Procenjivanje

Poruka
15.196
E pa ovako..
Zbog neke situacije i procenjivanja moje drugarice da rodi dete svom decku (iz ciste dosade je krenula ta tematika izmedju nas dve) i zbog njenog DA! a mog NE! zapitah se da li biste vi rodile (napravili za forumashe) dete svom trenutnom partneru? Mislim ja ne bih nikom rodila dete u buducih 10 god.. :lol:
 
kada bih uopste radjala, rodila bih djete zbog zelje za njim samim a ne "momku" ili "sebi"
nisu to plisane igracke :neutral:

Normalno (nisam znala da treba to da naglasim :neutral:) da radjas dete i sebi. Zato sam i naglasila da ja nikom ne bih rodila dete (citaj : ne bih bila majka u narednih 10 god).
Ono sto me je zanimalo i sta je poenta teme jeste da li procenjujete partnere i birate ih i po tome da li bi bili odgovarajuci za buduceg oca/majku i da li vam je to bitan kriterijum pre ulaska u vezu?
 
E pa ovako..
Zbog neke situacije i procenjivanja moje drugarice da rodi dete svom decku (iz ciste dosade je krenula ta tematika izmedju nas dve) i zbog njenog DA! a mog NE! zapitah se da li biste vi rodile (napravili za forumashe) dete svom trenutnom partneru? Mislim ja ne bih nikom rodila dete u buducih 10 god.. :lol:

Ja ne bih rodila :manikir:

:rumenko:

Salim se. A koliko ta drugarica ima godina ?
 
E pa ovako..
Zbog neke situacije i procenjivanja moje drugarice da rodi dete svom decku (iz ciste dosade je krenula ta tematika izmedju nas dve) i zbog njenog DA! a mog NE! zapitah se da li biste vi rodile (napravili za forumashe) dete svom trenutnom partneru? Mislim ja ne bih nikom rodila dete u buducih 10 god.. :lol:

S obzirom da imam 27.godina smatram da sam psihofizički zrela za tako neke ozbiljne stvari, kao što je imanje dece.
Volim jako decu i smatram da će mi ona samo oplemeniti život i učiniti ga još lepšim...Gde ćeš lepše stvari od te.
S obziram da planiram još neko usavršavanje, ne verujem da ću moći to da ostvarim još u naredne dve godine. :)
 
Normalno (nisam znala da treba to da naglasim :neutral:) da radjas dete i sebi. Zato sam i naglasila da ja nikom ne bih rodila dete (citaj : ne bih bila majka u narednih 10 god).
Ono sto me je zanimalo i sta je poenta teme jeste da li procenjujete partnere i birate ih i po tome da li bi bili odgovarajuci za buduceg oca/majku i da li vam je to bitan kriterijum pre ulaska u vezu?

Kada sam bila mladja nije mi to tako bilo važno, bila sam "zagriženi" karijerista i mislila da je karijera sve što želim od života, pa tako nisam obraćala puno pažnje na to, da li bi taj neko sa kim sam tada bila u vezi, bio dobar otac. S obzirom da je tadašnja njegova mala nećaka imala svega četiri na petu godinicu, kako se on lepo brinuo o njoj, po njegovom ponašanju sam videla, da bi to bio, ako već danas i nije možda...Ko zna. :)
Danas mi to jeste veoma bitno, jer nemam nameru da gubim vreme na muškarce kojima je samo u glavi zabava, provodi, pa da se posle nekoliko godina veze ispostavi da taj neko uopšte ne želi od života isto što i ja... da se u skorije vreme skrasi i svije porodično gnezdo. Tako da, to mi je vrlo bitan elemenat, sada kada sam malko "porasla"...naravno da je bitno, jer ako taj neko nije odgovoran, pažljiv , požrtvovan kao mladić, milsiš da će biti drugačiji danas - sutra kao suprug ili otac? Neće. :heart:
 
S obzirom da imam 27.godina smatram da sam psihofizički zrela za tako neke ozbiljne stvari, kao što je imanje dece.
Volim jako decu i smatram da će mi ona samo oplemeniti život i učiniti ga još lepšim...Gde ćeš lepše stvari od te.
S obziram da planiram još neko usavršavanje, ne verujem da ću moći to da ostvarim još u naredne dve godine. :)

Moja snajka rodila sa 18 i završila medicinu u roku, a 82. godište je.
A nekima je izgleda jača sujeta od želje.
 
Normalno (nisam znala da treba to da naglasim :neutral:) da radjas dete i sebi. Zato sam i naglasila da ja nikom ne bih rodila dete (citaj : ne bih bila majka u narednih 10 god).
Ono sto me je zanimalo i sta je poenta teme jeste da li procenjujete partnere i birate ih i po tome da li bi bili odgovarajuci za buduceg oca/majku i da li vam je to bitan kriterijum pre ulaska u vezu?
Goddess, mlada si još i tvoje razmišljanje je normalno za godine u kojima si.
Ništa ne brini, priroda je sve lepo uredila. Jenog dana kada za to budeš spremna sve će ti se samo kasti.
 
E pa ovako..
Zbog neke situacije i procenjivanja moje drugarice da rodi dete svom decku (iz ciste dosade je krenula ta tematika izmedju nas dve) i zbog njenog DA! a mog NE! zapitah se da li biste vi rodile (napravili za forumashe) dete svom trenutnom partneru? Mislim ja ne bih nikom rodila dete u buducih 10 god.. :lol:

A šta jel sad ako neko želi da ima dete to nešto loše?:confused: msm ne kontam šta je poenta.:think:
 
vd:
Goddess, mlada si još i tvoje razmišljanje je normalno za godine u kojima si.
Ništa ne brini, priroda je sve lepo uredila. Jenog dana kada za to budeš spremna sve će ti se samo kasti.

