slovenacki jezik

Mala pomoc, informacije...prosim...
Ucim slovenacki jezik radi nostrifikacije diplome za uciteljicu, pa ako neko ima iskustva sa tim ili poznaje nekog ko se time bavi, nek se javne, svaka informacija je dobro dosla...
Bokice...kakve informacije ti trebaju?
Za ispite ne ocekuj previse od ''nasih''tj kolega koji polazu sa tobom,jer svi jurite isto,i svi su u grcu.Najbolje da svu literaturu nadjes u ljubljani u skriptarnici na fakultetu i odatle uci.Kad krenes da polazes pojavljivace se kolege pa uzmi kontakte od njih,ali zaista ti to mnogo ne znaci....
Sto se jezika tice,polazes visoku raven na filozofskom u ljubljani,i tu ti niko ne treba,profesor sa kojim radis ,ti i knjiga.
Ako ti je stalo da nadjes kolege,pokusaj na forumima,ja sam sretala dosta nostrifikanata sa drugih fakulteta,nisam sa uciteljskog.
lep pozdrav
 
Moze li neko konkretno da mi odgovori koja je situacija sto se tice medicinskih sestara i odlaska na rad iz Srbije u Sloveniju kao medicinska sestra? Koja je procedura sto se tice posla, iskustva i slicno. Hvala svima!
 
Odličan nastavak teme! Takođe sam zainteresovan za zaposlenje medicinskih sestara u Sloveniji jer mi je supruga diplomirana medicinska sestra! Tako da ako neko ima bilo kakvu informaciju molio bih da nešto napiše! Hvala unapred!
 
Имату у Вишеградској удружење Словенаца у Београду тамо има и јефтиних курсева у групи и инфомација. Ја предлажем да свратите тамо чини ми се недељама да ли је од 8 или 9 или 10 или 11 не знам али знам да је преподне. идите па погледајте. Иначе здравствени радници ако вас занима од сада напред(можда од јанура 2012) се примају на бољим местима само лекари са специјализацијама. Општа пракса, медицинске сетсре и остали нема више. Из Љубљане дошла директива да не примају више те јер мора са се штити зборница. Ако ко добије посао има много среће и конкурисање на бољим местима је губљење времена. У последњих неколико година су примили првише лекара па су рекли стоп. Срећно!
 
Da li neko zna da li su slovenacki fakulteti priznati u EU. recimo neko zavrsi postdiplomske u sloveniji i ode u Austriju da radi, da li se priznaje diploma ili mora mesecima da se nostrifikuje kao nasa i da se polaze razlika.

Koliko je po vasoj proceni potrebno biti u Slo, da bi se mogla pratiti predavanja na njihovom jeziku.
 

Back
Top