Završna priredba

gost 149754

Poznat
Poruka
8.473
.... je trenutno aktuelno:cool:
dakle u zabavištu se sprema završna predtsva, povodomkraja školske godine pa su sva deca dobila po neku pesmicu na nauče, imaju i nešto što će zajedno da recituju, prisustvovaće i roditelji:cool:
kako su završne predstave izgledale kad su vaša deca učestvovala, bilo da je u pitanju zabavište ili 4. razred osnovne škole?
tj jel vam se predškolci i četvrtaci spremaju za ovu priredbu?


u vezi sa ovim imam još jedno pitanje: Moj Joca je dobio da nauči za ovu priredbu pesmicu Šaputanje, dobio je text, al ja bih htela da na netu nađem i muziku, još bolje spotić, al ne mogu da nađem nigde, pa me zanima jel neko zna ko izvodi ovu pesmu
ima da nauči još i pesmice Nezgoda i Pera kao doktor
hvala
 
Векси, ако треба да рецитује, онда му никако немој пуштати песму са мелодијом, јер ће ,,декламовати'' или певушити.
Песма Шапутање је тешка за рецитовање, а не може је одрецитовати ако чује мелодију, веруј ми!
 
Никако, веруј ми!
Иначе, није ми јасно одакле те тешке песме дају деци за приредбу у вртићу..Пера као доктор је слатка, Змај увек може за тај узраст, али ове две су тешке. Вероватно ти је дете добар рецитатор, онда му помози да баш рецитује, а не да певуши.
И јави како је било, ја се увек разнежим на приредбама... И са својим ђацима их често правим, жао ми кад знам да има деце која никад нису учествовала на приредби, моји сви увек учествују, бар два пута годишње.
 
odakle tako teške pesme
e,draga moja Vanda ti zaboravila kolko Joca ima vaspitačicu okruglu pa na ćoše:p
ne znam, doduše ni odakle njoj te pesmice, tj po kom kriterijumu ih je birala
i nije nikakav recitator, i vaspitačica kaže (a to je i istina) da on ustvari neće da recituje, a zna pesmicu, al da je reprodukuje---nikako
vaspitačica kaže da je Joca jedino dete koje neće da recituje ove pesmice:rumenko: i sad ja živa nisam kako da ga ubedim, motivišem da to pred publikom uradi

znam, to je kod njega tako---i pre kad je bilo za deda mraza npr da odrecituje nešto----on g.din neće, a znam da zna, jer se desi da is čista mira kad ga npr presvlačim on izrecituje bez greške
i sad kad sam mu rekla: danas ćemo da vežbamo pesmice, on kaže:al da ne čuje tata:roll:
ubiću se majke mi:sad2:
 
Немој, Вкеси, не мора да рецитује.. Јој, што је мени жао кад просветари малтретирају децу..
Дечак је, они лакше наступају у групи, ретко ко хоће да наступи самостално...
Нека отаља због васпитачице, а желим му да има много бољу учитељицу. :zag:

П.С. Ако би желео да пева, посаветуј се са васпитачицом, па нека научи песме, ако ће му тако бити лакше.
 
vala i ja mu želim bolju učiteljicu
a po svemu sudeći i imaće, jer ove što sad vode 4. razred verovatno će uzeti iduće god prvi, raspitivala sam se obe su fine, navodno, mlade su i tako to...
no da se vratimo na temu :kafa:
kako su izgledale završne priredbe vaše dece (ali i đaka?);)
Vanda?:mrgreen:
Mirka jel se sprema tvoja ćera da odigra nešto?:mrgreen:
 
Ја сам као ђак била звезда сваке приредбе.
Моји синови су учествовали врло слабо, дечаци су. А и њихове васпитачице нису правиле приредбе, учитељи исто... :sad2:
Само једном, старији је рецитовао, изврстан је рецитатор, и ја сам била уплакана срећна мама.
Млађи је био глумац у једном аматерском позоришту, то је било лепо.

А ја као учитељица не волим да имам ,,звезде'' приредби.
Сви учествују, свако има неки део, и то буде лепо.
Ја правим представе са својим ђацима, годинама, сама пишем текстове, сама смишљам костиме, сама радим кореографије за ритмичке или фолклорне тачке... И једино ми ђаци помажу, и то је дивно. Имамо снимљених и емитованих ТВ емисија, и баш смо задовољни.
 
uuu bravo:klap:
ma te završne predstave su uvek lepe, stvarno je šteta nemati ih
meni je upečatljivo ostala u sećanju završna predstava kad je moj brat završavao 4. razred
učiteljica im se zvala Branka i učenice spremile pesmu "ej Branka, Branka" i nešto jako lepo igrale...učiteljica bila na ivici suza....

mi smi imali samo recitacije, ništa specijalno, ali lepo je i to bilo:ok:

a kao učiteljica nisam vodila 4, razred, ali imala prilike da prisustvujem završnoj priredbi predškolaca, bilo je jako lepo, kombinacija recitacije, igre, muzike, bilo zanimljivo gledati
 
Moj klinac je imao savršenu vaspitačicu i savršenu učiteljicu.Obe su veoma doprinele da on bude radoznao i svestran i razvijale u njemu talente bez primoravanja .Obe završne priredbe su bile divne!! U zabavištu je svako dete imalo neku ulogicu shodno interesovanju.Onaj ko ne peva ili recituje, bio je maskiran i muvao se po bini uveseljavajući sve redom.Učiteljica je ostavila deci da sama odluče šta će ko i tu je bilo i pevanja, gitare, flauta, glume, ma predivno, ona ih je uobličila i izorganizovala tako lepo da su istu tu priredbu sa malim izmenama izveli na prijemu prvaka.Naravno, posle pet minuta je bilo opšte plakanje i ponukana ovom temom sam ponovo pogledala snimke i naravno opet se rasplakala.
Sad momak završava osmi razred i sledi još jedan rastanak.:heart::heart:
 
jao moje dete je na zavrsnoj priredbi u predskolskom bila julija, :lol:
i sad kad vidim snimak dodje mi da placem :sad2:;) imali su priredbu sa naslovom "put oko sveta za 80 dana" sva deca su manje-vise ucestvovala, igrali su, pevali, "posetili" su italiju odakle je na komican nacin prikazan komad romea i julije, zatim ameriku, sa sve kaubojima i plesom, japan sa nindzama, tursku sa trbusnim plesacicama i sultanima, spaniju sa koridom, ma bilo je nevidjeno :D
 
.... je trenutno aktuelno:cool:
dakle u zabavištu se sprema završna predtsva, povodomkraja školske godine pa su sva deca dobila po neku pesmicu na nauče, imaju i nešto što će zajedno da recituju, prisustvovaće i roditelji:cool:
kako su završne predstave izgledale kad su vaša deca učestvovala, bilo da je u pitanju zabavište ili 4. razred osnovne škole?
tj jel vam se predškolci i četvrtaci spremaju za ovu priredbu?
Kad sam ja bio mali...
(u zabavište nisam išao)
u prvih par razreda svako je radio šta je znao - neko recituje, neko priča viceve, neki igraju, neki sviraju.

Jednom je postojala tačka "ja i još jedan dečko sa recitacijom i vicevima" gde prvo ja recitujem pesmicu (našao u lektiri koja mi se dopala), posle pričam vic (našao u Mikijevom almanahu), a onda taj drugi dečko priča svoj vic. Nisam znao da imamo zajedničku tačku dok nas nisu izveli pred publiku. Njegov vic je bio onaj sa ludacima u ludnici, od kojih jednog šalju da skine odbegle papagaje sa drveta a on skine samo crvenog jer je onaj drugi još zelen. Jesam se osećao malo blamirano, mislim ni meni nije bilo smešno.

Jednom je veći deo odeljenja plesao pačji ples pa nam je muzika bila u drugom odeljenju tako da smo preskočili tačku i išli na sledeću pa se posle vratili. Pre toga je išla neka tužna recitacija ("Gospođa Klara"?) pa je najavljivač rekao "posle ove tužne pesme nešto malo veselije", pa se učiteljica ubacila da objasni, pa je on nastavio "A sada verujem da ste se malo razveselili... idemo na..."

Drugi put su neki recitovali? pevali? nešto što je išlo "tancovala njina znjinu u komori pod slanjinu" ????? što je meni bilo sasvim nejasno i maglovito sam naslućivao da to neki miševi kolo vode.

Sećam se i one recitacije "mi stariji, mi iz (broj) razreda, stavimo ruke u džepove i zviždućemo" što je prvi put zanimljivo a kada je na svim priredbama recikliraju i glavni lik bude peti, sedmi, četvrti razred, kako zapadne, postane bezveze...

Inače, mislim da u četvrtom razredu nismo imali predstavu za kraj. Većina odeljenja je bila na rekreativnoj nastavi do nedelju dana pred kraj školske godine, i u školi smo ostali samo ja (mislim da sam kategorički odbijao da idem jer sam se sećao kako mi je bilo na prethodnoj rekreativnoj nastavi u drugom razredu) i najsiromašniji dečko koji je posle ponavljao četvrti razred. Nas su poslali da slušamo nastavu u drugo odeljenje, gde je bilo super i ustanovio sam da đaci iz tog odeljenja koriste školsku biblioteku (zamisli čudo :eek:), tako da sam pročitao Vini Pua, Knjigu o džungli i Tata ti si lud, i valjda još neke super knjige.
 
Kako sam ja to mrzeo....da mi uvale ucenje neke pesmice zbog neke priredbe..uzas!!!!!

Ali sva sreca razredna je brzo shvatila da me to ne zanima pa me nije posle smarala sa tim. :)

e baš vala:mrgreen:

a amarali su me jer sm potpuno nejasno važio kao recitatorski, pevački, glumački i jezički talenat

sećaam se krz maglu nešto i predškolskom... neki debilizam... bili smo u belim kimonima sa slamnatim šeširima u domu kulture ne znam šta se pevalo... i u horu ajoj haha isto ne znam šta se pevalo... i na nekim predstavama kasnije i u radio drami:mrgreen:
 
esećaam se krz maglu nešto i predškolskom... neki debilizam... bili smo u belim kimonima sa slamnatim šeširima u domu kulture ne znam šta se pevalo... i u horu ajoj haha isto ne znam šta se pevalo... i na nekim predstavama kasnije i u radio drami:mrgreen:

E da, mi smo imali i takmičenja za najraspevaniju odeljensku zajednicu. Moj zadatak je bio da budem u zadnjem redu i da otvaram usta na pravim mestima. Inače logo našeg odeljenja jedne godine je bio "Deca sunca", pa smo pravili bedževe sa detetom koje pruža ruke prema Suncu. Mama mi je obukla jarkocrveni vuneni džemper koji je sama isplela.:whistling:

A ne moraju predstave da budu loše, ako su recimo na nivou škole. Ja sam se u jednoj školi zadesio na dan škole, pa su deca iz predškolske grupe i prvaci napravili jedan skeč sa prerušavanjem u životinje, neka deca su imala nešto na engleskom, bio je taj put oko sveta (sa stereotipima :mrgreen:) u izvođenju mlađe grupe dramske sekcije, sedmaci i osmaci su imali mini filozofsku predstavu kako treba slediti svoje talente, hor je dosta pevao i to je valjda to. Trik je da svi koji učestvuju žele da učestvuju i da im se daju neki zadaci koji odgovaraju njihovim sposobnostima i željama. Deca koja nisu bila sposobna da nauče tekst bila su maskirana i skakutala okolo kada su bili potrebni statisti.
 
Kad sam radila sa malcima, volela sam da grupicama od 4-10 klinaca dam samo ideju gde se neshto deshava i par likova - chisto da im pokrenem mashtu i onda oni sami smishljaju skecheve i razvijaju prichu, ja samo s vremena na vreme malo usmeravam i cenzurishem .... Joj shto tu bude zanimljivih prichica to je ludilo :zurka:
 
Mnogo lepa tema :)
Mi smo u vrtiću često pravili priredbe, predstave itd.
Sećam se da smo na završnoj priredbi mi predškolci u parovima nešto recitovali,igrali igrice, dobili neke sitnice na poklon... ne sećam se šta sam ja recitovala :)
Evo našla sam i dve fotke od tog dana:
http://i35.photobucket.com/albums/d192/shushu88/kol-1-1.jpg?t=1275395287

http://i35.photobucket.com/albums/d192/shushu88/Untitlekkd-1.jpg?t=1275395286

Koji stajling :lol:

A u srednjoj smo pravili priredbe za Svetog Savu, i to uglavnom u pozorištu (išla sam u gimnaziju Sveti Sava, pa je to ujedno bio i dan škole).
Na njima su se isto izvodile predstave, recitacije, hor itd, a partner i ja smo plesali, uglavnom tango i rumbu.
 
Лепо. Како се Јоца осећао? Шта он каже, да ли је задовољан собом? :)

super je prošlo, vidim da je kući došao prilično zadovoljan i siguran u sebe (deda ga je doveo kući, pošto mame nisu prisustvovale nogo samo babe i dede)
nije grešio, recitovao je jasno i glasno (kaže deda)
a kako je vaspitačica digla paniku, mislila sam neće ni da otvori usta :roll:
ma još 2 nedelje i kraj

au četvrtak je glavna priredba za roditelje, pa jedva čekam da ga vidim i čujem kako recituje:D
 
evo prošla je završna priredba
eto i to je gotovo :)
lepo je prošlo, Joca se malko zabunio na prvoj pesmici, al nije strašno, vaspitačica ga podsetila prvu reč i sve ostalo je prošlo supe
druge dve pesmice je izrecitovao jasno i glasno :super:
posle toga deca su dobila i mali paketić u kome su se nalazili crteži sve dece iz zabavišta, jedna sveska, drvena olovka, hemijska olovka, gumica i rezalja
a vaspitačica je dobila poklon od dece,tj roditelja neki ukras, kočije
posle priredbe bila je zakuska (grickalice, kafa, sokić)

jedan tata je snimao celu priredbu uzeću kasnije cd
 

Back
Top