Sta otvoriti o podrumu ?

jovans

Zainteresovan član
Poruka
437
Podrum se nalazi u prometnoj ulici u kojoj postoji vec dosta lokala I ulaz bi bio sa ulice, a dimenzije su mu 4.5 x 9 m. Potrebno ga je srediti od A do S. Radi se o podrumu u kuci koja je stara gradnja.
Koji su vasi predlozi I misljenja ? Ovo mi je veoma bitno zbog toga sto imam nesto novca (posto sam bio tehnoloski visak) pa bi nesto da uradim jer se novac trosi.
 
Podrum se nalazi u prometnoj ulici u kojoj postoji vec dosta lokala I ulaz bi bio sa ulice, a dimenzije su mu 4.5 x 9 m. Potrebno ga je srediti od A do S. Radi se o podrumu u kuci koja je stara gradnja.
Koji su vasi predlozi I misljenja ? Ovo mi je veoma bitno zbog toga sto imam nesto novca (posto sam bio tehnoloski visak) pa bi nesto da uradim jer se novac trosi.

Teretana,ako je nema u kraju.Za podrum pica je malo,nemas mesta za turu kad ti dovezu.Podrum je malo zeznut objekat za starije gradjane,problem silazenja(pogotovo zimi)i penjanja.Sta se tebi inace radi,to ti vidi,a podrum ako se uklapa,onda dobro,a ako ne onda moze i pod kiriju.
 
Ja sam mislio decija igraonica. Neki mali lavirint (2.1 x 3m) u uglu I 4-5 stolova za odrasle. Jedan elektricni konjic za ljuljanje. Par klupica za decu. Sve uradjeno u stilu za decu. U jednom uglu shank I da se sluzi kafa I sokovi. Igraonica otvorenog tipa, roditelji piju kafu, sok, caj, toplu cokoladu, citaju casopis ili sl. dok se deca igraju. U slucaju da neko zeli da organizuje neki manji rodjendan moze I to.
Ali vec postoje cetiri igraonice u gradu I dobro im ide. Sta mislite ?
 
Ja sam mislio decija igraonica. Neki mali lavirint (2.1 x 3m) u uglu I 4-5 stolova za odrasle. Jedan elektricni konjic za ljuljanje. Par klupica za decu. Sve uradjeno u stilu za decu. U jednom uglu shank I da se sluzi kafa I sokovi. Igraonica otvorenog tipa, roditelji piju kafu, sok, caj, toplu cokoladu, citaju casopis ili sl. dok se deca igraju. U slucaju da neko zeli da organizuje neki manji rodjendan moze I to.
Ali vec postoje cetiri igraonice u gradu I dobro im ide. Sta mislite ?
Nema sanse da ti sanitarna inspekcija da dozvolu na tu kvadraturu za igraonicu.
 
Kakve veze ima kvadratura sa sanitarnom inspekcijom ?
Sanitarna inspekcija,izmedju ostalog,nadgleda objekte kao sto su igraonice.Na takvim se mestima konzumira hrana lako pokvarljivog sadrzaja te razna pica.Tu je vise ljudi koji borave neko vreme,pa moras imati odvojen sanitarni cvor,kako za radno osoblje,tako i za goste.Hrana koja se sluzi(rodjendanaske torte)mora biti odvojena od prostorije gde se slavi,tj.mora biti u kuhinji sa friziderom.Oni takodjer pregledavaju radne povrsine te kuhinje kao i pribor iz kojeg se sluzi hrana i pice.Kvadratura je zakonom propisana za takve objekte,kao i visina lokala.Sumnjam da moze biti ispod 3 m ili 3.2m.Raspitaj se direktno kod njih.Otidji i kazi sta zelis,dogovoriti cete termin posete i oni kad pogledaju lokal tacno ce ti reci sta mora da se pregradjuje i kako to mora zakonski ispravno da izgleda.Tada ces uzeti olovku i papir i matematika ce ti reci gde si u toj svojoj ideji.Da li ti se isplati investirati ili ne.Inace,odlazak sanitarne u tvoj lokal ne kosta nista.
Gajiš Gljive...
Nema kvadraturu.Gde ce sa ventilacijom???
 
