Čedomir Jovanović: imam milionski biznis

tu tu tu

Buduća legenda
Poruka
45.209
Beograd 08. 05. 2010

PRESS

Lider LDP tvrdi da ima milionski biznis - Tajkun Čeda!

Čedomir Jovanović na RTS-u rekao da ima privatni biznis, da odlično zarađuje i plaća milionski porez! On, međutim, krije kojim se to biznisom bavi!?!
1
Političar, poslanik, marketinški stručnjak... Lider LDP Čedomir Jovanović

Lider LDP-a Čedomir Jovanović izjavio je u emisiji „Raspakivanje" na RTS-u da je platio višemilionski porez na prihod i da ima veoma uspešan privatni biznis! Jovanović je, međutim, odbio da konkretno odgovori na pitanje novinarke Antonele Rihe i kaže kojim se tačno biznisom bavi i kako je to, na kojim poslovima, zaradio milione. On je samo rekao da je nadležnim državnim organima prijavio sve svoje prihode.

Press je, inače, juče otkrio da je Čedomir Jovanović suvlasnik firme „Radna grupa", koja se bavi produkcijom i marketingom. Firma je osnovana 14. decembra prošle godine i za dve nedelje uspela je da napravi čist profit od 3,5 miliona dinara (pogledaj okvir).

Neću da vam kažem!

Lider LDP-a je na RTS objašnjavajući od čega živi doslovce rekao:

- Evo, ja vama mogu da kažem da sam platio porez ovoj državi kao i svake godine i da je taj porez višemilionski! Da kao i svake godine oni koji su nadležni dobijaju apsolutno svaki odgovor od mene, da je Poreska uprava nedavno proveravala da li sam platio porez, na koji iznos i da li je oporezovano sve što treba da bude oporezovano... - ispričao je Jovanović, dok je na pitanje kojim se konkretno poslom bavi nervozno izbegao odgovor:
2

LDP bez komentara

Niko iz LDP-a Čedomira Jovanovića nije juče želeo da komentariše to što lider njihove stranke odbija da kaže odakle mu novac za život. Poslanica LDP-a Vesna Pešić samo je kratko odgovorila da „ne zna ništa".

- Ne znam ništa o tome! Ne znam kako ko, od čega ko živi, nije na meni da se bavim istragom - rekla je Pešićka.



- Ako me pitate kojim se poslovima bavim, onda ja mogu da kažem da su o tome obavešteni Agencija za borbu protiv korupcije od ove godine, a pre toga, kao i svake godine, Odbor za sprečavanje sukoba interesa...

Lider LDP-a je potom na pitanje novinarke zašto je tolika tajna da kaže koji je to biznis, odbrusio:

- Ja sam vam rekao koje se institucije time bave!

Posle ovakvog Jovanovićevog istupa neminovno se postavlja pitanje da li Jovanović, kao lider parlamentarne stranke, ima pravo da krije kojim se privatnim poslom bavi? I, ako je već sve po zakonu, zašto je problem da saopšti kako to u vreme najveće ekonomske krize zarađuje milione dinara?!

U Poreskoj upravi zvanično juče nisu hteli da komentarišu izjave Čedomira Jovanovića. Međutim, izvor Pressa iz Poreske uprave kaže da je Jovanović prošle godine morao da ostvari dohodak od minimum 10 miliona da bi platio porez u iznosu od više miliona dinara!

- U 2009. godini najbogatiji je bio Beograđanin koji je zaradio oko 80 miliona dinara i sa olakšicama platio porez od 12 miliona. Jovanović je morao da ostvari dohodak od barem deset miliona dinara da bi platio višemilionski porez... - kaže sagovornik Pressa iz Poreske uprave.
3

Press otkriva Čeda suvlasnik firme „Radna grupa"!

