ANKSIOZNOST

Nancy011

Veoma poznat
Poruka
14.118
"Anksioznost je stanje koje se karakteriše osećajem unutrašnje uznemirenosti, uplašenosti, straha da će se nešto strašno dogoditi, uz psihomotornu napetost i unutrašnji nemir. Osoba često ima osećaj da će "eksplodirati", da će izgubiti kontrolu nad sobom, da će joj se desiti nešto "strašno". Anksioznost nije vezana za konkretan objekat ili osobu....."

Zbog obimnosti temu Psihijatrija ću razdvojiti.
Obilje korisnih saveta i iskustava će vam i dalje biti dostupno putem ovog linka

http://forum.krstarica.com/threads/87147
 
Poslednja izmena:
Ljudi pomagajte...! Postoji li lek protiv ovog poremecaja i kako ga alternativno leciti?
Imam simptome u vidu vrtoglavice i drhtanja, i slab protok vazduha, tj osecaj da ne mogu da disem...? Ako i vi patite od ovoga pisite... jedno - drugom cemo sigurno pomoci da zajedno prevazidjemo ovaj poremecaj!

pozdrav
 
ma napisao sam ali zelim dopunu nista od toga mi nije pomoglo, zapravo jedan period jeste ali nakon tog dobrog perioda odjedamput mi je postalo gore... hvala na odgovoru

Za početak - DIŠI, ali diši sa dubokim udisajem i laganim izdisajem. Pokušaj da brojiš, a onda da shvatiš da nećeš umreti, jer zaista nećeš.
 
Nancy011, ili bilo ko drugi ko je upucen u temu, da li mozes da mi das na pp neki predlog psihoterapeuta kome mogu da se obratim besplatno ili bar nesto jeftinije da je a da znas da je dobar provereno, prvi put u zivotu imam problem anksioznosti i voleo bih sto pre da ga resim jer sam poprilicno preplasen stanjem u kojem se nalazim. Unapred hvala ;)
 
cao svima...kod mene je sve izmesano,pa neznam odakle da pocnem...pre 5godina mi se javili problemi tako sto sam dobila gusenje ne psihickoj bazi.to je trajalo nekih god dana sa konstantnim strahom od smrti,a zatim mi se javile opsesivne misli tipa suicida i povredjivanja drugih sto me je jos vise uznemirilo(s obzirom da sam jos bila i u drugom stanju).inace imam 27 god..gubila sam volju za zivotom,plakala,osecala sam da gubim tlo pod nogama i kontrolu u svemu tome.tek sam se pre dve god javila neuropsihijatru i odtad sam pod lekovima.godinu dana sam pila seroxat i bilo mi je dobro,bila sam opet ona stara,medjutim sa prikidom terapije sve se vratilo,strahovi,panicni ataci,strah od ludila...zatim sam pocela sa zoloftom i evo jenuara bih trebala prekinuti sa terapijom,ali se ja ne osecam nimalo dobro,cak vise nego ikada mi se desavaju panicni ataci...medjutim,pokusavam da se izborim sa svim tim,jer uvek kazem sebi,sutra je novi dan:)uostalom moja je dijagnoza da imam o.k.p... pozdrav svima
 
cao svima...kod mene je sve izmesano,pa neznam odakle da pocnem...pre 5godina mi se javili problemi tako sto sam dobila gusenje ne psihickoj bazi.to je trajalo nekih god dana sa konstantnim strahom od smrti,a zatim mi se javile opsesivne misli tipa suicida i povredjivanja drugih sto me je jos vise uznemirilo(s obzirom da sam jos bila i u drugom stanju).inace imam 27 god..gubila sam volju za zivotom,plakala,osecala sam da gubim tlo pod nogama i kontrolu u svemu tome.tek sam se pre dve god javila neuropsihijatru i odtad sam pod lekovima.godinu dana sam pila seroxat i bilo mi je dobro,bila sam opet ona stara,medjutim sa prikidom terapije sve se vratilo,strahovi,panicni ataci,strah od ludila...zatim sam pocela sa zoloftom i evo jenuara bih trebala prekinuti sa terapijom,ali se ja ne osecam nimalo dobro,cak vise nego ikada mi se desavaju panicni ataci...medjutim,pokusavam da se izborim sa svim tim,jer uvek kazem sebi,sutra je novi dan:)uostalom moja je dijagnoza da imam o.k.p... pozdrav svima

