Хрватска премијерка Јадранка Косор одала почас побијеним усташама у Блајбургу

вук са Авале

Aktivan član
Poruka
1.777
На сваком кораку, верујем, може се приметити хрватско бусање у груди о Хрватима, почев од обичних форумаша па до Месића и Јосиповића, као највећим антифашистима на простору бивше Југославије. Прича се о неком фамозном Сисачком партизанском одреду, за кога нико не зна да ли је уопште и опалио метак, а камо ли убио неког припадника Вермахта или оружаних формација НДХ-а, спомињу се силне партизанске дивизије са простора АВНОЈ-евске Хрватске, а заборавља се њихов састав. Заборавља се и то да су оружане формација НДХ-а 1. априла 1945. бројале 182.000 људи.

Је л' је и ово одавање почасти антифашистима?
BLEIBURG - Polaganjem svečanih vijenaca te paljenjem svijaća na Bleiburškom polju izaslanstvo vlade predvođeno premijerkom Jadrankom Kosor odalo je u ponedjeljak počast žrtvama povodom 65. obljetnica bleiburške tragedije.Tom je prilikom premijerka osudila svako veličanje fašizma te pogotovo pojavljivanje na Bleiburgu u vojničkim uniformama koje su branila tu ideologiju.
- Danas smo ovdje kako bismo se prisjetili ljudskih prava brojnih ljudi, čiji broj do kraja nije ustanovljen, ljudskih prava njihovih obitelji i ljudskih prava svakog čovjeka. Tim je ljudima život oduzet bez suđenja i prava na obranu - izjavila je Kosor nakon odavanja časti poginulim hrvatskim vojnicima i civilima Bleiburškom polju na kraju Drugog svjetskog rata.
Dodala je i kako je uistinu vrijeme da se o svakom događaju u Hrvatskoj kaže puna i prava istina te 'da se toga nitko ne smije i ne može bojati'.
Uz Kosor Bleiburg su pohodili i ministar unutarnjih poslova Tomislav Karamarko, ministar obrazovanja, znanosti i športa Radovan Fuchs te Zoran Jašić, veleposlanik RH u Austriji. Delegaciju je dočekao Ilija Abramović, predsjednik Počasnog bleiburškog voda.
Upitana ima li novih informacija o masovnoj grobnici u Hudoj jami te rovu Barbara u Sloveniji, Kosor je podsjetila da Hrvatska i Slovenija imaju sporazum o obilježavanju mjesta masovnih grobnica te da treba obići i druge ratne lokalitete te vrste.
Premijerka je istaknula kako će se uskoro postupcima identifikacije točno znati tko je sve pao kao žrtva Bleiburga i Križnih putova.
Kosor se osvrnula i na osnivanje odjela posvećenog Draži Mihailoviću, srpskom ratnom zločincu iz Drugog svjetskog rata, u beogradskom Vojnom muzeju Srbije gdje ga se prikazuje kao antifašista.
- Niti jedna povijesna činjenica ne smije i ne može mijenjati. Izvijanje tih podataka može biti vrlo opasno. Tako da je svako revidiranje takvih činjenica za nas zabrinjavajuće, pogotovo kad se to događa i pod patronatom vlasti. Mi smo zbog toga zabrinuti, ali vjerujemo da to neće biti neki opći trend. Za nas je vrlo jasno na kojoj je strani bio Draža Mihailović s nizom ratnih zločina zbog kojih je stavljen na stranu onih protiv kojih su se antifašisti borili - zaključila je predsjednica Vlade
http://www.jutarnji.hr/kosor--prava-istine-o-bleiburgu-se-nitko-ne-smije-i-ne-moze-bojati/764430/
 
На сваком кораку, верујем, може се приметити хрватско бусање у груди о Хрватима, почев од обичних форумаша па до Месића и Јосиповића, као највећим антифашистима на простору бивше Југославије. Прича се о неком фамозном Сисачком партизанском одреду, за кога нико не зна да ли је уопште и опалио метак, а камо ли убио неког припадника Вермахта или оружаних формација НДХ-а, спомињу се силне партизанске дивизије са простора АВНОЈ-евске Хрватске, а заборавља се њихов састав. Заборавља се и то да су оружане формација НДХ-а 1. априла 1945. бројале 182.000 људи.