Ja bas nisam baby person i nisam onaj tip koji se odusevljava decom. Nisam ni karijerista zagrizeni ko sto rece Jeca, zavrsavam ubrzo fakultet ali ne vidim sebe sa decom u bliskoj buducnosti.. Ali nije tema o meni, odmah da naglasim pre nego sto se neko veze za moj primer. Tema je o tome da li vi kad birate partnera mislite i o tome i da li mislite da bi mogli ds imate dete sa sadasnjim partnerom..
 
Ja bas nisam baby person i nisam onaj tip koji se odusevljava decom. Nisam ni karijerista zagrizeni ko sto rece Jeca, zavrsavam ubrzo fakultet ali ne vidim sebe sa decom u bliskoj buducnosti.. Ali nije tema o meni, odmah da naglasim pre nego sto se neko veze za moj primer. Tema je o tome da li vi kad birate partnera mislite i o tome i da li mislite da bi mogli ds imate dete sa sadasnjim partnerom..

I da ti neka odgovori sa Da, šta ćeš ti onda ?
 
Moja snajka rodila sa 18 i završila medicinu u roku, a 82. godište je.
A nekima je izgleda jača sujeta od želje.

Ma, daj molim te...Mora biti da je sama čuvala dete i odlazila na predavanje..da, imam i ja drugaricu iz srednje koja je završila medicinu...To je bilo samo fax - kuća...Znaš, tako mogu biti svi roditelji...ja ću da studiram, muž će da radi, baba će da čuva dete, a ja ću se samo nazivati majka..Uz dužno poštovanje, imala sam prilike da vidim kod jedne koleginice na fakultetu kako je to biti majka student...:mrgreen:
Da ne bude da vredjam nekoga, ponajmanje nekoga tvog...da ne bude zabune, jer ne radim to. Ja samo kažem da je to nemoguće izvesti ako nemaš podršku sa strane dok si student. Ja kažem da je za to potrebno vreme i posvetiti mu se potpuno, a ako je beba nahranjena, presvučena i ti dodješ uveče samo i to je samo kao majka...Svaka njoj čast. Ali me nemožeš ubediti da je sama sve postizala. ja sam drugačije vaspitana, da sve to ide nekim redosledom, pa kada si roditelj da budeš roditelj, a kada si student da si student i da za sve postiji vreme, a da odgovornost snosim ja, a ne da mi posle dete umesto mene zove svoju babu mama... NIje to tako lako kako ti kažeš i jednostavno...:)
Nije meni uopšte jača sujeta od želje.
 
Ja bas nisam baby person i nisam onaj tip koji se odusevljava decom. Nisam ni karijerista zagrizeni ko sto rece Jeca, zavrsavam ubrzo fakultet ali ne vidim sebe sa decom u bliskoj buducnosti.. Ali nije tema o meni, odmah da naglasim pre nego sto se neko veze za moj primer. Tema je o tome da li vi kad birate partnera mislite i o tome i da li mislite da bi mogli ds imate dete sa sadasnjim partnerom..
Dobro smo se razumeli.
Ne moraš biti "baby person" i ne moraš se oduševljavati decom. Možda nikada i ne poželiš da imaš decu.
Sve je to stvar ličnog izbora.
Dok ti partner služi za zabavu, biraćeš zabavnog.
Ali ako ti se neko učini idealnim i savršenim toliko da budeš spremna da sa njim provedeš ceo život onda je valjda logično da će kao takav biti odgovarajući i za davaoca DNK materijala.
Naravno da uvek postoji i treći put u smislu da postoje devojke koje odluče da imaju decu pa onda traže odgovarajućeg nosioca genetskog materijala ali ja verujem da taj slučaj nema veze sa ljubavlju
 
Ma, daj molim te...Mora biti da je sama čuvala dete i odlazila na predavanje..da, imam i ja drugaricu iz srednje koja je završila medicinu...To je bilo samo fax - kuća...Znaš, tako mogu biti svi roditelji...ja ću da studiram, muž će da radi, baba će da čuva dete, a ja ću se samo nazivati majka..Uz dužno poštovanje, imala sam prilike da vidim kod jedne koleginice na fakultetu kako je to biti majka student...:mrgreen:
Da ne bude da vredjam nekoga, ponajmanje nekoga tvog...da ne bude zabune, jer ne radim to. Ja samo kažem da je to nemoguće izvesti ako nemaš podršku sa strane dok si student. Ja kažem da je za to potrebno vreme i posvetiti mu se potpuno, a ako je beba nahranjena, presvučena i ti dodješ uveče samo i to je samo kao majka...Svaka njoj čast. Ali me nemožeš ubediti da je sama sve postizala. ja sam drugačije vaspitana, da sve to ide nekim redosledom, pa kada si roditelj da budeš roditelj, a kada si student da si student i da za sve postiji vreme, a da odgovornost snosim ja, a ne da mi posle dete umesto mene zove svoju babu mama... NIje to tako lako kako ti kažeš i jednostavno...:)
Nije meni uopšte jača sujeta od želje.

Jeste, imala je podršku ali za to roditelji i služe. I sve to stoji ali vidiš da i nije bauk roditi. Niti su mnoge žene primorane školom da ne rode. Na kraju, nije ni fakultet merilo uspešnosti u životu, niti nešto što treba da te ograničava.
 

Back
Top