BICIKLIZAM...!!! MOLIM ZA POMOC...!!!

Valson

Početnik
Poruka
16
Moj drug i ja planiramo da podjemo u jednu malo duzu voznju biciklama...i naravno potrebno je poneti dosta stvari...medju kojima je i sator koji zauzima najvise mesta...pa sam hteo da vas pitam kako se i gde stavljaju stvari kada se ide u duge voznje biciklama...??? Ja sam video da se stvari stavljaju tako da vise sa leve i desne strane zadnjeg tocka...ali ne znam kako da ih stavimo...da lismo trebali da nadogradimo jos neki deo na bicikl...??? Molim Vas pomozite...unapred hvala... ;)
 
Najbolje resenje su bisage(mogu se kaciti i na prednji tocak)...
http://www.ciklonaut.com/Turoteka/2002/Ivo/Ivo-01.jpg
http://www.starbaby.ru/img_baza_big/92106.jpg
http://www.tct-author.hr/data/BICIKLISTICKAOPREMA/Author/ruksak_i_torbice//velike/bisage219.jpg
http://www.imagesforme.com/upload/aab6e652.jpg

Ja sam video da se stvari stavljaju tako da vise sa leve i desne strane zadnjeg tocka...ali ne znam kako da ih stavimo...da lismo trebali da nadogradimo jos neki deo na bicikl...???
Treba vam prtljaznik http://www.ciklo-centar.hr/new/slikepop/starliteII.jpg
Povoljne bisage su bile u Plenetbike-u.
Moja preporuka pored bisaga je i manja torbica na kormanu(za telefon,dokumenta,mapu,bonzite).
http://4.***************/__Iurw2QPXE4/Sukj3rC6vjI/AAAAAAAABWM/T96L1Pgy9_A/s400/Bike+bags.jpg
Pokusaj naci bisage koje su vodonepropusne.
Ako vec planirate sator ponesi najlonski dzak(lagano+jeftino) kao podlosku.
Vrece za spavanje?

Obavezno:Alat,unutrasnje gume(ako je duzi put i jedna spoljasnja),pribor za krpljenje guma,spojnica lanca,pribor za prvu pomoc,mapa puta,telefon,novac,licna karta,maramice...

Opciono:Lampe(ako vozite nocu),bebi puder(ojedi),jos nesto od obuce,pribor za spremanje hrane... + fotografija rodjaka sa slave 40x20 da se setite zasto ne treba odustati :super:
 
e, ljudi, i ja volim da vozim bajs. do sada sam prelazila oko 100 km dnevno, ali posto uvek idem sama roditelji mi nisu dali da idem daleko, pa sam kruzila oko grada. najdalje sam otisla pre dve godine sa drugaricom. isle smo do sapca, i tad sam dobila zabranu od roditelja.

e, sad sam kupila bajs koji ne znam kakav je, kragujevacka proizvodnja, pretpostavljam da i nije nesto, i volela bih da se uclanim u neki klub da idem da se vozim negde dalje. da li neko od vas zna neki klub u bg koji organizuje tako neke voznje? :)
 
Mnogi mi kazu da sam lud,posto se upustam u toliku daljinu....cinjenica da je to zaista dug put,posebno
kad vozis mtb,...jednostavno "specijalka" nije za takve stvari.

Kupio sam nedavno polovan bajs,mtb Alpina,..sad je lickam,...menjam tockove ,farbam,menjam sve sto je dotrajalo,...za takvu trasu bajk mora biti spreman 100%.

Inace dnevno predjem u proseku 30km,cisto da udjem u formu....pre neki dan sam oko 100km.

Evo pitanja-posto bas gledam razne modele ....razlike u ceni su zaista "do bola"...interesuje me da li
se od mog bajka moze napraviti pristojna mtb zver...sa ne puno love?
 
Mnogi mi kazu da sam lud,posto se upustam u toliku daljinu....cinjenica da je to zaista dug put,posebno
kad vozis mtb,...jednostavno "specijalka" nije za takve stvari.

Kupio sam nedavno polovan bajs,mtb Alpina,..sad je lickam,...menjam tockove ,farbam,menjam sve sto je dotrajalo,...za takvu trasu bajk mora biti spreman 100%.

Inace dnevno predjem u proseku 30km,cisto da udjem u formu....pre neki dan sam oko 100km.

