Ruskim generalima vraćeni nazivi ulica u Beogradu

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Odbornici Skupštine grada Beograda izglasali su da pojedine ulice u Beogradu ponovo nose imena ruskih generala Ždanova i Tolbuhina, kao i ''Crvene armije'', kao i da jedna ulica dobije naziv po blaženopočivšem Patrijarhu srpskom Pavlu. Odbornici su te odluke doneli glasovima vladajuće većine, bez Liberalno demokratske partije, čiji su odbornici bili uzdržani, ali uz glasove pet bivših odbornika SRS-a, koji sada nastupaju kao samostali odbornici. Odbornici DSS-a i SRS-a napustili su prethodno sednicu pošto je imenovano sedam novih odbornika DS-a koji su zamenili kolege sa iste liste, jer su obavljali više funkcija. Opozicioni poslanici su napustili sednicu zbog toga što je kandidatima za nove odbornike bilo dozvoljeno da čine kvorum i glasaju o svom imenovanju.
http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=view&id=59491&Itemid=26

Аууууу,
кака срамота демокрацијског београда.
Сад кад су на прагу ЕУ-НАТО интеграција и кад им Њемачка даје пријатељске препоруке.
Шамар грађанима и грађанкама,чију част одбрани ЛДП,брука за владајућу већину.
 
Аууууу,
кака срамота демокрацијског београда.
Сад кад су на прагу ЕУ-НАТО интеграција и кад им Њемачка даје пријатељске препоруке.
Шамар грађанима и грађанкама,чију част одбрани ЛДП,брука за владајућу већину.

Čekaj!
Radikali i DSS napustili sendicu i nisu glasali za povratak imena ulica Ruskih heroja?

Patriotski!
 
Čekaj!
Radikali i DSS napustili sendicu i nisu glasali za povratak imena ulica Ruskih heroja?

Patriotski!

Ма они су назадне ретрогардне снаге.Кога брига за њима.
Демокрација која нас води путем брез алтернативе,тако.Хисторијско НЕ еуропи.
Једноставно,згрожен сам.
 
Више заслужују поједини руски цареви да добију улице у Београду, јер су они омогућили Србији да се ослободи од Турака и да поврати државност.
У то име Рузвелтову преименовати у Цара Александра а Џорџа Вашингтона у Цара Николаја. ;)
 
И чему сво то незаконито гласање и зајебанција, да простите?
Нису они вратили имена улицама које су их пре преименовања носиле, него неким другим улицама + Патријарх Павле. Докон поп крсти јариће..
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
И чему сво то незаконито гласање и зајебанција, да простите?
Нису они вратили имена улицама које су их пре преименовања носиле, него неким другим улицама + Патријарх Павле. Докон поп крсти јариће..

Како мислиш НОВИМ УЛИЦАМА? :dontunderstand:
 
Толбухинова улица је сада на Новом Београду. Макензијева, бивша Толбухонова, је и даље Макензијева.
А Жданова је сада на Авали, тамо је погинуо.
Патријарха Павла је у Раковици.
 
Poslednja izmena:
Толбухинова улица је сада на Новом Београду. Макензијева. бивша Толбухонова. је и даље Макензијева.
А Жданова је сада на Авали, тамо је погинуо.
Патријарха Павла у Раковици.

У Раковици,кажеш?
Ако је тако баш се претргнуше.Додуше,вел'ка је радничка Раковица.
Мада могли су Мали Мокри Луг,Малу Иванчу или Малу Моштаницу.
Ипак је он само мали патријарх Српски.А грађанска србија је далеко од већинског народа.
 
Аман,колега пусти дем. одборнике у :mrgreen:
Него,како ће власт сутра другаре из Њемачке или УСА провести рецимо,
улицом генерала Жданова или не дај uncle Sam,Булеваром Црвене Армије?

Треба под хитно обавестити Rand Institute, American Enterprise Institute, Heritage Foundation и све остале енормно утицајне think-tankove у Вашингтону који на комунизам и болећивост према истом реагују као Јеврејин на журку за Хитлеров рођендан.

У ствари, ја ћу сад да им шибнем по e-mail и још мало с****м односе Институције и његовог режима са америчким естаблишментом.

BRB!
 
