Nihilizam - pravo zivotinja
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Nihilizam - pravo zivotinja

Plutarh nije na forumu
    borac za prava namjerne evolucije (je otisao zauvijek)
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Nihilizam - pravo zivotinja

Kad ukines moral, ukinuo si i filozofiju. Onda ostaju samo zivotinjske potrebe.

Na forumu jos nisam sreo nekog kome je stalo do morala. Ne tvrdim da je sazaljenje moralno, ili da je "moral sazaljenja" moralno - ono je zivotinjsko. I zivotinje organizuju odbranu iz sazaljenja.

Priznajte otvoreno da ste nihilisti i da mrzite moral i filozofiju i sve ce vam se oprostiti.

Poznat
    Učlanjen
    19.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    66
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Nihilizam - pravo zivotinja

I zivotinje organizuju odbranu iz sazaljenja.

Ovo je nešto što bi samo čovek mogao izjaviti.
    I obična je laž, čak i kad misliš da u nju veruješ.

Eto, ja priznajem. Mrzim moral.

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Filozofiju volim ,a moral , pa zavisi od morala .
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

Aktivan član re[ ]De (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    45

Nekom treba moral, retkima ne. Ostali misle da im moral ne treba i preziru ga.
    Tesli moral nije trebao.

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    177
    Reputaciona moć
    862

Citat Original postavio Plutarh Pogledaj poruku
    Kad ukines moral, ukinuo si i filozofiju. .
    Mislis?
    Kada uknes moral uveo si nemoral.

Drzava propisuje zakone, a porodica te uci moralu.
    Pricas o ukidanju porodice? "Ona se ne moze ni iz cega stvoriti niti unistiti, moze samo da menja svoj oblik"
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

ne postoji univerzalan "moral" tako da je smjesno raspravljati o "njemu" i traziti da se ljudi postave u odnosu na "njega"
    a da nisi tacno definisao na sto mislis kada kazes "moral" na prvom mjestu
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Ističe se louiskrstic (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    81

Društveni moral je potreban i neophodan pa je dobro držati ga što je moguće višim. Neophodan je zbog onih ljudi koji još uvek imaju problem sa ispravnjim shvatanjem života i njegove svrhe. Takvi su najčešće u ranijim fazama ličnog duhovnog razvitka.
    Oni koji su u svom duhovnom razvitku odmakli više ne obraćaju pažnju na društveni moral zato što se vode svojom unutarnjom etičnošću koja je iznad društvenog morala.
    Kod slamanja društvenog morala, što se nedavno dogodilo u ovoj zemlji, oni prvi koriste svoju razularenost da bestijaju na svim poljima života. Ovi drugi opstaju pa zahvaljujući njima društvo ipak opstaje, konsoliduje se i nastavlja da živi.
    I te kako postoji visoka etičnost kojoj čovek teži sa svojim duhovnim razvitkom - etičnost koja služi kao etalon. Tu etičnost u sebi sadrže visoka stanja svesti kojima mi uglavnom nesvesno težimo.

Dok smo u nižim stadijumima duhovnog razvitka nas uglavnom vuku nazad nagoni i pasije zajedno sa čulnom prirodom što nalazimo i kod životinjskog sveta. Medjutim, kada odmaknemo onda osećamo vučenje one druge strane ili onog visokog stanja svesti kada, za razliku od prvog životinjskog ludila, pokazujemo "ludilo" za Bogom a to je za najvišim stanjem svesti i etičnosti uz ispoljavanje samih božanstvenih vrlina.
    Filogofija ima svoje mesto i ulogu baš kao i sve drugo na ovom svetu. Čak i negativne stvari imaju pozitivnu svrhu - baš kao što ruka koja povlači praćku unazad učini pozitivnu stvar. Otpustanjem iste kamen se katapultira i poleti napred.

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Postoje sasvim sigurno fizioloske cinjenice cije dejstvo se moze definisati kao moralno. Npr. dobro je jesti to to i to, a lose je to ili to. S te tacke gledista svi imamo jos uvijek mnogo da ucimo i tu smo svi u nizoj fazi duhovnog razvitka. A kad se savladaju takve cinjenice, onda se i u drustvenim desavanjima postavljaju visi moralni standardi, pogotovo ako smo iskoristili fiziolosko znanje za jacanje duse(nervnog sistema) i tijela.

