Ukrajina ulazi u NATO ove godine

Kako mislish vjersko su vjezani?

Pa nemoj mi reci da ne znas.Ja sam bio u Ukrajini jesenas i mada sam znao da je u Ukrajini polovina stanovnistva pravoslavno,iznenadio sam se da je taj procenat i veci.Otprilike to je oko 65% pravoslavci cisti,20% unijati,koje btw gotovo nemoguce razlikovati od pravoslavaca i koji su u opadanju i 15% katolika koji su u stvari vise Poljaci nego Ukrajinci.Katolici i unijati su uglavnom u jugozapadnom djelu Ukrajine,Ljvov,Ivanofrankivsk,...Ja sam takodje bio u zapadnom dijelu na tromedji Poljske,Bjelorusije i Ukrajine,ali tamo su 90% cisti pravoslavci.Gradovi Luck,Vladimir-Volinsk,...
 
Kad se usporedi dio Europe koji su svojevremeno zauzeli Ameri sa dijelom Europe koji su zauzeli Ruje, potpuno se jasno vidi tko je unazadjivao a tko unapredjivao.

To nemas pravo da tvrdis.Istok je ovakav(a ni ovo nije lose) zbog toga sto se raspao SSSR,a to su prouzrokovali ameri.Znaci,ameri su krivi za "razjedinjenje" istoka,cije su drzave blize jedni drugima od zapadnih :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm:
Da je i dalje SSSR-a(samo da nisu staljini i lenjini glavni),video bi ti ko je i koliko zaostao.
 
Pa nemoj mi reci da ne znas.Ja sam bio u Ukrajini jesenas i mada sam znao da je u Ukrajini polovina stanovnistva pravoslavno,iznenadio sam se da je taj procenat i veci.Otprilike to je oko 65% pravoslavci cisti,20% unijati,koje btw gotovo nemoguce razlikovati od pravoslavaca i koji su u opadanju i 15% katolika koji su u stvari vise Poljaci nego Ukrajinci.Katolici i unijati su uglavnom u jugozapadnom djelu Ukrajine,Ljvov,Ivanofrankivsk,...Ja sam takodje bio u zapadnom dijelu na tromedji Poljske,Bjelorusije i Ukrajine,ali tamo su 90% cisti pravoslavci.Gradovi Luck,Vladimir-Volinsk,...

Dobro, ali ti si pomenuo religijsku vezanost Rusije i Ukrajine. Koliko ja znam, Pravoslavlje je autokefalnog karaktera, a ne centralistichkog poput Katolichanstva. Samim tim imaju svoju autokefalnu Ukrajinsku crkvu?
 
Pola Ukrajine priznaje autokefalnu ukrajinsku pravoslanu crkvu(zapadni dio naravno),a pola je pod moskovskom patrijarsijom.

26,13 % - sledbenici Ukrajinske pravoslavne crkve (Moskovska Patrijaršija) koja ima najveći broj crkava u Ukrajini. Ova crkva ima 35 eparhija i 10.875 parohija, od kojih se najveći broj nalazi u centralnim, južnim i istočnim delovima Ukrajine. Mitropolit Vladimir Kijevskiima jurisdikciju unutar zemlje, i broj sveštenika iznosi 9.072. Ova crkva u bogosluženju koristi ruski i staroslovenski jezik.
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Демографија_Украјине
 
Ne bih se složio sa celom tezom ali moram da se složim sa konstatacijom da gej palamudani ne bi znali gde im je dupe a gde glava.

Ali i NATO ima svoje tajno oružje !!!
Šta misliš kada se naš general Šmutanovac umeša i organizuje odbranu protiv Rusa?

Slazem se,ali stvarno,pola nato-a nema m*da da ide protiv rusije.Evo,prva bugarska,pa spanija,francuska,a nemacka je tu negde.....

Pa da,nasa zemlja uvek odlucuje pobednika,***. takav nam je polozaj. :think: :mrgreen: :confused: :whistling:
 
26,13 % - sledbenici Ukrajinske pravoslavne crkve (Moskovska Patrijaršija) koja ima najveći broj crkava u Ukrajini. Ova crkva ima 35 eparhija i 10.875 parohija, od kojih se najveći broj nalazi u centralnim, južnim i istočnim delovima Ukrajine. Mitropolit Vladimir Kijevskiima jurisdikciju unutar zemlje, i broj sveštenika iznosi 9.072. Ova crkva u bogosluženju koristi ruski i staroslovenski jezik.
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Демографија_Украјине

Sta sad hoces da kazes sa ovim?
 
