Tomica Milosavljević: Ne dam ostavku biću ministar dok ne umrem!

rebratsin

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
316
http://www.24sata.rs/vesti.php?id=72002


Tomica Milosavljević: Ne dam ostavku, mogao bih ovo da radim do penzije
|||| - 05.05.2010. - 16:33
"Nisam imao dilemu kako da postupim, jer sam prvi put u životu bio fizički nemoćan, to je moja odluka i uopšte nisam imao dilemu da li time vređam svoju struku", izjavio je u intervjuu za "Vreme" ministar zdravlja Tomica Milosavljević.
Odgovarajući na negodovanje javnosti zbog toga što je operisan u Minhenu, Milosavljević kaže da se operacija koristi u politikanske svrhe.



MINISTAR Milosavljević je rekao da se nedeljama lečio u Kliničkom centru Srbije i da je verovao svojim doktorima.
"Ne želim da sebi pravim alibi pred javnošću i da kažem: Otišao sam u Minhen po second opinion, poslao me dr Vasa Antunović, jer sam ja odlučio da idem, nije me on poslao", naglasio je on.
Prema njegovim rečima, u tom trenutku takav zahvat, manje invanzivan, nisu mogli da mu ponude naši neurohirurzi.
"Nikada ne bih otišao, niti bih nekog svog poslao na operaciju u drugu državu, ako se taj isti zahvat radi na isti način ovde i u inostranstvu", naglasio je Milosavljević.
"Bio sam potpuno svestan kontroverzne dimenzije i problematičnosti situacije, jer kada izgovorite rečenicu: 'Ministar zdravlja se operisao u Nemačkoj', to je samo po sebi neodbranjivo, ako se ne čuje cela priča", ocenio je on.
"Ja potičem iz tog sistema, ja sam deo tog sistema, ali ja sam na neki način i nemački đak. Pre dvadeset dve godine proveo sam dva meseca u Minhenu, učeći neke stvari koje sam doneo ovde", rekao je ministar. On je objasnio da je postupio "odgovorno prema svojoj porodici i sebi", trudeći se da ne remeti ništa u sistemu na čijem je čelu i u državi u kojoj živi.
"Ali, sam sve vreme bio svestan da će se moj potez tumačiti na razne načine, da će se koristiti u politikantske svrhe i da će neko od toga praviti politički kredit", napomenuo je on.
Prema njegovim rečima, diskurs hernija se ne dobija preko noći i mnogi ljudi žive sa ovim oboljenjem, ali "za očekivati je da se bar ministar zdravlja na vreme obrati kolegama za pomoć i da spreči komplikacije".
"Da su mi rekli da operacija košta 50.000 evra, ne bih uopšte razmišljao o operaciji, jer toliko para nemam. Rekli su mi da je puna cena između 10.000 i 15.000 evra i da bi doktorski kolegijum sigurno mogao da mi izađe u susret sa dva-tri puta manjom svotom", rekao je Milosavljević.
"Zaključio sam, zajedno sa porodicom, da mogu da podnesem trošak, da mogu da na manje invanzivan način dobijem isti rezultat i da sve to mogu da uradim na način da to bude moja stvar, moja lično i moje porodice, da državu Srbiju ne košta ni dinar", istakao je Milosavljević.


"Ostajem ministar dok imam mandat"
Upitan da li će podneti ostavku, Milosavljević je rekao da su argumetni onih koji traže njegovu ostavku takvi da bi ovaj posao mogao da radi do penzije.
"Biću ministar onoliko koliko traje mandat koji osvojimo kao stranka koja je u koaliciji Za evropsku Srbiju osvojila poverenje građana i značajno doprinela da Boris Tadić bude predsednik Srbije", izjavio je Milosavljević.
"Prema tome, mi smo dobili poverenje građana i ja ovaj posao doživljavam kao svoju obavezu koju moram da obavljam onoliko dugo koliko moram", dodao je on.
"Preda mnom je mandat koji nije dobijen na poklon, nego je dobijen na parlamentarnim izborima, a izbori su najbolji način da se vlast menja, osim kad se u istorijskim okolnostima desi drugačije", naglasio je Milosavljević.
 
Koji folirant! Hajde da skupimo 50.000 evra za njega pod uslovom da se skloni više sa funkcije!
Da je Tomica juče postao ministar pa zatekao lošu situaciju u zdravstvu i otišao napolje da se operiše, niko normalan mu ne bi zamerio. Ali on je ministar 10 GODINA! Za sve mane domaćeg zdravstva je odgovoran lično on koji ga već jako dugo vodi i nema opravdanja da se sada leči negde napolju.

