LIMUNDO KUPOVINA - PREDLOZI I SAVETI



svi do jednog su mi krajnje sumnjvi, nista dok ne uzmem u ruke. Sto se mene tice mislim da sam zavrsio sa antikom na Limundu...:) Mozda neki viminacijum to jos nisu poceli da stancuju....vise cak i ne izlivaju nego kuju, i to rucno... u bugarskoj cele radionice se bave tim...kobajagi suveniri. a zavrsi pola na aukcijama sirom sveta.
 
Slike, pogotovu ako nisu detaljne i nema drugih podataka tipa tezina i velicina ne mogu dovesti do pouzdanih zaključaka, ali lično ovo ne bih pipnuo ni štapom. Patina deluje neprirodno, stil je pogrešan, ne vidim jasne tragove kovanja, rupice i rupetine odaju utisak livenja. I bez svega toga, moj unutrasnji feeling bi mi rekao da je ovo gomila djubreta.

Realna vrednost: vrednost žetona za luna park. Moram da naglasim da sada, kao i pre i ubuduće izražavam isključivo svoje lično mišljenje, koje baziram isključivo na onome što sam sam do sada video i iskusio.
 
ni ja ne bi dao vise od 20 000 :mrgreen:

Hehe gledao sam ga druze jedno par stotina puta dosad, i zaista ovo su stvari koje su naprosto LP, tako da Jovke nema tu vrijedi ovoliko, vrijedi onoliko, nego kakav kupac naleti i to je to.
Eto prije par godina se u Sarajevu u internim krugovima prodavao jedan komad od 100 perpera, stariji moj kolega koji je ujedno i trgovac je prijatelj od tog zlatara prodavca (a kojeg isto poznajem) i kaze da ga je tada cijenio 20.000 maraka (10.000 eura), sad da li je jos ostao ili je otisao pojma nemam, ako dobijem na bingu raspitat cu se pa vam javim hehe. nego ssin ajde nadjem ti ga za 10.000 e pa mi razliku daj onako na kafu haha :hvala:
pozdrav
 
bas se nasao pravi da komentarise! hoces li opet da mi ponudis 3 evra za obrenovica ili 20 evra za sablju koja vredi 400 evra? pa ne moras da sizis samo zato sto ne padam na tvoje decije fore! :mrgreen:

Pod jedan, sablju ti nisam trazio vec sam rekao da ni 20 evra ne bi dao za nju kakva je. Pod dva 1 dinar Aleksandar Obrenovic i vredi 3 evra neznalice ! I to je mnogo ima da se nadje za 150 din xf...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hahah moze vala tako i bilo nekako, a stavi Adinih 5 perpera, 50 din 1932, 1 dinar 1875, da vide ljudi sta valja, da vide kako si me opio, ko ameri indijanca haha :)
Uz takvu atmosferu cemo u BG da se mijenjamo za onih 10 leka 1939, onu 1 paru 1868, gledat cu nekako da ti maznem jednu od ovih 5 para 1879, nekako dopadaju mi se a i stace ti duplikati samo da ti polja zauzimaju haha.
Lijep provod tamo, po ko zna koji put.
 
Hahah moze vala tako i bilo nekako, a stavi Adinih 5 perpera, 50 din 1932, 1 dinar 1875, da vide ljudi sta valja, da vide kako si me opio, ko ameri indijanca haha :)
Uz takvu atmosferu cemo u BG da se mijenjamo za onih 10 leka 1939, onu 1 paru 1868, gledat cu nekako da ti maznem jednu od ovih 5 para 1879, nekako dopadaju mi se a i stace ti duplikati samo da ti polja zauzimaju haha.
Lijep provod tamo, po ko zna koji put.


Mozda te neko preduhitri ;)
Juce smo se menjali za 1 paru 1868. Prvi put kad smo se menjali, uzeo sam je, i juce se vratila svom vlasniku :)
 

Back
Top