ANKSIOZNOST

Ako smem da pitam - kad je vec dijagnostifikovan panicni poremecaj, cudi me da nije dobila odgovarajucu terapiju.

Mislim da bi trebalo da izbegavate takve sumnjive klinike (kazem sumnjive sem u slucaju da neko nema iskustva sa njima pa moze da ih preporuci ili ne)
i da odete ili kod privatnog ili drzavnog psihijatra,
samo kod ovog drugog nemojte ocekivati psihoterapiju, na zalost.
 
Pozdrav svima!

Imam jedan problem pa mi je potrebna mala pomoc u rjesavanju ako neko ima vremena&volje...bio bih veoma zahvalan.

Mojoj supruzi je diagnosticiran anksiozno-fobicni, odnosno anksiozno-depresivni poremecaj i sad pokusavamo na sve nacine da rijesimo problem.

Obzirom da ja o ovom ne znam bas mnogo (next to nothing da budem iskren) molio bih komentare na par pitanja ako je neko imao iskustva sa slicnom problematikom.

Posto ovo nije prvi put da se to desava rijesili smo da pokusamo problem totalno da iskorijenimo (ili makar da ga dobro ubijemo u pojam, da dobro razmisli kad ce ponovo da promoli nos:), i razmisljanje ide otprilike ovako...

1) mislim da nam je neophodan dobar neuropsihijatar i klinicki psiholog i da bi kombinacija terapije lijekovima/psihoterapije/savjetovanja dala neke rezultate. Moj problem je sto nemam iskustva sa strucnjacima ove vrste, pa ukoliko neko moze da mi preporuci psihijatra/psihologa u Beogradu (ili Banjaluci), ili neku privatnu psihijatrijsku kliniku bio bih veoma zahvalan. Posto mi supruga trenutno ima panicne napade i sklona je da pozeli da ode bilo gdje samo da problem nestane samo bih zelio da naglasim da pokusavam da nadjem nekog ko ima odgovarajucu diplomu za poziv kojim se bavi i odredjeno iskustvo (dakle nikako ne bih volio da zavrsimo kod nekog sumnjive strucnosti sto bi moglo da dovede do jos gore situacije).

2) Vezano za poslednju recenicu iz tacke 1, u toku jednog od tih panicnih napada nasla je na net-u (moja greska, zaboravih da ga iskljucim) neku kliniku u Bg-u (www.refindyourway.com) koju vodi neki Rus i uhvatila se za nju. Meni to iskreno djeluje veoma sumnjivo i (za sada) sam izricito protiv toga. Da li neko zna nesto o njima?

3) Da li neko ima iskustva sa medicinskom hipnozom, i da li bi mogao da preporuci nekog strucnjaka? Trenutno smo najblizi da se javimo Dr. Denisi Legac iz Zagreba, ukoliko je neko imao iskustva sa njom moze li to ukratko da prokomentarise?

Eto toliko i izvinite na podugackom postu :)

I da, hvala vam svima unaprijed!

Pozdrav iz Bosne,

Miki.

Nisam do sada cuo za tu kliniku a kamo li za iskustva vezana za nju. Nisam razumeo ko je dao ove dijagnoze niti koja je dijagnoza tacno u pitanju? Cas je depresivno - anksiozna, cas je anskiozno fobicni a cas su panicni napadi. No, bilo kako bilo, ako je psihijatar dao ove dijagnoze onda je morao prepisati i odredjenu terpaiju, konkretno neke lekove koji ce u kombinaciji sa psihoterapijom dati dobre rezultate. Za probleme ove prirode, preporucujem terapeuta kognitivno - bihevioralne orijentacije. Raspitajte se za nekog dobrog psihoterapeuta u vasem gradu.
 
Zdravo drustvance!!!:cao: Nova sam ovde ali sa ovom dosadnom "bolescu" se jos uvek borim (tu nisam nova).Raspolozena sam da pomognemo jedni drugima jer u nasem slucaju prijateljski razgovori dosta pomazu. Slazete se samnom?

Zna li neko nesto o " Venlax "-u?Trazila sam po internetu ali slabo sta ima o njemu.Ako neko ima iskustva sa njim molim za odgovor:hvala:
 
Upravo sam da ne kazem shvatila da sam anksiozna i depra me pici.Radila sam testove za obe stvari.I pokazalo se da je to/to.Slucajno sam pokrenula neki bzvz razgovor sa koleginicom,i ona mi je ispricala da je bila anksiozna i otprilike neke simptome i situacije mi je iznela i ja se prepoznam u tome,cak stavise dodam jos svojih,,tripova,, i ona mi je preporucila da se malo pozabavim tom temom.Stvar je u tome da sam neprekidno nervozna,zabrinuta,stegnuta,na stres reagujem neprimereno,cak stavise i agresivno,ali sve to i nekako.Najgore je kada legnem uvece,kada zatvorim oci i pokusam da zaspim.Tada krece voz misli koje su sve ludje i strasnije.Od toga da cu dobiti otkaz na poslu,preko toga da cu ostati sama,da ce mi najmiliji odjednom umreti..I sama sam svesna da za sve te misli nema razloga i osnova,ali ne mogu prestati.Nekad kad imam puno obaveza na poslu i obavim ih usesno dodjem kuci i ceo dan se reslisavam da li sam sve uradila,sta me sve ceka sutra itd.Sizim na mogucnost nekontrolisanja situacije..Zanima me kako mogu sam sebi da pomognem?Da li je ovo povezano sa depresijom?Ima li ikakve veze autosugestija sa svim ovim?
 
