Dragan Šormaz iz DSS prelazi u SNS

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Poslanik Demokratske stranke Srbije Dragan Šormaz uskoro će preći u redove Srpske napredne stranke. Kako saznaje „Blic“, Šormaz se na taj korak odlučio nezadovoljan politikom i stanjem u partiji koju vodi Vojislav Koštunica.

Posle njega još stranačkih kolega bi moglo da promeni dres: Šormaz

- Pitanje je dana kada će Šormaz obelodaniti svoje pristupanje naprednjacima. Pregovori sa Nikolićem i Vučićem su završeni i čeka se samo momenat kada će Koštunici saopštiti da napušta stranku - kaže izvor „Blica“.


Za poznavaoce političkih prilika u Srbiji Šormazov transfer u SNS i nije neko iznenađenje. On je pre nekoliko godina, kada je Koštunica formirao drugu vladu, bio zagovornik koalicije sa radikalima, koje su tada vodili Nikolić i Vučić. Kako kaže naš izvor, zbog toga nije ni bilo teških pregovora sa ovog puta liderima naprednjaka da Šormaz pređe u njihove redove.




On bi u miraz naprednjacima mogao da donese i poslaničko mesto u Skupštini Srbije. Međutim, pitanje je kako će na sve to gledati Administrativni odbor parlamenta, koji u slučaju aktiviranja blanko ostavki odlučuje da li će mandat pripasti DSS ili Šormazu.


Ipak, u SNS nisu zabrinuti da li će Šormaz sa sobom doneti još jedno mesto u Skupštini Srbije. Kako saznajemo, osim njegovog prelaska, biće i novih transfera iz DSS u naprednjake, ali i u neke partije na vlasti, uključujući i DS. Prema saznanjima „Blica“, nekoliko visokih funkcionera iz stranke Vojislava Koštunice ozbiljno razmišlja da napusti partiju i pređe u jednu od dve trenutno najjače stranke u Srbiji.


Na spisku nezadovoljnih politikom i rejtingom DSS su dva potpredsednika stranke i još jedan visoki funkcioner. Od ove trojice jedan je bliži naprednjacima, dok su druga dva zainteresovana za prelazak u redove demokrata.


Filipovski: Ne napuštamo DSS
Transfer Šormaza iz DSS u SNS mogao bi dodatno da udalji ove dve partije, a time i NS. Izjava Dubravke Filipovski, potpredsednice NS, da je „EU državni cilj oko koga treba da se okupe sve stranke“, donekle pokazuje kojoj bi strani mogao da se priključi Velimir Ilić, s obzirom na to da je Koštuničin cilj prevashodno očuvanje Kosova u sastavu Srbije.
- Sa DSS jesmo u koaliciji, ali mi imamo svoje aktivnosti i vodimo svoju politiku. To neće uticati na naše udaljavanje. Sa Evropskom unijom Srbija treba partnerski razgovarati. Mislim da bismo mi to bolje učinili nego vladajuća koalicija. Na polju evropskih integracija dosta smo uradili kada smo bili na vlasti - kaže Dubravka Filipovski za „Blic“.
 
Pa sad ako mi neko izracuna kako ce ujedinjena opozicija da se izbori za prevremene izbore... :lol:

A samo cerupanje svih ostalih i prihvatanje sa "nema veze sta je pre bilo, samo da si u nasoj grupi" ne zasluzuje neki poseban komentar. Valjda je prihvatljivo onima kojima nije uopste vazno sta je pre bilo, nego samo trenutni interes (citaj: pohlepa).
 
Šormaz: Isključio bi KoštunicuM. BABOVIĆ, 11.05.2010 20:47:18 Ocena: 2.93 (Glasova: 27) Komentara: 0


NISAM pregovarao sa Nikolićem o prelasku u SNS. Zasad sam član i poslanik DSS. A, radije ću biti u reformisanom DSS bez Koštunice na čelu nego što bih bilo gde odlazio.
To je, za ”Novosti”, poručio funkcioner Koštuničinih demokrata Dragan Šormaz, posle spekulacija da je već jednom nogom u taboru naprednjaka.
Ovakav zaplet oko čoveka koji je ”viđen” kao novo Tomino pojačanje mogao bi da optereti veze između SNS i DSS, koje su poslednjih nedelja s mukom počele da se grade. Pogotovo ako bi posle isključenja iz DSS, koje se pominje kao opcija, Šormaz u narednim danima odlučio da pređe u Nikolićev poslanički klub.
On, međutim, tvrdi da ne želi da ”preleti”, ali oštro poručuje da DSS nema perspektivu pod Koštuničinom dirigentskom palicom:
- Vreme je da se povuče, i to sam mu javno predložio još u jesen 2008. Možemo da prestanemo da padamo samo promenom predsednika. U ovom trenutku imamo najmanje deset ljudi koji bi mogli bolje da vode stranku.
U DSS niko u utorak nije želeo da kaže ni reč o Šormazu. Saznali smo, ipak, da je Šormaz u utorak bio u Skupštini na sastanku poslaničke grupe DSS. Zajedno sa kolegama popio je kafu, ali nije bilo reči o transferu.
Inače, naši izvori u DSS tvrde da je on ljut na Koštunicu jer na nedavnoj skupštini stranke nije izabran za potpredsednika ili šefa Izvršnog odbora.
Naprednjaci, pak, demantuju da je bilo kontakata sa Šormazom. Oni napominju i da sigurno neće biti ”usisivač” za sve nezadovoljne Koštuničine kadrove.
- Imamo obavezu da prihvatimo ljude koji žele da nam pristupe, ali sa Šormazom nije bilo kontakata oko toga - saopštio nam je Aleksandar Vučić, zamenik predsednika SNS.

