realno

adrenalin prilikom bezanja koliko te noge nose = neprocenjivo

za sve ostalo, tu je...

Ja znam samo da je Snickers tu za sex, a za sve ostalo tu je....

@tema

A jos davno sam se pribojavao gde cu ja da odem, i onda sam procitao knjigu "Koliba" koja me je malko obuzdala...i sad sam siguran da cu u pakao...salim se
 
Hmm... pa zavisi kakvi su kriterijumi za odlazak u raj, mislim da cu otici u raj, jer generalno svi mi smo nekada ucinili nesto lose, stvar je u tome da se covek pokaje, tj da shvati svoje greske iz proslosti i postane antiteza onoga sto je pre bio... U poslednje vreme sam poceo drugacije da razmisljam, i mislim da cu, ako ovako nastavim otici u raj :lol:


Ako ovo ne bude radilo, onda se nadam Jelisejskim poljima(ili kako bi englezi rekli Elysium) u paklu :mrgreen:
 
Zasto bi se iko kajao zbog svojih "grehova" i gresaka ako je zahvaljujuci njima ucio i lomio predrasude?
Zasto uopste bilo sta nazivamo grehom?
Mi smo ljudi, sve sto radimo je prirodno.
 
Evo malo losega sto sam ucinio za zivota dosadasnjega: Svake zime gadjam kola ledenicama = razbijene soferke, ulubljena kola = par 'iljada evra
Svakog leta gadjam kola jajima, kamenjem, jabukama, sljivama, saptelijama, dzenarikama i ostalom gamadi = par 'iljada evra
Kao mali sam krao (stidim se) ,ali sam to nekako okajao tako sto sam pare pocepao i bacio
Jednom sam nekog psa bacao u vis, kao malo dete, u tom trenutku mi je ispalo i prestalo da se pomera, pomislio sam da je mrtvo, onda sam pao u ocajanje i plakao sam kao kisa, u tom trenutku pas ej ustao...ali je nakon nekoliko koraka grunuo glavom u banderu...
Ima jos, kasnije cu...

pa ovo je meni zajebancija... mislim ono stavrno loše mi je tipa škoditi nekome psihički i fizčki onako svesno i s radošću to činiti... sad ovo zvuči malo psiho al da okrenem priču

šta je to zapravo što bi zavredilo pakao? koliko zlo šta?


I da li je ciniti lose gore od necinjenja icega?


e to!!! najlakše je sedeti i ne raditi ništa i ti si sad dobar lik. uvek mi je najsmešnija kad za nekoga ko je pasivan ćuti ne čini ni dobro ni zlo znači mrtvilo kažu - pa dobaarrrr je... ma hajde... kako takvom nekom bezličnom suditi...
 
Zasto bi se iko kajao zbog svojih "grehova" i gresaka ako je zahvaljujuci njima ucio i lomio predrasude?
Zasto uopste bilo sta nazivamo grehom?
Mi smo ljudi, sve sto radimo je prirodno.

Ako covek ubije coveka, on ne treba da se kaje? Sta je naucio povodom toga? Da je ubiti lose i da ce mu od toga biti muka?

Mi smo ljudi, a bog nam je dao pravo da sami razmisljamo i delamo onako kako mi mislimo da je pravilno, ostavio nam je pravila da bi ostali na pravom putu, a na nama je da odlucimo kakav ce put biti...
 
pa ovo je meni zajebancija... mislim ono stavrno loše mi je tipa škoditi nekome psihički i fizčki onako svesno i s radošću to činiti... sad ovo zvuči malo psiho al da okrenem priču

šta je to zapravo što bi zavredilo pakao? koliko zlo šta?





e to!!! najlakše je sedeti i ne raditi ništa i ti si sad dobar lik. uvek mi je najsmešnija kad za nekoga ko je pasivan ćuti ne čini ni dobro ni zlo znači mrtvilo kažu - pa dobaarrrr je... ma hajde... kako takvom nekom bezličnom suditi...

Za'ebancija, necu da stavljam svoje velike grehove, niste vi popovi bre...

