YQ taksa ?????

YQ taksa je taksa za gorivo i taksa za sigurnost koje naplacuju kompanije.Takodje u tu taksu moze da dodje i valutni rizik jer mnoge cene karata izrazene su u evrima a veci deo fiksnih troskova se placa u dolarima.
JAT kao i sve druge kompanije u okviru YQ takse naplacuje samo taksu za gorivo.Od prosle nedelje mnoge kompanije su povecale YQ taksu zbog odnosa eur/dolar.Na primer juce sam prodao kartu za Kanadu na British Airways-u gde su ukupne takse iznosile 350 eur,a do pre 2 dana su bile 308 eur.Zvanicno objasnjenje je upravo da moraju da se pokriju valutni rizici.
Sto se tice ukupnih taksi tu ima nekoliko stavki po par eura-a,2 aerodromske takse i YQ taksa.
Na charter kompanijama uglavnom se ne naplacuje YQ taksa.
 
Na charter kompanijama uglavnom se ne naplacuje YQ taksa.
Uplatio sam Tunis preko Argusa i oni naplacuju tu YQ taksu. Dali oni ili Tunizani stvarno ne znam samo stoji u rubrici "nije uracunato" da se to posebno placa.
Dali su duzni da mi daju napismeno da sam platio tu YQ taksu i dali trebaju da mi obrazloze kakva je to i cija taksa :eek: tj sta sam kome platio, zasto i sta dobivam od te takse, dali neko osiguranje ili sl ?

Unapred hvala

p.s. ovako kazu >>>>
ARANŽMAN NE OBUHVATA:Aerodromske takse 77.90€ (12€-putnički servis aerodroma Nikola Tesla, 3.30€-sigurnosna taksa, 10.60€-taksa aerodroma Monastir, 52€-YQ taksa)- koje se plaćaju u agenciji uz aranzman, najkasnije 10 dana pred put (plaćaju se u dinarskoj protivvrednosti - takse su podložne promenama i ne mogu se platiti u ratama), putnici koji nisu državljani Srbije u obavezi su da se sami upoznaju sa viznim režimom zemlje u koju putuju, individualne troškove, ekstra hotelske troškove, troškove fakultative i bakšiša na fakultativnim izletima, troškove ostalih osiguranja, ostale troškove.

Napominjem da nas prevozi Tunizanski avio-prevoznik tako da
JAT kao i sve druge kompanije u okviru YQ takse naplacuje samo taksu za gorivo.
:sad2:
 
Poslednja izmena:
Dragi Jerotije ,
Ne znam koji je prevoznik u pitanju jer Argus saradjuje sa svim prevoznicima na linijama za Monastir i Tunis,ali u svakom slucaju bio redovan ili charter let sve kompanije su redovni avio prevoznici i sve naplacuju YQ taksu na tim linijama.Na primer charter prevoznici su nas Aviogenex ili sada ove kompanije koje rade Egipat i one na primer ne naplacuju YQ takse ali ako zele na to imaju puno pravo.
Od takse ne dobijas osiguranje i niko nije duzan da ti taksativno daje obrazlozenje.Jedina duznost je da se obrazlozi da cena ukljucuje kartu i te takse.Niko tebi ne moze dati objasnjenje sta ti dobijas od same takse.Politika IATA -udruzenja avio kompanija je da se tako izrazava cena karte a kao duznost stoji da ti neko prema siframa IATA-e dostavi sta ukljucuje cena,ukoliko to putnik trazi,sto je koliko vidim Argus i uradio.Na samoj karti niko nije duzan da pojedinacno stavlja svaku taksu po na osob.
Mi kada prodajemo karte imamo ponekad putnike koji se zacude kada cuju da takse iznose i do 400 eur,ali to je politika avio kompanija i aerodroma.Moja duznost je da kazem ukoliko neko od njih trazi koju to taksu placaju i ja to kazem,mada to retko kome bude jasno.Jednostavno to je politika avio kompanija i nikome u principu ne znaci sta koja taksa znaci vec koliko ukupno kosta karta.
Napismeno ti niko ne moze dati dokumenat da si ti platio taksu,sam dokumenat je izdata karta.
Kada kupujes kartu ti sustinski nista ne dobijas time sto ti je neko UKUPNU cenu izdelio na nekoliko delova( karta BEG-MIR-BEG 90eur+ takse 80 eur ili da ti je neko na primer rekao karta BEG-MIR-BEG je 170 eur.
U okviru aranzmana sve agancije stavljaju posebno takse jer one mogu biti podlozne promenama.
Takse kod vecine prevoznika svakodnevno bivaju podlozne promenama i to dolazi do izrazaja najvise kod onih koji putuju na daleka putovanja.Na primer taksa za Bangkok iznosi oko 250 eur,ali zna da ide i preko 300 eur.Zato uglavnom agencije koje rade daleka putovanja istaknu da su takse podlozne promenama i definisu kada je zagarantovna prva cena u smislu da li se placa odmah ceo iznos ili ide na rate.Za Evro-Mediteranski saobracaj ukoliko i dodje do promena takse one idu u iznosu od nekoliko evra.
Za sve te letnje destinacije do kojih se moze stici direktno iz Beograda nema nekih problema jer se te takse sigurno nece menjati ali za svaki slucaj uvek se stave posebno jer moze doci do nekog pomeranja.Niko ne moze garantovati cenu kerozina na dug rok.
 
