Puppy Linux 4.3
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Puppy Linux 4.3

Aktivan član Stefan Nozinic (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Puppy Linux 4.3

izasla je najnovija verzija ove male ali dobre linux distribucije

Može biti od velike koristi početnicima koji tek žele da uplove u linux vode, a neznaju ili sasvim malo znaju o Linux-u, tako da ako im nije "komforno" da instaliraju neki linux distro kao dual boot ili preko virtuelne mašine, mogu da probaju ovaj Live OS na kome takodje mogu da instaliraju programe, i naravno sesiju mogu da sačuvaju na hard disku, za edukaciju dušu dao.
    Puppy linux ima sve što je potrebno za prosečnog korisnika računara računajući File manager, Disc Burn program, Internet browser, Mail klijent ,Audio/Video plejere, Office paket i grafičke programe kao i još dosta programa koje treba istražiti i proučiti
    Što se tiče audio i video formata uglavnom podržava najzastupljenije, tako da nije neophodno instalirati kodeke, A što će e nekima dopasti, nisu zaboraravili na konektovanje preko dial-up modema (proverena radi)
    Naravno podrazava NTFS read/write i može se koristiti za spašavanje podataka sa unbootable PC-a
    Svaka Preporuka - Vredi ga probati, pogotovo novajlije

http://puppylinux.org/main/index.php
    http://puppylinux.com/download/release-4.3.htm

drzare nije na forumu
    има и паметнијих ствари да ради....
    Aktivan član drzare (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Re: Puppy Linux 4.3

нисам сигуран шта је то овде ново?
    Pupy linux 4.3.1 је на сцени већ пар месеци..

Primećen član YT1RDI (avatar)
    Učlanjen
    15.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Скинуо сам Precise-5.4 и Slacko-5.3.3-4G који да изаберем? На нетбуку је иксП па би хтео њега да уклоним и устоличим кученце. Немам оптички драјв па морам са флеша или картице. Молио би за помоћ степ бај степ. Узгред скинуо сам и Bodhi-2.1.0-32 па ме занима како би могао да испробам један по један. На рачунару је Атом 1.6, 1ГБ рама и 8ГН ССД.

drzare nije na forumu
    Učlanjen
    13.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

На један такав рачунар сам недавно поставио Убунту 12.04.1 32бit и са Гном класик окружењем ради сасвим пристојно мада и Гном шел лепо ради...
    Што се тиче постављања Papy linuksa на флешку, довољно је да скинеш програм Unetbootin и уз његову помоћ поставиш неку од подржаних дистрибуција на УСБ флеш меморију... (лако ћеш се снаћи и без неког посебног упутства...).

Elita
    Učlanjen
    12.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio YT1RDI Pogledaj poruku
    Скинуо сам Precise-5.4 и Slacko-5.3.3-4G који да изаберем? На нетбуку је иксП па би хтео њега да уклоним и устоличим кученце. Немам оптички драјв па морам са флеша или картице. Молио би за помоћ степ бај степ. Узгред скинуо сам и Bodhi-2.1.0-32 па ме занима како би могао да испробам један по један. На рачунару је Атом 1.6, 1ГБ рама и 8ГН ССД.
    http://vladaj.com/uputstva-saveti/gnulinux/puppy-linux-4-3-1-instalacija/

Početnik Ekspozicija (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Meni ovo nije jasno. Šta prvo treba da uradim ako želim da Puppy bude jedini OS?
    1. Da li je potrebno da formatiram C ili će to biti automatski odrađeno prilikom instalacije Puppija?
    2. Na desk topu mi je Puppy, treba ga prebaciti na flešku (nema optike na netbuku) i šta dalje (da li je potrebno prvo skinuti neki program za pokretanje i ako treba kako ga i odakle pokrenuti)?
    Toliko za početak pa ću pitatai dalje kad zapne.

