Magneti za bolji rad motora

magsavers

Početnik
Poruka
41
Da li neko ima iskustva sa magnetima koji se montiraju na crevu za dovod goriva? Da li je to neko ugradio i koliko je platio magnete? Ja sam te magnete imao vrlo kratko vreme na svom vozilu pre nekoliko godina. Kupio sam ih u italiji (platio sam ih oko 80 dem, tada jos nije postojao evro) ali sam brzo posle toga prodao taj auto. Dugo sam trazio magnete i ono sto su mi nudili je bilo ili skupo ili su to bili magneti zadnje klase i nikakve snage. Uspeo sam da kontaktiram jednog od najvecih proizvodjaca ali se kod njih dugo ceka i mora da se kupi mnogo toga. Narucio sam od njih ali me zanima da li neko vec koristi prvoklasne magnete i kakva su mu iskustva. Drugo sto me zanima je da li neko ima iskustva sa testiranjem potrosnje? Kako da sa najmanje goriva testiram magnete kada mi stignu?
 
VD misli da je duhovit, zahvaljujem se zizitamia, ali mene zanima da li neko to ima ugradjeno u svoj automobil. Takvo misljenje mi treba. Sto se tice naucnih objasnjenja ili duhovitosti to trazim na drugim mestima. A to zasto ne ugradjuhu nije uopste vazno. Ne ugradjuju ni solarne celije u kuce a ja tako grejem vodu 5 godina, ne ugradjuju ni power savere a meni to smanjuje racun za struju 10 do 15% svakog meseca i td...Ako neko zaista nesto zna o magnetima bilo bi super.
 
Ja sam ugradio celije za grejanje vode 2005 godine. 2 celije + instalacija + kazan + prevoz iz Kine i carina kostalo me je oko 400 dolara. Leti imam non-stop toplu vodu (5 meseci) a zimi sve zavisi da li je oblacno ili nije. Mlake vode za tusiranje imam uvek. Nisam tada ugradio grejanje ali tek je to isplativo. Ne pretvaram solarnu u struju vec celije direktno greju vodu. U samom kazanu postoji i grejac sa termostatom kao u obicnom bojleru. Usput: kada sam to narucio dobio sam i magnete koji omeksavaju vodu (protiv kamenca) samo nemam pojma da li su to isti magneti kao za benzin.
 
Struju stedim vec dve godine sa power saverom i racuni su mi manji za 10% do 15% a ne brinem da li ce komsija da me cinkari. Cuo sam to za magnete. Kada sam nabavljao power saver o tome sam procitao hiljade tekstova. Najjaci su Tajlandjani, oni proizvode spravu 100% zabranjenu svuda u svetu. Ukljucis masinu a una vraca strujomer unazad. Ja sam se smejao 10 minuta. Imam negde linkove od njihove prezentacije i adesu od njihovog web sajta.
 
Struju stedim vec dve godine sa power saverom i racuni su mi manji za 10% do 15% a ne brinem da li ce komsija da me cinkari. Cuo sam to za magnete. Kada sam nabavljao power saver o tome sam procitao hiljade tekstova. Najjaci su Tajlandjani, oni proizvode spravu 100% zabranjenu svuda u svetu. Ukljucis masinu a una vraca strujomer unazad. Ja sam se smejao 10 minuta. Imam negde linkove od njihove prezentacije i adesu od njihovog web sajta.

sta je to power save-er? Moze li neko objasnjenje kako funkcionise, gde kupiti? :bye:
 
Ja imam te magnete ali sam ih koristio samo na jednom autu i mislim da je zaista manje trosio ali samo 5% a kad sam prodao auto onda sam ih skinuo i evo dan danas mi stoje i ne pomisljam da ih ugradim u sadasnji auto. Sama ugradnja je veoma laka i svako moze da ih sam ugradi.probacu da ih stavim i na ovaj noviji auto pa cu da javim sta se desilo.
 
Super, ja sam narucio i platio samo moram jos da cekam dosta da bih dobio magnete...Ako stedi 5% to je za mene super. Svaka usteda goriva po ovim cenama je fenomenalna. Kada sam ja pre 12 godina to imao kratko vreme, secam se da je motor lepse radio, a da li je stedeo nemam pojma jer se tada benzin kupovao na ulici...Sto se tice power savera za struju
odgovoricu Ti opsirnije u ponedeljak. Sve o tome mi je u komp. u firmi pa da se ne prisecam. Ono sto je sigurno to je da stvarno smanjuje racun i da nije ilegalno. Ako imas dosta potrosaca sa elektro motorom onda Ti se isplati ugradnja. Stedi samo na motorima (kondenzator i jos nemam pojma sta sve) a na grejanju: pegla, termo pec, bojler usteda je 0%. najvise stedi na liftu i pokretnim stepenicama ali to nema verovatno niko od nas smrtnika. Dobar je i za neonke (valjda zbog startera) za klimu je strava (-30%) za frizider, zamrzivac, cirkulare...za firme, male pogone je super. (mlinovi, betonske baze, gde god ima velikih masina na struju. Za kuce je znak ? Stedi onima koji mnogo trose na klimu...
 
Uredjaj radi na nekoliko principa. Jedan je sto smanjuje /stabilizuje/ amperazu.
Formula za izračunavanje kilovat sati je:

kWh = Amper x Volt / 1000 sati (jacina el. struje x napon)
Amper = Jacina Elektricne Struje
V (volt) = Napon
W (vat) = Elektricna Snaga
Formula Pokazuje da kWh (kilovat sati) koji su naplaceni direktno zavise od jacine struje (amper), napon je 220 volti.

