DA LI SRBIMA TREBA POSAO
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 140

Tema: DA LI SRBIMA TREBA POSAO

Početnik
    Učlanjen
    28.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano DA LI SRBIMA TREBA POSAO

Pre šest sedam dana sam postavio oglas da trazim komercijaliste za podrucje Srbije moj oglas je pregledan 138 puta a niko pozvao nije da pita o cemu se radi.Pa sad sebe pitam da li nekom treba posao ili svi lepo žive?

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: DA LI SRBIMA TREBA POSAO

Ne znam sta da ti kazem... Neki ljudi znaju da budu nerealni u potrazi za poslom, kao sto i, eventualni poslodavci, znaju da preteruju u davanju neodgovarajucih uslova. Sta je ovde slucaj - mozda utvrdimo ako ljudi pocnu da ucestvuju na temi.
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Domaćin yagi (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    482

Поједини су лењи да је то за сваку осуду. Не желе људи ни мало да се цимну па да виде како може лепо да се заради. Поготово у пољу комерцијале и сл.
    ако си сељанка, буди сељанка, да не би била сељанка

Zainteresovan član militza84 (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio goran73 Pogledaj poruku
    Pre šest sedam dana sam postavio oglas da trazim komercijaliste za podrucje Srbije moj oglas je pregledan 138 puta a niko pozvao nije da pita o cemu se radi.Pa sad sebe pitam da li nekom treba posao ili svi lepo žive?
    Mnogo puta sam se iscimala za ovakve oglase pa kad sam se raspitala o cemu se radi, vratila sam se da radim u sugavu kladionicu da gubim dane i razmisljam kako mi je faks bio gubljenje dana, zivaca i kinte....Tako da sad kad vidim oglas komercijalista na terenu necu da se smaram
    http://www.youtube.com/watch?v=eXcx2lvO3JY

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Mnogi nemaju kola a to obično podrazumeva posao komercijaliste
    Myles Bennett Dyson

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

@Yagi - Ima toga i u komercijali i udrugim poslovima. Nemaju leba da jedu, na pr, ali procenjuju da li im je plata odgovarajuca, za koje pare hoce, a za koje nece da rade, sta im je ispod nivoa, a sta ne....a sa druge strane uzajmljuju, zive na grbaci roditelja i sl. Znaju cak i decu da naprave, a da ni jedan od roditelja ne radi, s tim sto nije uvek u pitanju to sto ne mogu naci nikakav posao.

Daleko od toga sam da se ne postuju prava i rad zaposlenog (naprotiv !), ali postoji i momenat kad moras da se debelo izboris da bi stigao do neceg odgovarajuceg, a u medjuvremenu treba da jedes, da se obuces ... I posle nekih godina stvarno je out da roditelji, babe i dede i ostala rodbina izdrzavaju zdrave i prave odrasle ljude, koji nikako da se snadju u zivotu....

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Znam neke koji su radili i bili gonjeni kao robovi pa prvom prilikom napustili celu priču.To je verovatno i razlog što ti se ne javljaju.
    Myles Bennett Dyson

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio goxy Pogledaj poruku
    Mnogi nemaju kola a to obično podrazumeva posao komercijaliste
    Da, to obicno ide uz oglas o komercijali. Ja, na pr, nemam kola niti ih vozim, tako da i da hocu da radim (pod pretpostavkom da mi treba posao, sve ili bar dobar deo mi odgovara, poslodavcu takodje) - ako je posao vezan za posedovanje automobila i dozvole, ne bih mogla da se ukljucim u konkurisanje.

Početnik
    Učlanjen
    28.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

komercijalista na terenu moze da ima vise znacenja od toga prodaja onih serpi ,usisivaca od po 1000 e od vrata do vrata pa sve do komercijaliste na terenu koji obilazi radnje i ima sluzbeni auto, telefon i prijavu ,fiksnu platu i procenat sto se moze reci da nije posao koji je za ispustanje.Ja u ovoj temi mislim da nadjemo problem sto niko nije pozvao ni da pita o cemu se radi.

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Moj drug je završio farmaciju i radi kao komercijalista za jednu veliku firmu...Plata je ogromna,šalju ga na Havaje i Majami al radi od jutra do mraka...
    Myles Bennett Dyson

Početnik
    Učlanjen
    28.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio EGYPTIAN CAT Pogledaj poruku
    Da, to obicno ide uz oglas o komercijali. Ja, na pr, nemam kola niti ih vozim, tako da i da hocu da radim (pod pretpostavkom da mi treba posao, sve ili bar dobar deo mi odgovara, poslodavcu takodje) - ako je posao vezan za posedovanje automobila i dozvole, ne bih mogla da se ukljucim u konkurisanje.
    da ti nemas kola ali recimo nisi ni pozvao da pitas da li su ti potrebna kola jer posao na terenu ne podrazumeva samo teren voznju i prodaja .Teren je svaki posao van kancelarije.Npr komercijalista za recimo Krusevac ima mozda samo obilazak grada i za to ne treba auto

Učlanjen
    09.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Meni su uvek zapadali serpe lonci usisivaci knjige, kao i mnogim drugima pa kapiram ljude koji ti se ne javljaju

Buduća legenda koto (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    4947

pazi temu za filozofiju
    ajde gorane, kazi nam o cemu se radi, sace da ti nadjemo tri coveka ne jednog.

Ćutljivi pun mesec pojavljuje se sad.