YQ TAKSA ZA POSKUPLJENJE GORIVA

Beograd , 13.07.2010

OBAVEŠTENJE

Postovani klijenti,

Usled povećanja cena goriva prevoznika JAT AIRWAYS-a za sve čarter letove u toku letnje sezone prinuđeni smo da uvećamo iznos taksi za naše aranžmane i to prema sledećoj skali.



YQ TAKSA ZA POSKUPLJENJE GORIVA (po osobi)



HURGADA 21 EUR

SHARM EL SHEIK 20 EUR

ANTALIJA 11 EUR

KRF 8 EUR

ZAKINTOS 8 EUR

SANTORINI 11 EUR

CHANIA 11 EUR

HERAKLION 11 EUR

RODOS 11 EUR

KOS 11 EUR

LJORET DE MAR 14 EUR

PALMA DE MAJORKA 14 EUR



Napomena: Iznos taksi je podložan promenama i plaćaju je i odrasli i deca od 2-12 godina!

Eurojet (Eurojet)
ARANŽMAN NE OBUHVATA:Aerodromske takse 82,40 € (16.5€-putnički servis aerodroma Nikola Tesla, 3.30€-sigurnosna taksa, 10.60€-taksa aerodroma Monastir, 52€-YQ taksa)


Pa ko je ovde lud mi lili Argus?


Najskuplja taksa je 21 euro a ovi klepecu 52 eura
 
Poslednja izmena:
YQ taksu nemaju pravo da vam naplacuju ona je ukinuta jos pre godinu i nesto, i od tada je cena goriva u ceni prevoza, a sada su je neke agencije izmislile, da ne bi povecavale cene aranzmana, jer im za to treba vasa saglasnost a za takse ne....
 
YQ taksu nemaju pravo da vam naplacuju ona je ukinuta jos pre godinu i nesto, i od tada je cena goriva u ceni prevoza, a sada su je neke agencije izmislile, da ne bi povecavale cene aranzmana, jer im za to treba vasa saglasnost a za takse ne....

Mici,

Nikada to nije ukinuto.To je bila prica plasirana u nasim medijima zbog koje smo svi mi koji prodajemo karte imali stravicnih problema.
Cak ni prica po kojoj kompanije u Evropi moraju da iskazuju cenu karte sa taksama nije tacna jer to nijedan redovan prevoznik ne radi.To je se kod nas ne znam iz kog cilja plasiralo i niko nije hteo da objavi tada demant predstavnika stranih kompanija u Beogradu kojima je svima bilo ugrozeno poslovanje laznim informacijama.Jedino sto je tacno je da sve kompanije moraju da objave sta tacno ulazi u takse.

YQ taksu su izmislili prevoznici zbog cene goriva,da ne ulazimo da li je opravdano ili ne ali to postoji u svim kompanijama koje posluju u okviru IATA -e.Kada prodajemo kartu bilo koje kompanije Lufthansa,British,Air France uvek u taksama stoji ili skracenica YQ ili Fuel and Security Surcharge ili samo Fuel surcharge i to bude nekada i 60-70 % ukupne cene u okviru taksi.Nikada to nije ukinuto i to sve kompanije redovno naplacuju.Kada god prodajemo kartu iz amadeus sistema izadje cena prevoza + takse.

E sad...problem nasih agencija je sto ne prave kataloge i ne iskazuju cene kao agencije u EU.Tamo uglavnom imas katalog sa hotelima i za svaki hotel na toj stranici imas cenu za sobu po osobi a na pocetnoj ili zadnjoj strani su cene prevoza koje niko ne garantuje.Mi cesto prodajemo bas takve aranzmane i tamo je cena prevoza samo okvirna.Na primer ako stoji da je cena prevoza Minhen-Palma 220 eur,to je cena sa sve taksama,ali u momentu placanja kada udjem u sistem i vidim raspolozivost na letu agencije Condor ja tek tada klijentu bukiram kartu koja je nekada 205 a nekada 260 eur sa sve taksama.

