Bronhijalna astma

Не знам како јој не дају пупмицу. :sad2:
Требало би да уради алерго тестове, и да јој се одреди терапија.
Мој син има астму, под терапијом је годинама.
 
Ona pije neki sirup,i maze neku mast...Ja sam sinoc spavala kod nje imala je napad uvece,bas je puno izbacila,i celu noc nije spavala...Ne znam sad ona kaze ne daju joj...A i ja joj kazem da treba da ode da joj urade taj test (posto sam citala o tome na netu) da zna sta je uzrok i da trazi pumpicu tj terapiju
 
Требало би да се обрати свом лекару који ће је послати на даље анализе.
Ја мислим да јој родитељи не дају да то уради, јер су предрасуде о пумпицама жестоке још увек код нас, и увек се мисли да се баба Станиним лековима може решити све.. :sad2:
 
A gde moze da uradi te alergo testove,i jer moze na osnovu toga da znaju sta je uzrok astme i da joj prepisu terapiju s pumpicom
Sa uputom na bilo kom KBC koji ima pulmologiju, ili da ode kod privatnog dr, i to hitno ... Ako ima takve napade, lako moze da je zadesi i fatalan kraj ...

Nikako na svoju ruku bilo kakvu terapiju ...

Pumpice su sjajna stvar za astmaticara, ali sada ima dugodelujucih bronhodilatatora koji se uzimaju uvece i ujutro. Sa njima se postize dobra kontrola astme.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Od lekara opšte prakse se može dobiti uput za pulmologiju, a tamo će uraditi potrebne testove i odrediti terapiju.
Meni je konstatovana bronhijalna astma u pubertetu i nekoliko godina sam dobijala različite terapije koje su samo ublažavale simptome, ali to ne može da se izleči. Kad sam to shvatila ja sam odustala od terapija i ODLUČILA da ću da ozdravim. Tako je i bilo.
Sada mi u proleće i jesen jako opadne imunitet, imam gušenja i nadraženu sluzokožu nekih 2 nedelje, nekako pregrmim i to prođe pa opet jovo nanovo...
Mm je pre 2 godine zaglavio na hitnoj zbog iste stvari, ali je to njemu bilo novo pa nije znao kako da kontroliše. Ove godine je uspeo da se izbori bez inhaliranja iako je imao sve simptome.
Mislim da ljudi mogu da nauče da žive s tim i da kontrolišu ovu bolest.
 

Back
Top