Citomegalovirus
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Citomegalovirus

Početnik
    Učlanjen
    14.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Citomegalovirus

radila sam zbog uvecanih transaminaza testove na EBV i CMV. IgM su pozitivni za oba visrusa, a IgG za CMV. Kako sam razumela, CMV je postojao u organizmu, a sada ga ponovo ima. Osim uvecanih transaminaza drugih tegoba sada nemam (imala sam samo nedelju dana nocno znojenje i blago uvecanu temperaturu i od tada je proslo mesec dana). Interesuje me da li osim polivitaminske terapije preporucujete jos nesto? I da li sam mogla da prenesem virus svojoj bratanici poljubcem koja ima 8 meseci? Hvala unapred.

Veoma poznat Nancy011 (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    744

Podrazumevano Re: Citomegalovirus

CMV se prenosi direktnim kontaktom putem telesnih tečnosti zaražene osobe, kao što su pljuvačka, krv, urin, sperma ili majčino mleko. Može se preneti seksualnim putem. Pranje ruku sapunom i vodom može pomoći u prevenciji širenja CMV.

Bebe se ne ljube po delu tela koje one mogu staviti u usta. bebe se ljube po glavi, peti
    Ako je jedini alat koji posedujete čekić, svaki problem ćete posmatrati kao ekser.

Poznat Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Podrazumevano Re: Citomegalovirus

Citat Original postavio redwoman Pogledaj poruku
    radila sam zbog uvecanih transaminaza testove na EBV i CMV. IgM su pozitivni za oba visrusa, a IgG za CMV. Kako sam razumela, CMV je postojao u organizmu, a sada ga ponovo ima. Osim uvecanih transaminaza drugih tegoba sada nemam (imala sam samo nedelju dana nocno znojenje i blago uvecanu temperaturu i od tada je proslo mesec dana). Interesuje me da li osim polivitaminske terapije preporucujete jos nesto? I da li sam mogla da prenesem virus svojoj bratanici poljubcem koja ima 8 meseci? Hvala unapred.
    ako si je poljubila recimo u oko mogla si da joj preneses, ili u rukice koje bi ona posle stavila u usta ili trljala oci..IgM antitela govore u prilog akutnoj infekciji, ona traju do dve nedelje, a IgG se strvaraju nakon IgM i govore obicno u prilog hronicnoj infekciji ili reeinfekciji. Neka te ispitaju i na Coxsackie viruse, i na Infektivnu mononukleozu.
    Uzimaj mlecni ckalj ili silimarin za obnavljanje jetre, konsultuj infektologa u vezi uvodjenja Ehinacee u terapiju.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •