DEPRESIJA

Nancy011

Veoma poznat
Poruka
14.118
"U sredinama u kojima se o depresiji ne govori mnogo u sredstvima informisanja, svega oko 20% osoba sa depresijom odgovarajuce se leči! Ako podjemo od činjenice da, dok ovo čitate, oko 4% osoba iz naše sredine ima neki od depresivnih poremećaja, to znači da je 250 000 ljudi u Srbiji u ovom trenutku neraspoloženo nedeljama i mesecima, da im je teško da rade, da obave osnovne dnevne aktivnosti i da ostvare minimum komunikacije, da loše spavaju, osećaju povremeni ili stalni strah, brigu, a neki od njih intenzivno razmišljaju na koji naćin da okončaju svoj život..."

Dakle, ovde ćemo pričati o depresiji.

Zbog obimnosti temu Psihijatrija ću razdvojiti.
Obilje korisnih saveta i iskustava će vam i dalje biti dostupno putem ovog linka

http://forum.krstarica.com/threads/87147&highlight=psihijatrija
 
Poslednja izmena:
Пријатељи. Ја сам годинама у депресији, може се рећи био пошто се надам да је то иза мене, а да тога нисам био свестан. И један љубавни проблем ми је иницирао јос јачу депресију, дно дна сам дотакао, тотални мрак и да се то није десило депресија би тињала у мени. Тако да то тренутно лоше што ме је задесило испоставило се да је добро.
Каже се за депресију да је најтежа болест која се најлакше лечи, и излечива је 100 посто. треба само схватити да сте болесни (а и кијавица је болест) и кренути у борбу. Не после, не сутра него одмах сада.
Шта узимати: Комплекс витамина Б (бевиплекс) + витамин Б 3, омега 3 масне киселине 1 таблету дневно, у колико не уѕимате антидепресиве чај од кантариона ујутру и увече а уколико уѕимате лекове чај не смете да пијете, по могућству и капи валеријане као природни седатив за смирење.
Начин живота: Штооо више на дневну светлост (најдепресивније нације су Руси и скандинавци баш бог недостатка дневне светлости), пола сата до сат дневно физичке активности има ефекат једне таблете антидепресива у пуној дози (трчање, брзо ходање, бициклизам, пливање), кафу обавезно избаците , слушајте класичну и амбијенталну музику чак и ако не волите (метал, хоусе и остале разбијаче нерава елиминишите), избегавајте вести новине и телевизију, хорор филмове никако (такле само позитивне мисли и лепе ствари у главу), и будите што више са пријатељима и посветите се неком хобију.
Можда све ово делује компликовано али није уопште. ујутру узмеш све витамине, ујутру и увече попијеш чај и преко дана кад нађеш времена одрадиш тренинг...
Надам се да ће вам ово помоћи! Главу горе и недајте се. После излечења ћете бити јачи, неће вам моћи нико ништа, и научићее да уживате у ситницама.
 
Oko 2 nedelje neprestano placem. Juce i danas mi je i fizicki jako lose. Osecam se malaksalo (iako jedem normalno) i vrti mi se u glavi. Je l' to moze biti posledcia plakanja?

P.S. Imam 20 godina i depresiju od kad znam za sebe.
 
tako je bilo i meni. počinjala bi da plačem iz čista mira, dok hodam ulicom, dok čekam bus, na poslu... bez ikakvog povoda ili neke specijalne misli. samo suze bi krenule.. ništa mi nije bilo smešno. videla bi da se ljudi smeju, i čudila se zašto im je to smešno. morala sam na kraju da odem kod dr. jer nisam mogla da funkcionišem tako. prepisao mi je cipralex, on mi je pomogao, ali tek nakon dobre 3 nedelje. u početku je samo bilo još mnogo gore. osećala sam da će glava da mi prsne. ali, lek je zaista pomogao nakon tog perioda.
 
Молим без саветовања терапије. :)

Депресијом се баве психијатри. Они постављају дијагнозу. Они је лече.
А ми на овој теми причамо о могућим узроцима. ;)
 
Молим без саветовања терапије. :)

Депресијом се баве психијатри. Они постављају дијагнозу. Они је лече.
А ми на овој теми причамо о могућим узроцима. ;)

A kako Vi znate ko je sa druge strene ekrana?
 
Није битно ко сте, битно је то да форум није ординација и да немате пацијента испред себе. ;)
А сваки лекар зна да се дијагноза не поставља на овај начин.
 
ok.. ako je tako, sori.
Mada su i psihijatri veliki šarlatani, hoću reći, dobrom većinom. Zabole njih.. na jedno uvo slušaju, na drugo ispuste, i nažvrljaju recept. (čast izuzetcima :)
Eto, ja htedoh da kažem kako postoji izlaz, treba mnogo snage i volje izvući se iz depresije, i meni su konkretno lekovi dali taj početni input, da me poguraju da krenem sama dalje.. onda kreće rad na sebi, pozitiva, fizička aktivnost, druženje, sve ono što dobro znamo u teoriji a teško je primeniti kad si slab i ne vidiš smisao.
 
Није битно ко сте, битно је то да форум није ординација и да немате пацијента испред себе. ;)
А сваки лекар зна да се дијагноза не поставља на овај начин.

Hahahaha....Jeste li Vi gospodjo svesni koliko se danas lekarskih konsultacija, dijagnoza i terapija po celom svetu postavlja preko ekrana kompjutera?

Malo fali pa ordinacije vise nece ni trebati.

Ocito da u Srbiji jos jako kasnite za tim.
 

Back
Top