Забранити ношење бурки и фереџа у Србији???

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
С'обзиром да нам је циљ број један улазак у ЕУ (тако кажу странке на власти), да ли онда треба да следимо законску праксу која се у последње време шири по ЕУ, т.ј.
Да ли у у Србији, у складу са веропским законима (Италија, Француска, Белгија, Немачка, Шпанија...) треба забранити јавно ношење бурки и фереџа?
 
Poslednja izmena:
С'обзиром да нам је циљ број један улазак у ЕУ (тако кажу странке на власти), да ли онда треба да следимо законску праксу која се у последње време шири по ЕУ, т.ј.
Да ли у у Србији, у складу са веропским законима (Италија, Француска, Белгија, Немачка, Шпанија...) треба забранити јавно ношење бурки и фереџа?

apsolutno za. ali samo ako nastavi da sledi i ostale odluke koje zapad podrzava.:whistling::whistling:
 
С'обзиром да нам је циљ број један улазак у ЕУ (тако кажу странке на власти), да ли онда треба да следимо законску праксу која се у последње време шири по ЕУ, т.ј.
Да ли у у Србији, у складу са веропским законима (Италија, Француска, Белгија, Немачка, Шпанија...) треба забранити јавно ношење бурки и фереџа?

podrzavam. treba ici u korak sa progresivnom evropom i istu zabranu uvesti i u srbiji.
 
Против !
Мислим да је народ Србије толерантан према другим народима и верама што је и показао током ратова '90-их.
Ако никога начин одевања не угрожава и не представља опасност за друге у Србији, треба дозволити да се људи могу одевати по својој слободној вољи.
 
Против !
Мислим да је народ Србије толерантан према другим народима и верама што је и показао током ратова '90-их.
Ако никога начин одевања не угрожава и не представља опасност за друге у Србији, треба дозволити да се људи могу одевати по својој слободној вољи.

Коректно размишљање...........али шта ћемо са жељом за улазак у ЕУ и ускалђивањем домаћег законодавства са законодавством ЕУ?
 
Коректно размишљање...........али шта ћемо са жељом за улазак у ЕУ и ускалђивањем домаћег законодавства са законодавством ЕУ?
Чек да видимо како ће епилог имати криза у Грчкој, чини ми се да је уздрмала Европску унију.
 
Чек да видимо како ће епилог имати криза у Грчкој, чини ми се да је уздрмала Европску унију.

та криза није толико битна за ову тему.............ЕУ ће ову кризу некако прегурати, у то не сумњам.
 
Против !
Мислим да је народ Србије толерантан према другим народима и верама што је и показао током ратова '90-их.
Ако никога начин одевања не угрожава и не представља опасност за друге у Србији, треба дозволити да се људи могу одевати по својој слободној вољи.

Мислим да ипак треба размислити о екстремним ставрима, ајд оно кад ставе мараму па им се види само лице ок, али кад ставе шатор на жену то је већ проблематично! Толико сра.ње и фрка се дигла око насиља над женама (посебно ми смета термин психичко злостављање), а са друге стране ће мо дозволити тоталну деградацију женског бића у име верских слобода, можда моја жена у име верских слобода баш воли да је млатим, закључавам у подрум и сл., али ми држава то брани, а брани и мојој жени да ми то дозвољава, јер то једноставно није у складу са цивилизацијским тековинама, тако да сви они који би да у глас гракну али оне саме то желе - НЕ МОЖЕ, а и то што саме желе како да не - ко зна шта би смо ми све "сами желели" када би били притерани уза зид!
 
не треба ићи тако далеко.......................само спроводити законе организације којој "желимо" да приступимо.

To nisu zakoni "organizacije kojoj zelimo da pristupimo " vec interna stvar svake drzave clanice , kao sto recimo u Holandiji i Ceskoj valjaju gudru na "trafici" legalno , a u ostatku EU bi najebo ko zuti da radis isto to ...
 
