Pitanje za PLIN

Sexy_irvas

Zainteresovan član
Poruka
208
Dobro jutro, imam jedno pitanje. . .
Kolko kosta i gdje je najkvalitetnije ugraditi plin u auto... U pitanju je Bmw 525i

Ja sam iz Crne Gore ali za kvalitet bih skoknuo do Srbije,ja sam cuo da je u Cacku najbolje,e sad ili su to samo price.

Hvala svima na odgovorima
 
Ma dali je moguce da ce se neko iz VELIKE Crne Gore uputiti da ugradi plin u Srbiju . Pa zar vi iz Crne Gore ranije niste bili najpametniji najlepsi vozite naj aute po bagatelnim cenama imate najlepse more na svetu a sad po neku sitnicu sto kod nas u svakom gradu ima po 2 - 3 majstora rade da dolazite nekome na noge.
 
Ma dali je moguce da ce se neko iz VELIKE Crne Gore uputiti da ugradi plin u Srbiju . Pa zar vi iz Crne Gore ranije niste bili najpametniji najlepsi vozite naj aute po bagatelnim cenama imate najlepse more na svetu a sad po neku sitnicu sto kod nas u svakom gradu ima po 2 - 3 majstora rade da dolazite nekome na noge.

Evo ja vozim na benzin i potrošim vjerovatno za dan koliko ti za neđelju, ako ne i više, pa ne vidim kakve to ima veze... Svak gleda prema svojim mogućnostima i svi gledaju da prođu jeftinije... Ne vidim zašto miješaš politiku u ovo...
 
Irvase neznam kakav je zakon tamo ali ovde kod nas u srbiji moras na svaku registraciju da se izujes jos 100 yura zato sto samo na plin vozis, tako da ti savetujem da to ne radis jer ti isto dodje= benzin + registracija je isto ko plin +registracija i svaku registraciju jos 100 yura, moj savet ne cini to samo ces baciti pare po mom misljenju!
 
Ubedljivo najbolji servis za ugradnju gasa je u Tavankutu.Covek se bavi tim poslom 30 godina i nikad nikog nisam cuo da je rekao za njega nesto lose.
Cena mu nije niska ali zato plinski uredjaj ugradjen kod njega radi i ne pravi probleme.
Broj telefona je 024-767-136.
 
Atest vazi 5 godina koliko ja znam pa onda opet mora da se uradi.
Sve jedno ovde neko nekog pravi budalom jer neki su se vozali preko 10 godina i nije im trebao atest a sad kao treba.Cista otimacina.
 
Ljudi nije sala idite pitajte u osiguravajucem drustvu kada ste u prolazi. Kada moj brat pitao za registraciju a auto ima plin rekli mu da mora i 8 soma za atest! Proverite obavezno! Nemoj posle da vam bude zao ili krivo, a dali ste pare za ugradnju i plin!
 
Nisi ti tu nesto dobro razumeo.
Vozilo na prvoj registraciji(nikad nije bio registrovan u Srbiji) ne moze da se registruje ako nema atest za plinski uredjaj.
Odes,uradis atest i registrujes auto. Sledece godine ti ne traze atest jer ga vec imas i redovno produzavas registraciju kao i za auto bez plina.
Tek za 5 ili 10(to ne znam tacno) mora ponovo da se uradi atest da bi mogao da produzis registraciju.
 
Atest se plaća jednom u 5 godina i nije 8000 nego oko 5500. Čak na neke boce ima atest i na 10 godina. Tako da ko hoće plin neka ugradi plati prve godine tj. atest morae odmah da platite bez obzira da li registrujete za 2 meseca pola godine ili ste registrovali prekjuče. Ako vas zaustavi policija i nemate atest em što može da vam rebne kaznu može i da vam zadrži vozilo koliko sam pročitao negde dok se ne uradi atest jer se smatra da vozilo nije tehnički ispravno za kretanje putevima. A što se tiče servisa ima u Futogu servis mi naša službena kola održavamo kod njega. Ugradjen je plin negde u bg a ovaj ispravlja sve što su oni zeznuli pa sem što sredi on i našteluje pa sa 11-12 l potrošnja nam je pala na 8 l. Ako nekog zanima saznaću adresu i sve....
 
