„Biću Nemce bez milosti, ali nijednu granatu neću da pustim na slovenski Beograd.“

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
„Biću Nemce bez milosti, ali nijednu granatu neću da pustim na slovenski Beograd.“

11 DANA BORBE
BEOGRADSKA operacija trajala je 11 dana. Oko 80.000 pripadnika naše i sovjetske armije vodilo je teške borbe sa oko 55.000 Nemaca iz armijske grupe „Šumadija“, kojom je komandovao general Felber. Najkrvavije borbe u centru grada vođene su 19. oktobra kod Železničkog muzeja i hotela „Moskva“. U noći između 19. i 20. oktobra, nemačke trupe povukle su se preko Save.

SLOVENSKA LJUBAV
U BEOGRADU su sahranjivani i sovjetski vojnici koji su izgubili živote u borbama za Budimpeštu. Kapetan Evgenije Petrovič Ivanuškin bio je prvi sovjetski vojnik poginuo pred Budimpeštom, koji je, po sopstvenoj želji, sahranjen u Beogradu, ispod Vukovog spomenika, 13. decembra 1944.
Novine su tada podsećale javnost da se radi o velikom prijatelju Beograda, koji se u danima osvajanja grada komandujući jedinicom „kaćuša“ zaklinjao: „Biću Nemce bez milosti, ali nijednu granatu neću da pustim na slovenski Beograd.“

NOVI SAD
CRVENOARMEJCI su sahranjivani i u drugim gradovima Srbije, objašnjava istoričarka Manojlović Pintar. U Novom Sadu, ispred Miletićevog spomenika, 9. januara 1945. svečano sahranjena četiri avijatičara Crvene armije. Među njima se nalazio i heroj Sovjetskog Saveza „strašni lajtnant Aleksandar Pavlovič Dudkin“, koji je sa dvadeset dve godine postao heroj SSSR-a.

http://www.novosti.rs/code/navigate...rd_add=izlozba fotografija, drugi svetski rat
 
Откуда смелости Александре да се ви комунисти позивате на панславизам?
Совјетски окупатори су починили бројне злочине укључујући и силовање малолетница у Јужној Србији.

"Ти Русија ниси, ти си Савез Совјетских Социјалистичких Република, ти си СССР. Да си Русија, ја бих могао поверовати да ми ти носиш слободу, али Русија ниси. Што би ти крио своје име? Што ако си Русија? Ко је тебе натерао да промениш име? Ја знам шта је тај комунизам који ти носиш, у духовном погледу то је борба против Бога, у националном погледу то је борба против сваке нације и Краља, а у социјалном погледу то је борба против домаћина. Комунизам је против нација"
 
Откуда смелости Александре да се ви комунисти позивате на панславизам?
Совјетски окупатори су починили бројне злочине укључујући и силовање малолетница у Јужној Србији.

"Ти Русија ниси, ти си Савез Совјетских Социјалистичких Република, ти си СССР. Да си Русија, ја бих могао поверовати да ми ти носиш слободу, али Русија ниси. Што би ти крио своје име? Што ако си Русија? Ко је тебе натерао да промениш име? Ја знам шта је тај комунизам који ти носиш, у духовном погледу то је борба против Бога, у националном погледу то је борба против сваке нације и Краља, а у социјалном погледу то је борба против домаћина. Комунизам је против нација"

Jel to opet citiras advokata iz Smedereva ? :think: Stvarno si originalan. :mrgreen:
 
Pa desetine hiljada Rusa je ratovalo na strani Hitlera , mislim kad mogu i oni ne bi se na nas ljutili . :mrgreen:

Преко 2 милиона,али не зато што су волели нацисте,већ зато што су нацисте сматрали за мање зло од совјета,хтели су да обнове националну Русију.

 
Откуда смелости Александре да се ви комунисти позивате на панславизам?
Совјетски окупатори су починили бројне злочине укључујући и силовање малолетница у Јужној Србији.