A nihilisti su dotakli fiziolosko dno zivota. Oni se tako lose hrane da su stalno bolesni i slabi, znali oni to ili ne. Oni rado brisu sve drustvene norme i sve svode na zivotinjske potrebe.

Moral ne mora da bude opsta karakteristika. One je obicno znanje o tome sta nas cini mocnim (tj. dobrim), a sta slabim, tj. rdjavim.

A ostalo su propalice koje slijedeci stare prevazidjene ili, obicno, norme propalih naroda srljaju u propast.

Ističe se Corvus (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2010.
    Pol
    muški
    Daleko sam ja... U kuci od mesa - zatvorenih vrata, spustenih roletni, zavesa - zivim.
    Reputaciona moć
    67

Friedrich Nietzsche - jedna krava riče - Muuuu! : )
    Priznajem! Čak ću napraviti i korak više - priznati da najviše mrzim moral i filozofiju - dajući pritom jasan signal da mrzim i još ponešto osim toga.: ) Ali, da mrzim nihilističku filozofiju, vođenu tantosom, u kojoj se sve poništava i ništi, kao i njihov moral sažaljenja - ''moral stada''.
    Bliskija mi je njegova filozofija i ''moral jakih''; koji govori o tome da sve vrednosti treba preispitivati, jer je to bliskije mom shvatanju filozofije i onoga što ona treba da bude. Slažem se sa njegovim stavom u kojem govori da evolucija čovjeka nije završena i da je sljedeća faza nadčovek - ne jedan narod, niti nacija, nego čovečanstvo. U ovom stavu se jasno vidi eros, konstruktivno delovanje. Samim tim stajem u njenu odbranu, ali ne iz sažaljenja. : )
    Nadam se da mi je oprošteno, iako sam priznao. : )

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Iza sazaljenja stoji seksualnost, a iza "covjecanstva" stoji sazaljenje. Vidis kako ti "Niceovog Nadcovjeka" vidis u "covjecanstvu", mada ga on tu ne vidi. Ko pije sazaljenje, njemu se usestomilijardici pogled.

Učlanjen
    16.01.2010.
    Pol
    muški
    Daleko sam ja... U kuci od mesa - zatvorenih vrata, spustenih roletni, zavesa - zivim.
    Reputaciona moć
    67

Pa ne, on je ''nadčoveka'' video kao nekoga ko ima jaku volju, hrabrost i izraženu volju za moć. Da je svet večita borba gdje se sve želje koje ljudi imaju mogu sagledati preko konteksta moći, a pojedinci ih mogu ostvariti jedino isključivanjem želja drugih - Sve drugo je "laž". Taj deo mi se ne dopada, nihilistički je, isto kao i sažaljenje.

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Corvus Pogledaj poruku
    Pa ne, on je ''nadčoveka'' video kao nekoga ko ima jaku volju, hrabrost i izraženu volju za moć. Da je svet večita borba gdje se sve želje koje ljudi imaju mogu sagledati preko konteksta moći, a pojedinci ih mogu ostvariti jedino isključivanjem želja drugih - Sve drugo je "laž". Taj deo mi se ne dopada, nihilistički je, isto kao i sažaljenje.
    A odakle je ova laz?: "a pojedinci ih mogu ostvariti jedino isključivanjem želja drugih - Sve drugo je "laž"."

Ja ovo zovem teorijom pohlepne budale, iliti hriscanskom teorijom, ili dekadencijom.

Ljudi su milenijumima stvarali drustva i morale koje su nesebicno dijelili s drugima, jer su bili svjesni da ako propadnu oni oko njih, da ce morati propasti i oni sami.
    Takvi ljudi nisu bili incestuozni, niti debele svinje, jer su shvatili da oboje unistava njihovu moc.
    Te "zelje" koje ti spominjes su oni znali zadovoljavati tako da to ne ugrozava ni njihovu moc a ni moc onih oko njih.

Učlanjen
    16.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

A odakle je ova laz?: "a pojedinci ih mogu ostvariti jedino isključivanjem želja drugih - Sve drugo je "laž"."

Ja ovo zovem teorijom pohlepne budale, iliti hriscanskom teorijom, ili dekadencijom.

