NAPAD PANIKE I PANIČNI POREMEĆAJ

pre 20 godina lecena od panicnih napada,imala sam smrtne slucajeve i to je izazvalo bolest,pila lekove i placebo ,bilo mi je bolje,ponekad mi se kao da javi ali prepoznam i trgnem se,medjutim ja sam alergicna na hranu na lekove,na farbu dobijem gusenje,na konzervans ,vinobran,prasak za ves i omeksivace itd,jednom su zvali hitnu i spasili me od gusenja,sada kad mi se alegija desi,tj osetim da cu da dobijem gusenje popijem lek,naravno posle napada mi se javlja malaksalost ubrzan rad srca itd.Pre tri dana sam bila izlozena obicnoj boji za zidove i pojela corbu od paradajza na koji sam alergicna,i dobila napad popila tabletu i smirila se,ali ja vec 4dana ne jedem i po malo vode pijem i imam strah verovatno od gusenja,osecam glad ali odlazem obrok,pocnem normalno da jedem,zvacem hranu ali kad treba da progutam ne mogu ne ide i prestajem da jedem,razmisljam i nerviram se sto ne mogu da jedem,nemam svog psihijatra,gde i kome da se obratim ali moram sto pre da se lecim, ovo sa jelom mi se nikad nije desavalo,neko mi je rekao da moze da bude i zlezda,imam 52 godine u klimaksu sam od 40,nemem menstruaciju,i imala sa 29god karcinom grlica materice,uspesno operisana imam problem i kad treba neki lek da pijem bojim se alergije puno problema u toku zivota,moze li neki savet,podrska i gde se najbolje obratiti u Beogradu sam.

Ja sam cula da ima dobrih lekara u KBC Dragisa Misovic...Nemam licnog iskustva ali sam cula pohvale za doktorku Sikimic..
 
Pozdrav. Imam 17 godina i cesto dobivam napade panike koji traju oko 1 h intenzivni su praceni grcenjem ekstremiteta i jakom drhtavicom. Zadnja nekolika su pracens i gubitkpm svijesti, to je jednom trajalo cak i 4 h. Voljela bi da znam je li se to ikom desavalo kod panicnih poremecaja i kako ste to rijesili? Hvala
 
Pozdrav. Imam 17 godina i cesto dobivam napade panike koji traju oko 1 h intenzivni su praceni grcenjem ekstremiteta i jakom drhtavicom. Zadnja nekolika su pracens i gubitkpm svijesti, to je jednom trajalo cak i 4 h. Voljela bi da znam je li se to ikom desavalo kod panicnih poremecaja i kako ste to rijesili? Hvala

Meni se desavalo nesto slicno ali grcevi u stomaku sa simptomima povracanja i proliva ali lazna uzbuna.Preznojavanje lupanje pulsa.Posto imas 17 godina velika vjerovatnoca da ce ti zavrsni razred biti bajka. Meni su se vecina stresova i panike povukli U 4 srednjem, jer znam da je kraj i ne gledam vise te idiote ljudi oko mene :).Anksioznost se najbolje sanira trcanjem i fizickim vjezbama.Posto sam skoro zagazio u tridesete,da li zbog stresa na poslu i napetosti imam osjecaj da ce mi se ponovo javiti.Mislim najbolje je sad u proljece kad sve zivo buja,pronadjes neki pomocni stadion i laganice trcis.Nikakvi lijekovi nista.Cetiri obroka po malo.

U svakom slucaju ako nisi sigurna da je panika i anksiozni napadi,onda potrazi pomoc doktora. Mozda je nesto drugo u pitanji. Licno sa anksioznost dzoginogom eliminisao.
 
Нећу да отварам нову тему без потребе па ћу искористити ову да поставим једно питање. Пијем годинама ксалол у комбинацији са латом као антидепресивом. Пијем 1 мг ксалола и 10 мг лате. У задње време ми се појавила вртоглавица а то ми се и ранијих година дешавало и рекли су ми да избацим ксалол. Зна ли неко како да избегнем кризу кад избацим ксалол, не у смислу наглог скидања већ како ћу без тог лека кад ме он држи у нормали. Има ли нека замена за њега која не утиче толико на центар за равнотежу. Пре ме докторка питала да јој признам да се дрогирам, мислећи на кокаин и хероин. док јој нисам објаснио да већ годинама пијем ксалол.
 
Razumem te za lekove, ali ovo sada sto pises je malo komlikovanije stanje i njime ne mozes samostalno upravljati. Pomisli samo kako bi sutra da ostanes trudna pa da moras odrzavati trudnocu, da li bi i tada odbila lek? Probaj da odes kod psihologa na par razgovora ima ih dosta, drugarica je imala problema kao ti sada i imala je deset seansi. Pomoglo joj je mnogo. Strucnjaci su ipak strucnjaci. Ukoliko i posle toga ti ne bude bolje razmisli o onom sto sam ti rekla za lekove, treba sutra da budes zdrava ne samo za sebe vec i za druge. Nadam se da se javljas uskoro sa lepim vestima.

Zdravo zovem se Jelica Radovanic zivim u berane I od 16 godine imam akcioznost pijem seroksat protiv straha vrtoglavicu imam trne mi noge gusenje imam
 
pre 20 godina lecena od panicnih napada,imala sam smrtne slucajeve i to je izazvalo bolest,pila lekove i placebo ,bilo mi je bolje,ponekad mi se kao da javi ali prepoznam i trgnem se,medjutim ja sam alergicna na hranu na lekove,na farbu dobijem gusenje,na konzervans ,vinobran,prasak za ves i omeksivace itd,jednom su zvali hitnu i spasili me od gusenja,sada kad mi se alegija desi,tj osetim da cu da dobijem gusenje popijem lek,naravno posle napada mi se javlja malaksalost ubrzan rad srca itd.Pre tri dana sam bila izlozena obicnoj boji za zidove i pojela corbu od paradajza na koji sam alergicna,i dobila napad popila tabletu i smirila se,ali ja vec 4dana ne jedem i po malo vode pijem i imam strah verovatno od gusenja,osecam glad ali odlazem obrok,pocnem normalno da jedem,zvacem hranu ali kad treba da progutam ne mogu ne ide i prestajem da jedem,razmisljam i nerviram se sto ne mogu da jedem,nemam svog psihijatra,gde i kome da se obratim ali moram sto pre da se lecim, ovo sa jelom mi se nikad nije desavalo,neko mi je rekao da moze da bude i zlezda,imam 52 godine u klimaksu sam od 40,nemem menstruaciju,i imala sa 29god karcinom grlica materice,uspesno operisana imam problem i kad treba neki lek da pijem bojim se alergije puno problema u toku zivota,moze li neki savet,podrska i gde se najbolje obratiti u Beogradu sam.
Jesi li potrazila pomoc? Kako ti je sada?
 

Back
Top