Jak bol u cevanicama i oko njih
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Jak bol u cevanicama i oko njih

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Jak bol u cevanicama i oko njih

Dakle ovako.Da sam starac neki pa i da razumem,ali imam 17 godina.Nisam neshto preterano tezak pa da kazete da je od toga(visok sam 176 imam 80kg(resicu se tih par kg uskoro )).Ali imam dakle jak bol u cevanicama(na obe noge)i oko cevanica, znachi sa leve i desne strane.Taj bol mi se uglavnom javlja prilikom trcanja ili preskakanja vijace.Dakle ja treniram vec dugi niz godina(4-5),doduse sa velikim prestancima.Ali pre mi se to nikada nije desavalo a sada redovno kad trcim krene kao da me sece nozem i jedva stojim na nogama,kamoli trcim.Mislim mogao bih da nastavim da trcim sa tim bolom ali to bi bilo skroz nepotrebno.Interesuje me zbog cega je ovo,ako znate i kako se toga resiti?
    Naravno oticicu i do doktora ako je nesto ozbiljno (a verovatno jeste jer sam ja mlad josh uvek da bi mi se tako neshto desavalo ) ali ne znam gde,jer se moj dom zdravlja trenutno renovira i ne znam gde bih isao,pa ako znate.
    Hvala unapred!

Veoma poznat Nancy011 (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    744

Podrazumevano Re: Jak bol u cevanicama i oko njih

A, možda, samo rasteš . Mišići ne prate rast kostiju. Više kretanja, za početak
    Ako je jedini alat koji posedujete čekić, svaki problem ćete posmatrati kao ekser.

Početnik
    Učlanjen
    19.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Jak bol u cevanicama i oko njih

Ako moze jos malo informacija?

Jel to neki bol po tipu upale misica? Znaci, bol je lokalizovan u predelu misica potkolenice, bol je prisutan prilikom trcanja, hodanja (posebno prilikom stajanja na prstima), pritiskanja misica (masaze) rukom, ali ne i prilikom mirovanja (sedenja, lezanja)? Ili je to neka druga vrsta bola, na primer, bol koji je prisutan i prilikom mirovanja, bol koji pulsira ili vise pece, nego sto boli, kako to ljudi obicno opisuju?

Ovako kako si ti opisao najvise lici na upalu misica prednje potkolenice sto moze da bude prilicno neugodno i bolno (upala lista je jos gora, obicno ne moze da se stane na noge ili moze da se hoda samo na vrhovima prstiju). Ako si pravio duze pauze sa fizickim vezbanjem, mozda je doslo do odredjenog skracivanja tih misica i "ispadanja iz forme" pa kad ponovo pocnes da trcis ili pesacis, dolazi do upala, dok ti misici ponovo ne dodju u potrebnu formu.

Uzrok bi mogao da bude i neki problem sa lumbalnim delom kicme jer suzenje prostora izmedju lumbalnih prsljenova, pocetak lumboisijalgije itd. mogu da daju bol u jednoj ili obe noge, ponekad, u pocetku, upravo u potkolenicama. Ali taj bol je prilicno specifican, ne lici mnogo na upalu misica (zato sto ne bole misici, nego nervi), bol je pomalo neodredjen, pulsirajuci, cesto vise pece nego sto boli, masaza prija, ali se bol, po pravilu, ne moze proizvesti pritiskom prstima na bolno mesto kao kod upale misica. Bol se javlja i kod mirovanja, cesto kod sedenja koje posebno ne prija lumbalnom delu kicme. Da li si mozda bio u teretani? Da li si dizao neke vece tezine, posebno u pretklonu ili radio cucnjeve sa tegovima? Teretana i odredjene vezbe za ledjne misice i noge cesto mogu da naprave probleme sa lumbalnim delom kicme.

U svakom slucaju, iako verovatno nije nista ozbiljno, ako se bol nastavi i nakon jos nekoliko treninga ili procenis da nije u pitanju upala misica, obavezno idi kod lekara. Ti ides kod svog lekara opste prakse (skolski dispanzer u tvom domu zdravlja), a on ce proceniti da li cete uputiti kod specijaliste - neurologa ili fizijatra.

Slične teme

1. Prava Nas i Njih
    Autor marijan44 u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.05.2006., 13:44
  2. kako do njih?
    Autor AntunTun u forumu Strip
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 29.04.2006., 12:12
  3. Vidi ti njih...
    Autor Mala vesela u forumu Arhiva
    Odgovora: 0