Ljudi su milenijumima stvarali drustva i morale koje su nesebicno dijelili s drugima, jer su bili svjesni da ako propadnu oni oko njih, da ce morati propasti i oni sami.
    Takvi ljudi nisu bili incestuozni, niti debele svinje, jer su shvatili da oboje unistava njihovu moc.
    Te "zelje" koje ti spominjes su oni znali zadovoljavati tako da to ne ugrozava ni njihovu moc a ni moc onih oko njih.
    Upravo zbog laži koje drugi utkaju, kao te o isključivanju želja drugih, mora se gledati na ''nadčoveka'' kao na čovečanstvo, kao na nešto što ima dovoljno razuma da takve ideje ne sledi. Da ne sledi, već da preispituje.
    Problem je u tome što su ljudi skloni da prate ideje, bez da ih predhodno i sami anliziraju. A upravo iz tog razloga i celo društvo treba da si ''izdigne'', a ne samo pojedinac. To nije sažaljenje drugih, kao kada si ti rekao : ''a iza "covjecanstva" stoji sazaljenje''. Iza čovečanstva smo uvek i mi sami, neizostavni deo njega, kao pojedinci, možemo vrštiti uticaj na druge, one koji su skloni da prate; a ideja o ''nadčoveku'', moć kojom se vodi, često može zaslepeti čoveka. Zato o nadčoveku uvek i moramo misliti kao o društvu koje se razvija, a ne samo o pojednicu. Društvu koje preispituje moralne norme, koje može da ih razume i shvati; koje teži da pronalazi nove, bolje. Društvu koje se konstantno izdiže u nešto bolje, a samim tim i mi kao njegov sastavni deo.

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Drugim rijecima, da ne bi provalila svinja iz tebe, treba svako svakome da lize dupe?
    I to lizanje dupeta (tj. hriscanstvo) ti nazivas Nadcovjekom... tipicno. Oper se rob namece kao gospodar. On hoce svoje "covjecanstvo" da nametne iznad pojedinaca i to zove "Nadcovjekom", jer kad bi to bilo neki oblik evolucije, onda bi se nazivalo Nadcovjecanstvom!

A ja tebi i tvojima kazem kratko i jasno: dok covjek ne odjebe svinje, nece biti Nadcovjeka, jer nisu svi ljudi svinje!

Učlanjen
    16.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Da, hteo sam baš da kažem: Grok!
    Hvala ti što drugima prevodiš moje reči. : )
    Pod pojmom evolucije se smatra promena, koja može da se prati kroz nasledne generacije. Ako se pojavi kod samo jednog primerka, i nije nasledna, onda je to mutacija ili degeneracija ... Tako da, ako govoriš o evoluciji, neko mora i da je nasledi. Nisi dovoljan samo ti, kao čovek, pa makar i nadčovek.
    Vidiš, biologija još govori o mogućnosti transfera gena između dve vrste, pa je moguće da se izrodi i neka nova vrsta - nadsvinja : )
    To je valjda razlog što nadljudi razmenjuju svoje ideje sa svinjama, u nadi da će od njih stvoriti nešto više od puke svinje : )

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A eto, alim smatra da ce "evolucija" da se odvija po profesionalnoj osnovi. On vec vidi kako se svuda grupisu ljudi iz iste profesije i kako ce postepeno od toga da nastanu profesionalna stada, ali da ce do njihovog pretvaranja u nove vrste da dodje tek nakon anarhije, a da ce do tada oni samo skupljati i gomilati u sebi znanje. On dakle smatra da ce to znanje kad dodje do "slobode" da izvrsi naglu promjenu na tijelu, tako da nece doci do sporih mutacija kroz vise generacija, nego do jedne nagle, ili eventualno dvije. Kako Nice kaze "mogli bi ste postati ocevi ili praoci Nadcovjeka".
    Najteze je naravno onima koji ili nemaju profesiju ili ona nije profitabilna...
    A kako ljudi postaju "profesionalci"? Pa lako - odbacuju morale u korist obrazovanja...

Takav jedan razvoj sa sobom nosi i jednu opasnost - ako ne dodje do stvarne "slobode", nego do pobjede budizma. U tom slucaju ce planeta postati jedno utilitaristicko gnijezdo, kao sto je to bila Kina u doba proizvodnje papira, baruta i sl.
    A svaki Kinez izgleda toliko slican jedan drugom, da se tu ne moze govoriti o evoluciji nego o uniformisanju.