Evo pitanja-posto bas gledam razne modele ....razlike u ceni su zaista "do bola"...interesuje me da li
se od mog bajka moze napraviti pristojna mtb zver...sa ne puno love?

Ako stvarno nemas nameru da das dosta love...onda se ne isplati da doradjujes bajk vec ti je mnogo povoljnije da kupis bajk sa dobrim elementima. Ne znam kako je kod tebe ali u Nisu dobar bajk (neki Scott-ic ili Moonguse sa xt opremom, rock shock suspenzijom) star nekoliko godina, moze da se kupi za 300 eura. Takav bajk mozes voziti sa redovnim podmazivanjem i zatezanjem srafcica i 3 godine non stop a da nista ne moras menjati (ne racunam paknove ako imas V-brake, lanac, zupcanike).
Znaci, bolje kupi gotov bajk nego da ga doradjujes.

Sto se tice treninga....nije toliko bitno koliko si kilometara presao vec vreme za koje si presao. Kada vozis neku turu kao tu do Ostroga, ti se ne trkas vec vozis sa uzivanjem i razgledanjem okoline. Pod tim uslovima, u zavisnosti od terena, nije nikakav problem preci 60 do 120 km na dan.

Mislim da ne moram da ti kazem da izbegavas auto put a narocito kanjon Moracu :D
 
Može i ta tvoja Alpina da izdrži dosta. Bitno je da je održavaš i da znaš da popraviš neke normalnije kvarove (jeftiniji bajs = češći kvarovi i delovi koji nešto brže propadaju).
Ali ako kupuješ polovni bajs sa XT opremom za 300 evra, moraš da računaš da ćeš verovatno ubrzo menjati kasetu i lanac, a to je sigurno preko 50 evrića.. Ne isplati se polovni vrhunski bajs ako ne možeš da isfinansiraš delove za njega.

Prokrstari malo netom, pogledaj trase kojima su drugi već prolazili, iskoristi tuđe iskustvo. Možeš možda i naći neku grupicu koja ide bajsevima na more pa da imaš društvo :)
Srećno!
 
Ja sam kupio polovni bajs sa XT opremom (sem okidaca), osmofaz za 250 eura....i vozio sam ga 4 godine da sam na njemu jedino menjao paknove (120din komplet i ako vozis po suvom, bezbedan si godinu dana), lanac (300din i bezbedan si godinu do dve uz redovno podmazivanje) i gume jednom godisnje (800 din komplet unutrasnje i spoljasnje prednje i zadnje) i jednom sam promenio zadnje zupcanike (800 din) i to je sve sto sam ulozio. Znaci, za 4 godine sam ulozio mozda negde oko 50 eura. Bajk i dalje ide, apsolutno mu nista ne fali, putujem sa njim itd. Inace, radi se o Mongouse bajku nx 6,5, model rama iz 99 godine. Sada sam stavio i XT okidace koje nisam kupio vec ih trampio za stare Shimano Olivia i doplatio 15 eura.

Ako imas coveka gde kupujes delove....delovi su izuzetno jeftini za profi bajkove i ako podmazujes i zatezes bajk....ne kvari se.
 
Jeste, ali to su sve delovi iz najnižih klasa. Lanac i zupčanici više nisu XT, gume su najjeftinije moguće (i baš jeftine, dobra kupovina!). U principu, bajs leti i sa time, uz održavanje nema brige :)
Ja imah tu (ne)sreću da sam uzeo xt pakne na kojima se menjaju ulošci (guma koja se troši) i ta me glupost košta 8 evra po paru i gomilu cimanja da iste u mom gradu nađem. Mislim da ću se vratiti na neke jeftinije, XT nije za mene :P
 
:) :) :) Samo se bacas na trosak. Pitao bih te sta ce ti to ali ok ako volis da imas noviju opremu. Meni je moj majstor od prvog dana kada se jos nisam razumeo u bicikle govorio da je XT uvek XT, bio iz 99 ili 2009 tako da nema potrebe da kupujem noviju opremu. Ja sam uvek za to da kupimo ono sto je dovoljno kvalitetno da se ne pokajemo ubrzo zbog te kupovine a da za to ne damo previse para i da nas sluzi dovoljno dugo.
 

Back
Top