Dora servis Novi Sad,cena prihvatljiva a ugradnja profesionalna,žice,cevke...sve složeno pod konac....Na atestu mi rekli da Dorin rad mogu da prepoznaju a da im se nekaže ko je radio.
I ne obraćaj,brate pažnju na ove,zajedljive.Da imate more,imate.Da vozite dobra kola,vozite.Kraj priče.
 
Irvase neznam kakav je zakon tamo ali ovde kod nas u srbiji moras na svaku registraciju da se izujes jos 100 yura zato sto samo na plin vozis, tako da ti savetujem da to ne radis jer ti isto dodje= benzin + registracija je isto ko plin +registracija i svaku registraciju jos 100 yura, moj savet ne cini to samo ces baciti pare po mom misljenju!

:eek:
Ko ti je to rekao?

Ja sam vlasnik agencije za registraciju i prepis vozila, i odgovorno tvrdim da je registracija vozila koje ima ugrađen atestiran gas uređaj jeftinija, od istog koje ima samo pogon na benzin. :rtfm:

Stvarno mi nije jasno kako ljudi mogu da šire dezinformacije oko nekih opšte poznatih stvari.
 
Ma dali je moguce da ce se neko iz VELIKE Crne Gore uputiti da ugradi plin u Srbiju . Pa zar vi iz Crne Gore ranije niste bili najpametniji najlepsi vozite naj aute po bagatelnim cenama imate najlepse more na svetu a sad po neku sitnicu sto kod nas u svakom gradu ima po 2 - 3 majstora rade da dolazite nekome na noge.



O čemu ti života ti
 
Kod pogona na gas u Srbiji nije glavni problem registracija, atest, stručnost ugradnje, kvalitet uređaja i boca, nego kvalitet gasa na srpskim pumpama.
Pitajte bilo kog majstora, reći će vam da gas čuva motor, i da motori koji rade na gas traju mnogo duže nego oni na benzin. To jeste istina, ali ne u Srbiji.

Ovi uređaji rade na naftni gas propan-butan. Evropska unija je propisala pravi odnos propana i butana u tom gorivu. 70% propan i 30% butan. U Srbiji si srećan ako nađeš pumpu na kojoj ćeš da sipaš gas u odnosu 50%-50%. Obično se količina propana kreće ispod 50%.
Zbog toga je potrošnja gasa veća, odnosno nema neke velike uštede u potrošnji u odnosu na benzin, uređaji se često kvare, kao i sami motori.
Onaj ko je nekada u inostranstvu sipao gas i vozio na njega, zna tačno o čemu govorim. Auto ide kao metak, motor ne čuješ, a zaboraviš kada si zadnji put tankirao.

Eto vam odgovor zašto majstori "ne govore istinu" kada kažu da gas štedi motor.

Srbijo, što ne gajiš banane kada si već banana država? :dash:
 
Dobro jutro, imam jedno pitanje. . .
Kolko kosta i gdje je najkvalitetnije ugraditi plin u auto... U pitanju je Bmw 525i

Ja sam iz Crne Gore ali za kvalitet bih skoknuo do Srbije,ja sam cuo da je u Cacku najbolje,e sad ili su to samo price.

Hvala svima na odgovorima

ja sam cuo da je u cacku najbolje od ujaka koji je mehanicar i dugo godina je ranije ugradjivao plin.

ujak kaze da su najbolji plinski uredjaji marke prins, to je holandska marka i da su bolji nego italijanska

takodje ovaj u cacku kutlajic se zove lik je i jeftiniji nego sto su servisi u beogradu.

to je to
 

Back
Top