Sta sad hoces da kazes sa ovim?

Pa znachi da oko 20 % Pravoslavnog stanovnishtva Ukrajine priznaje Moskovsku patrijarshiju, a da je Ukrajinska Pravoslavna Crkva u vecini. Tako da i nemaju neke ogromne religijske veze sa Rusijom.
To je kao kad bi rekli da Srbija ima religijske veze sa Rumunijom, poshto u Srbiji zivi oko 60 000 pripadnika Rumunske nacionalne manjine koja je naklonjena Rumunskoj Pavoslavnoj Crkvi.
 
Pa znachi da oko 20 % Pravoslavnog stanovnishtva Ukrajine priznaje Moskovsku patrijarshiju, a da je Ukrajinska Pravoslavna Crkva u vecini. Tako da i nemaju neke ogromne religijske veze sa Rusijom.
To je kao kad bi rekli da Srbija ima religijske veze sa Rumunijom, poshto u Srbiji zivi oko 60 000 pripadnika Rumunske nacionalne manjine koja je naklonjena Rumunskoj Pavoslavnoj Crkvi.

Ma nije tako bolan.Ukrajinska i ruska pravoslavna crka u Ukrajini su kako oni kazu sestrinske crkve i zajedno se ogradjuju od unijata i naravno katolika u Ukrajini.Pravi Ukrajinci kazu da su oni i Rusi isti narod.To je kao mi i Crnogorci,bolji primjer ne moze na svijetu postojati.
 
Pa znachi da oko 20 % Pravoslavnog stanovnishtva Ukrajine priznaje Moskovsku patrijarshiju, a da je Ukrajinska Pravoslavna Crkva u vecini. Tako da i nemaju neke ogromne religijske veze sa Rusijom.
To je kao kad bi rekli da Srbija ima religijske veze sa Rumunijom, poshto u Srbiji zivi oko 60 000 pripadnika Rumunske nacionalne manjine koja je naklonjena Rumunskoj Pavoslavnoj Crkvi.

ti nemas pojam kakva je situacija u Ukrajini, bolje cuti.
 
I da nisu glavni Hruscovi, Gorbacovi, Jeljcini... :lol:

Raspad SSSR-a jedna je od najboljih stvari koja se desila proslog stoljeca.

Da se SSSR nije raspao zbog najveceg izdajnika Gorbacova ne bi se Nemacka ujedinila a u Jugoslaviji ne bi bilo ispaljeno pola metka a ne vodio rat . No potpuno razumem zapadne susede ne bi kome mogli reci danke dojcland za dobijanje drzave.
 
Kada se to raspala Evropa i Amerika?



Biće, biće uskoro......

Već sam namestio crveni televizor "digitalni" i kupio pun gepek kokica .... dok gledam da uživam iz prvog reda..... i divim se zapadnim divljacima na umeću da sami sebe zakopaju.....

a molim boga samo da ne upotrebe onaj najači nukleatni arsenal, jer bi onda to bilo drsko i bezobrazno čak i za njih koji imaju đon umesto obraza.
 
Bili su bolji dio jedne od najgorih drzava svijeta, big deal. :lol: Bolji su bili od cega, od Sibira?

Ukrajince je sredio prelazak sa drzavno uredjivane na trzisnu ekonomiju - ono kroz sto Bjelorusija tek treba prije ili kasnije da prodje. No i pored toga ne znam na osnovu cega tvrdis da je Ukrajina "mnogo siromasnija" od Bjelorusije, poprilicno su napredovali u poslijednjih 5-6 godina. Prostudiraj ove tri liste.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)

Украјина је била богатија и развијенија од целе Русије или Белорусије, а сад те две државе имају више него дупло већи БДП по глави становника и просечну плату од Украјине.

Belarus 12737 dolara
Ukraine 6339 dolara
 

Back
Top