Da,da dodam jos..stvar je u tome da se ja,,najbolje,,osecam kada sam zabrinuta,napregnuta,stalno u stanju pripravnosti,jer bojim se da ako se opustim da ce mi se nesto lose desiti.U zadnje vreme mi se desava nesto sto mi se nikada nije desavalo..bol u predelu grudi odnosno bol koji probada ali seta..od grla do dna grudne kosti,prodje posle desetak minuta ali je vrlo neprijatan..da li je to fizicka manifestacija anksioznosti?
 
Da,da dodam jos..stvar je u tome da se ja,,najbolje,,osecam kada sam zabrinuta,napregnuta,stalno u stanju pripravnosti,jer bojim se da ako se opustim da ce mi se nesto lose desiti.U zadnje vreme mi se desava nesto sto mi se nikada nije desavalo..bol u predelu grudi odnosno bol koji probada ali seta..od grla do dna grudne kosti,prodje posle desetak minuta ali je vrlo neprijatan..da li je to fizicka manifestacija anksioznosti?

Веома личи на "физичку" тј соматску манифестацију анксиозности....
Да потражиш ти психолога или психијатра..?
Да се ствари не отргну контроли....

А дотле, пробај да се опустиш..
Ништа лоше не може да ти се деси...
Ако успеш да се опустиш...можда ти неће ни требати помоћ доктора...:D
 
ja sam imala problema sa panicnim poremecajem do pre neki dan prvo sam dobijala napade kada udjem u auto cim izadjem nije mi nista pa se to pogorsavalo dobijala sam napade u autobusu kad odem kod nekog na kraju sam se zatvorila u kucu i plakala po ceo dan jer ne mogu normalno da zivim napadi su izgledali tako sto sam pocinjala da se tresem bilo mi je muka nisam mogla normalno da disem...smrsala sam oko 5 kg ali na kraju sam se izlecila bioenergijom od mnogo ljudi sam cula za zenu koja leci bionergijom i nisam verovala da moze da mi pomogne mama me je naterala da pokusam i posle samo 3 terapije ja vise nemam napade i zivim normalno
 
ja sam imala problema sa panicnim poremecajem do pre neki dan prvo sam dobijala napade kada udjem u auto cim izadjem nije mi nista pa se to pogorsavalo dobijala sam napade u autobusu kad odem kod nekog na kraju sam se zatvorila u kucu i plakala po ceo dan jer ne mogu normalno da zivim napadi su izgledali tako sto sam pocinjala da se tresem bilo mi je muka nisam mogla normalno da disem...smrsala sam oko 5 kg ali na kraju sam se izlecila bioenergijom od mnogo ljudi sam cula za zenu koja leci bionergijom i nisam verovala da moze da mi pomogne mama me je naterala da pokusam i posle samo 3 terapije ja vise nemam napade i zivim normalno

Стварно делује невероватно..

Сада да ли ти је помогла њена биоенергија или твоја вера да ће ти након посета тој жени бити боље..то је већ друга тема.
.
Најбитније од свега је да се осећеш добро и да се више никада не врате напади панике...z:)
 
nisam verovala da ce mi biti bolje cak posle prve terapije sam imala najjaci napad panike i htela sam da odustanem ali mama me je ubedjivala da je to reakcija i bila je u pravu svaki put kad odem kod nje ja posle toga prespavam ceo dan znas kako ne moze mi biti gore ako idem moze mi biti bolje ili isto a i nista ne kosta
 
I ja patim od anksiozno depresivnog poremecaja! To je izgleda u danasnje vreme cesto. Ali pozitivno je da je to izlecivo! Samo odmah na vreme posetiti dobrog neuropsihijatra koji ce odrediti odgovarajuce anksioliticko/antidepresivni lek/lekove i terapiju, kao i odlazak kod psihoterapeuta, uz naravno iskrenost i pricanje svega sto je coveku na dusi, pa ce se onda, kroz detaljniju psihoterapiju, koja ukljucuje razgovor i dolazenje do uzroka problema, i uz naravno lekove, situacija ce se popravljati, na licnom planu vrsiti polako promene u svom zivotu na bolje, ostvarivati sebe i sve svoje zelje, snove i ciljeve, pa ce postepeno stvari ici na bolje, i vremenom ce se sve leciti i izleciti!!! Uzgred, pozitivno razmisljanje kao i sklanjanje i izbegavanje losih vesti, nasilnih filmova i slicnih uzbudjenja, koja su i jedan od faktora nervoze, kao i resavanje svih pa i duboko licnih potreba, je jos jedan lek kao i prevencija u ponavljanju i sprecavanju anksiozno-depresivnih epizoda! Dakle, nade i pomoci ima! Pozdrav svima, ja sam ovde nova i svidja mi se ovaj forum! Puno friendly cmokica i pozdrava!!! Kisss :)
 
E, da. Sto se tice preporuke, evo ja bih preporucila u Beogradu Zavod za zdravstvenu zastitu radnika zeleznice, u ulici Savska 23, tamo ima jedna dobra neuropsihijatrica, Rmandic-ka, pa odi kod nje, ili zakazi za sto pre. Ako je hitno, kazi da je hitno, zamoli i verovatno ce te primiti. Nakon toga mozes videti i sa nekim psihologom, ili psihoterapeutom na istom spratu, ili na cetvrtom spratu iste ustanove, i polako uz razgovor i terapiju, bice to ok! Pozz!
 

Back
Top