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...unutrasnji moralni zakon - ne cini drugima ono sto ne zelis da oni ucine tebi...i to je to

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Andreavk Pogledaj poruku
    ...unutrasnji moralni zakon - ne cini drugima ono sto ne zelis da oni ucine tebi...i to je to
    Jadno je to kad neko misli da je sve ono sto je on progutao ujedno i "unutrasnji moralni zakon".

Da to postoji, onda bi istorija tvog naroda bila prepuna takvih manifestacija.

Ali ucini sebi uslugu, pa idi 1000 godina unazad i provjeri stare zakonike i morale, pa mi javi gdje si nasla taj tvoj "unutrasnji zakon".

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...to je ono sto nasledis od roditelja - duhovne vrednosti i navike u odnosima ...mozes da ih nadgradjujes ali se jezgro ne menja...sposobnost da shvatis celokupni kontekst koji povezuje komponentne delove... to nedostaje npr. shizofrenicarima - oni ne mogu ujediniti svoje iskustvo i na odgovarajuci nacin odgovoriti na njega

Zainteresovan član rutinski (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

...i naravno niste ukapirali Nicea.
    od cega vi mislite da je sastavljen covek, od dorucka, rucka, vecere,
    takva vam je prica i takva vam je filozofija, ako vam je stomak prazan
    onda masturbirate, kad vam je pun onda qenjate.
    Jeste li se ikad zapitali kako su velike vojskovodje mirno uzivale u zalasku sunca
    dok su istovremeno toliko ljudi slali u smrt, dok neko kad vidi mrtvog vrapca pocne da slini.
    Kako s jedne strane imas ljude koji se dobrovoljno javljaju u rat, a drugi cvokocu u sklonistu.
    Ono sto ste propustili da procitate o cemu prica Nice je snaga, sila, tj. lako je biti dobar kad si slab,
    budi dobar onda kad si naspram drugih kao orao naspram zeca.
    Kad neko poseduje snagu i silu, a pritom i naravno intelekt onda (kaze Nice) za njega prestaju da vaze
    moralni obicaji koji vaze za obicnog coveka a koja ga drze podalje od pizdariija, ali to ne znaci da
    moze da se zaebava s drugima kako su tu slobodu ukapirali nacisti i svaka budala koja cita Nicea kao
    vikend roman.
    To znaci da za njega vaze nova pravila, jos ostrija i cvrsca, rekao bih neki duhovni principi.
    To je put ka nadcoveku. Predstavimo silu novcem, to je kao da imas milion evra ali ih ne
    trosis na uzivanje nego iskljucivo na jos stroziju obuku u pravcu nadcoveka.
    Medjutim ljudi Nema Sanse da mogu da ukapiraju da je biti nadcovek cilj sam po sebi,iz vrlo
    jednostavnog razloga,
    svi uvek traze neku korist, plodouzivanje koje proizilazi iz toga sto si jak
    i zato naravno misle da se odbacivanjem
    morala kao drustvene potrebe neminovno ulazi u nesto lose.
    Nadcovek sedi udobno zavaljen u fotelji svog novog nadcovecanskog prostora i ne trazi nista vise.
    Ljudi ne mogu da pojme nista van pojma korisnosti zato je prica o nadcoveku kao utopija.
    Svako ko poseduje bilo bilo kakvu moc, bilo koje vrste, male ili velike, koristi je iskljucivo za svoje duppe
    i to koliko god izgledalo logicno, pogotovo danas, upravo je suprotno od puta ka nadcoveku.
    Zato je Nice i napisao na pocetku jedne knjige, (siguran sam da ni ovo niste znali)
    "ovo je knjiga za svakoga i ni za koga" aludirajuci da svi mogu da je citaju ali da niko nece
    da ukapira poruku koju salje kroz svoje price, jer ih ne salje propasirane kao hranu za bebe,
    nego ih salje maltene sifrovane pisuci npr.
    Bog je mrtav ali se upravo kroz tu recenicu vidi da je
    "obozen" i da ustvari trazi da prestanemo da ga dozivljavamo kao Deda Mraza nego da celu
    veru i odnos postavimo na sasvim novim i cvrscim nogama.
    Ako je Nihilizam zivotinjski kako se u to uklapa prica koja jasno govori o cemu Nice govori
    u prici o lavu (mislim magarcu) i detetu.
    Znaci da prvo mora da poseduje snagu lava, snagu kojom moze lako da povredi drugog
    (cesto ga i povredi)
    ali ipak tu snagu usmerava da postane magarac pa da onda tu snagu upotrebi za nosenje teskog tereta
    sto predstavlja nosenje bremena zivota, celiceci se pod tim teretom, nositi ga kao da je to najnormalnija stvar
    kao magarac, bez kukanja i samosazaljenja i na kraju vratiti se u potpunu cistotu kao malo dete, jer cistota je
    most od coveka ka nadcoveku, jer cistota posle borbe, posle saznavanja, posle iskustva je narocita vrsta cistote.
    Koga (od vas) to interesuje? vecera je na stolu
    Poslednji put ažurirao/la rutinski : 13.05.2010. u 20:44 Razlog: cc