Lider LDP-a Čedomir Jovanović vlasnik je 50 odsto firme „Radna grupa", koja se bavi marketingom i produkcijom, otkriva Press. Prema podacima Agencije za privredne registre, „Radna grupa" je jedina firma koja je registrovana na ime Jovanovića! Kao suvlasnik preostalih 50 odsto ove firme naveden je Marin Šimurina, inače direktor poznate marketinške agencije „Grej", koja ima za klijente mnoge uspešne kompanije u Srbiji.

Prema podacima APR-a, „Radna grupa" osnovana je 14. decembra prošle godine, a bavi se „produkcijom, kreiranjem i odgovornošću". Takođe, prema podacima APR-a, Jovanovićeva firma nema nijednog zaposlenog (?!), a za samo dve nedelje postojanja uspela je prošle godine da ostvari prihode od čak 3,9 miliona dinara. Od te sume, čist dobitak je 3,51 milion dinara, što znači da su troškovi firme iznosili tek 390.000 dinara.

Ekipa Pressa posetila je juče sedište Jovanovićeve firme u ulici Vladimira Popovića 6 na Novom Beogradu i uverila se da lider LDP-a nije štedeo kada je birao poslovni prostor. Firma se nalazi na prvom spratu ekskluzivnih „Geneks apartmana", u kojoj su smeštene i mnoge poznate strane kompanije. Iako zvanično nema nijednog zaposlenog, dočekala nas je sekretarica, koja je samo kratko rekla da u firmi nema nikog od nadležnih, i da nema ovlašćenja za razgovor sa novinarima. Međutim, od radnika obezbeđenja zgrade saznali smo da Čedomir Jovanović dolazi u zgradu, ali da ga nisu videli u poslednjih mesec dana.

Takođe, poslovni partner lidera LDP-a Marin Šimurina potvrdio je za Press da je započeo biznis sa Jovanovićem:

- Sa Čedomirom sarađujem jako dugo, a nedavno smo osnovali firmu. Firma se bavi produkcijom, autorskim pravima, a biće okrenuta i stranom tržištu. Što se tiče Jovanovićeve imovine, mogu da kažem da je on pošteno zaradio novac i da su mu čiste ruke, inače ja ne bih ni sarađivao sa njim. Kao što Đilas i Šaper imaju svoje firme, tako je ima i Jovanović...

Na konstataciju da oni ne kriju čime se bave, Šimurina kaže da Jovanović ne priča o poslu zato što je „lepo vaspitan".

- On ne želi da priča o svojim poslovnim uspesima, jer je u Srbiji takva poslovna klima da ljudi čim vide da ste uspešni žele da vam naude. Kao i u politici, gospodin Jovanović ima prepoznatljivu energiju i u poslu, i stručan je za ovaj posao. Ali, ljude više zanima otkud Jovanoviću novac nego odakle lideru iz opozicije 400.000 evra da kupi stan?! - konstatuje Šimurina.

Poznavaoci političkih prilika u Srbiji i čelnici nadležnih institucija različito gledaju na Jovanovićevo ponašanje. Direktorka Agencije za borbu protiv korupcije Zorana Marković potvrdila je za Press da je Jovanović prijavio imovinu, ali nas je uputila da pošaljemo zvaničan zahtev za dostavljanje informacija o tome koji se podaci nalaze u njegovoj imovinskoj karti. Takođe, ona nije želela da komentariše to što lider jedne partije ne želi da otkriva kako zarađuje novac.

- Pravo svake ličnosti je da kaže ili ne čime se bavi. To spada u korpus prava svakog čoveka i način na koji određena osoba komunicira... Da li će to ići na njegovi štetu ili ne, to treba da bude Jovanovićeva procena - kaže Markovićeva.

S druge strane, politički analitičar Milan Nikolić kaže da se jedino političari u tranzicionim zemljama ponašaju kao Jovanović.

- Samo u tranzicionim zemljama, Albaniji, BiH i Makedoniji, političari kriju svoje finansije. Tako nešto se nikako ne može desiti u zemljama EU ili u Americi, gde političari jasno moraju da kažu čime se bave i koje sve prihode imaju! Birači moraju da znaju da li je smisao nečijeg bavljenja politikom zarada ili javni interes - kaže Nikolić.