U nasem slucaju za Tunis trebalo bi da iskazuju cenu hotela plus prevoz kao sto rade skoro sve evropske agencije.Pa bi onda neko za kartu sa taksama platio 170 eur a neko 200 eur zavisno od perioda kupovine aranzmana..Ali kod nas je to problem pa onda agencije iskazuju cene kako vec rade pa onda moraju da koriguju.
 
Pa ja prijatelju tek sada i to sa svezim datumu vidim da je ta taksa poskupela i to vidis da je najskuplja 21 euro a koliko li je bila kad je sad poskupela........
To sto ti pises nema veze jer mediji ne smeju da objavljuju nepotvrdjene informacije jer u tom slucaju mozete da ih tuzite i da trazite odstetu i to debelu pozivajuci se na to da su vam stranke otkazale aranzmane i sl.....
Ja vidim da je ovo cista prevara iako mi ne znaci puno tih 30-40 eura ako sam odlucio da idem tamo gde saqm naumio.
Aj sad ti meni detaljno pojasni koliko to moze da kosta ta taksa za \Tunis najmanje i najvise, objasni mi kako moze da kosta 52 eura kada je od ovog sveze obvjavljenog sa pokupljenjem najskuplja 22 eura ?

Aj molim te za konkretan odgovor a ne moras da mi kazes za koju agenciju radis, nek bude diskretno.


Pozdrav
 
Dragi Jerotije ,
Evo sreca da sam jos u agenciji i bicu jos dugo posle ponoci jer bas kuckam neke karte,pa sam otisao na Amadeus da ti vidim takse.
JAT-Beograd-Monastir ukupne takse su 8.584,00 rsd a od toga YQ taksa iznosi 5.416,00 rsd
Tunis Air-Beograd-Monastir , ukupne takse su 8.190 rsd a od toga je Fuel surcharge 5.400,00 rsd.

Ono obavestenje gore koje si naveo a koje je izdao Eurojet je obavestenje o korekciji samo YQ takse,tacnije za taj iznos je poskupela ta taksa.
Nema nekog pravila koji je raspon ukupnih taksa i same YQ takse.Za Monastir ukupna taksa nikada nije bila ispod 40 eur a ovogodisnje takse su realno najvise takse u zadnjih nekoliko godina.
Ja sam na primer danas prodao kartu za Singapur gde su ukupne takse bile 34 000 rsd od toga je YQ samo 26 000 rsd...kod iste te kompanije sam i juce prodao kartu za Singapur i YQ taksa je bila 19 000 rsd.Evropske kompanije uglavnom svaki dan menjaju takse,a Jat to radi povremeno.

Po mom misljenju da bi se izbegla ta korekcija po cenovnicima najbolje je da agencije izbacuju u katalozima i cenovnicima samo cenu hotela kao Dertour ili Tui...a avio prevoz sa strane uz napomenu da je podlozan promeni i da ta cena koja je navedana zavisi od raspolozivosti mesta na taj dan,pa onda prilikom kupovine se plati cena prevoza koja je vazi taj dan.Realno tako rade sve agencije u Evropi i kao sto sam ti rekao onda svako placa drugaciju cenu prevoza jer tamo takse svaki dan podlezu promenama.
Kod nas Jat ne menja takse svaki dan i onda postoji mogucnost da cena aranzmana dugo bude bas ta navedena pa onda kada Jat promeni cenu takse onda dodje do korekcije.
 
E moracu iz radoznalosti bas da se raspitam dali je stvarno ta taksa za Monastir tolika ?
Nije da ti ne verujem ali mi nije logicno. Sada sam u Grckoj jo par dana ali cim dodjem javljam.

Pozdrav i srecno
 
E moracu iz radoznalosti bas da se raspitam dali je stvarno ta taksa za Monastir tolika ?
Nije da ti ne verujem ali mi nije logicno. Sada sam u Grckoj jo par dana ali cim dodjem javljam.

Pozdrav i srecno

Pa nema sta da mi verujes ili ne...Mogu ti reci za svaku kompaniju i svaki grad kolika je taksa ukoliko je u pitanju redovan prevoznik.
Mislim da i kada kupujes kartu na netu posebno ti izadju takse i opis istih,pa to sve mozes proveriti i ovako..
A ako si u Atini,recimo...Karta Beg-Atina-Beg je oko 22 000 rsd,od toga takse kostaju oko 10 000 rsd a Yq je oko 4 000 rsd.....ti kartu platis 22 000 a u okviru nje su takse skoro pola cene karte...
 

Back
Top