija celu kucu ovde izdaje za 120 evra,a dvosoban stan u Bgu je 300 evra, jos je 100x lakse za odrzavanje...:think: I mene nervira to sto sto ljudi po svaku cenu zele da zive u gradu, ali realno situacija je takva da bih i ja otisla iz sela da sam na njihovom mestu...:confused:

Pa jb.g.....satro ne gotive bg a svi dolaze ovamo......i za vreme stare juge...i sada......

Pa ovi novi beogradjani mogu...ali realno u srbiji...nema elite kao sto su starobeogradjani prosto nema....najveca elita srpska su starobeogradjani(19,20 vek).....

Ima tu i kreiranog kompleksa nize vrednosti.....
recimo NS..ima sve predispozicije da bude lep grad(sto i jeste)...i super za zivot i za obrazovanje..pa opet vecina vojvodjana ide u bg.....
 
Jao vi iz Bga samo kukate kako je pun seljaka i dodjosa... Pa normalno da ljudi zele da beze iz nekog mrtvog grada.... Kao da vasi preci nisu dosli u isti taj Beograd, ako vam se ne svidja sto ne odete u Miokus vec svi ostajete tamo gde je bolje, naravno..;). Tako i ovi moji kukaju na decu iz okolnih sela sto dolaze u moj grad, pa nece valjda ostati sa motikom u ruci ceo zivot? :roll: To sto ti Ghetto pricas da kupuju male stanove za ogromne kuce... Pa moj komsija celu kucu ovde izdaje za 120 evra,a dvosoban stan u Bgu je 300 evra, jos je 100x lakse za odrzavanje...:think: I mene nervira to sto sto ljudi po svaku cenu zele da zive u gradu, ali realno situacija je takva da bih i ja otisla iz sela da sam na njihovom mestu...:confused:

pa,jesu moji preci jos pre 4,5 generacija dosli u Bg,ali je stvar u tome,sto je to ocigledno bilo dovoljno vremena da ja naucim gde se baca djubre,kojim tonom se govori kad si unutra,napolju,da se nuzda vrsi u wcu,da se u vc pusta voda,kako se vozi auto,kako se govori,kako se skladno pomeraju ruke i noge prilikom kretanja,da ne treba disati samo na usta...itd
problem se stvara,sto trenutna gamad koja pocinje da naseljava grad betona i dosade ne zna te osnove i nema nameru da ih nauci,sto mene dovodi u tesku situaciju,npr pola moje skole je dosaje iz unutrasnjost,tamo Valjevo i taki slicno,pa sad se je malo komplikovano ponasti sa svim tim cudma tehnike u novo okruzenje,kao sto su pesacke prelaz,sarke na vrata i automobili koji nisi na vucu,inace imam jednog u odljenju koji je iz Leskovac,i on je vrlo ponosan na svoj akcenat i svoja drevna nadmetanja sa komsiju ko ce biti blizi kanti za djubre prilikom dnevnog bacanje kese sa smece u kontenajer ....
msm,dokle god nisi degencina ja te trpim bez problema,ali su na zalost ti novo pridosli veliki procenat degena u mom skolskom okruzenju
 
Poslednja izmena:
Pa jb.g.....satro ne gotive bg a svi dolaze ovamo......i za vreme stare juge...i sada......

Pa ovi novi beogradjani mogu...ali realno u srbiji...nema elite kao sto su starobeogradjani prosto nema....najveca elita srpska su starobeogradjani(19,20 vek).....

Ima tu i kreiranog kompleksa nize vrednosti.....
recimo NS..ima sve predispozicije da bude lep grad(sto i jeste)...i super za zivot i za obrazovanje..pa opet vecina vojvodjana ide u bg.....

realno-beograd nije dzabe centar srbije-mozda zato i svi idu tamo?:trep:
Ako si ikada bio u NS-u,video bi da taj grad ne nudi nista vise od prosecne sredine-smor,smor,smor-dok je sa druge strane Bg urbana sredina,koja pruza daaaaaaleko vise prilika svake vrste od NS-a.
 
pa,jesu moji preci jos pre 4,5 generacija dosli u Bg,ali je stvar u tome,sto je to ocigledno bilo dovoljno vremena da ja naucim gde se baca djubre,kojim tonom se govori kad si unutra,napolju,da se nuzda vrsi u wcu,da se u vc pusta voda,kako se vozi auto,kako se govori,kako se skladno pomeraju ruke i noge prilikom kretanja,da ne treba disati samo na usta...itd
problem se stvara,sto trenutna gamad koja pocinje da naseljava grad betona i dosade ne zna te osnove i nema nameru da ih nauci,sto mene dovodi u tesku situaciju,npr pola moje skole je dosaje iz unutrasnjost,tamo Valjevo i taki slicno,pa sad se je malo komplikovano ponasti sa svim tim cudma tehnike u novo okruzenje,kao sto su pesacke prelaz,sarke na vrata i automobili koji nisi na vucu,inace imam jednog u odljenju koji je iz Leskovac,i on je vrlo ponosan na svoj akcenat i svoja drevna nadmetanja sa komsiju ko ce biti blizi kanti za djubre prilikom dnevnog bacanje kese sa smece u kontenajer ....
msm,dokle god nisi degencina ja te trpim bez problema,ali su na zalost ti novo pridosli veliki procenat degena u mom skolskom okruzenju



Bas si zlatan...:heart:
 
]pa,jesu moji preci jos pre 4,5 generacija dosli u Bg,ali je stvar u tome,sto je to ocigledno bilo dovoljno vremena da ja naucim gde se baca djubre,kojim tonom se govori kad si unutra,napolju,da se nuzda vrsi u wcu,da se u vc pusta voda,kako se vozi auto,kako se govori,kako se skladno pomeraju ruke i noge prilikom kretanja,da ne treba disati samo na usta...itd

hajde,brdske sredine u srbiji su davno u izumiranju,tako da,hajde molim te,takav vid ponasanja nema apsolutno nikakve veze sa sredinom,vec sa licnim kucnim vaspitanjem.
pa ni da su dosli iz pecine,pa da prikace ovakav atribut
problem se stvara,sto trenutna gamad koja pocinje da naseljava grad betona i dosade ne zna te osnove i nema nameru da ih nauci,sto mene dovodi u tesku situaciju,npr pola moje skole je dosaje iz unutrasnjost,tamo Valjevo i taki slicno,pa sad se je malo komplikovano ponasti sa svim tim cudma tehnike u novo okruzenje,kao sto su pesacke prelaz,sarke na vrata i automobili koji nisi na vucu,inace imam jednog u odljenju koji je iz Leskovac,i on je vrlo ponosan na svoj akcenat i svoja drevna nadmetanja sa komsiju ko ce biti blizi kanti za djubre prilikom dnevnog bacanje kese sa smece u kontenajer ....
Reci mi samo,onako iskreno,koliko si imao prilike da posetis unutrasnjost?
mene licno,uzasava akcenat juga,i stanje tamo nije bas idealno,ali to su samo predrasude.
A to sto decko ne zeli da se asimiluje,to je njegova stvar i pravo.
msm,dokle god nisi degencina ja te trpim bez problema,ali su na zalost ti novo pridosli veliki procenat degena u mom skolskom okruzenju
hm,ne vidim po kom osnovu njhov "degenerizam" povezujes sa njihovim provincijalnim poreklom?

elem,cuh ja jednom od jednog beogradjanina kako mene nikada tamo nece prihvatiti,i kako ce me uvek gledati kao nekoga ko je iz provincije-i eto,ne zelim da generalizujem pa da pomislim da svi tamo tako povrsno gledaju ljude-stvarno ne zelim.

I +,primetila sam da stanovnici metropole imaju veliku averziju prema unutrasnjosti,i da mnogi koje ja znam imaju malo/nikakvo iskustvo sa narodom van Beograda u sredini van beograda,pa im je verovatno jedini osnov tvrdnji popularne serije -seljaci i selo gori,tak nesto.
 
ao sto se proseravate
mislim ok, beograd urbana sredina, mnogo zanimljivija nego unutrasnjost bla bla
migracija iz sela u grad, iz manjeg grada u veci itd uvek ima i to "starosedeocima" smeta, smeta i meni ovde
al preterujete
to sto imate semafore gde ljudi moraju stvarno da zastanu, par tramvaja, redovni krkljanac na ulicama gde ti ode ceo dan i veci izbor restorana gde mogu da jedem (<3) ne znaci da je sve ostalo bezveze

odo da dresiram konjica da bi mogla da ga koristim da poorem zemlju plugom
a u medjuvremenu cu ostavit svoj ultra fast, novo cudo tehnologije za nas iz unutrasnjosti, 56k modem da se nakaci na net, posto mu treba par dana
 
@hator Ne zaboravi kad dodjes da bacis djubre u kantu... Znas, to je mala, metalna stvarcica iz koje smrdi smece...:zcepanje:
hahahaha:lol:
a jel treba prvo da cekam da se ispazni,pa onda,ili kako?:huh:
i da nosim flasu vode sa sobom,pa kad kakim pod drvetom da pustim vodu?