Šta to krije

Đorđe Vukadinović kaže da se Jovanović ponaša suprotno u odnosu na politiku za koju se zalaže.
4
Na nivou... Firma „Radna grupa" nalazi se u „Geneks" apartmanima, u APR-u registrovana na Čedino ime

- U Evropi i u Americi, što su sistemi vrednosti i strane sveta kojima LDP i Čedomir Jovanović teže, potpuno je nezamislivo da se ne zna čime se bavi državni funkcioner ili lider jedne partije! - napominje Vukadinović.

Profesor FFPN Zoran Stojiljković kaže da ne razume Čedomira Jovanovića.

- Ne razumem zašto ne kaže odakle mu novac... Možda ceni da su u pitanju poslovi za koje javnost ne bi imala razumevanja, ili jednostavno čuva privatnost, ali na svoju štetu - kaže Stojiljković.
kraj

Bivši LDP-ovci o Čedomiru

Branislav Lečić,osnivač LDP

„Pitao sam Čedomira Jovanovića od čega živi. Ali, moram da priznam, nisam dobijao jasne odgovore. I dalje nemam problema sa LDP-om, nego sa njim"

Biljana Srbljanović, kandidat LDP za gradonačelnika:

„Dolazila sam do saznanja da svako ima svoju cenu, samo su ulozi manji ili veći. Nekome je cena poslovni prostor na 'našim opštinama'"

Goran Petrović, osnivač LDP:

„On ima patološki strah, njega je Boris Tadić izbacio iz stranke i napravio mu kompleks za ceo život, pa je napravio stranku iz koje niko neće moći da ga izbaci"

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...i+da+ima+milionski+biznis+-+Tajkun+Čeda!.html
 
i ovakva licnost prica o zakonima,transparetnosti,postenju,evropskim vrednostima,odgovornosti,korupciji o SUKOBU INTERESA...i narod mu veruje...

Па неки занемарљив проценат народа му верује ЈЕР ЉУДИ НЕ ЗНАЈУ ЧИМЕ СЕ ЧОВЕК БАВИ - А КАДА БУДУ САЗНАЛИ ВИШЕ НЕЋЕ ДОБИТИ НИ 0,5%.......
 
Па неки занемарљив проценат народа му верује ЈЕР ЉУДИ НЕ ЗНАЈУ ЧИМЕ СЕ ЧОВЕК БАВИ - А КАДА БУДУ САЗНАЛИ ВИШЕ НЕЋЕ ДОБИТИ НИ 0,5%.......

mislis...???
pa jel vidis kolika mu se mediska paznja omogucuje..??? u skupstini na TV,u novinama...omladina krmelja do rucka ustane...vidi ovog demagoga---odslusa ga uz rucak i odu...omladina i ne zna o politici nista osim onog sto cuje u prepricavanju...povrsnost ce nas unistiti...
 
Брате Чедо

Сви ми Нишки Роми се поносимо са тебе и волимо што је један Ром преседник од једну велику странку.
Али ти замерамо што ти прави европеац мало радиш за своју браћу Роме и никад ниси дошо у нашу малу.

Твој деда Драга из село Извор код Сврљиг бивши официр на ЈНА иако ожењен са Хрватицу никад се није стидео од нас и од своје порекло. А и твој стриц „МОША ЦИГАНЧЕ“ како се са понос представљао док је био шофер у комунално Сврљиг где и сада живи као пензионер. Па ако ти се цела фамилија поноси са порекло што се ти стидиш од нашу нацију и од фамилију?

Зато брате Чедо ако оћеш да гласамо за тебе, да дођеш код нас да видиш како тешко живимо, и да ни помогнеш. Немој брате да се одричеш од своји јер знаш каква би брука била да се ми одрекнемо од тебе, поготово сад у избори.

Твоја браћа Роми из
Извор, Сврљиг, Ниш
и целу СРБИЈУ.
 

Back
Top