Је л' је и ово одавање почасти антифашистима?

http://www.jutarnji.hr/kosor--prava-istine-o-bleiburgu-se-nitko-ne-smije-i-ne-moze-bojati/764430/

Ова лујка треба да се договори са председником "њихове лијепе" - некако се уопште не уклапа оно што она прича са оним што он прича...

Josipović: Hrvati bili na strani pobednika u Drugom svetskom ratu

FoNet | 08. 05. 2010. - 18:43h |

Hrvatski predsednik Ivo Josipović ocenio je da se hrvatski narod masovnim odzivom u narodnooslobodilačkom pokretu i doprinosom pobedi saveznika nad fašizmom i nacizmom svrstao na stranu pobednika u Drugom svetskom ratu.
29143_ivojosipovic01-fonet-fonetcropixdavor-pongrai_f.jpg
Josipović je u Jutarnjem listu, u tekstu povodom 9. maja - Dana pobede, naveo da je ponosan na partizane.




Prema Josipovićevim rečima, ustaški režim, koji je 1941. godine formirao Nezavisnu Državu Hrvatsku, počeo je progon ljudi na rasnoj i nacionalnoj osnovi, uključivši se u nacistički obrazac masovnih zločina, obeležen logorima, pogromima, ubistvima, otimanjem imovine, pri čemu su najteže stradali Jevreji, Srbi i Romi, kao i brojni Hrvati neistomišljenici ustaškog režima.

Velik deo hrvatskoga naroda nije se saglasio sa takvom politikom, ne prihvatajući okupaciju, ni zločinačke metode ustaške vlasti, naveo je Josipović, konstatujući da je na podsticaj hrvatskih komunista počela u Hrvatskoj 22. juna 1941. antifašistička borba, koja je do kraja godine poprimila ozbiljne razmere.
 
Jedina dobra stvar koju su komunisti odradili su Blajburg i krizni put :)
Simpaticno mi je njihovo izjednacavanje Jasenovca i Blajburga

Ја бих био срећан кад би могли да се изједначују Блајбург и Јасеновац:per:

Али нека смо им вратили бар некако.
 
Ова лујка треба да се договори са председником "њихове лијепе" - некако се уопште не уклапа оно што она прича са оним што он прича...

Josipović: Hrvati bili na strani pobednika u Drugom svetskom ratu

FoNet | 08. 05. 2010. - 18:43h |

Hrvatski predsednik Ivo Josipović ocenio je da se hrvatski narod masovnim odzivom u narodnooslobodilačkom pokretu i doprinosom pobedi saveznika nad fašizmom i nacizmom svrstao na stranu pobednika u Drugom svetskom ratu.
29143_ivojosipovic01-fonet-fonetcropixdavor-pongrai_f.jpg
Josipović je u Jutarnjem listu, u tekstu povodom 9. maja - Dana pobede, naveo da je ponosan na partizane.




Prema Josipovićevim rečima, ustaški režim, koji je 1941. godine formirao Nezavisnu Državu Hrvatsku, počeo je progon ljudi na rasnoj i nacionalnoj osnovi, uključivši se u nacistički obrazac masovnih zločina, obeležen logorima, pogromima, ubistvima, otimanjem imovine, pri čemu su najteže stradali Jevreji, Srbi i Romi, kao i brojni Hrvati neistomišljenici ustaškog režima.

Velik deo hrvatskoga naroda nije se saglasio sa takvom politikom, ne prihvatajući okupaciju, ni zločinačke metode ustaške vlasti, naveo je Josipović, konstatujući da je na podsticaj hrvatskih komunista počela u Hrvatskoj 22. juna 1941. antifašistička borba, koja je do kraja godine poprimila ozbiljne razmere.

Kako li ovaj Josipovic dopade medju ove idiote,nije mi jasno....
 
На сваком кораку, верујем, може се приметити хрватско бусање у груди о Хрватима, почев од обичних форумаша па до Месића и Јосиповића, као највећим антифашистима на простору бивше Југославије. Прича се о неком фамозном Сисачком партизанском одреду, за кога нико не зна да ли је уопште и опалио метак, а камо ли убио неког припадника Вермахта или оружаних формација НДХ-а, спомињу се силне партизанске дивизије са простора АВНОЈ-евске Хрватске, а заборавља се њихов састав. Заборавља се и то да су оружане формација НДХ-а 1. априла 1945. бројале 182.000 људи.