Kako je moguće da on ide u Nemačku na operaciju a Aleksandra Mitrović, devojka koja je preko 10 godina na dijalizi i jako je ugrožena, još čeka odgovor ministarstva zdravlja!
 
http://www.24sata.rs/vesti.php?id=72002


Tomica Milosavljević: Ne dam ostavku, mogao bih ovo da radim do penzije
|||| - 05.05.2010. - 16:33
"Nisam imao dilemu kako da postupim, jer sam prvi put u životu bio fizički nemoćan, to je moja odluka i uopšte nisam imao dilemu da li time vređam svoju struku", izjavio je u intervjuu za "Vreme" ministar zdravlja Tomica Milosavljević.
Odgovarajući na negodovanje javnosti zbog toga što je operisan u Minhenu, Milosavljević kaže da se operacija koristi u politikanske svrhe.

................................................

Krajnji bezobrazluk, drskost....Ne znam šta da kažem...

Koliko običnih smrtnika ima koji su fizički nemoćni dugoooooooo već i nemaju nikakvu dilemu ! Ne mogu da idu u Minhen, ne mogu ni ovde operaciju da plate...Nema dileme, crkavaj dok ne rikneš. Ufff...nisi trebao ovo da nakačiš. pozlio mi
 
Koji folirant! Hajde da skupimo 50.000 evra za njega pod uslovom da se skloni više sa funkcije!
Da je Tomica juče postao ministar pa zatekao lošu situaciju u zdravstvu i otišao napolje da se operiše, niko normalan mu ne bi zamerio. Ali on je ministar 10 GODINA! Za sve mane domaćeg zdravstva je odgovoran lično on koji ga već jako dugo vodi i nema opravdanja da se sada leči negde napolju.

Kako je moguće da on ide u Nemačku na operaciju a Aleksandra Mitrović, devojka koja je preko 10 godina na dijalizi i jako je ugrožena, još čeka odgovor ministarstva zdravlja!


Kako da joj odgovori kad nije bio tu čovek?


Naravno ! I nema nikakvog opravdanja.!

Ako uspeh u zdravstvu nije zavisio samo od njega, trebao je da se skloni sa te funkcije.
 
Svejedno je ko ce biti ministar zdravlja, mislite da ce ako on ode doci neko bolji, ne, doci ce isti... SVI SU ONI ISTA BAGRA i nema napretka dok neki novi ljudi koji nikad nisu bili u politici, neiskvareni dodju na vlast...

Jesu, vala,jesu.

Nego, kako mi da dodjemo do tih nekih novih ljudi? Da raspišemo medjunarodni konkurs, damo oglas, šta..? Ovde smo svi isti, da se ne lažemo.....Svi volimo mito, svi kupuju ispite i diplome, sve moj do mojega....sjaši Kurta da uzjaši Murta..Što je valjalo otišlo preko grane.
 
BEOGRAD 06. 05. 2010

PRESS

Tomica prelomio: Ne dam ostavku!

Ministar zdravlja Tomica Milosavljević posle sedam dana ćutanja konačno saopštio da se neće povući sa funkcije i dodao da ga do kraja mandata 2012. godine čeka još mnogo posla
s
Ministar zdravlja Tomica Milosavljević
A je l' ovaj skener radi... Ministar zdravlja Tomica Milosavljević

Ministar zdravlja Tomica Milosavljević odlučio je da ne podnese ostavku! Posle nedelju dana ćutanja od kada se vratio sa operacije u Nemačkoj, ministar je javno saopštio da se neće povući sa funkcije u Vladi. Brojni političari i zdravstveni stručnjaci smatrali su da je ministar uvredio i javnost i zdravstvene stručnjake odlukom da se operiše u inostranstvu i da bi iz moralnih razloga trebalo da podnese ostavku.

Ministar Tomica Milosavljević izjavio je u intervjuu za „Vreme" da „neće dati ostavku" i da njega i Ministarstvo zdravlja do kraja mandata 2012. čeka mnogo posla.
a1

LKS: Zloupotreba lekara!

Lekarska komora Srbije (LKS) reagovala je povodom prekjučerašnjeg nastupa Mlađana Dinkića, koji je branio postupak svog ministra zdravlja. LKS navodi da se „najoštrije protivi zloupotrebi lekara u dnevnopolitičke svrhe".

- Lekari, lekarski poziv i lekarska struka ne smeju biti taoci bilo kakvih političkih igara, niti moneta za potkusurivanje u političkim nagodbama. Izjave ministra ekonomije Mlađana Dinkića, koga su novinari pitali za zdravstveno stanje ministra Tomice Milosavljevića, sadrže grube kvalifikacije vezane za lekare i lekarsku profesiju u celini. Predstavnici Komore nisu želeli do sada da komentarišu događanja oko lečenja ministra zdravlja poštujući Kodeks profesionalne etike te institucije, jer je i sam Milosavljević njen član - navodi se u saopštenju.

