Kad je bal nek je na vodi

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
211.222
Sad se malo udubih u neku turisticku ponudu i svakakvih nebuloza ima..nekih neplaniranih troskova poput 5€ dnevno koriscenje klime ili 600din doplate ako zelite bolje mesto u busu:evil:a davno mi palo na pamet da ljudi daju po par 100tina pa i 1000€ za 10ak dana ''raja''..a za to rade par meseci:dash:i izjasnjavaju se uz posalice da preziru paradajz turizam..prezderavaju se..par € za pice svaki dan..lezaljke..izleti..suveniri..rentacar i ostala klepanja po usima itd i sl..e sad realno lepo se covek oseca u hotelu s 5* i sve na gotovs..ali ko to sebi stvarno moze priustiti i ako ne vodi takav zivot kod kuce da li razmislja da moze uzivati i skromnije..da li se treba pruzati van svojih mogucnosti i koliko sebi priustite nesto sto vam nije preko potrebno na odmoru?
 
i ja sam svesna te pojave.ljudi se odricu mnogo cega da bi bili u nekom izvikanom hotelu deset dana.ipak o tome treba da se prica,kod kuce ,na poslu,na forumu...meni je to smesno,sto mora da mi bude luksuznije nego u rodjenom domu.pa kao,jao,posteljinu nisu menjali svaki dan.a kod kuce menjas svaki dan?ja obicno idem u prosecne sa tri zvezdice,na dobrom mestu,sto za mene znaci nikad u hotelski kompleks,vec blize ljudima koji cine to mesto.i posto ne platim deset dana 800 evra,vec 300,onda mogu sebi da priustim nekoliko puta da odem na kraca putovanja.
 
al iskreno,ko ima zasto da ne,ne predstavlja mi to problem.problem mi je samo to sto nailazim na likove kojima je putovanje ili letovanje prica kako je njihov holel bio grandiozan.a sta su videli ili doziveli.pa to nisu stigli,hotel je bio vazniji
 
E bravo razumemo se..ja ne ocekujem da cu probati za 50€ koliko kosta spremljena riba nesto vanzemaljsko i pre cu uzeti rentacar i moci reci da sam bio na pojedinim destinacijama zbog kojih i idem tamo jel..jasno da se ukusi razlikuju ali ovde nemamo takve troskove i hirove a tamo ispada samo za klimu dati 50€..malo besmisleno ako je ovde kupujemo za 150:lol:
 
jedni nasi poznanici letuju u hotelima sa 5+....kad se vrati sa letovanja puni su utsaka;) tipa sta sve ima da se jede,kako su spermili krompir,a tek kakvi kolaci ;)da samo znate koliki je hotel:think:
oni imaju para za tako nesto i to mi je ok.ali ne razumem zasto nekada ne odu na neko putovanje da vide nesto, da odu na zimovanje:think:
 
Moj kolega i njegova gospoja nisu znali kako se bukira hotel pa su mene zamolili da im to odradim,tako da sam pre samog bukiranja prisustvovala svađi da li uzeti hotel sa 4 ili 5 zvezdica.Uopšte nije bitno kakav je hotel,šta nudi,bitne su bile *!I pošto je gospoja doživela histeriju moralo je da bude po njenom,naravno 5 komaTa!Mučena nije sačekala ni da dođe kući nego je onako sva ponosna brže bolje iz kancelarije nazvala sve u selu da im prijavi famozno letovanje sa zvezdicama:dash::worth::dash::worth::dash:
Kada su se vratili,morala sam da je pitam kako je bilo na letovanju,i dobila sam odgovor "pa šta misliš,kako može da bude u hotelu sa 5 zvezica?"Došlo mi je da joj kažem "...ebale te zvezdice!!!!"Mislim,da se ne lažemo,svi mi volimo da nam bude dobar smeštaj,ali ako je to prioritet,izem ti letovanje!
 
Sad se malo udubih u neku turisticku ponudu i svakakvih nebuloza ima..nekih neplaniranih troskova poput 5€ dnevno koriscenje klime ili 600din doplate ako zelite bolje mesto u busu:evil:a davno mi palo na pamet da ljudi daju po par 100tina pa i 1000€ za 10ak dana ''raja''..a za to rade par meseci:dash:i izjasnjavaju se uz posalice da preziru paradajz turizam..prezderavaju se..par € za pice svaki dan..lezaljke..izleti..suveniri..rentacar i ostala klepanja po usima itd i sl..e sad realno lepo se covek oseca u hotelu s 5* i sve na gotovs..ali ko to sebi stvarno moze priustiti i ako ne vodi takav zivot kod kuce da li razmislja da moze uzivati i skromnije..da li se treba pruzati van svojih mogucnosti i koliko sebi priustite nesto sto vam nije preko potrebno na odmoru?
1.Dok je ovaca bice i vune.:dash:
2.Ne mogu da priustim trenutno hotele od 4-5*,ali zato mogu svaki dan rucak u restoranu,uvece sokic na plazi,2-3 izleta,lezaljke kada sam ceo dan na plazi,neki suvenircic,nemam polozeno pa rent a car ne uzimam,da imam bilo bi 2-3 dana sigurno...
To je moje uzivanje.I nikada ne bi uzela all inclusive,jer bi doooosta toga bilo ne iskorisceno.Meni hotel,studio sluzi samo za spavanje.

Mnogo su mi smesni likovi koji moraju obavezno bazen da imaju u hotelu...:roll:
I koji kazu e bili smo u Egiptu,a nisu mrdnuli iz hotela nigde dalje...:dash:
 
@neobaveštena

Шта рећи, типичан пример новокомпоноване "господе" са села, која се по сваку цену труди да купи то "господство" на разноразне начине.... "господа" која је једном ногом у граду, а дупетом и главом тј. размишљањем и даље у селу! Страшно, мука ми је од таквих јер искварише и ово мало поштених људи по градовима и наметнуше свој ружичасти (пинковски) начин резоновања ствари! :roll:
 
...pa i da i ne, za Tunis, Tursku i Egipat vazi pravilo da sve sto je ispod 4 zvezdice ne valja i mahom jeste tako ali tamo hoteli zbilja nisu skupi pa nije ni problem uzeti cak i pet zvezdica, bio je skup carter do tih destinacija a ne hotel.

Sa druge strane u evropskim gradovima mi na um ne bi palo da uzimam hotel sa pet zvezdica jer bi to bilo izivljavanje, cak i da imam platu od 10000 evra mesecno ne bih uzela, ja sam bas ponekad mozda i previse stedljiva ali mahom sam bila u gradskim hotelima sa tri zvezdice i smestaj je bio odlican.

Grcka ostrva su posebna prica, tu mahom flertujem izmedju 3-4 ali obavezno lokacija i polupansion, matora sam ja da kuvam na resou...to ne mogu, ako nemam dovoljno para za neko mesto necu ni ici u njega. Sve sto ocekujem se svodi na centralnu lokaciju, cist hotel, svedski sto za dorucak i veceru i terasu...to je sve...ali ako to nemam iskreno i ne osecam se da sam na odmoru vec na mucenju...a nije mi cilj da se maltretiram ako se vec odmaram...
 
Meni je samo bitno da ne moram ja da spremam klopu i da je čisto. A najbitnije je da je lepo more i plaža.
Da imam puno love sigurno bih odsedala u skupim hotelima i uplaćivala masaže i iživljavala bih se žešće. Za sada samo uživam u prirodi i gledam da uplatim sve moguće izlete da bih obišla što više, a ostatak rent-a-car pa opet klaj-klaj. U principu u hotelu samo spavam i tuširam se i to je to.
 

Back
Top