Rekao bih iz posta da nisi posećivala psihoterapeuta, samo si uzimala lekove i meni je po malo ishod očekivan. Lekovi u istinu smanjuju tegobe ali kad se sa njima prekine simptomi se vraćaju. Zato treba kombinovati lekove sa psihoterapijom i efekat je mnogo bolji.
 
da,nisam isla psihoterapeutu,posto mi je doktorka opste prakse dala uput za neuropsihijatra...mogu li znati sa li je odgovor iz lucnog iskustva ili kako???poz

Odgovor je iz profesionalnog iskustva. Potraži dobrog psihoterapeuta u u gradu u kome živiš i uz ove lekove videćeš da će ti biti mnogo bolje. Za njega se ne uzima uput :), njega biraš i finansiraš samostalno iz svog džepa.
 
ovako....ja sam cesto uznemiren...igraju mi misici...nekad me sve boli...knedla u grlu...bol u ledjima....problemi sa zelucem..ali svaki dan nesto drugo....ne mogu da trpim vise....ajde neki savet ljudiii.....hvalahttp://forum.krstarica.com/images/smilies/heart.gif
 
ovako....ja sam cesto uznemiren...igraju mi misici...nekad me sve boli...knedla u grlu...bol u ledjima....problemi sa zelucem..ali svaki dan nesto drugo....ne mogu da trpim vise....ajde neki savet ljudiii.....hvalahttp://forum.krstarica.com/images/smilies/heart.gif

Нервозан си, узнемирен, а има ли разлога за то?
Иди код психијатра. ;)
Он ће те набоље посаветовати.
 
cao,svima,kako ste???
zanima me da li je nako od vas pio ad anafralin 25mg?nedavno sam prekinula sa zoloftom jer sam i dalje imala jake panicne napade,strah od ludila,nocno preznojavanje,opsesivne misli,napade placa..po prekidu terapije sa zoloftom javila mi se nesvestica i trajala je 3 dana dok nisam pocela sa anafranilom..medjutim od njega imam pad koncentracije i pomalo uznemirenost.zanima me da li je neko imao slucnu situaciju...jedan dan mi dobro,drugi dan mi lose u smislu negativan stav,opsesivne misli,neraspolozenje,"ne vidim izlaz"...iako se vec 6god borim sa tim,a tek sam 2 pod terapijom moji su strahovi i dalje prisutni i to me dodatno opterecuje...stalno mislim da to nikada nece prestati i imam konstantan strah od raznih stvari...za svaku sitnicu me grize savest,jako sam ne odlucna...kao da nemam svoje ja:( medjutim koliko god da mi je tsko,tesim sebe da je sutra novi dan i da ce biti bolje...pozdrav!!!
 
Imam 16 godina...u problemu sam (koji ne mogu da definisem, jer ga ni ne znam)...prati me veliki stres...nemam onaj tip stresa koji lici na bes pa da mogu da se istrcim ili izudaram neki jastuk...vec nesto tipa straha...moje drustvo je to primetilo i cesto me zapitkuju "sta ti je?".."sto si se smorio?", a ja nemam odgovor...roditeljima necu da se obratim jer bi mi oni samo k***ali gluposti po obicaju...cak sam i neke tikove dobio...svasta sam pokusao ali ne pomaze...nmg da uzimam bensedine jer mi cale ima visi krvni pritisak...on ih uzima i uvek tacno zna kolko ih ima...par puta sam capio po koj ali me uvek provali pa moram da mu se vadim na gluposti...ako neko ima slican slucaj nek mi kaze sta njemu\njoj pomaze, posto cu ja da poludim :eek: ...jedino resenje koje vidim je da uzimam bensedine ili nesto slicno...mada ne znam da li to prodaju maloletnicima uopste...?? Bilo kakav savet je dobrodosao :)
 
Imam 16 godina...u problemu sam (koji ne mogu da definisem, jer ga ni ne znam)...prati me veliki stres...nemam onaj tip stresa koji lici na bes pa da mogu da se istrcim ili izudaram neki jastuk...vec nesto tipa straha...moje drustvo je to primetilo i cesto me zapitkuju "sta ti je?".."sto si se smorio?", a ja nemam odgovor...roditeljima necu da se obratim jer bi mi oni samo k***ali gluposti po obicaju...cak sam i neke tikove dobio...svasta sam pokusao ali ne pomaze...nmg da uzimam bensedine jer mi cale ima visi krvni pritisak...on ih uzima i uvek tacno zna kolko ih ima...par puta sam capio po koj ali me uvek provali pa moram da mu se vadim na gluposti...ako neko ima slican slucaj nek mi kaze sta njemu\njoj pomaze, posto cu ja da poludim :eek: ...jedino resenje koje vidim je da uzimam bensedine ili nesto slicno...mada ne znam da li to prodaju maloletnicima uopste...?? Bilo kakav savet je dobrodosao :)

Prvi savet je da prekineš da uzimaš lekove na svoju ruku a pogotovu anksiolitike, neki od njih izazivaju snažnu zavisnost. Drugi savet (a to ti je i rešenje), ako imaš nekih problema psihičke prirode (konkretno ti navodiš stresove), javi se svom školskom psihologu ili psihijatru u zdravstvenoj ustanovi u gradu u kome živiš.
 
Idi prvo kod psihologa ili psihijatra, i on ce ti sve reci. ;) Nije to nista strasno, nemoj da se brines, i ja sam imala anksioznost, prodje to, nekome uz lekove, nekome samo uz razgovor, a nekome uz kombinaciju ta dva. ;)
 
Pozdrav svima!

Imam jedan problem pa mi je potrebna mala pomoc u rjesavanju ako neko ima vremena&volje...bio bih veoma zahvalan.

Mojoj supruzi je diagnosticiran anksiozno-fobicni, odnosno anksiozno-depresivni poremecaj i sad pokusavamo na sve nacine da rijesimo problem.

Obzirom da ja o ovom ne znam bas mnogo (next to nothing da budem iskren) molio bih komentare na par pitanja ako je neko imao iskustva sa slicnom problematikom.

Posto ovo nije prvi put da se to desava rijesili smo da pokusamo problem totalno da iskorijenimo (ili makar da ga dobro ubijemo u pojam, da dobro razmisli kad ce ponovo da promoli nos:), i razmisljanje ide otprilike ovako...

1) mislim da nam je neophodan dobar neuropsihijatar i klinicki psiholog i da bi kombinacija terapije lijekovima/psihoterapije/savjetovanja dala neke rezultate. Moj problem je sto nemam iskustva sa strucnjacima ove vrste, pa ukoliko neko moze da mi preporuci psihijatra/psihologa u Beogradu (ili Banjaluci), ili neku privatnu psihijatrijsku kliniku bio bih veoma zahvalan. Posto mi supruga trenutno ima panicne napade i sklona je da pozeli da ode bilo gdje samo da problem nestane samo bih zelio da naglasim da pokusavam da nadjem nekog ko ima odgovarajucu diplomu za poziv kojim se bavi i odredjeno iskustvo (dakle nikako ne bih volio da zavrsimo kod nekog sumnjive strucnosti sto bi moglo da dovede do jos gore situacije).

2) Vezano za poslednju recenicu iz tacke 1, u toku jednog od tih panicnih napada nasla je na net-u (moja greska, zaboravih da ga iskljucim) neku kliniku u Bg-u (www.refindyourway.com) koju vodi neki Rus i uhvatila se za nju. Meni to iskreno djeluje veoma sumnjivo i (za sada) sam izricito protiv toga. Da li neko zna nesto o njima?

3) Da li neko ima iskustva sa medicinskom hipnozom, i da li bi mogao da preporuci nekog strucnjaka? Trenutno smo najblizi da se javimo Dr. Denisi Legac iz Zagreba, ukoliko je neko imao iskustva sa njom moze li to ukratko da prokomentarise?

Eto toliko i izvinite na podugackom postu :)

I da, hvala vam svima unaprijed!

Pozdrav iz Bosne,

Miki.
 

Back
Top