Novi Sad - šinterska prestonica

https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?pid=83653&o=all&op=1&view=all&subj=122216647795542&aid=-1&id=100000894212201
 
Ako je po zakonu, onda, šta ? :eek:

Nije po zakonu, Zakon o veterinarstvu i Zakon o dobrobiti životinja jasno brane eutanaziju zdravih životinja, malo je diskutabilno šta sa agresivnim, tu se ni meni ne sviđa što su "prepisali" zakone iz EU pa i tu čak brane eutanaziju ali tako je. Za agresivne pse su zakonom predviđeni no-kill azili a nigde ne piše ko će to da finansira. I opet, krive su vlasti što još pre 10 godina, kad im je Elvir lepo predlagao, nisu prihvatili tu dobro osmišljenu strategiju prema kojoj se lutalice sterilišu, vakcinišu i obeležavaju pre povratka na ulicu (po modelu jedan staratelj-dva života), ili sterilišu, vakcinišu, obeležavaju i udomljavaju, a stare, agresivne i bolesne eutanaziraju.
 
Zakon je los,treba ih sterilisati,cipovati,a kaznjavati vlasnike koji te iste pse ostavljaju.Isla sam jednom u sinternicu po psa i njeno kuce,bili su deciji ulicni psi,nikog nisu dirali,ujeli,ali komsiluk je zlo pa su zvali sintere.To su kavezi mali kao za zeceve,daju im vodu i hleb tvrd ko kamen,nalaze se izmedju deponija.Odvratno je i nehumano.Taj pas je meni bio najbolji prijatelj i volela me je bezuslovno,taj pas ne bi nikog ujeo a mogla je da zavrsli ubijena da nisam dosla po nju.To je bilo davno i nisu postojale organizacije za udomljavanje koje danas postoje tako da su me slagali i navodno je odveli kod nekog cike da cuva ovce(da je ne bi opet sinteri uhvatili i ubili),bila sam mala i nasela na takvu pricu sto mi je danas naravno smesno da u tako nesto poverujem,ali nikad se nisam usudila da pitam gde su je stvarno odveli.
 

Back
Top