Elita
    Učlanjen
    12.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ekspozicija Pogledaj poruku
    Meni ovo nije jasno. Šta prvo treba da uradim ako želim da Puppy bude jedini OS?
    1. Da li je potrebno da formatiram C ili će to biti automatski odrađeno prilikom instalacije Puppija?
    2. Na desk topu mi je Puppy, treba ga prebaciti na flešku (nema optike na netbuku) i šta dalje (da li je potrebno prvo skinuti neki program za pokretanje i ako treba kako ga i odakle pokrenuti)?
    Toliko za početak pa ću pitatai dalje kad zapne.
    Dao sam ti link? Imaš sve u detalje objašnjeno!

http://vladaj.com/uputstva-saveti/gn...1-instalacija/

Učlanjen
    06.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pročitao sam to uputstvo ali nisam našao odgovore na svoja pitanja. Treba mi da instaliram sa fleša a ne na fleš. Skinuo sam disc image file fajl i sad bi trebalo da ga prebacim na fleš i odatle instaliram na netbook.

drzare nije na forumu
    Učlanjen
    13.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio Ekspozicija Pogledaj poruku
    Pročitao sam to uputstvo ali nisam našao odgovore na svoja pitanja. Treba mi da instaliram sa fleša a ne na fleš. Skinuo sam disc image file fajl i sad bi trebalo da ga prebacim na fleš i odatle instaliram na netbook.
    прочитај поруку #4 (с´тим да дати алат ради са .iso фајловима).
    Кад покренеш Unetbootin лако ћеш се снаћи са реализацијом постављања било ког подржаног оперативног система на УСБ меморију. Потом ћеш по покретању система лако наћи и опцију за инсталирање истог на хард диск. За оба поступка је довољно основно познавање терминологије (оно што се учи по средњим школама) и најважније јесте да се зна читати...

Učlanjen
    06.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio drzare Pogledaj poruku
    прочитај поруку #4
    Skinuo sam na netbook Unetbootin i, obzirom da je izvršna datoteka, pokrenuo ga. Tu sam odgovorio da želim da ga instaliram na C i na pitanje koju distribuciu želim odgovorio sam da skine sa mreže Puppy najnoviju verziju (u toku skidanja prikazao je 4.2 a ja sam hteo 5.3.3 al' nema veze, pustio sam ga da završi). Kada je završio u 4 koraka tražio je restart i posle restarta se ništa nije desilo (nema ga nigde da se pojavi ili nešto radi). Odem ponovu u downoad sekciju i pokrenem ga opet u nameri da sada obeležim lokaciju fleša da odatle skine ISO i dobijem pitanje da li želim da uklonim postojeću verziju. Šta dalje?

drzare nije na forumu
    Učlanjen
    13.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

могао би нап да при покретању рачунара одредиш УСБ као примарни уређј јер ће ти иначе довека покретати систем који се налази на хард диску.

Učlanjen
    06.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Код стартовања ми даје да одаберем ОС и кад му дам кученце крене да учитава и онда пријави да му недостаје pup_420.sfs

drzare nije na forumu
    Učlanjen
    13.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

хајде овако, скини puppy linux те га постави преко Unetbootin-а на УСБ па пробај поново са покретањем система...

Učlanjen
    06.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Usmerio sam pokušaj na desk top sa verzijom 5.3.3 i to je proradilo. Malo sam kombinovao sa BIOSom na netbuku (obzirom da se razlikuju postavke) pa je i tamo uspelo. Brzina je odlična jedino što ne pamti postavke pa ću morati da mu odredim gde da svapuje a najbolje bi bilo kad bi sve promene zapamtio na flešu. Ovu poruku pišem sa desk topa na kome sam otkačio HD i radi i bez njega pa ću sad da formatiram C ne net buku. Na netbuku ću da postavim neki drugi Linux na HD-u a treći na SD (pa da upoređujem).

Primećen član YT1RDI (avatar)
    Učlanjen
    15.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Не знам како да се закачим на мрежу. Виндоус и Убунту су то аутоматски одрађивали и само упишем шифру а овде (фризби) ми тражи да попуњавам нешто што не разумем. Обично нађе 5-6 мрежа у окружењу (и моју) ал' никако да дођем у фазу да ми тражи шифру за приступ. Може помоћ?

Aktivan član ixtis (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

A koji je smisao stavljati PUPPY na Desktop, laptop, ... !?
    Ja njegovu primenu vidim jedino kao live varijantu kad se nešto skemba win ili linux. Sve ostalo mi je malo bzv.
    Zar nije normalnije staviti neki kasvetan distro sa manje zahtevnim okruženjem? Evo, na del inspiron mini-ju imam instaliran debian wheezy xfce i on, po podizanju sistema, zauzima 95mb.
    Šta ćeš više?
    AbreZeeZbree

Slične teme

1. linux
    Autor PrincVoznje u forumu Internet
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 02.01.2008., 18:59
  2. PUPPY LINUX SERBIAN DISTRIBUTION
    Autor vortex u forumu Programiranje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.08.2005., 13:45
  3. PUPPY LINUX SERBIAN DISTRIBUTION