DIABETES MELLITUS TYPE MODY

povlodri

Početnik
Poruka
6
Zovem se Jovan inace sam dijabeticar oko 5 godina ,ove godine u februaru sam se obratio doktoru i hteo je hteo da mi ukljuci insulin jer je zakljucio da imam diabetes tipa 1 ,ali ja nisam hteo jer sam secer drzao u granicama normale ,pre mozda nedelju dana sam bio u Beogradu na VMA ,gde mi je doktor rekao da ja nemam ni tip 1 ni tip 2 vec da je to neki novi takozvani tip MODY koji je negde u sredini.
Posto sam po internetu bezuspesno trazio vec bilo kakve blize informacije o tom tipu ,znacilo bi mi da mi bilo ko kaze nesto vise o tome.
Unapred zahvalan... :?:
 
E dr hteo sam jos da te pitam ,cuo sam da se putem skenera sve moze videti ,zanima me da li je moguce da pankreas ne luci insulin zbog nekog fizickog ostecenja da se (lupam) na primer neki drugi organ naslonio na pankreas i da li se to moze videti skenerom ,posto sam skoro sve analize radio i sve su bile ni tamo ni ovamo nego na nekoj granici ,pa mi nije jasno kako sam na granici vec 5 godina ?
 
Skenerom se vidi dosta toga ali ne to sto ti mislis... :D
Ako si iscitao ono sto pise na prvom linku koji sam ti ostavila onda si trebao da vidis da se taj mody tip objasnjava nasledjem i da njegova brzina razvoja nije prevelika.
 
Pa da video sam i pronasao sam jos par sajtova na kojima pise da se valjda taj mody nasledjuje i da je obavezno da jos neko u porodici boluje od secerne bolesti ,ali u mojoj porodici nema nikog ko ima diabetes ,da li bi mi ti preporucila skener ,mislis li da ce mozda da se vidi nesto u vezi pankreasa ?
 
Nema potrebe za tim...kada se za nesto kaze da se nasledjuje to ne znaci momentalno da moraju da ga imaju mama i tata, neki geni se nose generacijama dok ispolje svoje dejstvo, sa druge strane kod svih nas se desavaju i mutacije , neke ce nam doneti nesto dobro neke nesto lose.
Do pre nekog vremena znalo se samo za tip 1 i tip 2 dijabetesa, i dijabetes u trudnoci...medicina ide sad dalje otkriva mnoga stanja i bolesti koja su povezana sa pojavom dijabetesa.
 

Back
Top