"Ти Русија ниси, ти си Савез Совјетских Социјалистичких Република, ти си СССР. Да си Русија, ја бих могао поверовати да ми ти носиш слободу, али Русија ниси. Што би ти крио своје име? Што ако си Русија? Ко је тебе натерао да промениш име? Ја знам шта је тај комунизам који ти носиш, у духовном погледу то је борба против Бога, у националном погледу то је борба против сваке нације и Краља, а у социјалном погледу то је борба против домаћина. Комунизам је против нација"

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
2 Miliona!?
Pa cela nemačka vojska niej imala toliko vojske na istočnom frontu!
:hahaha::hahaha::hahaha:

Ajde na spavanje!
 
За господина Словесног Филозофа-
Шта је означавао слоган РОА- За белу Европу, да ли је тај слоган имао директне везе са белом расом ?
Да ли је РОА подржавала Царевину или се залагала за републикански систем ?
Какав је био однос РОА и НС Немачке ?
За кога је, са ким у сарадњи и против кога је ратовала РОА ?
Какв је био однос РОА према Православном Хришћанству ?
Какав је био однос РОА са Збором, Белим Орловима и Корнелијем Кординаескуом ?
Да ли су РОА и РЗК синоними ?

Ако Вас не мрзи, наравно, пошто ми је РОА непознаница...
 
За господина Словесног Филозофа-
Шта је означавао слоган РОА- За белу Европу, да ли је тај слоган имао директне везе са белом расом ?
Да ли је РОА подржавала Царевину или се залагала за републикански систем ?
Какав је био однос РОА и НС Немачке ?
За кога је, са ким у сарадњи и против кога је ратовала РОА ?
Какв је био однос РОА према Православном Хришћанству ?
Какав је био однос РОА са Збором, Белим Орловима и Корнелијем Кординаескуом ?
Да ли су РОА и РЗК синоними ?

Ако Вас не мрзи, наравно, пошто ми је РОА непознаница...

- Ruska Oslobodilačka Armija.

Formirana od strane nemaca i generala Vlasova koji je zarobljen u borbi i prešao na stranu Nemaca.
ROA je ratovala protiv Crvene Armije, i pripadnici Crvene Armije nisu nikada zarobljavali pripadnike RPA.
I danas u rusiji važi odrednica "Bivši Rus" za pripadnika ROA.

Bilo ih je 20,000 u raznim jedinicama, jedna jedinica brigada "Rusija" se u dogovoru sa partizanima vratila na strnu Crvene Armije pobivši svoje nemačke komandante.

Pripadnici ROA povlačili su se pred udarima Crvene Armije, deo je došao u Jugoslaviju gde su se borili protiv jedinica NOVJ uz veliek gubitke.
Predali su se Emglezima, koji us ih vratili Rusima, i gotovo su svi poubijani čim su izašli iz vagona.
 
Хвала Сале !

Носили су немачке нацистичке униформе,
а Руси су их овако третирали:
Инсерт из филма, Руси заробљавају припадника РОА:


Сцена из циклуса "Ослобођење, битка на Дњепру"
Опет заробљавање Власовца (РОА)


Чего с валсовцем так долго церемонятся? Пулю в лоб, и в землю его, суку продажную.
 
Poslednja izmena:
- Ruska Oslobodilačka Armija.

Formirana od strane nemaca i generala Vlasova koji je zarobljen u borbi i prešao na stranu Nemaca.
ROA je ratovala protiv Crvene Armije, i pripadnici Crvene Armije nisu nikada zarobljavali pripadnike RPA.
I danas u rusiji važi odrednica "Bivši Rus" za pripadnika ROA.

Bilo ih je 20,000 u raznim jedinicama, jedna jedinica brigada "Rusija" se u dogovoru sa partizanima vratila na strnu Crvene Armije pobivši svoje nemačke komandante.