Može se videti da ...
1. Ako se smanji jacina elektricne struje (amperi)…
2. Kilovat sati takođe će se smanjiti.
3. Ako smanjite kilovat sate, onda će Elektro Distribucija da naplati manje novca ...
4. Potrosaci ce sačuvati novac na njihove električne račune.
 
Uredjaj radi na nekoliko principa. Jedan je sto smanjuje /stabilizuje/ amperazu.
Formula za izračunavanje kilovat sati je:

kWh = Amper x Volt / 1000 sati (jacina el. struje x napon)
Amper = Jacina Elektricne Struje
V (volt) = Napon
W (vat) = Elektricna Snaga
Formula Pokazuje da kWh (kilovat sati) koji su naplaceni direktno zavise od jacine struje (amper), napon je 220 volti.

Može se videti da ...
1. Ako se smanji jacina elektricne struje (amperi)…
2. Kilovat sati takođe će se smanjiti.
3. Ako smanjite kilovat sate, onda će Elektro Distribucija da naplati manje novca ...
4. Potrosaci ce sačuvati novac na njihove električne račune.

aj da mu stabiliše napon ,ok sibne ga na 230v
ili da mu regulise frekvenciju :)
al sta sa strujom
ne mozes tek tako ograniciti struju el . motorima
to ti je kao kad ti neko stisne jaja i natovari ti dzak i naterate uzbrdo da guras
spora smrt za motore
većina motora u nekoj kuci su asihroni
a oni vuku struju samo kolko im treba za rad(ne racunam kvarove na njima )
osim aparata tipa blendera i usisivača
a od motora u kuci ti rade uglavnom od frizidera zamrzivaca >> mali potrošači
klime (kad je u pogonu) to je vec potrošač
ipak su bolji magneti na brojilu :ok::ok::ok::ok::ok:
al samo noću i to zimi
 
Pa tu negde i jeste resenje...Motori izgleda trose vise struje nego sto im je potrebno za normalan rad. To bi trebalo daobjasni nrko ko se razume u to a ne ja. Znam samo da sto vise puta motor krene i stane u toku dana da je sa ovim uredjajem veca usteda. Probacu da prekopam kompjuter i da nadjem princip rada. Nisam to gledao 2 godine.
 
Evo u attach. nesto jos o tome. Izvinjavam se na losem prevodu jer sam zurio a vise od pola i ne razumem pa mi je jos teze da prevodim. Vi ovo kapirate bolje od mene. Ovo je izvorno tekst jedne firme sa kojom sam se dopisivao pre 2 godine. Od njih nisam nista kupio jer su nevidjeno skupi.
 

Prilozi

  • power saver princip rada.doc
    140 KB · Pregleda: 30
Montira se vrlo lako. U svakom slucaju posle brojila. najakse je da se iz table izvuku sve tri faze i zakace na saver a onda iz savera ponovo vrate nazad. Najmanja 3 fazna sprava je oko 2.5 kg i dovoljna je za 60 Kw. Ostale, vece su vec mnogo skupe i vece. Ova od 60 Kw je potpuno OK za vecinu malih firmi...Postoji i bolja (jeftinija varijanta) a to su jednofazni power saveri. Njih samo ukljucis u utikac i sredi situaciju ali samo u toj fazi. Ako lepo u stanu rasporedis uredjaje moze i ta sprava da zavrsi posao. A ona je stvarno nije skupa. Ta koja se bode u utikac lici na klasicnu prevaru ali kada sam bolje pogledao ona je ista kao i vece (ozbiljne sprave). Kuciste joj je plasticno, garancija 6 mseci ili max god.dana...ako je lose prikacis nece nista da stedi (ako je ubodes u fazu gde su grejna tela ili sijalice. Sutra cu da Ti posaljem semu za montazu. Ja obozavam Pow savere. palim se da narucim 4 ili 5 modela i da vidim kako rade. Problem je sto veliki nece da mi prodaju po 1 kom. ili traze veliku lovu...Resicu to nekako.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva sa magnetima koji se montiraju na crevu za dovod goriva? Da li je to neko ugradio i koliko je platio magnete? Ja sam te magnete imao vrlo kratko vreme na svom vozilu pre nekoliko godina. Kupio sam ih u italiji (platio sam ih oko 80 dem, tada jos nije postojao evro) ali sam brzo posle toga prodao taj auto. Dugo sam trazio magnete i ono sto su mi nudili je bilo ili skupo ili su to bili magneti zadnje klase i nikakve snage. Uspeo sam da kontaktiram jednog od najvecih proizvodjaca ali se kod njih dugo ceka i mora da se kupi mnogo toga. Narucio sam od njih ali me zanima da li neko vec koristi prvoklasne magnete i kakva su mu iskustva. Drugo sto me zanima je da li neko ima iskustva sa testiranjem potrosnje? Kako da sa najmanje goriva testiram magnete kada mi stignu?

Ajde da razrešimo misteriju...

"magneti" koji štede gorivo su najobičnija prevara. Veoma prost razlog - gorivo (benzin, dizel itd) nema polarnih svojstava, odnosno ne podleže uticaju namagnetisanja.

Ako ti je već toliko stalo da uštediš gorivo, uradi sledeće:
1. proveravaj gume - pravilno naduvana (ne prenaduvana) guma znači manje trenja, samim tim manje napora za motor = manja potrošnja
2. ako stalno voziš sa sobom brdo tričarija u gepeku - ostavi kod kuće sve ono što ti ne treba
3. ne turiraj motor
4. u gradu vozi 40 - 50. Stižeš u isto vreme kao i onaj ko vozi 60.
 

Back
Top