Listen port za download

Koji god softver koristim za download, on mi javlja da mi je listen port blokiran. Sve živo sam otključao, pokušavao da ga otvorim, ali nikako. Može li biti da je to do mog provajdera ? Inače koristim ADSL.

Moze biti da je do provajdera,citao sam po netu...ljudi se zale na ADSL da manipulisu portovima... Najbolje je da kontaktiras provajdera i objasnis im tvoj problem! ;)
Sve najbolje!
 
Телеком је давао Huiwaii модем (или сличан назив) који је имао закључане опције за торент фајлове, то јест, нису дозвољавали да се скидају торенти.
Имаш ли приступ подешавањима модема?
 
Закључана ти је могућност скидања торента.
1. У уговору који си потписао са Телекомом имаш наведену лозинку и корисничко име за приступ модему, покушај да тако приступиш подешавањима, да видиш шта је дозвољено. Приступ се врши из претраживача, уношењем адресе 192.168.1.1 или 192.168.1.2, мислим да је капија ово друго.
2. Позови кориснички сервис и тражи да ти дају лозинку како би искључио бежичну мрежу што је још један идиотски потез Телекома. Наиме, фабричко подешавање овог модема (или Телекомово, можда) је да ти је бежична мрежа отворена чиме се омогућава да комшија који има, рецимо, преносни рачунар може, уз мало знања, да користи твоју линију за приступ интернету.
3. Ако све ово не успе, врати се да пробамо неку другу помоћ...
 
Сад сам видео да си из Бањалуке, не знам да ли је то Телекомова или нечија друга надлежност, углавном, прво позови кориснички сервис тог провајдера од кога си узео модем.
 

Back
Top