A sto je iritantan juznjacki akcenat?Dobro, mozda ste navikli na one seljake Djosu, i Tiku Spica, koji vise karikiraju akcenat..dijalekat.Ali zvuci simpaticno.Bacite pogled, ali mislim da vam nece biti smesno, s obzirom da niste s juga.:p
imam ja bogatog iskustva sa tim akcentom,i zaista mi je tesko razumljiv,+ sto su u upotrebi mnoge reci koje ovde nisu,sto opet otezava komunikaciju:lol:,i jos tendencija ka brzom pricanju:lol:

@malla-i sta ona kaze?:D
 
hahahaha:lol:
a jel treba prvo da cekam da se ispazni,pa onda,ili kako?:huh:
i da nosim flasu vode sa sobom,pa kad kakim pod drvetom da pustim vodu?


imam ja bogatog iskustva sa tim akcentom,i zaista mi je tesko razumljiv,+ sto su u upotrebi mnoge reci koje ovde nisu,sto opet otezava komunikaciju:lol:,i jos tendencija ka brzom pricanju:lol:

@malla-i sta ona kaze?:D

neces me razumet nis ondak
mene imaju problema da razumeju i ljudi odavle
 
koja je to propaganda
seljak i seljanin se sustinski razlikuju
rodjeni beogradjanin moze da bude seljak,i ne mora-isto kao sto neko iz donjeg garista moze,pored toga sto je seljanin,da bude i seljak.


Moj citat od pre par meseci...
hmm citiram moju nastavnicu srpskog:
''seljak je prostak koji gazi asfalt a stanovnik sela je seljanin''
 
hajde,brdske sredine u srbiji su davno u izumiranju,tako da,hajde molim te,takav vid ponasanja nema apsolutno nikakve veze sa sredinom,vec sa licnim kucnim vaspitanjem.

pa ni da su dosli iz pecine,pa da prikace ovakav atribut

Reci mi samo,onako iskreno,koliko si imao prilike da posetis unutrasnjost?
mene licno,uzasava akcenat juga,i stanje tamo nije bas idealno,ali to su samo predrasude.
A to sto decko ne zeli da se asimiluje,to je njegova stvar i pravo.

hm,ne vidim po kom osnovu njhov "degenerizam" povezujes sa njihovim provincijalnim poreklom?

elem,cuh ja jednom od jednog beogradjanina kako mene nikada tamo nece prihvatiti,i kako ce me uvek gledati kao nekoga ko je iz provincije-i eto,ne zelim da generalizujem pa da pomislim da svi tamo tako povrsno gledaju ljude-stvarno ne zelim.

I +,primetila sam da stanovnici metropole imaju veliku averziju prema unutrasnjosti,i da mnogi koje ja znam imaju malo/nikakvo iskustvo sa narodom van Beograda u sredini van beograda,pa im je verovatno jedini osnov tvrdnji popularne serije -seljaci i selo gori,tak nesto.


cuj,ja samo govorim o mojim zapazanjima,a ja sam stvarno zapanjen u moja otkrica da ljudi iz unutrasnosti imaju drasticano manji koeficijent socijalne inteligencije.....
ima on pravo,ima on pravo da baca djubre sa terase,dokle god ne pogodi mene,cim me pogodi on direktno utice na mene,samim tim imam pravo da pizidim na glupe seljacine ciji broj stremi ka ekstremnom...
Ne,znam ja da li su iz pecine,ali se ponasaju skladno tome

evo,sad je nestalo struje na minut,tamn da pokara sve uredjaje
***** im materina ne izviljena kresu me sa tom strujom svaki dan samo cekam da mi rikne nesto,**** ti ja metropolu u picku mateinu
sad mi i download crko,pa naravno boli njih ***** sto ja nesto skidm vec 3 sata
OCES METROPOLU,JEL OCES????PA SELI SE IZ OVE JEBENE VUKOJEBINE,***** TI ONOG KO JE NAPRAVI
 
Poslednja izmena:
hahahaha:lol:
a jel treba prvo da cekam da se ispazni,pa onda,ili kako?:huh:
i da nosim flasu vode sa sobom,pa kad kakim pod drvetom da pustim vodu?