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio goxy Pogledaj poruku
    Znam neke koji su radili i bili gonjeni kao robovi pa prvom prilikom napustili celu priču.To je verovatno i razlog što ti se ne javljaju.
    I ovo je dobro receno. Za neke stvari nebo ipak nije granica (vec je nesto nize). Znaci, o detaljima za i protiv, najbolje moze da prozbori onaj ko se okusao kao terenski komercijalista.

Kad sam, posle faksa, kretala trbuhom za kruhom, terenska komercijala (bez automobila, u gradu u kojem zivim) bila je jedan od pocetnih poslova. Moj utisak je bi takav da sam sebi rekla - ne ulazis vise u tu pricu, osim ako ti ne gori pod nogama. Mozda sam samo nabasala na pogresnog poslodavca.
    Poslednji put ažurirao/la EGYPTIAN CAT : 11.05.2010. u 14:30

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

da ti nemas kola ali recimo nisi ni pozvao da pitas da li su ti potrebna kola jer posao na terenu ne podrazumeva samo teren voznju i prodaja .Teren je svaki posao van kancelarije.Npr komercijalista za recimo Krusevac ima mozda samo obilazak grada i za to ne treba auto
    Ne kritikujem te Gorane. Inace, oglas nisam videla (zensko sam ), a i malo je verovatno da bih se javila zato sto mi sadasnji posao oduzima dosta vremena. Uz njega bi, mozda, moglo nesto da se uklopi, ali sumnjam bas da bi mogla komercijala, sto ne znaci da nisam rada da cujem o ceme se radi, ako hoces da nam izlozis kakav je posao u pitanju.

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

komercijalista na terenu moze da ima vise znacenja od toga prodaja onih serpi ,usisivaca od po 1000 e od vrata do vrata pa sve do komercijaliste na terenu koji obilazi radnje i ima sluzbeni auto, telefon i prijavu ,fiksnu platu i procenat sto se moze reci da nije posao koji je za ispustanje.Ja u ovoj temi mislim da nadjemo problem sto niko nije pozvao ni da pita o cemu se radi.
    Onda lepo napises sta tacno podrazumeva taj posao, pa ces time izbeci da budes shvacen kao neko ko radi iz kujne a komercijalista znaci covek koji ce od vrata do vrata da prodaje falsifikovanu robu i smara ljude do mere da na njega puste psa...

Ne vidim cemu lamentiranje, ako sam nisi svestan sta masa tih oglasa podrazumeva i sta se iza njih krije

Početnik
    Učlanjen
    28.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

zasto da ne u pitanju je prodaja drustvenih igrica tipa ne ljuti se covece, slagalice, domine i jos drugih igrica.To je roba koja se prodaje svuda u knizarama, trafikama,dragstorima i marketima,prodavnicama igracaka,bebi opreme i verovatno jos negde .To moze biti i stalni posao a ako neko vec radi slicne radnje moze mu biti dodatni(honorarni).Plata je na procenat od naplacene robe i to je roba sa normalnim cenama od 50-500 din

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

zasto da ne u pitanju je prodaja drustvenih igrica tipa ne ljuti se covece, slagalice, domine i jos drugih igrica.To je roba koja se prodaje svuda u knizarama, trafikama,dragstorima i marketima,prodavnicama igracaka,bebi opreme i verovatno jos negde .To moze biti i stalni posao a ako neko vec radi slicne radnje moze mu biti dodatni(honorarni).Plata je na procenat od naplacene robe i to je roba sa normalnim cenama od 50-500 din

Ne odgovara im plata na procenat, koji od te vrste prodaje moze biti jako mali. Nesigurno primanje.

Aktivan član placenik (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Znaci trgovacki putnik bez fiksne plate. Nije bas primamljivo.
    Vecina nije uvek u pravu, ali je uvek u vecini

Učlanjen
    09.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

toliko o tome

Početnik
    Učlanjen
    28.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Moze da bude veci zarada od procenta ,deluje stimulativno i ti razmisljas kome ces prodati robu i koliko je tvoje kad se naplati .

Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Moze da bude veci zarada od procenta ,deluje stimulativno i ti razmisljas kome ces prodati robu i koliko je tvoje kad se naplati .
    A dotle treba 'leba jesti... I to pod uslovom da je gazda posten pa te ne zavrne i ispadne da si par meseci volontirao...

Početnik
    Učlanjen
    28.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa ni fiksnu platu ti niko ne daje unapred nego treba da je zaradis i da odradis prvi mesec da bi dobio platu i onda sta cemo za leba taj mesec dok ne dodje prva plata

Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

pa ni fiksnu platu ti niko ne daje unapred nego treba da je zaradis i da odradis prvi mesec da bi dobio platu i onda sta cemo za leba taj mesec dok ne dodje prva plata
    Znam, ali na ovu % kombinaciju su se mnogi opekli i sad beze od iste ko djavo od krsta. Sta da ti kazem, imas rodbinu, prijatelje, uposli ih...

Početnik
    Učlanjen
    28.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa prvo sa rodjacima ne radim jer to nemoze da ide jedno sa drugim a ja vec jedan deo Srbije imam pokriven treba mi ljudi za ona mesta gde jos ne radimo

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. treba mi posao
    Autor adi.adilovic u forumu Automobilizam
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.01.2010., 16:04
  2. Odgovora: 268
    Poslednja poruka: 17.10.2009., 01:48
  3. Treba mi posao
    Autor bole123 u forumu Multimedija
    Odgovora: 1