Треба под хитно обавестити Rand Institute, American Enterprise Institute, Heritage Foundation и све остале енормно утицајне think-tankove у Вашингтону који на комунизам и болећивост према истом реагују као Јеврејин на журку за Хитлеров рођендан.

У ствари, ја ћу сад да им шибнем по e-mail и још мало с****м односе Институције и његовог режима са америчким естаблишментом.

BRB!

Ја већ посло.Неће они мене,на свијетлом путу.Недам.
 
Толбухинова улица је сада на Новом Београду. Макензијева, бивша Толбухонова, је и даље Макензијева.
А Жданова је сада на Авали, тамо је погинуо.
Патријарха Павла је у Раковици.

Нисам знао за то, ако је истина, онда је то горе него да им нису уопште вратили улице. Ако не желе да иоле значајнија улица носи име по руским херојима, онда боље да се не брукају и не дају им улице по разноразним селима око Београда. :roll: :dash:
 
Аууууу,
кака срамота демокрацијског београда.
Сад кад су на прагу ЕУ-НАТО интеграција и кад им Њемачка даје пријатељске препоруке.
Шамар грађанима и грађанкама,чију част одбрани ЛДП,брука за владајућу већину.

:pop2: :pop2: :pop2: :pop2:
 
Није их требало ни мењати. Требало је макар оставити улице назване по маршалима Толбухину и Бирјузову. Нажалост,ова гамад издајничка хохштаплерска је све урадила по најгорем сценарију
 
Hahah, al' ja sam ozbiljno poslao.

I evo jednog odgovora.

Thanks for this shocking news, Mr *******. Could you possibly forward the minutes of this meeting and the names of the assemblymen bringing this regretful motion forward? We at the RAND Corporation would like to explore this issue in the upcoming report detailing our nation's current relationship with Serbia.

Sincerely,

Martin

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHHAHAHHHAHAHHH!!!

Moje dobro delo za veceras je uradjeno. BTW, ima neko ove detalje sto gospodin trazi, ili da ih sam nadjem?
 
Иако сам антикомуниста, подржавам идеју враћања имена улица храбрим ослободиоцима Београда, који су заслужни за пораз нацистичког окупатора.
Грешка је била што су називи улица уопште и мењани.
Но, грешка је сада исправљена.
 
Иако сам антикомуниста, подржавам идеју враћања имена улица храбрим ослободиоцима Београда, који су заслужни за пораз нацистичког окупатора.
Грешка је била што су називи улица уопште и мењани.
Но, грешка је сада исправљена.

Биће да им нису вратили,но одредили нове.....

Predsendik Komisije za dodelu naziva ulica Petar Djordjević precizirao je, obrazlažzući Predloge odluka, da se ulici od Kružnog puta- Bulevara JNA - Beli potok - Avalski put do Avalske ulice u Ripnju u opštini Voždovac odredjuje naziv Ulica general Ždanova.
Takodje, ulici koja počinje od Ulice Milutina Milankovića na Novom Beogradu, a završava se spojem sa Ulicom Jurija Gagarina i prolazi kroz stambeno naselje ''Belvil'' odredjuje se naziv Bulevar Crvene armije, naveo je Djordjević.
Prema njegovim rečima, Ulici Lazarevački drum, u opštini Čukarica, od Trgovačke do Savske magistrale, odredjuje se naziv Ulica maršala Tolbuhina.
Ulici Rakovački put, koji u narednom periodu treba da postane Bulevar, odnosno, od Miloševog konaka koji vodi ka Ulici petrijarha Dimitrija daje se naziv Bulevar patrijarha Pavla, istakao je Djordjević.

http://www.smedia.rs/vesti/detalji.php?id=31531
 
Ti si boleciv prema Rusima, ali uveravam te najiskrenije da nasi strateski partneri nisu ni najmanje.

Sad ce ove pice sa dva lica da tu odluku malo objasne.
Могуће, ипак су ови домаћи претерано зависни од одређених политичких кругова на западу, што је свакако лоше.
 
Могуће, ипак су ови домаћи претерано зависни од одређених политичких кругова на западу, што је свакако лоше.

Pa sta mislis, zasto se LDP, koga finansiraju bas Ameri, uzdrzao od ove odluke? Zato sto znaju da bi Ameri popizdeli neverovatno.

A i sad ce, uz malo srece. Bas bi mi bio cef.
 

Back
Top