Pripadnici ROA povlačili su se pred udarima Crvene Armije, deo je došao u Jugoslaviju gde su se borili protiv jedinica NOVJ uz veliek gubitke.
Predali su se Emglezima, koji us ih vratili Rusima, i gotovo su svi poubijani čim su izašli iz vagona.
Не причај којешта. Па само XV СС коњички корпус је имао 16.000 људи ( био је у саставу РОА).

Код нас је била 1. козачка дивизија још од септембра 1943., а делови РОА су покушали да се прикључе прашком устанку.
Иначе нисам љубитељ лика и дела генерала Власова
 
Не причај којешта. Па само XV СС коњички корпус је имао 16.000 људи ( био је у саставу РОА).

Код нас је била 1. козачка дивизија још од септембра 1943., а делови РОА су покушали да се прикључе прашком устанку.
Иначе нисам љубитељ лика и дела генерала Власова

Нећу даље да кварим тему и одговарам да овакве ствари, имате изворе па тражите.
Ова тема је посвећена херојима и ослободиоцима из редова Црвене Армије.
 
За господина Словесног Филозофа-

1.Шта је означавао слоган РОА- За белу Европу, да ли је тај слоган имао директне везе са белом расом ?

2.Да ли је РОА подржавала Царевину или се залагала за републикански систем ?

3.Какав је био однос РОА и НС Немачке ?

4.За кога је, са ким у сарадњи и против кога је ратовала РОА ?

5.Какв је био однос РОА према Православном Хришћанству ?

6.Какав је био однос РОА са Збором, Белим Орловима и Корнелијем Кординаескуом ?

7.Да ли су РОА и РЗК синоними ?

Ако Вас не мрзи, наравно, пошто ми је РОА непознаница...

1.Припадници Руске Ослободилачке Војске су сматрали да су и Словени припадници беле расе.

2.Зависи,рецимо браћа Сахновски,су основали руски православно-монархистички батаљон под окриљем РОА.


3.Руски добровољци у Нацистичкој војсци су Хитлера доживљавали као мање зло од Стаљина, а не као позитивну личност, изузев можда у самом почетку рата, када су немачки војници у многим крајевима руске земље дочекивани хлебом и сољу од стране народа који је мислио да ће му Хитлер донети слободу.

4..РОА је формирана званично тек 1944.Углавном се борила против Совјета,па чак и против Немаца 1945.

5.Коректан.Неки Свештеници и поједине монахиње су их благосиљали.

6.Кодреану је убијен пре рата!Љотић је покушао да контактира команданте РОА када је био у Словенији 1945.

7.РЗК је Руски Заштитни Корпус формација основана у Топчидеру 1941.А од 1942. се потпуно ставља под команду Немаца.Укупно им је приступило 17 000 белих Руса који су избегли из Русије као поражени у грађанском рату и живели у нашој Краљевини.Основао их је Скородумов.Ратовали су против Совјета,партизана и понекад против дражиноваца.



РОА
http://militera.lib.ru/research/hoffmann/index.html

РЗК
http://narod.ru/disk/8530472000/s.volkov-chiny_russkogo_korpusa.rar.html
http://narod.ru/disk/8530647000/vernye_dolgu.rar.html
 
Нећу даље да кварим тему и одговарам да овакве ствари, имате изворе па тражите.
Ова тема је посвећена херојима и ослободиоцима из редова Црвене Армије.
Нећу ни ја да спамам твоју тему, али цифра Словеног ( ма колико писао глупости) је ближа истини ( нису у питању 2 милиона Руса већ грађана СССР у саставу формација које је организовао Трећи рајх), него твоја.
 
Нећу ни ја да спамам твоју тему, али цифра Словеног ( ма колико писао глупости) је ближа истини ( нису у питању 2 милиона Руса већ грађана СССР у саставу формација које је организовао Трећи рајх), него твоја.

Gluposti, pokaži neki iole valjan dokaz.
I ne truj više temu.
 

Back
Top