Ekoloska katastrofa nevidjenih razmera

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
U meksickom zalivu je pre par nedelja ekplodirala engleska platforma za eksploataciju nafte...

Ni nakon par nedelja naucnici ne mogu da zaustave oticanje nafte u okean...

Radi se o ekoloskoj katastrofi do sada nezabelezenoj u istoriji covecanstva.

Dimenzije katastrofe jos se drze u tajnosti.

Nafta i dalje istice bez mnogo sanse da se zaustavi.

Svi svetski eksperti iz ove oblasti su neprekidno na okupu, u stanju crvene uzbune.
 
5 I uze anđeo kadionicu, i napuni je ognja sa žrtvenika, i baci je na zemlju, i nastadoše glasovi i gromovi i sijevanje munja i potres.

6 I sedam anđela, koji su imali sedam truba pripraviše se da sa trube.

7 I prvi anđeo zatrubi, i postade tuča i oganj, pomiješani s krvlju, i padoše na zemlju, i trećina drveća izgorje, i sva zelena trava izgorje.

8 I drugi anđeo zatrubi, i kao velika gora ognjem zapaljena bačena bi u more; i trećina mora postade krv.

9 I umrije trećina stvorenja, što živi u moru, i trećina lađa propade.
 
Obratite paznju

http://www.reuters.com/article/idUSTRE6430AR20100509

;;
„They are actually going to take a bunch of debris -- some shredded up tires, golf balls and things like that -- and under very high pressure shoot it into the preventer itself and see if they can clog it up to stop the leak,” Allen told CBS News. BP also is drilling a relief well to halt the leak but that could take three months.
;;

U prevodu..

Bukvalno ( Nije zezanje ) ovi iz BP tvrde kako će da pokusaju da zapuse Rupu u Cevi iz koje otice Nafta... tako što će Cev da natrpaju pod velikim pritiskom.. raznim djubretom ,golf lopticama ,starim gumama itd?????
 
Ekoloska katastrofa nevidjenih razmera
Ovo me podseća na situaciju kad ja prdnem.

Rogonja, nije nista smesno.

Neki tvrde da ce se pretvoriti u vecu ekolosku katastrofu od Cernobila...

Jos uvek istice 800.000 litara nafte SVAKOG DANA u more i nema sanse da se u doglednom vremenu zaustavi.

Mere koje planiraju sada da preduzmu su najblaze receno - neozbiljne.
 
Sve je to istina sto pises, ali ne vidim sta mi mozemo, sem da se uzasnemo i zapitamo se da li je moguce da niko nikada nije predvideo takvu situaciju....
I bar nekoliko scenarija sta se realno moze preduzeti
E, to je neozbiljno, a razmere katastrofe se ne otkrivaju javnosti, jer su verovatno, daleko gore nego sto i pomisljamo
 
Sve je to istina sto pises, ali ne vidim sta mi mozemo, sem da se uzasnemo i zapitamo se da li je moguce da niko nikada nije predvideo takvu situaciju....
I bar nekoliko scenarija sta se realno moze preduzeti
E, to je neozbiljno, a razmere katastrofe se ne otkrivaju javnosti, jer su verovatno, daleko gore nego sto i pomisljamo

na primer, skupimo se mi sa foruma i krenemo tamo u misiju, ondaK naletimo na cunami, pa na talibane, pa na godzilu, pa ondaK kad stignemo ti stroncijume zaronis dole da dnevnim listom "kurir" zacepis rupu i kao nema te na povrsini, mi svi placemo, torente pali pola amerike i taman kad okrenemo brod ka srbiji ti izranjas kao mic bjukenon u mladjim danima? :zper:
e vala za ovo bih i oskara dobila, pa jos ako nam seka aleksic bude radila muziku, pa onaj dejan kako bese prezime nas obradi u foto sopu, pa sasa popovic uradi scenografiju ko za zvezde granda, zaebacemo i titanik i ostale filmcice - ulazimo u istoriju :worth:
 

Back
Top