Мислим да ипак треба размислити о екстремним ставрима, ајд оно кад ставе мараму па им се види само лице ок, али кад ставе шатор на жену то је већ проблематично! Толико сра.ње и фрка се дигла око насиља над женама (посебно ми смета термин психичко злостављање), а са друге стране ће мо дозволити тоталну деградацију женског бића у име верских слобода, можда моја жена у име верских слобода баш воли да је млатим, закључавам у подрум и сл., али ми држава то брани, а брани и мојој жени да ми то дозвољава, јер то једноставно није у складу са цивилизацијским тековинама, тако да сви они који би да у глас гракну али оне саме то желе - НЕ МОЖЕ, а и то што саме желе како да не - ко зна шта би смо ми све "сами желели" када би били притерани уза зид!
Ја ту не видим ништа екстремно и то је једна култура и традиција одевања неколико векова уназад.
 
Против !
Мислим да је народ Србије толерантан према другим народима и верама што је и показао током ратова '90-их.
Ако никога начин одевања не угрожава и не представља опасност за друге у Србији, треба дозволити да се људи могу одевати по својој слободној вољи.

Svakako, potpuno se slazem uz zadrsku koja se odnosi na javne institucije. Marama na fakultetu je jedna stvar dok je apsolutna zabradjenost nesto sasvim drugo. Pristalica sam strogog dress coda prilikom ulaska u javne institucije
 
С'обзиром да нам је циљ број један улазак у ЕУ (тако кажу странке на власти), да ли онда треба да следимо законску праксу која се у последње време шири по ЕУ, т.ј.
Да ли у у Србији, у складу са веропским законима (Италија, Француска, Белгија, Немачка, Шпанија...) треба забранити јавно ношење бурки и фереџа?

da...primetio sam praksu da počinjemo da se igramo Evrope i uvodimo ekropska pravila igre...samo je problem što smo krenuli obrnutim redosledom...sređujemo najmanje bitne stavke, a ono bitno preskačemo jer ne možemo da ga rešimo...

...ajmo neka se prvo srede ekonomija, privreda...a feredže će lako na kraju...
 
По мом мишњењу, поштеније је јасно и гласно забранити ислам у тим земљама, односно исповедање вере, јер то је управо забрана ношења бурки. Чему сецкања, пресеци да сматраш ислам претњом, а овако мало се забрањује зидање џамија, па онда мало ношење бурки.
Друго, не сећам сам када сам видео код нас фереџе. Бурке никад. Нама је, тренутно, реалнија опасност од латина него од муслимана, како нас је и упозоравао Варнава.
 
По мом мишњењу, поштеније је јасно и гласно забранити ислам у тим земљама, односно исповедање вере, јер то је управо забрана ношења бурки. Чему сецкања, пресеци да сматраш ислам претњом, а овако мало се забрањује зидање џамија, па онда мало ношење бурки.
Друго, не сећам сам када сам видео код нас фереџе. Бурке никад. Нама је, тренутно, реалнија опасност од латина него од муслимана, како нас је и упозоравао Варнава.



Za ovo boldovano sasvim si u pravu jer je ekspanzija katoličke crkve na prostore Srbske države i istočno od Krke intezivna još od podele hrišćanske crkve 1055.g. a najezda muslimana i okupacija Srbije tek u XV veku. Zločini papista su daleko brojniji od muslimanskih jer su se posebno intezivirali u zadnjih 100 godina i oni se sada sagledavaju u milionskim ciframa.

Može se slobodno reći da Srbija kao najzapadnija pravoslavna država trpi direktan najgori genocidni atak Vatikana već 1000 godina a izvršava se putem zatucanih verskih fanatika najviše iz Hrvatske, Nemačke (Austro-Ugarske) a u skorije vreme SAD-a a nešto manje od Engleske, Francuske, Španije i ostalilih manjih deržava koje su sve skupa podržavale inkviziciju.

Najverovatnije da bi se davno i bez nekih većih problema Srbija obračunala sa muhamedancima da nije papista koji su uvek i u presudnom momentu znali Srbiju da napadaju sa leđa najčešće na kvarno a najviše koristeći teško stanje u Srbiji.
 
Ја ту не видим ништа екстремно и то је једна култура и традиција одевања неколико векова уназад.

Та традиција је у директној супротности са европском полицијском традицијом провере идентитета...а и смета приликом вожње.
 

Back
Top