Је л' је и ово одавање почасти антифашистима?

http://www.jutarnji.hr/kosor--prava-istine-o-bleiburgu-se-nitko-ne-smije-i-ne-moze-bojati/764430/

Ustah ja...ustase svi!

E Minimaxe svaka ti cast!
 
На сваком кораку, верујем, може се приметити хрватско бусање у груди о Хрватима, почев од обичних форумаша па до Месића и Јосиповића, као највећим антифашистима на простору бивше Југославије. Прича се о неком фамозном Сисачком партизанском одреду, за кога нико не зна да ли је уопште и опалио метак, а камо ли убио неког припадника Вермахта или оружаних формација НДХ-а, спомињу се силне партизанске дивизије са простора АВНОЈ-евске Хрватске, а заборавља се њихов састав. Заборавља се и то да су оружане формација НДХ-а 1. априла 1945. бројале 182.000 људи.

Је л' је и ово одавање почасти антифашистима?
http://www.jutarnji.hr/kosor--prava-istine-o-bleiburgu-se-nitko-ne-smije-i-ne-moze-bojati/764430/

Nije!!!

Ovo je odavanje počasti civilima i vojnicima koji su ubijeni bez suđenja.
 
Праведни Симо је прешао пут од комунисте до патриоте, као што је Савле на путу за Дамаск постао Павле. У својој књизи од ''Кристијана до Кочевског рога'' ће записати:


Немам намеру да браним своју личност ауторитетом 'бакарске водице' са Кочевља. Чист сам јер ме брани Јехова, Господ промишља својом да је усташке злочине требало одмах казнити, по мери њихових ужаса. Зато их је предао мени, као некад аждају мојој крсној слави Светом архијерејском великомученика Георгију: за ископане дечије живе очи, одсечене топле мајчинске дојке, одсечене седе главе оронулих стараца, поломљене руке и ноге уморних домаћина и распорене утробе њихових породиља. За дечицу извађену отуда усташком камом, и бачену у колевчицу у јаслама, са мирисом сена и свиндука.

На педесету годишњицу тог сусрета са усташама у Аустрији, и растанка са њима у Кочевљу маја 1945. године, немам никаква разлога да се стидим. Поносан сам, јер су ми сви преживели Срби због тога захвални.

«Негде из дубине повређеног срца, као јека је одзвањала осветничка мука безбожни памети: 'Мратовски Јамари су моја судбина!' Звали су ме да њихову крв наплаћујем, док трајем, као цариник на граници новог пакла, у којем је, бачена на колена, први пут у мом животу умирала моја мила Српска Крајина. Четири године касније, мене ће прст божији довести у Аустрију, и одатле у подножје Кочевског рога, да тамо командује у егзекуцији крвника заробљених током бежања у Аустрији, уз свесрдну помоћ енглеског поручника Роберта Финли Лоцхеада , а под командом генерала Тобија Лова. Инспирација тој епопеји били су мратовски Јамари. »

.. Никада нећу заборавити наша партизанска зверства, убијања несрећних српских патриота, оданих Краљу и Отаџбини, и сопствених другова комуниста ...
 
Poslednja izmena:
На сваком кораку, верујем, може се приметити хрватско бусање у груди о Хрватима, почев од обичних форумаша па до Месића и Јосиповића, као највећим антифашистима на простору бивше Југославије. Прича се о неком фамозном Сисачком партизанском одреду, за кога нико не зна да ли је уопште и опалио метак, а камо ли убио неког припадника Вермахта или оружаних формација НДХ-а, спомињу се силне партизанске дивизије са простора АВНОЈ-евске Хрватске, а заборавља се њихов састав. Заборавља се и то да су оружане формација НДХ-а 1. априла 1945. бројале 182.000 људи.

Је л' је и ово одавање почасти антифашистима?

http://www.jutarnji.hr/kosor--prava-istine-o-bleiburgu-se-nitko-ne-smije-i-ne-moze-bojati/764430/

n1621860055_6357_4455.jpg


Stručno mi se jeebe za Blajburg.
Reći ću u vezi Blajburga jednu rečenicu koju mi je jedan poznanik, Jevrej rekao:

"Drezden i Nemci živi spaljeni!? - Kad god pomislim na to, ozari mi se lice!"
 

Back
Top