Excel

lady me

Aktivan član
Poruka
1.806
Potrebna mi je pomoc.

Neka u koloni A imam podatke u vidu datuma. I neka imam jednu tabelu sa vrednostima po danima i mesecima. Koju formulu treba da primenim da bih u koloni B dobila pripadajuće vrednosti iz tabele za odgovarajući datum iz kolone A?


Znaci ovako:

A ..............B
02.03.2004 25

tabela:
jan feb mart
1 20 19 13
2 17 14 25
3 14 11 25
4 10 09 05

Dakle, kako da dobijem da se u koloni B pojavi podatak: 25 nakon ispisa datuma u koloni A?
 
imam dve odvojene tabele: Dakle jednu sa kolonama A i B i drugu sa vrednostima (dan / mesec)

U tabeli 1. kolonu A bih popunjavala datumima a kolona B treba automatski da se popunjava nakon unosa odgovarajućeg datuma. Znaci, ja sam unela podatak 02.03.2004. i nakon toga se u koloni B ispisuje vrednost 25 iz tabele 2.

Uhhh valjda sam bila jasna :P
 
Znaci, ako sam dobro shvatio, u jednoj tabeli imamo matricu 12x31 sa celebrojnim vrednostima, a u drugoj u jednoj koloni datum, a u drugoj vrednost odgovarajuce celije iz prve tabele. Jel tako?
 
Da, s tim sto vrednosti u matrici 12x31 nisu celi brojevi vec koeficijenti odn. decimalni brojevi sa deset decimala. A to i nije tako bitno za resavanje problema zar ne? Primer koji sam dala je uprošćena verzija onoga za šta mi treba formula (ako je moguće izvesti je)

Hvala unapred :P
 
Da li bih mozda pojednostavila problem ako bi se datum ispisivao u tri celije (dan, mesec, godina) :roll:

Lupam i ja sad, kao pokusavam da budem od neke koristi ... :wink:
 

Back
Top