Ne postoji dovoljno veliko zlo, rekao sam da mislim kako bog sve prasta...

Pa lenjost je isto greh, tako da svejedno samo sedeti je isto kao i karati komsijevu zenu...mozda ne toliko bas isto...:p
 
na greskama se uci
ako si ti pogresio,a nisi skapirao srz svoje greske,mozes da se peces na raznju do sutra
cak i zatvor kao institucija ima tu svrhu
tako da didji je right,apsloutno
zapravo,bog spika je sranje
pre svega,kaka kazna moze biti fiziki bol dusi,koja je oslobodjena cula?
 
Ako covek ubije coveka, on ne treba da se kaje? Sta je naucio povodom toga? Da je ubiti lose i da ce mu od toga biti muka?

Mi smo ljudi, a bog nam je dao pravo da sami razmisljamo i delamo onako kako mi mislimo da je pravilno, ostavio nam je pravila da bi ostali na pravom putu, a na nama je da odlucimo kakav ce put biti...

Sto uvek svi idu u krajnosti? Nisam mislila na takvu vrstu greha, a i ako to neko ucini njegov je problem kako ce se posle nositi s tim, a sta ce da nauci ne znam stvarno jer bih to znala tek posto uradim tako nesto, a to da li se kaje zavisi od osobe do osobe, s jedne strane treba jer vise nece ponoviti to isto, a s druge strane uvek ima neceg dobrog u svakoj gresci...

Mi radimo mnogo gore i gnusnije stvari od stavri koje nam se cine takvim...
A to da li nam je bog dao razum ili nije, ne verujem u to, ne verujem u boga ili bilo kog idola koji hoce da bude moljen...ali za to postoji izdvojena tema, necu o tome...
 
Pazite, da je sva ta prica o bogu tako istinita na prvi pogled, niko ne bi bio ateista..
kao sto vec rekoh, ja da znam da bog postoji i da sam siguran u sve te price, ja bih se trudio da postanem ogroman vernik, ali eto...

I samo da znate da ja sad ne zelim da dokazem kako vi niste u [pravu, ja samo zelim da saznam istinu...a i te price su ispricane vec dosta puta na forumu, necu opet o tome...

na greskama se uci
ako si ti pogresio,a nisi skapirao srz svoje greske,mozes da se peces na raznju do sutra
cak i zatvor kao institucija ima tu svrhu
tako da didji je right,apsloutno
zapravo,bog spika je sranje
pre svega,kaka kazna moze biti fiziki bol dusi,koja je oslobodjena cula?

Tu je i psihicki bol... Zapravo, dosta vojsnih jedinica je ucilo da ne osecaju fizicki bol, da spavaju otvorenih ociju, a opet to nije ono sto covek treba da radi...znaci to mozemo i ovde na zemlji...

Otkud mi znamo kako je u raju ili paklu? Mozda su nam tamo cula ojacana, mozda zecevi 'ebu sporije nego crnogorac...sve je moguce...
 
Poslednja izmena:
Zasto bi se iko kajao zbog svojih "grehova" i gresaka ako je zahvaljujuci njima ucio i lomio predrasude?
Zasto uopste bilo sta nazivamo grehom?
Mi smo ljudi, sve sto radimo je prirodno.

ovo mi se najviše sviđa i najbliže je nekoj mojoj filozofiji

mada svi imate pravo u neku ruku

ideja mi nije bila da se meša religija i bog spika nego

niti banalni i široki primeri tipa ubistvo itd

zapravo i hatorkin zadnji post je isto rekao. ti fazoni raj pakao zagrobni život plaćanje grešaka ili nagrađivanje, ma dajte to mi je čisto ono... svako sebi sudi za života to je defeinitivno
 
ovo mi se najviše sviđa i najbliže je nekoj mojoj filozofiji

mada svi imate pravo u neku ruku

ideja mi nije bila da se meša religija i bog spika nego

niti banalni i široki primeri tipa ubistvo itd

zapravo i hatorkin zadnji post je isto rekao. ti fazoni raj pakao zagrobni život plaćanje grešaka ili nagrađivanje, ma dajte to mi je čisto ono... svako sebi sudi za života to je defeinitivno

To me podseti na one nordijske rune.
Neki stihovi, idu nekako ovako: "Umire stoka, umiru ljudi, ali ono sto nikada ne umire, to je sud o smrti svakoj".
 