ПИСОАР брате са сликама најважнијих лидера(било позиције или опозиције),мораћеш да примиш
редаре да се брину ред и чувају касицу - система"нема ценовника - плати колико хоћеш",и тако
зај**еш порезнике!?!?
ПС. Ја код једног приватника /нема реклама/хтео писоар за кућу са БоТином сликом,одговор брате:
нема шансе за испоруку до 2020год /сва производња дотад продата/,па сад ти види!
 
“mladidemokrata” ja da sam moderator vec odavno bi te diskvalifikovao (IZBACIO) odavde.

“KianyRiws” vec sam bio kod sanitarne inspekcije, a I kod drugih inspekcija. Bio sam I kod inspektora za ugostiteljstvo I turizam. Min visina je 3m ali za lokale koji su u fazi uzgradnje. Prostorije koje su vec napravljene pa se adaptiraju u poslovni prostor mogu biti 2.8m. Ne bi sluzili hranu zbog toga sto nemamo prostora za kuhinju, a to je prvo sto nas je inspektor za ugostiteljstvo pitao I onda je kazao da je u redu. Roditelji bi donosili sami vec napravljenu hranu I kolace. Rodjendan obicno traje max. 4 sata. Znaci da je frizider potreban samo za tortu I za pice. Moramo imati dvodelnu sudoperu u sanku, police za case I sl., ako je objekat za do 20 ljudi da bude toalet jedan I muski I zenski ujedno, I drugi za osoblje koje radi. Osoblje mora imati sanitarnu knjizicu (zdravstveni pregled) . Pod mora biti od materijala koji se lako pere. Imam skinut dokument sa neta koji mislim da se zove “minimalni uslovi za objekte u ugostiteljstvu”.
Sanitarna inspekcija nam je pored gore pomenuta toaleta kazala da moramo imati I toalet za decu (malo bez veze).
Niko nigde nije pominjao kvadraturu !!! Kvadratura odredjuje broj konzumnih mesta (broj gostiju) I po tome se odredjuje broj toaleta.

“goxy” malo je glupo gajiti gljive u podrumu koji je u prometnoj ulici. Verovatno da se moze bolje iskoristiti prostor.

“DEDA.D” nista nisam razumeo
 
Ma kome danas treba neko šire obrazovanje:think::lol::lol::lol:
Od kako je zavladala ekonomska kriza,koja je ubrzanje dobila raspadom SFRY,automatski je doslo i do pada morala tj.do povecanja mita i korupcije,kako u drusrvenom sektoru tako i u drzavnim sluzbama.Mnogi su dobili diplome za zavrsenu osnovnu skolu,a da nisu posteno naucili ni da pisu ni da citaju.O nekoj naobrazbi da i ne govorim.Nastavni kadar je primao mito u raznoraznim oblicima,delio polupismenima diplome i time ucinio strasan pedagoski zlocin.Jedan od takvih slucajeva,upravo imamo da primetimo i na ovoj stranici foruma.Njegov humor,kao odraz njegove imteligencije ,spada u kategoriju loseg,petoparackog,crnog na trenutke,humora.Pricam naravno o mladom demokrati,koji je tako simpaticno i ujedno i stupidno,uzeo taj nick za sebe
 
Podrum se nalazi u prometnoj ulici u kojoj postoji vec dosta lokala I ulaz bi bio sa ulice, a dimenzije su mu 4.5 x 9 m. Potrebno ga je srediti od A do S. Radi se o podrumu u kuci koja je stara gradnja.
Koji su vasi predlozi I misljenja ? Ovo mi je veoma bitno zbog toga sto imam nesto novca (posto sam bio tehnoloski visak) pa bi nesto da uradim jer se novac trosi.

Otvori mali bar sa velikim sankom tipa pab.

Obavezno zaposli simpaticnu barmenku.

Ne moze da omane (ako je grad u pitanju).

Nesto ovako slicno (ne plasi se, nije tako skupo da se uredi kao sto na prvi pogled izgleda. Pola mozes uraditi sam sa prijateljima, a mozda i sve:)

hyatt-barman.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top