imam ja bogatog iskustva sa tim akcentom,i zaista mi je tesko razumljiv,+ sto su u upotrebi mnoge reci koje ovde nisu,sto opet otezava komunikaciju:lol:,i jos tendencija ka brzom pricanju:lol:

@malla-i sta ona kaze?:D

Ne, ne nije IN kakiti ispod drveta... To rade ovi seljaci iz unutrasnjosti, znas... Beograaadjani to praktikuju na cvecu + sto je korisno to direktno djubrenje...:mrgreen:
 
Moj citat od pre par meseci...
upravo tako(:
Evergree[CENTER:
[/CENTER]n86;13850044]cuj,ja samo govorim o mojim zapazanjima,a ja sam stvarno zapanjen u moja otkrica da ljudi iz unutrasnosti imaju drasticano manji koeficijent socijalne inteligencije.....
ima on pravo,ima on pravo da baca djubre sa terase,dokle god ne pogodi mene,cim me pogodi on direktno utice na mene,samim tim imam pravo da pizidim na glupe seljacine ciji broj stremi ka ekstremnom...
Ne,znam ja da li su iz pecine,ali se ponasaju skladno tome

evo,sad je nestalo struje na minut,tamn da pokara sve uredjaje
***** im materina ne izviljena kresu me sa tom strujom svaki dan samo cekam da mi rikne nesto,**** ti ja metropolu u picku mateinu
sad mi i download crko,pa naravno boli njih ***** sto ja nesto skidm vec 3 sata
OCES METROPOLU,JEL OCES????PA SELI SE IZ OVE JEBENE VUKOJEBINE,***** TI ONOG KO JE NAPRAVI
casa tecnog blazenstva na eks i bice tebi dobro(:
Ne, ne nije IN kakiti ispod drveta... To rade ovi seljaci iz unutrasnjosti, znas... Beograaadjani to praktikuju na cvecu + sto je korisno to direktno djubrenje...:mrgreen:
aham
hvala ti.
a neke posebne maramice prilikom brisanja,ili?

elem,@tema-uglavnom svi tezimo sredinama kontrarnim od onih u kojima smo odrasli,sad pitanje je koliko su nase zelje prakticne,tj koliko bi nam njihovo ostvarenje prijalo.
I neko spomenu prelazenje ulice-cenim da ce mi to biti problematicno,sve se plasim da me ne zgazi nesto:((ovo majke mi)
 
realno-beograd nije dzabe centar srbije-mozda zato i svi idu tamo?:trep:
Ako si ikada bio u NS-u,video bi da taj grad ne nudi nista vise od prosecne sredine-smor,smor,smor-dok je sa druge strane Bg urbana sredina,koja pruza daaaaaaleko vise prilika svake vrste od NS-a.

pa pazi ako trazis soping bg ce ti biti daleko primamljiviji......

ali ns ima sve...i radna mesta...i fakultete i zabavni program...jb.g..zavisi ko sta gleda...ja recimo imam neke simpatije prema ns-u(ne prema novosadjanima..oni gaje tezak kompleks prema bg-u).....
Moze da se zivi u njemu...
.
to da je bg centar...jeste centar...ali centar ima raznih mana...ti kad dodjes ti se setas knezom,kalisom,skadarlijom terazijama i to je to....samim tim tvoj sud o beogradu se zasniva na izuzetno plitkom poznavanju istog....sto vazi i za tvoje poznavanje ns-a(i moje naravno)....da ti vidis razne sremcice,mostanice,batajnice.....drugacije bi razmisljala....

btw:ako bi dosla u beograd....tesko da bi zivela u knezu.....
 
e majke mi pun mi je klinac te priče beograd vs provincija, građani vs seljaci

ljudi su isti svuda

odnosno skoro već da danas ne postoje ni jedni ni drugi već malograđani sa palanačkim duhom ko njujork

a najbolji su mi native beograđani koji nisu izašli iz kruga dvojke u životu i ovi triperi sa gradivnih džimi krimi opština

e sad šta da radimo kad nam je država konzerva i svi beže od suza nagore u bg da se obrazuju, jer pristojnog univerziteta nema a i gb je ku rac na biciklu a i inače ih ima kolko, 5; da rade i krpe se jer su plate u provinciji 120 evra, da makar prođu pored "kulture" i neke ponude jer kad jedan ns nema bioskop šta drugi da pričaju...
 

Back
Top