KONDILOMI

bela76

Domaćin
Poruka
4.028
Temu GINEKOLOGIJA razdvajamo i zaključavamo, ali zbog kvalitenih saveta, mnoštva iskustava obolelih i članova njihovih porodica ostaje link ka istoj.

http://forum.krstarica.com/threads/5747&highlight=ginekologija



Kondilomi (Polne bradavice, Genitalne bradavice) su bolest koju uzrokuje HPV virus, tj. Humani Papilloma Virus. HPV virus je uzročnik raka grlića materice kod žene i odmah po otkrivanju virusa treba početi lečenje. Sam hpv virus ima više od 100 varijacija i ne izaziva svaka varijacija polne bradavice, ali najrasprostranjenije vrste uglavnom izazivaju. Svega 4 vrste virusa izazivaju rak grlića materice, a više od 30 prouzrukuju pojavu genitalnih bradavica.
 
Temu GINEKOLOGIJA razdvajamo i zaključavamo, ali zbog kvalitenih saveta, mnoštva iskustava obolelih i članova njihovih porodica ostaje link ka istoj.

http://forum.krstarica.com/threads/5747&highlight=ginekologija



Kondilomi (Polne bradavice, Genitalne bradavice) su bolest koju uzrokuje HPV virus, tj. Humani Papilloma Virus. HPV virus je uzročnik raka grlića materice kod žene i odmah po otkrivanju virusa treba početi lečenje. Sam hpv virus ima više od 100 varijacija i ne izaziva svaka varijacija polne bradavice, ali najrasprostranjenije vrste uglavnom izazivaju. Svega 4 vrste virusa izazivaju rak grlića materice, a više od 30 prouzrukuju pojavu genitalnih bradavica.
Moj mali doprinos temi..6, 11, 16 i 18 podtipovi HPV-a.
Devojke modovi, sjajne ste:ok:
 
mene interesuje da li se na gaku u ulici narodnog fronta radi uklanjanje pod opstom ili lokalnom anestezijom? znam da se radi laserima
znam slucajeve da su radili uklanjanje azotom sa lokalnom anestezijom, i znam da se u studentskoj poliklinici radi radiotalasima pod opstom anestezijom, pa sam sad u rebusu sta je sa gak-om?
ako neko zna neka kaze molim vas

tipizacija kondiloma se radi nakon uklanjanja, jel tako??? i uvek se radi?
 
Vidim da je ova tema zapustena, ali se ipak nadam odgovoru
Imam 17 godina, i prvi put sam imala polne odnose pre oko mesec dana (i njemu je bio prvi put). Otisla sam oko nedelju dana nakon tog iskustva kod ginekologa, cisto da popricam sa njom o nekim stvarima, kad ono imam kondilome !
Naravno da joj nisam poverovala, pa sam otisla po drugo misljenje kod proverene doktorke, i ispostavilo se da je istina, imam doooosta unutrasnjih.
Sada imam mali milion pitanja, nadam se da ce se naci neko spreman da mi bar na pola odgovori :D
Idem na odstranjivanje radio talasima, koristice se anestezija (jos uvek ne znam koja), ali me zanima ako je u pitanju lokalna, GDE SE ONA TACNO DAJE ?! :sad2:
Naravno, mog decka optuzuju da mi je preneo kondilome. Ono sto ja znam jeste da sigurno nije imao ni jednu pre mene i da nema nikakvih bradavica igde dole, a ja ih imam bas dosta ?
Sto me odvlaci na drugo pitanje, ako je iko negde naisao na takvu informaciju, koliko je vremenski potrebno otprilike da bi se razvio veci broj bradavica ?
Nakon sto odstranim te kondilome sta da radim sa svojim, tek zapocetim seksualnim zivotom ? :dash:
Volim svog decka, i tek smo sve zapoceli, ali ako on kojim slucajem ima taj virus (vise nije ni bitno ko je kome preneo), a ja odstranim kondilome, mislite da ce mi se vratiti ako budem nastavila da imam polne odnose sa njim ?
Bas mi je krivo zbog svega ):
E da, inace, mene kuci tretiraju kao da imam ne znam ni ja sta, sidu, pa se vec spominje da se moj vec recimo nece prati vise nikad sa vesom ostalih clanova porodice, da im ne bih prenela... Da li se to moze desiti uopste ?
Moooooolim vas za odgovor <3
 
Izlecio sam kondilome za par nedelja. Mazao sam ih belim lukom 2 nedelje. Posle toga 2-3 dana sa jodom. One su skroz smeksale, iscupao sam ih noktima, malo su rane krvarile i opet namazao jodom. Bile su mi na jajima i na butinama oko jaja. Ne panicite, to je izlecivo, samo budite strpljivi i nemojte imati seksualne odnose dok ste bolesni da ih ne prosirite
 
Izlecio sam kondilome za par nedelja. Mazao sam ih belim lukom 2 nedelje. Posle toga 2-3 dana sa jodom. One su skroz smeksale, iscupao sam ih noktima, malo su rane krvarile i opet namazao jodom. Bile su mi na jajima i na butinama oko jaja. Ne panicite, to je izlecivo, samo budite strpljivi i nemojte imati seksualne odnose dok ste bolesni da ih ne prosirite

Hehehe... Nadaj se samo... To što si počupao, pa je "malo krvarilo". Kondilomi su puti HPV virusa, a ovim potezom si ih verovatnosamo posejao po koži. Sačekaj par nedelja, i eto njih opet, u još većim količinama najverovatnije...
 

Back
Top