- Preda mnom stoji mandat koji nije dobijen na poklon, nego na parlamentarnim izborima. Činjenica je da mandat ove vlade traje do 2012. godine - rekao je Milosavljević, i dodao da „sigurno neće doživotno biti ministar zdravlja, nego onoliko koliko traje mandat".

On je u ovom intervjuu detaljno govorio o operaciji kičme u bolnici u Minhenu i događajima koji su prethodili operaciji, i istakao da je bio potpuno svestan „kontroverzne dimenzije i problematičnosti situacije". Na pitanje „Vremena" da li je tačno da vlast razmatra njegovu ostavku i da li je odabran njegov naslednik, Milosavljević je odgovorio da je „čuo da se pominje državni sekretar Ministarstva zdravlja Periša Simonović".

Mandat nije na poklon

- Čovek (Simonović) je na putu i poslao mi je poruku da nema ništa s tim, ali ne može da demantuje informaciju jer nije tu. Mislim da je to novinarska „patka" koja dobro zvuči, Prvi maj je i to je zgodno, jer je vruća tema - rekao je Milosavljević.

Radi razjašnjenja, Press je u prvomajskom trobroju, pozivajući se na informacije iz lekarskih krugova, objavio da će Tomica Milosavljević podneti ostavku i da će ga do izbora novog menjati državni sekretar Periša Simonović. Simonović je za Press pre nekoliko dana izjavio da „ne zna ništa o tome".
a2

Dinkić nije uvredio lekare!

Povodom teksta u jučerašnjem Pressu „Dinkić: Nije kriv Tomica, krivi su lekari", Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja navodi da ministar Mlađan Dinkić nikad nije izjavio tako nešto.

„Ministar Dinkić nikada nije izjavio tako nešto, niti je optužio lekare da su krivi što se ministar zdravlja Tomica Milosavljević operisao u inostranstvu. To što ste danas objavili kao izjavu ministra je neistina, koja očigledno ima cilj da ministra Dinkića posvađa sa lekarima. Očekujemo da zarad istine objavite ispravku i izvinjenje, pre svega čitaocima i lekarima", navodi Ministarstvo.

Ministarstvo nam je dostavilo i izveštaje agencija konferencije za medije. Tanjug citira Dinkića da su „na ovom primeru (operacija ministra, prim. aut) uočene anomalije, gde, na primer, postoji oprema, ali ne i kadrovi obučeni za upotrebu"...

U kabinetu premijera Mirka Cvetkovića Pressu je rečeno da će predsednik Vlade razgovarati sa ministrom zdravlja o njegovoj odluci da se operiše u inostranstvu, ali kad se oporavi. Milosavljević sada za „Vreme" kaže da će se „svakako sresti sa premijerom" i da „ne očekuje kritiku, nego razumevanje".

- Predsednik Vlade ima svoja posla, a ja sam u redovnom kontaktu sa Sekretarijatom Vlade. Dosad nisam bio nikada ukoren ni za šta u životu. Trudio sam se da sve što radim, radim najbolje što mogu, i da ono što od mene zavisi bude urađeno kako treba, čak i po cenu da mi strada kičma - kaže Milosavljević.

Ispravi se, ispravi...

Na pitanje da li će morati da menja životne navike, ministar zdravlja je odgovorio da „neće moći da igra tenis i skvoš", ali da to ni ranije nije radio.

- Verovatno ni fudbal neću moći da igram više onako kako sam do sada igrao, jednom nedeljno, ali fudbal bi inače bio u silaznoj putanji, verovatno bih ga i inače igrao ređe. Moraću da vodim računa o tome kako podižem i spuštam teret. Kada sedam i ležem, moram biti vrlo pažljiv i kičma mora biti u što ispravnijem položaju. Savet fizioterapeuta i ovde i u Nemačkoj jeste da ceo život moram da vodim računa o tome kakav mi je položaj kičme - rekao je Milosavljević.
 
dinkic rece kako ce osnovati fond da se u inostranstvu obrazuju lekari da bi mogli vrsiti te operacije koje su izvrsene nad ministrom...sad se setili kad je nekom od njih potrebno.....a neko ko nije ministar i ko ne moze otici u nemacku bi verovatno umro.svaka cast za ministra,ovo nije za ostavku,ovo je za zatvorsku kaznu.ako on kao ministar ne moze da bude operisan u srbiji od strane svojih zaposlenih pa sta obican narod da ocekuje.jadni mi sa njim!
 
Tomica prosto tera makar zaposlene u njegovom ministarstvu (ako ne vec i ostale ljude) da ga metlom najure s radnog mesta.

Tomica je samo primer ko su ljudi koji vladaju Srbijom kao i da ta ekipa predvodjena Institucijom,Dinkicem i slicnima bi ako je potrebno ubijala narod ako bi im se fotelja nasla pod znakom pitanja.
 
Pa onda se on ustvari "samoosudio" na smrt... Primio je "vakcinu"
nursesmileyf.gif
 

Back
Top