MANDAT PREDSEDNIKU
SUKOB Šormaza i DSS ne može da prođe i bez političke kalkulacije da li će on preći u nezavisne poslanike ili će partija pre toga aktivirati njegovu blanko ostavku.
- Ako stranka odluči da mi oduzme mandat, vratio bih ga samo Koštunici, jer bi kao odgovoran političar trebalo da uđe u Skupštinu i da se bori protiv vlasti, kao što rade i ostali lideri opozicije poput Nikolića, Ilića, Todorovića i Jovanovića.
 
Šormaz: Isključio bi KoštunicuM. BABOVIĆ, 11.05.2010 20:47:18 Ocena: 2.93 (Glasova: 27) Komentara: 0


NISAM pregovarao sa Nikolićem o prelasku u SNS. Zasad sam član i poslanik DSS. A, radije ću biti u reformisanom DSS bez Koštunice na čelu nego što bih bilo gde odlazio.
To je, za ”Novosti”, poručio funkcioner Koštuničinih demokrata Dragan Šormaz, posle spekulacija da je već jednom nogom u taboru naprednjaka.
Ovakav zaplet oko čoveka koji je ”viđen” kao novo Tomino pojačanje mogao bi da optereti veze između SNS i DSS, koje su poslednjih nedelja s mukom počele da se grade. Pogotovo ako bi posle isključenja iz DSS, koje se pominje kao opcija, Šormaz u narednim danima odlučio da pređe u Nikolićev poslanički klub.
On, međutim, tvrdi da ne želi da ”preleti”, ali oštro poručuje da DSS nema perspektivu pod Koštuničinom dirigentskom palicom:
- Vreme je da se povuče, i to sam mu javno predložio još u jesen 2008. Možemo da prestanemo da padamo samo promenom predsednika. U ovom trenutku imamo najmanje deset ljudi koji bi mogli bolje da vode stranku.
U DSS niko u utorak nije želeo da kaže ni reč o Šormazu. Saznali smo, ipak, da je Šormaz u utorak bio u Skupštini na sastanku poslaničke grupe DSS. Zajedno sa kolegama popio je kafu, ali nije bilo reči o transferu.
Inače, naši izvori u DSS tvrde da je on ljut na Koštunicu jer na nedavnoj skupštini stranke nije izabran za potpredsednika ili šefa Izvršnog odbora.
Naprednjaci, pak, demantuju da je bilo kontakata sa Šormazom. Oni napominju i da sigurno neće biti ”usisivač” za sve nezadovoljne Koštuničine kadrove.
- Imamo obavezu da prihvatimo ljude koji žele da nam pristupe, ali sa Šormazom nije bilo kontakata oko toga - saopštio nam je Aleksandar Vučić, zamenik predsednika SNS.

MANDAT PREDSEDNIKU
SUKOB Šormaza i DSS ne može da prođe i bez političke kalkulacije da li će on preći u nezavisne poslanike ili će partija pre toga aktivirati njegovu blanko ostavku.
- Ako stranka odluči da mi oduzme mandat, vratio bih ga samo Koštunici, jer bi kao odgovoran političar trebalo da uđe u Skupštinu i da se bori protiv vlasti, kao što rade i ostali lideri opozicije poput Nikolića, Ilića, Todorovića i Jovanovića.
ovaj sormaz jos veruje u deda mraza,ko se bori protiv bote,svi cekaju u redu da mu se pridruze,a i ovaj kostunica je prolupao kad dozvoljava da pod sa njim brise jedan sibicar sormaz,misevi beze sa broda koji tone:D
 
Povelik ovaj miš:sad2:
Reko bi Pacovčina
news_17075.jpg

:hahaha::hahaha::hahaha::mrgreen:
 

Back
Top