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sve je bilo fino za citanje dok nisi dosao do "magarca"!

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Razlika izmedju zivotinje, tj. nihiliste i covjeka je u sledecem: covjek ubija samo radi ishrane i vlastitog opstanka, a nihilista ubija u svako doba dana i noci. Ako ne vjerujete, samo pridjite sitom divljem lavu nenaoruzani.

Iskusan Übermensch (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Kad ukines moral, ukinuo si i filozofiju. Onda ostaju samo zivotinjske potrebe.

Na forumu jos nisam sreo nekog kome je stalo do morala. Ne tvrdim da je sazaljenje moralno, ili da je "moral sazaljenja" moralno - ono je zivotinjsko. I zivotinje organizuju odbranu iz sazaljenja.

Priznajte otvoreno da ste nihilisti i da mrzite moral i filozofiju i sve ce vam se oprostiti.
    ah..nihilizam....je ugao gledanja..na svet..koji je iskreno totalno tacan...ali apsolutno netacan.....
    Primer...ovaj sto...nije sto..nego gomila atoma,elektrona,kvarkova..itd...to je apsolutno tacno...to je gomila atoma...ali je totalno netacno jer je ovaj sto sto.....
    nije direktno nihilizam zivotinjski..koliko vise....vrsta banalizacije zbog slabe sposobnosti da se razumeju dubine filozofije.....problem nihilizma je sto je toliko tacan....a opet netacan..samim tim je potpuno logicno zagovarati bilo koju stranu..bilo nihilisticku bilo onu drugu.....
    nihilizam te cini manje covekom...ali te ne cini vise zivotinjom nego bilo koga drugog.....zasto...jer smo mi svi satkani od tih bazicnih ljudskih potreba i instinkta...samim tim on nemoze biti vise zivotinja od men ili tebe...ali moze biti manje covek..jer je sustina coveka bas taj moral,filozofija itd....

Plutarh nije na forumu
    Neproveren član
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nihilista unistava da bi bio unisten.
    On je fanatik pojma - tvrdi da je nesto "apsolutno tacno" - prema tome, on je neizmjerno glup i nekritican.
    Kao i alim, on vjeruje u "zakone" i naucnike, kao da je demokrit ikad vidio atom o kojem je pisao i koji su moderne hriscanske ovce preuzele.
    Fizika nije nista nego jezik ovaca. One misle da je taj jezik "apsolutno tacan".

S druge strane, normalan covjek u uzlaznoj putanji nema potrebu za sukobom. On zna da se naprijed stize kroz znanje, pa kroz vjezbanje tijela, pa kroz akumulaciju sredstava. Sukobu teze oni koji stalno imaju pred ocima svoju inferiornost prema drugima.
    Covjek u uzlaznoj putanji ima na umu da je svo znanje i sve istine neapsolutne, da su mozda tacne, a mozda netacne. Dokazace se kroz milion godina - on ne zuri. On ne dokazuje silom, nego korisnoscu!
    On ne dokazuje brojem "pristalica", nego moci koju neki sud daje. Ljepota je ono sto druge privlaci njemu, tako da on i ne mora da ide u boj da bi nesto dobio.
    Akumulacija moci (znanja, snage i sredstava) cine od njega magnet.
    A onda dodje nihilista i napadne ga iz zavisti...

Slične teme

1. Nihilizam
    Autor odzacar u forumu Filozofija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 22.03.2010., 13:06
  2. Nihilizam
    Autor odzacar u forumu Politika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 17.03.2010., 23:58
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.07.2006., 19:18
  4. NIHILIZAM