Kako odbiti poziv za izlazak

Sa odusevljenjem koje se granici sa manicnim napadom, obavesti ga da si vec neko vreme u sekti i da jedva cekas da se vidite da i njega uclanis :lol:

Osnovno pitanje je zasto ne zelis vise da vidis nekoga sa kim si bio tako dobar.
Da li se on udaljio od tebe ili ti od njega.
Zasto mislish da ne bi imali o cemu da pricate?
Zasto ustvari ne zelis taj susret do mere da postavljas temu o tome
 
Mozda bi mogao da prihvatis jedan dogovor, a onda najlepse moguce objasnis zasto smatras da neke stvari vise ne mogu da budu kao sto su nekad bile. Sigurna sam da se sve moze reci, samo je bitno kako ces upakovati ono sto zelis kazati.

Da bezis od poziva, smisljas izgovore - opterecujuce je. Mislim da je cist racun - duga ljubav - na duze staze gledano, bolja varijanta za oboje i rasterecujuca. Ukoliko mislis da je moguce da se sretnete i porazgovarate.

Ako se radi o neceme preko cega ne mozes da predjes i odes na dogovor/razgovor - onda razmisli koji ti je nacin najprihvatljiviji da prekines druzenje koje smatras neodrzivim i bas tako ucini.

Ono sto ti sopstvena savest kaze da je najbolje da uradis - trebalo bi da bude i pravo resenje iz ove situacije.
 
Nakon što nekoga 100 puta odbiješ na fin način a on i dalje navaljuje, ne postoji bolje rešenje nego da budeš brutalan. On očigledno pogrešno tumači signale koje mu šalješ! Počni sa nekim izgovorima koji nemaju nikakve logike, izbegavaj da se javiš na njegove pozive, a ako on nastavi i dalje, moraćeš otvoreno sve da kažeš, koliko god to teško padalo tebi, a zvučalo njemu. Naravno, razmisli i o tome da li mu ti možda šalješ neke signale koji mu ostavljaju nadu da ćeš se jednom videti sa njim!
 
... mene neki lik tako smarao i ja stalno govorila da ne mogu, kao moram da ucim... nije se javljao neko vreme i kad me nazvao ja iako uopste nisam planirala kazem - pa gde si ti, od kad ne zoves mene prosla volja za ucenjem... posle mi bilo zao ali me nije vise zvao
 
E bas ste Slobisti....kajlasi....

Ovakvo ponasanje kako savetujete je bilo toliko u modi tih godina kad je cvetala Palma,sloba i kur.ve-sponzoruse....za pice, za kesh, za stan, za kola....

Odvratna vremena....sve puno drskosti , snobizma, seljacizma, devojke koje nisu odbijale muskarce sa "nisam zainteresovana" vec sa "e jadnice, bedo" ruganjem i izrugivanjem...muskarci nisu odbijali devojke sa "nisam zainteresovan" vec ih nisu ni odbijali vec ih dovodili u situaciju redaljki, izivljavanja javnog ponizenja...

Ostalo je to u svesti i podsvesti ljudima....vidim i znam...
Vidim da ima i onih koji ipak znaju da postoji i nacin iskren , direktan i ne uvredljiv....jedan ali dosta i to....
 
E pa doslo vreme za pozdrave, zelje i cestitke....
Verujem da i vi zelite da i vama posalju takve signale kad ste vi nepozeljni ili ispali iz kombinacije...

Da vidimo, konkurisali ste za posao...
Ne znate da li ste primljeni.
Sa drugog konkursa vam javljaju da vas primaju.
Vi prihvatate taj drugi posao iako vam je zelja ovaj prvi posao , ali nema vec 3 nedelje nikakvog obavestenja....niti obavestenja kad zovete telefonom....
Posle mesec dana i vise, iz vase zeljene firme vam javljaju da vas primaju na vas zeljeni posao.
Naravno brzo dajete otkaz firmi u kojoj ste tek poceli da radite i potpuno srecni pocinjete da radite u firmi u kojoj ste od pocetka zeleli da budete primljeni...

Jesam li dobro razumeo kako bi reagovali...?

Mozda bi se ljutili sto se iz te prestizne firme ne trude da vas obaveste ima li sanse ili ne...
Vecina firmi u Srbiji i ne javlja ako ste nepodobni , da smanje troskove i izbegnu neprijatne situacije...
Iz ove teme je i jasno zasto i ne treba da javlja...
Jer ocekivano ponasanje vecine je upravo to.
Ne biti nikada brutalan, nek zakljuci osoba sama, posle odredjenog broja zezancija, ili "malo sutra" odlaganja....
 

Back
Top