Pazite, da je sva ta prica o bogu tako istinita na prvi pogled, niko ne bi bio ateista..
kao sto vec rekoh, ja da znam da bog postoji i da sam siguran u sve te price, ja bih se trudio da postanem ogroman vernik, ali eto...

I samo da znate da ja sad ne zelim da dokazem kako vi niste u [pravu, ja samo zelim da saznam istinu...a i te price su ispricane vec dosta puta na forumu, necu opet o tome...



Tu je i psihicki bol... Zapravo, dosta vojsnih jedinica je ucilo da ne osecaju fizicki bol, da spavaju otvorenih ociju, a opet to nije ono sto covek treba da radi...znaci to mozemo i ovde na zemlji...

Otkud mi znamo kako je u raju ili paklu? Mozda su nam tamo cula ojacana, mozda zecevi 'ebu sporije nego crnogorac...sve je moguce...

ako gledas vidjenja bozije kazne jos od antickoh vremena,ti imas tantalove muke(lack of hrane,vode),da ne zujim dalje po mitologiji,nego da dodjem do hriscanstva-dusa je apstraktan pojma,bez telesnosti,cula,dusa je sama nasa sustina.
Psiha je stvar mozga,bol je stvar mozga + tela
i gde je tu dusa?
na koji nacin kazniti dusu,kada nju ne odliuju karateristike telesnosti?
to je slozeno filozofsko pitanje,koje su svi izvagali,i opet,samo truckaju,mozemo i mi samo da truckamo,na mnogo nizem intelektualnom nivou,doduse.
 
ako gledas vidjenja bozije kazne jos od antickoh vremena,ti imas tantalove muke(lack of hrane,vode),da ne zujim dalje po mitologiji,nego da dodjem do hriscanstva-dusa je apstraktan pojma,bez telesnosti,cula,dusa je sama nasa sustina.
Psiha je stvar mozga,bol je stvar mozga + tela
i gde je tu dusa?

na koji nacin kazniti dusu,kada nju ne odliuju karateristike telesnosti?
to je slozeno filozofsko pitanje,koje su svi izvagali,i opet,samo truckaju,mozemo i mi samo da truckamo,na mnogo nizem intelektualnom nivou,doduse.

Danas je dovoljna muka nekome zabraniti da gleda televiziju...
To se i ja stalno pitam, i nemam odgovor.
Ja na nista od tih pitanja nemam odgovor, samo pricam ono sto bi po meni bilo najrealnije, a to je da niko od nas ne zna kako je u raju i paklu.
Niko ne zna sta je to dusa, sta iz nje proizilazi.
Tesla je tvrdio da je dusa energija koja ostaje posle nase smrti...
Pa bog je bog, valjda bi smislio neku kaznu, ali ja sam vec rekao da bog ne kaznjava vec prasta.
 
Bog ne postoji.
You are what you think you are.
The mind is its own place, and in itself, can make heaven of hell, and a hell of heaven.
Sve je u mislima, apsolutno sve.
Mozes sve sto hoces, ali prvo budi sposoban da nesto hoces.
 
isao bi u cistiliste :)
ali da moram da biram od ta dva,verovatno pakao
Crkva je najvise stradala od moje strane,no ne verujem da bi mi Pera to uzeo za losu stranu,posto je crkva sama,losa,iako treba da predstavlja Boziju kucu.
uzivao sam u gresima i porocima,sta cu,ako treba da riknem od alkohola i vutre,neka bude
Ako baba umre dok stoji u busu a ja sedim,so be it/
 
Cistiliste je cista glupost izmisljena od strane katolika....

Mozda je bolje pitanje teme shvatiti kao "vas bilans loseg i dobrog" i ne mesati religiju....
 

Back
Top