Beli mis
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Beli mis

Aktivan član Ivan xcv (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Beli mis

Ja sam Ivan, iz Nisa i zeleo bih da postavim nekoliko pitanje pre kupovine misa.
    -Da li bi akvarijum 40*20*25 (dsv) bio dovoljan za jednog?
    -Da li se na piljevinu za podlogu misli na ono isto za hrckove?
    -Da li je istina da se akvarijum brzo usmrdi ili su misevi veoma uredni, inace sam cuo obe price?

Zainteresovan član barakuda (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Beli mis

Citat Original postavio Ivan xcv Pogledaj poruku
    Ja sam Ivan, iz Nisa i zeleo bih da postavim nekoliko pitanje pre kupovine misa.
    -Da li bi akvarijum 40*20*25 (dsv) bio dovoljan za jednog?
    -Da li se na piljevinu za podlogu misli na ono isto za hrckove?
    -Da li je istina da se akvarijum brzo usmrdi ili su misevi veoma uredni, inace sam cuo obe price?
    1.negde sam procitao da se preporucuje 60x30cm, ali 40x20 je sasvim ok ako vec takav akvarijum imas.

2. Obicna piljevina (strugotina) je ok koja se koristi za sve glodare.

3. Beli misevi su veoma uredni, ali imaju, kao i svaki drugi misevi, specifican miris urina. To dok neuzmes neces videti da li ti smeta. Cuo sam da se zenke manje osecaju od muzjaka, ali neznam koliko je tacno. Sto se tice mirisa urina neki ljudi stavljaju ekstrakt vanile u vodu i kazu da znatno ublazava miris. Opet koliko je to tacno neznam, treba probati.

Učlanjen
    07.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Hvala na odgovoru.Imam jos samo jedno pitanje:
    -Kolika treba da je velicina kucice i da li se prodaju gotove ili se trebaju praviti?

Učlanjen
    07.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Nema potrebe za odgovorom.Upravo sam bio u nekoliko pet-shopova i video jednu prelepu kucicu za 450din.Nasao sam i miseve stare 7 dana i kupujem sve u pon-uto.

Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Tesko da su stari 7 dana posto se od majke odvajaju posle 3 nedelje. Stavi neku slicicu misonje kad budes u prilici

Učlanjen
    07.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Moguce je da je majka u kavezu sa njima.Naravno ali ga kupujem u pon.Jel ti imas miseve, ili ranija iskustva sa njima?

Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Jedno vreme sam ih imao, sada ne

Elita krasuljak (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4930

Nema potrebe za odgovorom.Upravo sam bio u nekoliko pet-shopova i video jednu prelepu kucicu za 450din.Nasao sam i miseve stare 7 dana i kupujem sve u pon-uto.
    Nemoguće! Posle 15 dana tek progledaju, a i dlaka im je posle 7 dana 1mm. Moj beli patuljasti hrčkić ima 9 dana i skoro je go. I, kao što reče barakuda, ne skida se sa sise. Slikaću ga sutra, kad mi se vrati sin s fotoaparatom.
    P.S. Vidim da pričaš o mišu, ali računam, slični su.

Učlanjen
    07.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Moguce je da su 7 nedelja stari.

Učlanjen
    07.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Može li neko sa ranijim iskustvom da mi odgovori na ova pitanja:
    1.Pretpostavljam da ne ali svejedno da pitam.Da li ce se od jednog miša (muškog) stvarati smrad 1 dan posle čišćenja?
    2.Da li je neophodna žica na vrhu jer ne verujem da miš može da skoči preko 20cm?
    3.Da li se često dešava da kada miša izvadite iz kaveza obavi neku nuždu dok je van njega?
    4.Koliko vremena treba da prođe posle kupovine da bi mogao da počne da se uzima u ruke, i ide po kući (krevetu, stolu...), odnosno da počne da se pripitomljava?

Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Može li neko sa ranijim iskustvom da mi odgovori na ova pitanja:
    1.Pretpostavljam da ne ali svejedno da pitam.Da li ce se od jednog miša (muškog) stvarati smrad 1 dan posle čišćenja?
    2.Da li je neophodna žica na vrhu jer ne verujem da miš može da skoči preko 20cm?
    3.Da li se često dešava da kada miša izvadite iz kaveza obavi neku nuždu dok je van njega?
    4.Koliko vremena treba da prođe posle kupovine da bi mogao da počne da se uzima u ruke, i ide po kući (krevetu, stolu...), odnosno da počne da se pripitomljava?
    1 Hmm... pa neznam. Meni njihov miris nikad nije smetao, mada sam ih ja drzao u posebnoj prostoriji. Cistio sam jednom nedeljno. Mislim da ako se cisti bar dva puta nedeljno trebalo bi da bude ok.

2 Trebaceti neki poklopac. 30 cm nemogu da preskoce a na 20 ce biti laganica I jos kad dodas piljevinu na tih 20 cm...

3 Nedesava se cesto, pogotovo kad duze vremena bude kod tebe i nauci da obavlja nuzdu u akvarijumu.

4 Nepostoji odredjeno vreme. Svaki mis ima razlicit karakter ali videces i sam da ce se brzo naviknuti na tebe. Izbegavaj da ga diras bar jedan dan kad ga stavis u nov prostor da sve istrazi i da se oseca sigurno u njemu. Kasnije ce pripitomljavanje ici samo od sebe.

Učlanjen
    07.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio barakuda Pogledaj poruku
    1 Hmm... pa neznam. Meni njihov miris nikad nije smetao, mada sam ih ja drzao u posebnoj prostoriji. Cistio sam jednom nedeljno. Mislim da ako se cisti bar dva puta nedeljno trebalo bi da bude ok.

2 Trebaceti neki poklopac. 30 cm nemogu da preskoce a na 20 ce biti laganica I jos kad dodas piljevinu na tih 20 cm...

3 Nedesava se cesto, pogotovo kad duze vremena bude kod tebe i nauci da obavlja nuzdu u akvarijumu.

4 Nepostoji odredjeno vreme. Svaki mis ima razlicit karakter ali videces i sam da ce se brzo naviknuti na tebe. Izbegavaj da ga diras bar jedan dan kad ga stavis u nov prostor da sve istrazi i da se oseca sigurno u njemu. Kasnije ce pripitomljavanje ici samo od sebe.
    1.Tako sam i ja mislio, on ce biti u mojoj sobi tako da se drugi tu nista ne pitaju.
    2.Stavicu ja neku zicu, nego sam mislio da ne izgleda bas kao kavez.Inace je visina 25cm ja sam vec oduzeo piljevinu
    3.To je dobro.Ja imam papagaja, i on kad je napolje najmanje 2 puta obavi nuzdu za pola sata.
    4.Ja sam mislio da ga ne diram nedelju dana, pa tek onda da mu ponudim hranu iz ruke.

Jedino cega se jos plasim je da ne uzmem trudnu zenku.To se u pocetku jos ne vidi ali bilo je slucajeva.Jel znas kako to mogu da vidim, ili jos bolje da razlikujem muskog od zenskog?

Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

http://www.afrma.org/sexing101.htm Pogledas razmak izmedju anusa i genitalija. Kod zenki je taj razmak kraci. I kod starijih miseve kod muzjaka se lako uocavaju testisi.

Tesko da se moze primetiti da li je trudna zenka. Tek kasnije se vidi veci stomak.

Učlanjen
    07.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio barakuda Pogledaj poruku
    Tesko da se moze primetiti da li je trudna zenka. Tek kasnije se vidi veci stomak.
    Hvala ti, bas se vidi.Ja bih zbog toga za svaki slucaj uzeo muzjaka, jer bolje da vise smrdi (ako ce uopste mnogo da smrdi) nego da posle ne znam sta cu sa malima.
    btw Rado gde su te slike?
    Poslednji put ažurirao/la Ivan xcv : 10.05.2010. u 12:59

Elita krasuljak (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4930

Evo ga, ružan mali, jedva ga nahvatah.

Elita krasuljak (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4930

Danas ima 11 dana.

Učlanjen
    07.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Bas jadno izgleda, jel progledao?Mnogo je sladak.

Elita krasuljak (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4930

Nije još progledao, za 3-4 dana će. Ali jede na slepo, zato su mu džepovi puni.

Učlanjen
    07.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio Radda65 Pogledaj poruku
    Ali jede na slepo, zato su mu džepovi puni.
    Kakvi dzepovi?A ti si ga vec pustila po sobi koliko vidim, iako je slep.

Elita krasuljak (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4930

Ma nisam ga pustila, ne puštam ni velike, zgazili bi ih. Ponekad kad se mazimo, uzmemo ih u ruke pa ih vratimo. A mladunce ne valja pipati. Izvadila sam ga za slikanje. Džepovi su mu na vratu, a guta majčinu hranu. Naravno, najviše sisa.

Učlanjen
    07.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Sta je na kraju ispalo.Ja sam prodavacicu pogresno razumeo, i na kraju oni ni nisu imali miseve, vec su to bili sirijski hrckovi.Ja sta cu uzmem ga.Evo ga sada njusi sve i razgleda okolinu, kucica mu se veoma dopala, i tako.Sada bih zamolio one koji imaju sirijske da mi kazu neka svoja uopstena iskustva.

Veoma poznat * Mrvica * (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    153

Dodji na temu "HRCAK"
    Ma da mogu i ovde ta kazem neka svoja iskustva..
    Ja imam sirijskog hrcka..zive se Zucko ..
    U pocetku je bio veoma plasljiv..i stalno se trzao kad bi zelela da ga pomazim ili da uzmeme..ali se vremenom navikao i na mene i na njegov kavez
    Mnogo ga volim..
    Vecinom dana je pusten..u jednom delu sobe..gde trckara i igra se..kad mu to dosadi pocne da se penje uz moju nogavicu..
    Sve u svemu..mnogo brzo ces se vezati za njega..trebas mu menjati piljevinu na svakih 4, dana..i da uvek ima sveze vode i hrane...navicice se na tebe..tako sto ga budes povremeno mazio..pa onda malo kasnije pocnes i da ga vadis iz kaveza i tako ...postepeno i sve ce da bude u redu..
    Puno srece sa novim clanom porodice..
    Bog je svim svojim andjelima dao krila..ali tebi nije,jer nije zeleo da mu najlepsi andjeo odleti <3

Slične teme

1. Beli miš
    Autor vlater u forumu Divlje životinje
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 04.09.2011., 17:24
  2. Beli Put
    Autor Droid u forumu Strip
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 19.09.2009., 23:05

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor