Kuvarica

Poruka
16.002
Bas sam sada jela proju. Uh, kako je ukusna i lepa. Svratio je i moj decko do mene. Bilo bi sve lepo i divno i hrskavo, kao kraj proje, da moj decko nije bubnuo glupost: "Ovo je bas dobra proja, Pevacice, moras i ti da naucis da kuvas. Kako ces se udati?"
Ja sam se malo zagrcnula u tom trenutku, jer mi je ponestalo jogurta, ali sam brzo dosla sebi i rekla: "Pa, kuvace nam moja kuvarica!"
Da li mislite da zena mora da zna da kuva? Da li je to samo zenski posao? Kako biste se osecale drage dame, da vam sutra vas muz otme varjacu iz ruke? Sta mislite o kuvanju u vezi?
 
Poslednja izmena:
Mislim da pričaš sa klasom koja baš i nema para za kućne pomoćnice.
Prvo, kuvanje nije pronalaženje gena za borbu protiv raka.
Drugo, mislim da te neće oženiti taj momak.
 
Smatram da svako treba da zna da spremi barem neki skromni asortiman jela, da nauci osnovne stvari.
Ne mozemo celog zivota ocekivati da ce nam sveze i toplo biti servirano 24/7 i da je sve sto mi treba da uradimo da sednemo i klopamo.

Naravno, i za kuvanje je potreban talenat, ja sam antitalenat i oslanjam se na ono provereno kad drugima nesto spremam, ali trudim se i smatram da je vazna paznja.
I da imam novca da mi drugi spremaju, smatram da je to bacanje istog. Ako nesto mogu sama, sto bih angazovala druge?
Napravicu nered u kuhinji i propasce mi jelo jednom, dva puta, itd., ali ce hiljaditi put uspeti (budimo pozitivni) :)

Decko i ja smo cimeri, oboje studiramo i nismo ovde da bi jedno drugo sluzili. Zato podelimo obaveze, nekad njega saceka postavljen sto, a nekad mene. Ravnoteza podele kucnih poslova je i te kako vazna, niko ne treba da se oseca kao gost u zajednickom stanu, a ni kao posluga.
 
Smatram da svako treba da zna da spremi barem neki skromni asortiman jela, da nauci osnovne stvari.
Ne mozemo celog zivota ocekivati da ce nam sveze i toplo biti servirano 24/7 i da je sve sto mi treba da uradimo da sednemo i klopamo.

Naravno, i za kuvanje je potreban talenat, ja sam antitalenat i oslanjam se na ono provereno kad drugima nesto spremam, ali trudim se i smatram da je vazna paznja.
I da imam novca da mi drugi spremaju, smatram da je to bacanje istog. Ako nesto mogu sama, sto bih angazovala druge?
Napravicu nered u kuhinji i propasce mi jelo jednom, dva puta, itd., ali ce hiljaditi put uspeti (budimo pozitivni) :)

Decko i ja smo cimeri, oboje studiramo i nismo ovde da bi jedno drugo sluzili. Zato podelimo obaveze, nekad njega saceka postavljen sto, a nekad mene. Ravnoteza podele kucnih poslova je i te kako vazna, niko ne treba da se oseca kao gost u zajednickom stanu, a ni kao posluga.

bravo, mala...
 
Odlazak u restoran je sasvim druga prica, ja govorim o tome da ljudi treba da znaju da i sami sebi nesto spreme i obraduju druge malim znakom paznje (makar i u vidu zagorelog rucka).

Zagoreli rucak? To meni nikada ne moze da se desi. Ako nesto treba da podgrejem, ja stavim konzervu u serpu sa vodom, ali stavim u resetku i cim provri voda skidam, pa ne zagori.
 
Kuvanje nije uopste dosadno ili tesko. Nikada nisam kuvala jer sam odrasla sa tri starije zene u istoj kuci i smatrala sam pripremu hrane vesticijim zanatom koliko mi je komplikovano izgledalo. Krenula sam od laganijih stvari i pronasla zadovoljstvo u pronalazenju razlicitih recepata jer je kuvanje zapravo prilicno mastovita stvar. Dobri kuvari su umetnici zbilja, hranu dozivljavam kao uzitak, volim da provodim vreme za stolom i oko stola tako da mi ne padaju placene kuvarice na pamet, doduse ja ne razumem bas ni pojam cistacice jer su kucni poslovi fin kardio trening, zasto bih placala i cistacicu i fitnes klub kada mogu da ubijem istim udarcem dve muve? Nece niko dobiti status vece dame ukoliko ne cisti i ne kuva...preporuka za pocetnike su lepa, lagana i jednostavna mediteranska jela koja se spremaju do pola sata maximalno
 
Krenula sam od laganijih stvari i pronasla zadovoljstvo u pronalazenju razlicitih recepata jer je kuvanje zapravo prilicno mastovita stvar. Dobri kuvari su umetnici zbilja, hranu dozivljavam kao uzitak, volim da provodim vreme za stolom i oko stola tako da mi ne padaju placene kuvarice na pamet, doduse ja ne razumem bas ni pojam cistacice jer su kucni poslovi fin kardio trening, zasto bih placala i cistacicu i fitnes klub kada mogu da ubijem istim udarcem dve muve? Nece niko dobiti status vece dame ukoliko ne cisti i ne kuva...preporuka za pocetnike su lepa, lagana i jednostavna mediteranska jela koja se spremaju do pola sata maximalno

E, pa to je zato sto ti u sebi nosis urodjenu eleganciju i kreativnost, kao i osoba koju si stavila kao avatar, pa sve gledas kao nesto elegantno i prefinjeno, a verujem i da ti to sve lepo radis sa stilom kao i moja draga baka Odri.
 
genijalno je...:lol: nego sta si pravila danas za rucak?:per:

Retko kad rucam, uglavnom samo doruckujem i prezalogajim nesto za veceru, a u medjuvremenu se nalivam ledenim cajevima (Nestea in my :heart)...
Za dorucak sam spremila zelenu salatu sa rotkvicama, isprzila pecurke i uz to sveze cedejnu limunadu, a za veceru cu da spremim decku torteline i sos :zaljubljena:
 
Kuvanje nije uopste dosadno ili tesko. Nikada nisam kuvala jer sam odrasla sa tri starije zene u istoj kuci i smatrala sam pripremu hrane vesticijim zanatom koliko mi je komplikovano izgledalo. Krenula sam od laganijih stvari i pronasla zadovoljstvo u pronalazenju razlicitih recepata jer je kuvanje zapravo prilicno mastovita stvar. Dobri kuvari su umetnici zbilja, hranu dozivljavam kao uzitak, volim da provodim vreme za stolom i oko stola tako da mi ne padaju placene kuvarice na pamet, doduse ja ne razumem bas ni pojam cistacice jer su kucni poslovi fin kardio trening, zasto bih placala i cistacicu i fitnes klub kada mogu da ubijem istim udarcem dve muve? Nece niko dobiti status vece dame ukoliko ne cisti i ne kuva...preporuka za pocetnike su lepa, lagana i jednostavna mediteranska jela koja se spremaju do pola sata maximalno

Ako nisi udata, ja bih te oženio:)
 

Back
Top